PDA

Покажи пълната версия : На кой ушит гоблен бихте се зарадвали, ако Ви го подари свекърва ?



Mariolga
29.11.2009, 13:14
Здравейте момичета !
Вече се представих в темата "На колко години сте ?" и повиших процента на последната група... Може би не ви е интересно да комуникирате с "майките" си , но аз все пак не съм ви майка...
За мен определено ще бъде интересно какво харесват младите? За изписването на внучката и подарих два гоблена - Момичето с шапката и Мече ( по мой модел ). Внучката разбира се не ги видя, но и аз при следващото ходене не ги видях ( бяха в/у библиотеката - паданали отзад - до сега са там. Миналата година уших 2 броя "Майчини щастие" ( за двете снахи) - още не смея да ги подаря ( щия на едра матирана наразграфена панама-бод за бод).
Тази зима ших на такава панама "Щастливите коне" за една приятелка. Остана ми дълго тясно парче. 12 /20 ( 30). Какво бихте ме посъветвали да ушия ?. Аз харесвам цветя, купих си конци и за едно "Китайско пано" , но просто не ми се захваща. Посъветвайте ме.:idea:

did_tag
29.11.2009, 13:52
Като знам какъв човек беше моята свекърва, бих се зарадвала на всичко подарено от нея. Това което ми е подарила е било от сърце. Имам избродирана от нея копринена кърпичка с българска шевица и още няколко модела, съобразени с цветовете които харесвам, да ги сглобя на каквото реша и си ги пазя като очите.

jivi
29.11.2009, 13:52
Здравей,аз бих се зарадвала на всеки един подарен гоблен,без значение на каква тематика ще е нито какъв размер ще е,за мен е важен жеста.И аз и свекрва ми шием гоблени.
Относно подаръците за снахите бих те посъветвала да се допиташ до тях ,какво биха предпочели да си закачат на стената. Все пак различни хора сме с различни вкусове,така и те ще са доволни и ти няма да се притесняваш,че подаръка няма да се хареса.
Лек и усмихнат ден:kissyou:

mimiko
29.11.2009, 14:35
Привет Mariolga според мен не е въпрос дали ще харесат даден модел , а гоблен по принцип. Преди времи направих грешка да подаря на свекърва си - стои затворен в една стая на вилата и и целия е нацвъкан от мухите. Според мен не е до възраст или кой ти го подарява.

Marieta_
29.11.2009, 14:47
И аз смятам, че трябва да попиташ снаха си, първо дали харесва гоблени и дали иска да й ушиеш нещо и тя да си избере модел. Различни хора, различни вкусове. mimiko е права, възможно е да не харесва гоблени и по-добре да знаеш и да не шиеш, отколкото да те боли, че труда ти не е закачен на стената.

ANIMONI
29.11.2009, 14:49
Напълно съм съгласн с mimiko-не е нито до възрастта,нито до тематиката на гоблена-има хора които зачитат труда ни и такива които смятат това което правим за парцал с купчина конци.Моят съвет е щом веднъж жеста ти не е бил оценен изобщо да не се хабиш.Ший,но за човек когото ще го оцени,независимо от възраста и родствената вртзка помежду ви.

rodich
29.11.2009, 15:30
а аз си мисля да наложа вето на роднините си, да не ми подаряват комплектовки :D Минала Коледа близка ми подари комплектпвка на милена стил ("Том", с ариадна) и се http://s16.rimg.info/4ef3affe73f6ae7babf71644edffa55a.gif (http://smajliki.ru/smilie-935417799.html) и мая кое/какво би могло да ме накарало да го ушия ?!?!??!

Иначе Момичето с шапката и Мечето щом са някъде мушнати изчакай внучката да порасне и тогава тя сама ще поиска да ги закачи в стаята си ;)

Juli71
29.11.2009, 16:58
И аз съм като mimiko,аз шия а свекърва ми ми се чуди на ъкъла!:D

1226
29.11.2009, 17:50
на мен са ми подарявали ушити гоблени и всички са на стената.свекърва ми не шие,но одобрява хобито ми и ако ми подари гоблен с радост ще приема.имам позната чиято майка шие гоблени,но тя самата не харесва такива.така че според мен по-добре зарадвай някой ,който ще оцени подаръка ,а не да се бодеш напразно както се казва.

veneta_az
30.11.2009, 11:06
Аз също мисля, че е до човека. Свекърва ми шие гоблени, а майка ми - не. Но и двете приемат с радост малките бродерийки, които съм им подарила. А снаха ми, например, рисува и имат закачени картини по стените, но не е закачила гобленчето, което им уших за новия дом.
А аз лично бих се зарадвала на всичко ушито, но не и на готова комплектовка - това, което ще шия предпочитам сама да си го избера.

Mariolga
30.11.2009, 11:22
Благодаря, че споделихте притесненията ми. Виждам, че има и обратната страна - свкърва неуважила труда на снаха си... Аз също мисля като много от вас и мисля, че ще постъпя точно така- като идват за коледа ще предложа няколко модела и каквото си хареса...
Затова , мили момичета - препоръчайте ми някой "висок" хубав гоблен (12,13 /20,30) който се шие без фон , бод за бод на едра панама ( 4-ката конец) . Може цветя, или нещо като пано. Сега ще се опитам да ви изпратя едни истински пана които съм изработила върху конопени чували с вълнени конци ( остатъщи от прежди ) . Всичките пана, както и мечето МИША са по мои лични модели. Имам и дръги гоблени, но де са снимани.:loveglasses:

http://mariolga.snimka/tapestries/gobleni-i-pana.447190.16123541 (http://mariolga.snimka.bg/tapestries/gobleni-i-pana.447190.16123541)

Mariolga
30.11.2009, 11:26
Сори, грещка в линка : има .bg след снимка
http://mariolga.snimka.bg/tapestries/gobleni-i-pana.447190.16123541

rodich
30.11.2009, 11:35
Страхотни са паната! твои модели ли са?

bop_bop_mara
30.11.2009, 13:35
За съжаление в този 21ви век за много хора ръкоделието е старомодност и отживелица и не подхожда на модернистичните им домове. Това, че е изкуство, че се трудиш дни и нощи и влагаш много старание и любов са второстепенни неща. Да не говорим, че половината хора, които са ме видяли да шия гоблени, са ме питали ще ги продавам ли:no:
Но ти си попаднала в този форум, където всички сме влюбени в ръкоделието и оценяваме подобаващо достойнствата му. Тук дори и да не ти е съвършена творбата, всички ще те поздравяват и хвалят, защото знаят какво представлява изработването й и знаят, че най-важното е от нея да лъха любов. :loveglasses:
Затова миличка, пробвай се още веднъж, ако снахите ти имат желание да им ушиеш нещо, но не се наранявай излишно, ако отново проявят пренебрежение. По-добре ший за своя дом, отколкото да обричаш гоблените си на прашасване.
Освен това аз съм чувала, че тези таланти се предават през поколение, стискам ти палци да е така и твоите внуци да наследят гобленарския ген. Тогава те сами ще извадят гоблените иззад секцията и сами ще поискат сметка на майките си защо са захвърлили такива красоти.

А творбите ти наистина са много оригинални и красиви!!!
:kissyou:

korali
30.11.2009, 15:31
Благодаря, че споделихте притесненията ми.
Затова , мили момичета - препоръчайте ми някой "висок" хубав гоблен (12,13 /20,30) който се шие без фон , бод за бод на едра панама ( 4-ката конец) . Може цветя, или нещо като пано.
Здравей, доколкото разбрах предпочиташ да ушиеш на снахите гоблени, които сама да си комплектоваш, но въпреки това ще ти предложа нещо, което аз съм запланувала да ушия, след като приключа настоящия си гоблен:
http://www.lanarte.com/gfx/designs/400/34925_400.jpg
http://www.lanarte.com/gfx/designs/400/34926_400.jpg
Гоблените са на Ланарте, мисля че не се шие фон /или много малко/, панамата е тонирана, готовия комплект има всички необходими конци, размерът е 20х60 см. Недостатъкът е, че струват около 60 лв. всеки. Но пък мисля, че е добра идея за хора, на които класическите гоблени не им допадат много. Надявам се да съм ти помогнала :kissyou:

leti_at
30.11.2009, 15:40
Mariolga,
страхотни са ти паната...Влюбих се в това със слънчогледите..
Просто приеми ,че снахите ти , не са от нашата "кръвна група"..Съвет от мен-хващаш снахите, водиш ги в магазина -те сами да си изберат окомплектован гоблен, който им харесва (за да си го сложат после на стената) и шиеш тях...
Аз те разбирам напълно,ших за сватба-подарък .. гоблен,не беше приет добре..и знам как боли....
Ший си основно за себе си..,слагай си гоблените по стените...пък снахите..ако си харесат нещо от ушитото винаги можеш да им го подариш...Повярвай ми...отмъщението на децата са внуците:thumbup:....изчакай да пораснат малко-те ще ценят нещата ти, даже ще искат баба да ги научи и те да шият...сигурна съм...Успех!

malcheva1984
30.11.2009, 16:33
и аз бих те посъветвала да се допиташ до снахите ти. така за теб ще е по-лесно. моята свекърва например не може да бродира,но плете на една кука. аз й показвам какво съм решила да шия за вкъщи, а тя какво да оплете,но никога не се бъркам в нейната работа. по личен опит зная че не е приятно. колкото до снахите- не всички успяваме да оценим труда на хората около нас...
страхотни пана! поздравления! предполагам че си вложила много време и много любов в тях! невероятни са!

ВанчетоМОД
01.12.2009, 14:42
Mariolga,:thumbup::blueflow:, страхотни са ти паната. Съжалявам, че снахите ти не ги харесват. Живи и здрави, дано внуците ти ги оценят по достойнство.

matcata
02.12.2009, 21:49
Аз лично ,каквото и да ми подарят ще го оценя,защото ценя всичко ръчно изработено и въобще какъвто и да е подарък,защото от малка дядо Коледа ми няма адреса:DМойта свекърва беше си купила един гоблен Замъка мисля ,че се казваше,но не съм сигурна.Беше направила две квадратчета и го захвърлила.Етърва ми и тя направила едно квадратче и тя го зарязала.Но аз като го видях:loveglasses: си помислих,че такова красиво нещо не бива да бъде изоставяно така и реших да го довърша.Малко трудно -единия го почнал от едната страна,другия от другата,накрая срещането беше трудно,но резултата чуден.И така се запалих да шия.:D
А твойте пана са невероятни.И на мене ми останаха очите в слънчогледите.:clap:

asyabg
03.12.2009, 16:25
Поздравления за паната. Направо са страхотни. Аз все още не съм опитвала да направя такова нещо.
Що се отнася до темичката, напълно съм съгласна с всички. При нас нещата са напълно различни. От цялото семейство само аз и жената на братовчед ми шием. Майка ми е ушила 2 гоблена и зарязала 3-я. Свекърва ми не ги умее тези работи. По тази причина всички много ми се радват. Но като става дума за подарък, биха се допитали до мен какво ще ми хареса (що се отнася до гоблените да). За майка не съм много сигурна, но за свекърва ми 100%. Даже да не е лично, а чрез мъжа ми или леля ми, за да запази изненадата.
Така че, наистина се допитай до снаха си. "Разни хора, разни идеали"

Marsianka
22.12.2009, 20:45
Много от младите жени смятат, че гоблените са някаква отживелица и вече са демоде, не се вписват в интериора на жилищата им. И аз се опитах да подаря гоблен на снахата за раждането на внучето, но след известно време видях, че върху гобленчето е поставна снимка на детето. Стана ми много обидно. Вече не смея да предложа да подаря ушит гоблен, а пък и никой не ми иска. Дори на никой не му прави впечатление, че съм поставила нов гоблен на стената. Ако на мен някой ми подари, бих се зарадвала много.

mina
22.12.2009, 21:26
Това,което си направила е прекрасно!Тези гоблени на Ланарте и аз съм шила,макар и не оригинални комплектовки.Излезнаха ми някъде около 30 лева.Много гоблени от такъв вид -високи и с цветя,предлагат в списание "Рисунки с игла",съотевтно в сайта на фирмата.Ако проявяваш интерес мога да ти дам повече информация.

vessi_s
22.12.2009, 23:28
Очите ми останаха в тези пана...:loveglasses: Божееее как се прави това нещо??? И снаха ти не го харесвааа? ...:confused: чакай че не знам и на мен каква снаха ще ми се падне....ама пък да са живи и здрави децата в крайна сметка :kissyou: това е по-важно
:wine:Весели празници

Denica
23.12.2009, 11:49
Ако бях на теб, няма повече никога да подаря на снаха си гоблен, след като не е уважила дори детските незадължаващи гоблени - просто няма смисъл да си бодеш очите и да останеш неоценена ... Явно не харесва такива неща - не бих я и питала даже, защото може да излъже от куртоазия ...
Подарявам гоблени само на хора, за които съм сигурна, че ще оценят труда ми и ще му се зарадват истински. По същия начин избягвам да подарявам ръчно правени неща (не от мен!) и керамика.

Хората са казали, че на вкус и на цвят няма приятели ... Така е!

Поклон за великолепните ти платна! Останаха ми очите!!!

margoto66
23.12.2009, 13:39
Ееех, защо аз не съм ти снаха... Всичко, което си направила ми харесва...

aguadelarosa
28.12.2009, 20:50
Аз не бих се зарадвала на ушит гоблен, а на окомплектовка - обожавам да шия и искам да си направя колекция от гоблени, които аз лично съм си изработила!

Mariolga
09.01.2010, 14:10
Мили момичета, благодаря на всички, които ми отговориха и посъветваха !
Честита ви Нова година ! Желая ви много, много щастливи дни през нея - нека всеки прави това което му доставя радост ! Когато работата ( независимо каква е ) е спорна човек се чувства удовлетворен...

Момичета да ви се похваля - харесаха ми два от новите гоблени и даже си ги взеха за новия апартамент... Както и предполагах не са харесвали старите и най-вече рамките. Постъпих дипломатично ( както ме посъветваха повече от вас) - не натрапвах вкуса си, а бях подредила всичко по стените и те сами си избраха... Внучката пък хареса всички стари детски гоблени- ще им сменя рамките и тогава ще и ги дам.

Така, че темата завършва с Hepy edn !

Mariolga
09.01.2010, 14:17
P.S.

Забравих да ви изпратя линка към " проиведенията" ми ( има нови попълнения) . Снахата ни уйдиса и снима всичките ми стари гобелни. Така, че колекцията ми е почти пълна ( с изключение на 10-тина подарени)

http://mariolga.snimka.bg/tapestries/gobleni-i pana.447190

Slava_V
26.01.2010, 06:13
Това са подаръците от моята свекърва. Знам колко много труд е положено, знам че са от сърце и много си ги харесвам. Сложила съм си ги в хола, та всички да ги видят още като влязат.

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.b0e2ae7af7.jpg (http://www.freeimagehosting.net/image.php?b0e2ae7af7.jpg)