PDA

Покажи пълната версия : Нещо с чаени бисквити....?



Биби
11.02.2006, 11:33
Имам цели 7 пакета с чаени бисквити, дайте идея какво да сътворя с тях, пък аз обещавам да се похваля със снимков материал :idea:

Скарлет
11.02.2006, 12:09
Сладък салам,Бадемчета,Бисквитена торта с крем или правиш един или два вида крем(пудинг) и във високи чаши редиш:
1Натрошаваш бисквита
2.Слагаш плод-пресен или от сладко
3.Крем
4Пак бисвита и т.н.
Ако си направила 2 вида крем,ги редуваш -първо единия,после другия. :lady:

Биби
11.02.2006, 12:30
Скарлет ще дадеш ли малко разяснения по бисквитената торта, може да я направя за 14-ти, сега ще прегледам и за бадемчетата :wink:


Скарлет, нещо не мога да намеря бадемчетата, ще пуснеш ли линк :(

Скарлет
11.02.2006, 18:08
Бадемчетата са тук
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=544&postdays=0&postorder=asc&start=170
Аз нямах Родопчета и сложих какао на прах.

Бисквитената торта е много лесна.Щом бисквитите са чаени,няма да се топят в нищо,защото са меки(ако се прави с обикновенни бисквити,аз ги топя във вода или прясно мляко).
В правоъгълна тава редиш ред бисквити,заливаш с крем,пак бисквити,крем и т.н.Отгоре настъргваш шоколад,или поръсваш с шарени пръчици или кокосови стърготин.Между блатовете можеш да сложиш и плодове.Всичко е по желание и каквото ти дойде на ум...... [:] [:] [:] [:]

michel
13.02.2006, 18:19
Ето и една идея от мен:


Лесен ябълков пай
3 пакетчета ронливи бисквити (чаени)
125гр. краве масло (може и малко повече)
100гр стафиди (може и други сухи плодове, нарязани на ситно, с големината на стафиди)
100гр. орехи (смлени на по-едро)
1ч.л. канела
Няколко ябълки или круши, а може и двете
2белтъка
1ванилия
1с.л ром

Приготвяне:
Натрошете бисквитите и ги смесете с размекнатото масло до получаването на ронливо тесто. Изсипете сместта във форма за торта или тавичка и с лъжица оформете тестото, като блат, като го задигнете леко по стените. Ако се получи по-меко тесто, добавете още бисквити или сложете в силно загрятата фурна да се запече за десетина минути. Смесете стафидите (или другите сухи плодове), орехите, канелата и нарязаните на кубчета или настъргани ябълки (круши) и рома (може и без ром), и ги изсипете върху полученият блат. Пече се на силна фурна до омекване на плодовете. Разбийте белтъците на сняг с малко захар и ванилията и залейте сладкиша. Върнете във фурната до порозовяване на белтъците и го извадете от фурната.

аномалия
15.02.2006, 09:51
Аз като малка най-редовно си правех бисквитено руло точно с такива бисквити. Кръгли без дупка, нали? Много е лесно и вкусно. Значи трябват ти сок от компот, масло на стайна температура, сладко/мармалад и нещо за поръсване: смлени ядки, шоколадови или захарни пръчици, кокос... Пък ако няма - натрошени бисквити. Процедурата е следната: всяка бисквита се маже с маско, топва се в компот и върху маслото се маже със сладко. Редят се една до друга (така, както са наредени в пакета). Отвън се намазва с масло, разбито с малко пудра захар и се поръсва с каквото ти се намира. Оставя се в хладилника да стегне (поне час). Реже се диагонално.
Понеже напоследък не намирам бисквити без дупка, си реших проблема като напълних в дупката смес от масло, сладко и натрошени бисквити.
Аз чакам снимковия материал, да знаеш [:]

lubopitko
15.02.2006, 19:41
Биби, ще ти кажа аз какво правя от няколко дни насам с чаени бисквити... :yes:
Взимам една кофичка кисело мляко, един пакет бисквити... Отварям киселото мляко, след това бисквитите и започвам да ги чупя една по една в млякото. Взимам лъжица и разбърквам добре. След това хапка по хапка изяждам тази смес. :D Това ми е обяда. :wink:

Valja
15.02.2006, 23:02
Аномалия, и аз се сетих, че съм правила такова руло :!: :!: :!: Изобщо не бях се сещала за него :!: Само че между бисквитите не слагах масло, а само мармалад и не ги топя в компот. Всъщност бисквите се редят всичките /аз май че слагах половината, а другата половина - на друго руло, тъй като от всичките бисквите се получаваше много висока кула :D / една върху друга, като се маже мармалад между всеки 2 бисквити. От вън се намазва рулото с меко масло, по желание може да се разбие с малко пудра захар. Отвън со овалва в смлени орехи или в кристална захар. Престоява в хладилника едно денонощие и тогава се реже диагонално - получават се невероятно красиви кръгчета, съставени от светли и тъмни ивици.

Биби
16.02.2006, 11:17
Ето какво направих:
Бадемките, но тъй като нямах формички за бадемчета ги направих на бонбонки. Освен това родопчетата замених с бонбони Черноморец :yes:

Сладък салам

Торта Парфе - за съжаление не мога да покажа разрез, че я носих на гости, нооо беше много вкусна :yes:

Биби
16.02.2006, 11:18
Ето го и салама

Биби
16.02.2006, 11:19
Да знаете, че скоро ще пробвам и рулото, а предложението на Любопитко отдавна е изпробвано :idea:

аномалия
16.02.2006, 11:43
Аномалия, и аз се сетих, че съм правила такова руло :!: :!: :!: Изобщо не бях се сещала за него :!: Само че между бисквитите не слагах масло, а само мармалад и не ги топя в компот. Всъщност бисквите се редят всичките /аз май че слагах половината, а другата половина - на друго руло, тъй като от всичките бисквите се получаваше много висока кула :D / една върху друга, като се маже мармалад между всеки 2 бисквити. От вън се намазва рулото с меко масло, по желание може да се разбие с малко пудра захар. Отвън со овалва в смлени орехи или в кристална захар. Престоява в хладилника едно денонощие и тогава се реже диагонално - получават се невероятно красиви кръгчета, съставени от светли и тъмни ивици.
Хайде де, кой ще ти го чака цяло денонощие :D Вярно, че висока кула ставаше, аз затова след първите 5-6 бисквити го катурвам и продължавам така. Моя вариант с топенето явно спестява дългото чакане да омекнат бисквитите. Но съм сигурна, че и двата варианта са вкусни :wink: