PDA

Покажи пълната версия : Свински дроб



delhina
07.12.2009, 12:39
Момичета предложете някаква интересна рецепта за свински дроб,рових се в нета ,ама викам може някоя от вас да знае...

марияна
07.12.2009, 17:50
Аз го нарязвам на кубчета .Овалвам го в чер пипер(малко сол) ,чубрица ,един -два стръка праз,малко олио и го заливам със зелева чорба .Пече се на фурна като се бърка от време на време.

kafqwoochka
07.12.2009, 20:58
Аз го нарязвам на кубчета .Овалвам го в чер пипер(малко сол) ,чубрица ,един -два стръка праз,малко олио и го заливам със зелева чорба .Пече се на фурна като се бърка от време на време.

A колко се пече и какъв вкус придобива с тази зелева чорба?

марияна
08.12.2009, 08:22
Става много приятно .Не мирише на зеле ако това си мислите.Киселината в зелевата чорба го прави по крехък и по -малко жилав.По същия начин като готвя ориз вместо с вода го заливам със зелева чорба и става много вкусен.:-|

vessi_s
08.12.2009, 10:17
Панирвам го.
Аз го измивам,нарязвам на тънки и дълги ивици, оставям го да се поизцеди за около 10 мин. и го овалвам в Универсална паниравка с корнфлейкс на фирва "Радиком" - дано да не прозвучи като реклама. Не се слага сол,защото дробът се стяга. Пържиш и като видиш, че от другата страна става червено(леко пуска кръв) веднага обръщаш обратно. На дробът не му трябва много...става бързо и страшно вкусно.

caterina
09.12.2009, 13:53
Аз правя кюфтета от дроб - любимите на баба ми, но съм пробвала с телешки дроб.(вероятно става и със свински)
та дробът се сварява леко, смила се, добавя се сол, чер пипер, ситно нарязан магданоз и яйце, оформят се кюфтетата и се пържат - стават много вкусни. Мъжа ми не иска вече пържен или печен дроб - само кюфтетата признава.