PDA

Покажи пълната версия : Напукани устни



veneta_az
26.11.2009, 19:09
Дайте ми съвет. На по-големият ми син устните му сутрин винаги са сухи и напукани, дори понякога има и кръв. Опитвам се да му ги мажа с балсам за устни, но той нали си е малък мъж и веднага го изтрива. На какво би могло да се дължи това напукване и с какво да му мажа устните, за да не се напукват толкова.

rodich
26.11.2009, 19:13
Дайте ми съвет. На по-големият ми син устните му сутрин винаги са сухи и напукани, дори понякога има и кръв. Опитвам се да му ги мажа с балсам за устни, но той нали си е малък мъж и веднага го изтрива. На какво би могло да се дължи това напукване и с какво да му мажа устните, за да не се напукват толкова.

медико идеал, безцветен е

dvebrezi
26.11.2009, 19:46
Аз имам липстик с алое.Но ако имаш растение можеш да изцеждаш и пресен сок за намазването.
Може да е бактериално замърсяване и сока ще го пречисти.:kissyou:

rostso
27.11.2009, 11:36
Проблемът ми е много познат. Понякога и на мен ми се напукват устните. Докато не го изпитах не знаех, че това наистина си е проблем. Боли и тече кръв. Провах какво ли не. Но от всякакви балсами и липстикове положението се влошава със сигурност. Така че, съвета ми е - зарязвайте ги веднага - става по-зле.


Накрая се сетих за нещо бабешко, на което изобщо не вярвах, но какво да се прави - опитах и него. Мажат се устните с мед, да речем вечер и си седиш намазан колкото издържиш - 10 мин - 2 часа....И после се измиваш. Е, не вярвах, но след 2-3 дена положението чувствително се подобри. В момента напълно съм го забравила този проблем и то само с няколко наплесквания с мед вечер за по малко време!

Мисля, че проблемът е липсата на витамини, най-вече тези за кожата, т.е. витамин А. Така, че може да пие и Геритамин. Но лично аз се оправих само с мед.

mimikulewa
27.11.2009, 19:06
С медико-идеал.Ефектен е.Дължи се на това,че са мокри и вятър,ако има такев и съвсем слаб,ги пресушава.

leti_at
27.11.2009, 19:15
Проблемът ми е много познат. Понякога и на мен ми се напукват устните. Докато не го изпитах не знаех, че това наистина си е проблем. Боли и тече кръв. Провах какво ли не. Но от всякакви балсами и липстикове положението се влошава със сигурност. Така че, съвета ми е - зарязвайте ги веднага - става по-зле.


Накрая се сетих за нещо бабешко, на което изобщо не вярвах, но какво да се прав - опитах и него. Мажат се устните с мед, да речем вечер и си седиш намазан колкото издържиш - 10 мин - 2 часа....И после се измиваш. Е, не вярвах, но след 2-3 дена положението чувствително се подобри. В момента напълно съм го забравила този проблем и то само с няколко наплесквания с мед вечер за по малко време!

Мисля, че проблемът е липсата на витамини, най-вече тези за кожата, т.е. витамин А. Така, че може да пие и Геритамин. Но лично аз се оправих само с мед.
...и аз така..и като оправих устните на дъщеричката ми с меда...понакупих и гланцове и й казах никога повече да не допуска в студено време, устните й да изсъхват, просто като излиза да е с безцветен гланц..преди лягане също да си слага, за да ги хидратира и през нощта...Синът ми (на 4 год.),също му мажем устничките в студа,няма нищо срамно-момченцата от тяхната група, даже майките са им сложили безцветен гланц в раничките...Дай пример на синчето ти ..с Дейвид Бекъм..светът е вече Унисекс :idea:

veneta_az
27.11.2009, 20:36
...Дай пример на синчето ти ..с Дейвид Бекъм..светът е вече Унисекс :idea:

Дейвид Бекъм още не го вълнува - той е на 6 години. Но с меда ще пробвам, дано само не го изяжда веднага.

keikal
28.11.2009, 11:02
И аз ще препоръчам нещо ... прополисов вазелин - сутрин и вечер. Втривай го, за да има ефект.

bop_bop_mara
28.11.2009, 13:26
Може да пробваш с някое масло, например от жожоба или от ший. Аз ползвах масло от ший за ръцете ми (имам алергия от сапун и като се възпламени, ръцете ми започват да изсъхват и да се лющят) и общо взето никакви други неща не са ми помагали толкова бързо и мощно. Успех!

roza000
28.11.2009, 14:04
И аз ще препоръчам нещо ... прополисов вазелин - сутрин и вечер. Втривай го, за да има ефект.

може и меден вазелин :thumbup:

dori4a
06.03.2013, 09:48
Здравей,моите устни дълги години бяха в много тежко състояние.Цепеше се устната ми по средата и се лющеше на големи люспи до кръв. Оправих я с Чаеното дърво на фирма RSI. Ако имаш познати на такава фирма ти препоръчвам да опиташ.Ако не намериш аз съм дистрибутор и мога да ти доставя по ЕКОНТ.Когато е на промоция 200гр. са 26.00лв. Ще го мажеш винаги преди лягане ,когато усети той ,че трябва също. Само товае,че трябва да използва постоянно. Аз без него ще стигна до началното състояние.Успех. Да попитам и за гоблена с какъв бод се шие?

dvebrezi
18.03.2013, 20:19
Нека и аз да препоръчам един продукт на ФЛП,КОЙТО МИ Е ОТ ЛЮБИМИТЕ.
От дете имам проблеми с устните-сухи и напукани,а щом дойдеше празник винаги имах херпес,така ме беше запомнил мой съученик,станал по-късно лекар и когато ме срещна години след гимназия отново с херпес ме покани да си направя ваксина.След ваксината известно време нещата се укротиха,но не за винаги.Затова,когато мой приятел ми даде първия Алое липс като подарък веднага го използвах,случи се да имам огромна нужда и много бързо устата ми започна да изглежда най-после нормално.От тогава винаги имам в запас един липстик в хладилника,но все по-рядко имам нужда от него.Той е на смешна цена от 7лв.Аможе да го получите като подарък при покупка на продукти с алое:greeneye: