PDA

Покажи пълната версия : Предложете ми рецепта за сланина



toteva
22.11.2009, 18:36
Започна вече коленето на домашното прасенце и приготвянето на сланинката.Ще се радвам да споделите вашият начин на приготвяне.Чувала съм и за маринована сланина,стерилизирана в буркан.Чакам идеи:idea:Хапвала съм и варено ролце от кожата,много вкусно,ако знаете рецептата,издайте тайната:wine::angel:

iasi
24.11.2009, 11:04
И ние сме правили от това ролце - вкусно е и децата много го харесват. Казват му "кожички" :D Кожата се реже на парчета, слага се сурово месо - посолено и поръсено с черен пипер, кожата се навива на руло и се завързва с конец. Редят се изправени в бурканчето /използвам бурканчетата от конфитюри, лютеница, тези с капачките с резба/. Варят се както суровото месо 2 часа. След време, когато решиш да ги хапваш, вадиш от бурканчето, махаш конеца и :amam: А може и така готови да ги панираш, но много залепват за съда :( и нямат "търговски" вид :D

ANIMONI
24.11.2009, 12:27
Аааа,знам ги тези кожички,много са полезни за холестерола:D,но аз много си ги обичам.Приятно ви приготвяне на вкусотийки и със здраве да си ги хапвате.

toteva
24.11.2009, 18:33
Наистина звучи адско вкусно,а за холестерола,няма да му мисля:D,нашите баби и дядовци като са си хапвали сланинка и кожи ,за това са живяли до 100год:D:idea:

iasi
25.11.2009, 08:37
Наистина звучи адско вкусно,а за холестерола,няма да му мисля:D,нашите баби и дядовци като са си хапвали сланинка и кожи ,за това са живяли до 100год:D:idea:

:yes: А пък и ние няма да ги ядем всеки ден :D

hasinta9
26.11.2009, 09:33
Започна вече коленето на домашното прасенце и приготвянето на сланинката.Ще се радвам да споделите вашият начин на приготвяне.Чувала съм и за маринована сланина,стерилизирана в буркан.Чакам идеи:idea:Хапвала съм и варено ролце от кожата,много вкусно,ако знаете рецептата,издайте тайната:wine::angel:

В нашия краи сланинката се прави с праз и риган, но ти вероятно питаш за някакви по-нетрадиционни рецепти ?

ВанчетоМОД
28.11.2009, 12:47
Тотева, даси дойдем на думата за свинското. Нашите баби и дядовци са живели до толкова години, в зависимост от това колко е бил здравословен живота им. А сега ние, които се храним с всевъзможни буклуци, едва ли ще доживеем техните години. Това, което са яли преди толкова години техните прасета - е било здравословно и затях. А кажими какво ядят сега нашите прасета?....:(:(:(

ВанчетоМОД
28.11.2009, 12:58
Тотева, извинявай, пак аз. Искам да ти дам една рецепта, която правих миналата година при етърва ми, която кла прасе. С тази част от корема /така наречената бекон/ меките части режеш на ивици от по25-30 см дъл. на 10 см шир. Посоляваш със сол и чубрица и черен пипер/може ако харесваш и друга подправка/, навиваш стегнато, завързваш, ако имаш специален конец, ако не с корда и ги слагаш да врят в зелев сок поне 30 мин от момента на завирането. Забравих да ти кажа - така ги връзваш, че да има клуп, за който след товада ги закачиш. ако нещо не ти е ясно - питай на ЛС:kissyou::kissyou::kissyou:

Пухче
29.11.2009, 15:19
:kissyou: Сетих се,че имам една книжка с месни деликатеси.Снимах с фотоапарата две и ги качвам,ако се четат ще кача и другите :wine:

Пухче
29.11.2009, 15:35
:kissyou:

Пухче
29.11.2009, 15:36
:thumbup:

toteva
29.11.2009, 19:13
Благодаря ви,днес вече си направих сланинката по ваши рецепти.Сега само трябва да почакаме и да видим какво ще се получи:kissyou::kissyou:

i_georgieva
01.12.2009, 13:23
Сигурно ще е страхотна! - ето аз как я правя :
нарязвам сланината /само твърдите части/ на късове взимам едно бидонче около 30л. и редя плътно
-ред морска сол .
-ред ситно нарязан праз лук /щедро/
-ред сланина с кожата нагоре;
-пак сол, праз, сланина докато съда се изпълни догоре.
Заливам с изворна вода или преварена и оставям на терасата.
Като стане - черпя приятели, колеги и роднини. Всички са доволни, а аз нямам проблеми с холестерола . ;)

iasi
20.04.2010, 09:44
Ето ги така наречените"кожички" :idea: В това бурканче са побрани 5 броя - май на се вижда добре, но къде ли не се мести с GSM ....