PDA

Покажи пълната версия : Оплаквания,дебати,дискусии относно игрите...........



manka
08.12.2009, 22:26
:idea:
Ако има нещо да се обсъжда,ще пишем тук,да не се развалят хубавите темичкииииии:confused:

Masha
08.12.2009, 22:44
Мила,
Какви оплаквания?Аз съм в луд възторг от полученото внимание.Участвам за първи път и вече ще зная за следващия път как да се представя.Нека се радваме на всички подаръци,защото те показват колко много сме сплотени,
Нали?:clap:
Баба още не е заспала.А моят часовник събра очите на съседката ми, а играчките на дъщеря й,а портрета ми от teen-f и на двете:D

manka
08.12.2009, 22:51
Нищо де,нека има и такава тема,мила Маша:idea:

gunnys
08.12.2009, 23:09
Do sega uchastvah samo v edna igra i ne prejiviah nikakvi problemi.. No ako niakoi prejiviava, togava ima neshto da se opravi.. Zashtoto moje da doide den i na men shte se sluchi sishtoto..
Nikoga ne sim se interesuvala koi kolko neshta prashta na drugite hora.. Spored men niama znachenie..
Sishto taka niama za kakvo da govorim zaradi vkusa na horata, tova e neshto sivsem drugo.. İma hora obichat tova, drugite onova..
No mislia che nai vajnoto e pone da se lichi che niakak si se ushilo neshto ot sirtse.. Da shiat takiva neshta koito iskat sami da gi pritejavat.. Mai tova e nai golemia problem no ne znam kak shte se opravim..
Niama kak da ne se priznavam che emotsiite v "Podaritsi izvin igrata" e vinagi po predizvikatelna za men..
Tova sa moite mnenia:)

Лили
08.12.2009, 23:24
а вие госпожо...не бъдете толкова критични към хората,трябва да бъдете малко по-мила...това,че подаръкът ми неоправда очакванията ви не значи че трябва да ме хокате така пред хората...мисля,че все пак не трябваше да реагирате толкова импулсивно(явно не аз се водя по емоциите си) трябва във всяко нещо да се търси полужителният край на нещата...а не както вие ме изкарахте най-некадърната във целият форум...нямаше нужда от целият този цирк...

с уважение ...

След това вече съм няма.:zippie:

Tais
08.12.2009, 23:28
А аз потресена.Нямам думи...

via_1313
08.12.2009, 23:41
Само едно пояснение, Лили е цитирала другарчето си, а не се изказва по предно мнение в темата.
Пиша това, защото постът с мнението вече го няма, за да не се получи недоразумение:zippie:

Tais
08.12.2009, 23:54
Знам аз за цитата нямам думи...направо онемях от грубостта в това ЛС.От 2 години съм във форума но никой никога не е държал такъв груб език към която и да е от съфорумките...

lili2024
09.12.2009, 12:09
господи не съм вярвала че може да се случи нещо такова:(:(:confused:

Пухче
09.12.2009, 12:22
Да и аз.Не очаквах,че някои от другарчетата ни ще имат претенции към подаръка,който очакват.Според мен най-важното е подаръкът да е от сърце.Когато се записах в играта не очаквах,че ще ме сполетят такива неща в личния живот...месец преди празниците.Уви,хора сме,а живота е толкова непредсказуем

Radi
09.12.2009, 12:44
Момичета, винаги ще има някой който да развали настроението на останалите и най-вече на другарчето, което изпраща подаръка. Тези игри си ги правим ние, за да си повдигнем настроението за предстоящите празници. Лошия тон и острите реплики мисля, че са напълно излишни. Всеки се е постарал според възможностите си. Да бъдем хора! По Коледа стават чудена! Хубави празници на всички!:kissyou:

rostso
09.12.2009, 12:51
Момичета, напълно съм съглагна, че игрите трябва да ни носят радост!

Обаче... От друга срана - не трябва да си затваряме очите и да премълчаваме гафове като неспазване на правилата на играта (няма ушита бродерия или подарък получен след Нова Година). Остава горчивина и разочарование у получатела на такъв подарък. Би следвало да сме съпричастни, защото всеки от нас можеше да е на неговото място...... Прав или не - добре е да има място, където човек да си каже какво го е наранило.

Tais
09.12.2009, 12:52
Тук не става въпрос за възможности,всеки си прави сметката дали има възможност да се включи в играта.След като си поел ангажимент редно е да го изпълниш не да отбиваш номера. Ясно е че винаги има риск да не улучиш вкуса на другарчето си, но да изпратиш бродерия на която червеното е пуснало боя...не вярвам да има някой който би с е зарадвал на такъв подарък.Игрите имат регламент за да се зпазва и това е с цел да няма разочаровани и ощетени.

sunnyto
09.12.2009, 14:30
Това не е за първи пт и няма да е последен:(
а а грубоста на някои хора няма коментар:confused:
АКО НЯМЯШ ЖЕЛАНИЕ ДА СПАЗИШ ПРАВИЛАТА НЕ СЕ ЗАПИСВАЙ
защото момичетата тук са вложили цялата си любов за да зарадват д-о си и такива неща са обида за всички не само за момичето което е получило или изобщо не е получило подарък

Juli71
10.12.2009, 17:09
В задължителните условия за играта пише относно оформянето на бпродерията да е гоблен ,картичка или всеки да я оформи както прецени.Мисля ,че ако се постави по строго изискване само за гоблен или картичка няма да има недоразумения.

blue_bouble
10.12.2009, 17:26
Правилата са си правила.Трябва да се спазват.Който не ги е спазил според мен трябва никога да не участва в нашите игри.По отношение на тези неща съм категорична.:oops:

TDK
10.12.2009, 20:23
Искам да се оплача, ама много да се оплача!:(

Историята ми е следната:
Прибирам се в 18.30 и виждам съобщение за пратка.
Тичам бързо до пощата, защото работи до 19.00.
Взимам си пратката! Разбира се, още в пощата я отварям!
Почвам да си цъкам, не само на ум, за жалост! Това с цъкането е от възхита! И какво - не знам на кого да благодаря!
Моля те мила приятелко, идентифицирай се, за да знам на кого да благодаря за прекрасния подарък!


ИЗДИРВА СЕ ВЯРА ОТ СЛИВЕН!
Моля те, идентифицирай се, за да ти се представя!:(

via_1313
10.12.2009, 20:33
:bong::bong::bong: за нея:D:D

TDK
10.12.2009, 20:43
Ей, как си признахте бързичко без БОЙ!
Иначе щях да се терзая............................:(

Jully
11.12.2009, 16:55
Ех, че ние сме малко от Сливен и си имаме само една Вяра:D

ИЗДИРВА СЕ ВЯРА ОТ СЛИВЕН!

кроти
22.12.2010, 16:00
След дълго чакане, най-после и аз получих подаръчето си.
Откровено казано, разочарована съм. Всички пишете възхваляващи дитерамби за подаръците си, но аз ще наруша това фалшиво хвалене. Не ми харерсват нещата които моето другарче е избродирало! Няма дя я хваля, стара форумка е и умее да бродира, но сега е направила неща, които сигурно няма да окачи на стената в къщи! Десетина бода на нещо елементарно за направа на картичка, не са повод за хвалба или пък набързо ушита елхичка с полукръстче и няколко зашити мъниста, сложени недобреопънати в рамка за левче. Единственото нещо, което ми допада е комплелтовката на Пермин, и едно стериопорено сърчице, но то е без бродерия, и това не са неща в които тя е вложила труд и старание.
Знам, че ще предизвикам недоволство между съфорумките, но хайде да спрем с фалшивите хвалби!
Всичко е направено за отбиване на номера и без грам старание!
Обидена и разочарована съм и не го крия. Когато аз приготвям неща за играта, бродирам такива, които с удоволствие ще мога да сложа сама на стената в къщи!:(:(
http://i022.radikal.ru/1012/73/1e28a2d04be2t.jpg (http://radikal.ru/F/i022.radikal.ru/1012/73/1e28a2d04be2.jpg.html) не се заблуждавайте, от елхичката в действителност е кошмарна, на снимката не си личи защото съм лош фотограф

това сигурно и първокласник ще го направи по-добре
http://s48.radikal.ru/i121/1012/41/a6ab9b090993t.jpg (http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i121/1012/41/a6ab9b090993.jpg.html)

С удоволствие ще и върна подаръците обратно, не ме радват!

rostso
22.12.2010, 16:16
Ох.... най-накрая!

КРАЙ НА ЛИЦЕМЕРИЕТО!

кроти, :clap::clap::clap:!

jivi
22.12.2010, 16:31
Много съжалявам,че има разочаровани от играта.Мноого ми се искаше всички да са доволни и да не си разваляме коледното настроение:angel:

кроти
22.12.2010, 16:35
Много съжалявам,че има разочаровани от играта.Мноого ми се искаше всишки да са доволни и да не си разваляме коледното настроение:angel:
Щях да си замълча, но стана практика, някои съфорумки да претупват подаръците си, правят неща, колкото да отбият номера:confused:, а те самите получават неща, кото са многократно по-добри!
Хайде да не се лъжем, а да си кажем нещата в прав текст, така за следващите игри ще си помислят, когато приготвят подаръците си. Аз сигурно няма повече да участвам в игрите.:confused:
Говорила съм и с други съфорумки и те са спрели участието си в игрите именно поради тази причина.

van4e_to
22.12.2010, 17:34
Хайде да й е честито и на тази игра :clap::clap::clap:
Подобаващ завършек, няма що! А това, че на някого не му допадат подаръците, които са изпращани, я споделете как разбрахте, че получателите им са лицемерничили :confused: На мен лично не ми стана ясно от нито един от постовете?

кроти
22.12.2010, 17:39
Хайде да й е честито и на тази игра :clap::clap::clap:
Подобаващ завършек, няма що! А това, че на някого не му допадат подаръците, които са изпращани, я споделете как разбрахте, че получателите им са лицемерничили :confused: На мен лично не ми стана ясно от нито един от постовете :(

Освен форума има и други начини за комуникации и разменяне на мнения

van4e_to
22.12.2010, 17:45
А защо тогава са писали такива отзиви, не е ли по-добре тактично да благодарят и до там :confused:
А на мен всичко, което видях толкова ми хареса, че искам да имам от всички подаръци! Лелеее, ама колко съм нескромна и аз!!
Но най-много ми хареса моят подарък!!!(В смисъл този, който аз получих. А за изпратеният - надявам се другарчето ми да е останало истински доволно!)

кроти
22.12.2010, 17:50
Те си знаят:confused:
Разгледах подаръка който е получило твоето другарче - чудесен е:clap:, такъв подарък и аз бих хвалила с удоволствие и чиста съвест!

pepen
22.12.2010, 18:10
Кроти- мила ,не си разваляй настроението!Ако ти харесва моят подарък който подарих на другарчето си ,обещавам за 8 март да си ми ти другарчето/с изненада разбира се/, че сега лимита , а и силите ми се изчерпаха!:idea:Нали знаеш че имам да се отчитам пред тебе ,не съм забравила,но кое по-напред!:confused:Така че ако си съгласна да си стиснем ръцето яко!:kissyou:

Аз продължавам да си чакам подаръка ,та чак ме е смях!:DМоже пък от друга вселена да дойде ,знае ли човек какъв му е късмета!Тя накрая Манка ще каже!Но наистина ми е весело!!!!Толкова подаръци получих от моите дружки ,че дори няма да забележа че един ще ми е по-малко !

кроти
22.12.2010, 18:16
Благодаря ти Перен:kissyou:. Не съм си развалила настроението, напротив, очаквах, че ще се случи нещо подобно, но не бива да се отминават подобни неща.
Хич не ми харесва, че доста хора не са си получили все още подаръците:(. Възхищавам ти се и ти се чудя, как успяваш да смогнеш:confused: Явно някои гледат несериозно на играта:(:confused:

ralli
22.12.2010, 18:29
Хора с вкусове всякакви!Когато човек участва в подобни игри трябва да е подготвен и за недотам приятни изненади . Според мен в името на добрият тон човек трябва да знае кога тактично да си премълчи!

anito11
22.12.2010, 18:32
Щях да си замълча, но стана практика, някои съфорумки да претупват подаръците си, правят неща, колкото да отбият номера:confused:, а те самите получават неща, кото са многократно по-добри!
Хайде да не се лъжем, а да си кажем нещата в прав текст, така за следващите игри ще си помислят, когато приготвят подаръците си. Аз сигурно няма повече да участвам в игрите.:confused:
Говорила съм и с други съфорумки и те са спрели участието си в игрите именно поради тази причина.

Напълно споделям мнението, че се измества тежестта на играта - бродерийка от няколко бода и към нея шоколадови изкушения. Аз също мисля че основния подарък трябва да бъде ръчно изработен от нас! Другото е допълнение.
Съгласна съм също така и с твърдението, че доста гобленарки се отказват от игрите след като останат разочаровани от някоя от тях.
Всеки, преди да се включи, трябва да си прецени - ще има ли време и желание да подготви подарък и може ли да се вмести в срока за изпращане ... за да няма после разочаровани и обидени.
Не е хубаво да има огорчени, особенно на празници, нали?

кроти
22.12.2010, 18:58
Последвах съвета на Роси и прехвърлям спора тук:idea:
С две думи нещата стоят така: Получих подарък от другарчето си(макар и доста късно, но все пак преди Коледа), не ми хареса подаръка и изказах открито мнението си. Държа на него! Получих нещо направено за отбиване на номера, неща, които съм сигурна че и самата изпращачка не би сложила в къщи. Картичка, направена с 10-15 бода, Гоблен в отвратителна рамка, все едно направен от начинаещ-учещ се гобленар и нещо, което не знам как да нарека(прилича на играчка за елха, но е с неясна бродерия от няколко бода). Останалите неща са купени, те не ме радват! Ако ги искам имам възможност да си ги купя!
Това е положението. Нямам намерение да преглътна и замълча, нито пък да хваля изпращачката.

vili val4eva
22.12.2010, 19:00
"Ето условията към,които се придържаме,и които трябва да спазим за играта-
1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
2- Добавяте към нея-някакво подаръче
например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне.
3- Задължително е колетите да се пращат препоръчани......така ако се загуби някой,ще може да се проследи къде е /сега са по-напреднали в пощите,наблюдам ги"
Нали това е регламента, и мисля че всеки се придържа към него според вижданията си.

manka
22.12.2010, 20:12
vili val4eva Да това е регламента със сигурност,но не всеки се придържа много много,това е мое виждане:confused:

кроти съжалявам че си се почувствала разочарована.

кроти
22.12.2010, 21:03
Хора с вкусове всякакви!Когато човек участва в подобни игри трябва да е подготвен и за недотам приятни изненади . Според мен в името на добрият тон човек трябва да знае кога тактично да си премълчи!

Рали, пишеш, че в името на добрия тон, е трябвало да замълча и преглътна. Защо да го правя? Другарчето ми не само закъсня с изпращането на подаръка твърде много(ако го бях получила навреме, може би щях да преглътна), но и въобще не с е постарало. Това е явно неуважение, поне аз така го приемам:(. Ако е нямала възможност да направи нещо, което и на нея самата да и хареса и си сложи в къщи, да не се е записвала в играта, все пак имаше достатъчно време за подготовка! Така, както аз, ти и много други сме направили. Отделили сме достатъчно време и сме вложили доста труд, за да направим нещо, което на нас самите ни харесва, а не да отбием номера!Разгледах гоблените и, със сигурност, няма да си окачи нищо от изпратеното ми в къщата си, не е това вкусът и. Има избродирани чудесни неща, значи може, не е начинаеща, че да я оправдая. Явно гледа на играта несериозно или по-точно ако може тя да получи нещо хубаво, а самата да мине как да е.
Знаеш, че ми предстоеше пътуване и въпреки всичко, се постарах да направя гобленчетата за другарчето си, даже се притеснявах, че ще закъснея с изпращането..
С удоволствие ще се разменя с нея, нека ми изпрати подаръците, които тя получи и аз ще и върна нейните, а може и просто така да и ги върна, на мен не ми вършат никава работа и не ме радват въобще.
Понеже повечето, които не си харесват подаръците премълчават, за това и нещата си продължават. Не става въпрос за купени неща, става дума за вложен труд и усилия!!!
Ценя много повече едно хубаво гобленче, отколкото кутия купени скъпи бонбони или нещо друго!

Манка, ти нямаш никава вина, ти само координираш нещата, но виждам, че доста хора са все още без подаръци:confused:

tazzzz
23.12.2010, 10:58
Таня, подкрепям те напълно, като гледам колко старание ти си положила в изработения от теб подарък!
Но, да ти кажа почуствах се засрамена от твоите думи, понеже подаръкът, който аз направих за играта не е стандартен гоблен, просто ми се искаше да е нещо различно. От тук нататък си взимам бележка и ще се старая много повече, надявам се и всички останали, които участват в игрите!

кроти
23.12.2010, 11:03
Таня, подкрепям те напълно, като гледам колко старание ти си положила в изработения от теб подарък!
Но, да ти кажа почуствах се засрамена от твоите думи, понеже подаръкът, който аз направих за играта не е стандартен гоблен, просто ми се искаше да е нещо различно. От тук нататък си взимам бележка и ще се старая много повече, надявам се и всички останали, които участват в игрите!

Лени, в твоя подарък се чувства старание и желание да направиш нещо различно, вложила си труд и любов, а не е претупан за отбиване на номера.

Denica
23.12.2010, 11:09
Нямаше ме известно време, но виждам, че отново се завъртя "колелото на игрите" :D - и с изтрити постове на човек му става ясен проблема - толкова пъти вече се повтаря ... дежа вю на дежа вю-то :oops:
Затова предложих миналата година ясен регламент!!! Ако се бяхте съгласили да ограничим играта само в гоблен, нямаше да се минава метър, за сметка на кило шоколад и торба джвъчки от левчето!

Отказах се от игрите и съм изключително щастлива :D

Кроти, абсолютно си права!!! Чест ти прави, че не си замълча! :kissyou:

slasch
23.12.2010, 11:36
В навечерието на тези светли празници ми става малко мъчно, когато чета тази тема!
Искам да подчертая, че аз никога /по собствено желание/ не съм участвала в игра организирана от форума.:-|
За съжаление всяка година се получава така с игрите - много засегнати, разочаровани и нагрубени съфорумки.:(
В този ред на мисли си задавам въпроса: Има ли смисъл от тези игри?:confused:
Вярвам, че има наистина приятно изненадани и щастливи сред Вас от получените подаръци, но това може да продължи и без да се организират игри!
За мен лично е много по-приятно, когато ти самия по собствено желание решиш да изненадаш близък /или симпатичен за теб човек/ от форума.:loveglasses:

p.s.Това е мнението ми като страничен наблюдател.............

Лили
23.12.2010, 12:32
URL=http://www.radikal.ru]http://i015.radikal.ru/1012/ad/5890b397413f.jpg[/URL]
Момичета прочетете внимателно и нека вече да няма такива негативи точно пред този прекрасен празник.Кроти аз също съм била многократно разочарована но гледам напред и се усмихвам на всички.Винаги съм влагала много старание но не винаги се е получавал добрия резултат.
Весела Коледа момичета!

Ducky
23.12.2010, 13:31
Лошо, дами, много лошо!!!
Подкрепям напълно Кроти и то по много причини, а за това, че бях малко против това да се каже на всеослушние във форума, причината е само ЕДНА ЕДИНСТВЕНА!!!!!!! И това е, че е играта е посветена на големия християнски празник.

От доста време се вихри изключително лицемерие в тези игри, повярвайте ми имам лични наблюдения! Има дори момичета изказали се и преди, и в тая тема в тона на "добрия дух", а колко лоши думи чух за получените от тях подаръци в някои от игрите..........
Имам и приятелки, които въпреки разочарованието пак се решиха да участват и пак съжалиха, но въпреки всичко не казаха и една лоша дума...запазиха добрия тон. Но вече не учатват..
И още една причина в подкрепа на Кроти, и ме обвинявайте и хокайте колкото и да искате. Нямам никакви линчи наблюдения за дамата изпратила подарък в тази игра на Кроти, но спомнете си..... май имаше нещо пак с нейно "участие" в игрите преди време...., а колко хора я защитиха тогава. Сега какво е обяснението? Защото тогава мисля, в подаръка нямаше НИКАКВА бродерия!

Моято основание да не участвам в игрите е, че не съм сигурна в себе си, че ще мога да спазя срокове и изисквания. Но изглежда има дами, които не мислят, че това ТРЯБВА да е основната причина за участие! И това според мен трябва да заляга в регламента. И държа да подчертая, че за мое щастие нямам разочарование до сега!
А съшо и това излагане на всичко на показ... какво значение има колко шоколад и джвъчки от най-близкото левче има в подаръка... само бродираното или създадено от собствените ни ръце има значение, не трявба ли само това да се показва?!?

И на бързащите да кажат, че се изказвам в защита на Кроти, защото ми е близка: Прочетете пак написаното от мен по нагоре!
Е, може би нямаше да съм толкова остра, ако не беше за нея, но тоя път нямаше да спазвам лицемерния "добър тон" !

Tooth
23.12.2010, 14:43
Момичета ,чета изказванията Ви и трябва да призная ,че съм съгласна с всички мнения.Има подаръци ,които наистина може да са само за отбиване на номер ,но има и красиви неща ,които също може да не зарадват другарчетата ,защото просто не са по вкусът им.Аз също участвах в две игри и се отказах ,не защото не ми харесаха подаръчетата които получих ,а защото умирах от притеснение дали ще се хареса подаръчето ми на другарчето което имам.
Мисля ,че игрите са наистина тръпка и не е лошо да ги има ,но не може ли в регламента за залегне например наред със записването ,всеки участник да постави и две-три гобленчета които би си ушил? :confused:По този начин би се избегнало недоволството от получената бродерия,а изненадата се запазва ,защото няма да се знае кое ще бъде избрано.Ще бъде и облекчение ,че няма да се чуди човека които ще изпраща подаръка, какво да избере. Всичко допълнително към бродерията ще остане според вкуса и възможностите .
Определя се горе долу с каква големина да са бродерийте и всеки предварително ще си хареса нещо което да съответства на изискванията.
Тези моделчета да не се използват от други извън играта за същия човек за да не се получи дублаш.
Измислете как точно да промените част от регламента за да няма недоволни ,които си казват и други които мълчат. Наистина игрите трябва да носят радост ,а не да са повод за дразги и неприятни изживявания.
Кроти ,съжалявам ,че се получи така с теб :(.Ти с голямо желание направи твоето подаръче!Не се ядосвай! Пуши една цигара :smokin:,изпий една чаша:wine: и посрещни с усмивка предстоящите празници! :idea:

marji
23.12.2010, 15:00
:(Ох, момичета, с болка изчетох цялата тази тема, защото и аз самата се отказах от участие в игрите след няколко разочарования - две загубени пратки от чужбина по вина на пощите и едно коледно подаръче, което получих доста след празниците. След моето оттегляне съвсем не престанах да изпращам и получавам подаръци, но това става с хора, които по един или друг начин съм почувствала близки, а не другарчета, определени по някакъв си жребий, които, както се оказва, понякога могат да са некоректни или нехайни. Продължавам и до днес да следя с голям интерес игрите и забелязвам, че всяка от тях без изключение носи огорчение и разочарование за някого. Затова напълно споделям предложението на slash да помислим има ли смисъл от подобни игри, които не носят радост.:idea:

nellli
23.12.2010, 15:20
Кате, много си права.
Ние вече няколко пъти обсъждахме да има стена на позора / издънили се по всякакъв начин форумки с последствия за останалите - не само в игрите/. Имената изписани там да не участват в други игри и когато някой ги прочете да си има едно на ум преди да има вземане даване с определата съфорумка. Така няма да има големи изненади. Ама така и не се появи тази стена. Гадничко е май, обаче поне няма да има разочаровани и излъгани. Срещу празник хич не е приятно, ама хич.
И май е време за точен регламент. Абе тези рускини все ги споменавам, ама наистина са много дисциплинирани. Каквото има в регламента, това и в подаръците, ни повече, ни по-малко. А ако имаше такива издънки до сега и във форум нямаше да са вече.
Кроти, Pepen, anito11, много, много съжалявам за разочарованието. Но всяко зло е за добро. Убедила съм се, че тази поговорка е на 100% вярна.
По празничите изненадвашо ще ви се случи нещо много, много хубаво и неочаквано, и ще забравите всички огорчения.
И да не забравите да ми се похвалите след празниците :D Те чудесата по Коледа стават, нали знаете!!!
Весели празници на всички!

anito11
23.12.2010, 15:51
Кате, много си права.
Ние вече няколко пъти обсъждахме да има стена на позора / издънили се по всякакъв начин форумки с последствия за останалите - не само в игрите/. Имената изписани там да не участват в други игри и когато някой ги прочете да си има едно на ум преди да има вземане даване с определата съфорумка. Така няма да има големи изненади. Ама така и не се появи тази стена. Гадничко е май, обаче поне няма да има разочаровани и излъгани. Срещу празник хич не е приятно, ама хич.
И май е време за точен регламент. Абе тези рускини все ги споменавам, ама наистина са много дисциплинирани. Каквото има в регламента, това и в подаръците, ни повече, ни по-малко. А ако имаше такива издънки до сега и във форум нямаше да са вече.
Кроти, Pepen, anito11, много, много съжалявам за разочарованието. Но всяко зло е за добро. Убедила съм се, че тази поговорка е на 100% вярна.
По празничите изненадвашо ще ви се случи нещо много, много хубаво и неочаквано, и ще забравите всички огорчения.
И да не забравите да ми се похвалите след празниците :D Те чудесата по Коледа стават, нали знаете!!!
Весели празници на всички!

Искам да уточня, че аз все пак получих подарък /на 22.12. - пътувал 21 дни, според регламента/. Но моето другарче е наблегнало не на бродерията, а на закупените подаръци. Така ме връхлетя с пълна сила изразеното от мен мнение преди да си получа подаръка, че се измества акцента на играта от ръчно изработен предмет, включващ бродерия към закупени неща от магазините, което за мен опорочава самата игра.
Като добавим към това и датата на получаване на подаръка /имаше обявен срок за изпращане в регламента/ ... не се почувствах много комфортно.
Добавете към това и получено съобщение на лични от моето другарче предния ден с искане веднага да докладвам за получаването на подаръка /изпратен на предния ден 19 или 20.12. доколкото става ясно/, че се притеснявало ...
Не знам ... вие съдете дали е нормално това.
Получих си подаръка /децата ми го взеха, че бях на работа на 22/, писах на другарчето и Манка - да не се притесняват, публикувах си си подаръка, като акцентувах на ръчната изработка /защото според мен това е най-стойностното - човешкия труд/.
Все пак весели празници на Всички съфорумки!!!! Не позволявайте дребните неволи да Ви вгорчат делника, но когато вие сте на ход - бъдете точни и коректни, за да няма после недоволни!!!:kissyou:

mina
23.12.2010, 18:25
Ей, хора!хем ми е тъжно,хем съм щастлива.Аз лично започнах да се подготвям още през есента,избирайки бродерия,която би се харесала .Избродирах "Заснеженото градче" без да знам кое ще е моето другарче,защото аз го харесвам.То може да го има или да не го харесва.Не исках да чакам,защото съм доста заета и се страхувах да не закъснея.Аз също получих хубав подарък,както и подарък - изненада.Неприятно ми е,че толкова момичета още не са си получили подаръците,но все пак - не бива да правим генерални изводи!Достатъчно е да научим имената на тези ,които ни разочароваха!

kara52
23.12.2010, 19:31
:( Мислех си да се въздържа от коментари, но мили момичета този въпрос вече е дискутиран и тогава доста от вас реагираха по неочакван за мен начин и решиха да подкрепят и сложат крилца на подобни изяви.
Миналата година казах, че лично аз не съм засегната, а напротив трогната и доволна от това което получих, но в същия момент огорчена и разочарована от това което видях като подаръци получени от някои момичета, поставих се на тяхно място, ето защо от тогава не желая да участвам в игрите. Светла Петрова предложи да има определен някакъв размер на ушитото, няколко момичета я подкрепихме, но повечето бяхте против - сега на кого да се сърдим? - на тези които си я карат по стария изпитан тяхен си начин или на себе си - ние ги поощрихме, така че отчасти вината е обща.
Да се върнем малко назад и да видим, че историята се повтаря:
http://www.goblenite.org/showthread.php?p=330142#post330142

:clap:кроти за смелостта да наречеш нещата с истинското им име :kissyou: и мисля, че не само тези три момичета са обидени и има още които таят обида в душите си и се мъчат да бъдат над тези неща, но сигурна съм че горчилката е в тях.:(

кроти
23.12.2010, 20:22
Нова съм във форума и не знаех за тия неща :confused: Иначе сигурно щях да помисля повече преди да се запиша. Тя въпросната госпожа, причина за моето разочарование, явно отдавна си я кара по тоя начин, поне толкова успях да разбера
Нищо, това ще ми е обица на ухото.
Весели празници на всички :kissyou:

daniel4i
23.12.2010, 20:55
Кроти, искрено съжалявам, че така се получи при теб, зная че ти си един прекрасен човек, подаръка за твоето другарче беше фантастичен. ИСКАМ ДА ТИ КАЖА, ЧЕ ЗА ПРЪВ ПЪТ ПИША МНЕНИЯ ОТНОСНО ИГРИТЕ - НАИСТИНА ТИ ПРАВИ ЧЕСТ, ЧЕ ПОСТЪПИ ТАКА:clap::clap::clap:. Участвам редовно в последните игри, също съм се разочаровала, макар и само веднъж и за да не създам конфликт си премълчах, дори тогава не показах и подаръка си. Също така премълчах и поради факта, че не бях сигурна дали не съм разочаровала и аз моите другарчета в игрите, въпреки че винаги съм се старала и то много, правила съм подаръци според възможностите си. НО ВИНАГИ СЪМ СЕ ПРИДЪРЖАЛА КЪМ РЕГЛАМЕНТА. Твърдо заставам зад теб, не че съм подготвяла кой знае какви подаръци, но винаги го правя от сърце, защото за мен е удоволствие да шия - ТАКА ЧЕ ОТ МЕН ИМАШ ЕДИН ПОДАРЪК ДА ЗНАЕШ!!! Подкрепям твърдо идеята за строг регламент за игрите - размер на бродерията и допълнението /напр. ножица, панама, гобленче и пр./. Тази година например бие на очи подаръка, който Сисак получи - не беше честно. Сигурно има и още не съм разглеждала всичко.
Весели празници на всички!
Манка, ако имаш рекламации - пиши!:kissyou:

кроти
23.12.2010, 21:42
Благодаря ти Даниелче:kissyou:
Сисак не заслужаваше да и се случи това, но....Тя изпрати РАЗКОШЕН подарък на другарчето си, а то, след дъъълго забавяне отби номера при мен с боклуци! За това и предлагам на Госпожата, нека ми даде подаръка който получи, пък аз ще и върна нейния. Аз така или иначе ще и го върна, но днес не успях да смогна. След празниците ще и го пратя да му си се "радва":D

daniel4i
23.12.2010, 21:48
Кроти, миличка ако искаш вярвай съвсем случайно дадох Сисачето за пример, защото това, което тя получи като подарък ми направи впечатление, но едва след твоя пост аз забелязах, че тя е изпратила подаръка на въпросната госпожа, който също като твоя е приказен - ЖЕСТОКО СЪВПАДЕНИЕ!

Ge4i1970
23.12.2010, 22:13
Мила, Кроти, ако това ще те успокои, аз също имам "подарък" от въпросната госпожа, който е на съответното място в коша за боклук! Тези неща, може би, целяха да кажат: "Извинявай!" за един друг гаф, за който не споменавам, няма смисъл. И се чудя :confused: защо се записват в игри като нямат намерение да спазват правилата и да отбиват номера? Казвам го открито и хич не се притеснявам от това дали някой ще се сърди или ще ме съди! Не се ядосвай за хорските грешки! Весели празници! :kissyou:

i.p.stamenova
23.12.2010, 22:21
Е най-накрая кой ще напише името на въпросната госпожа?:zippie:

daniel4i
23.12.2010, 22:26
SCORPION

i.p.stamenova
23.12.2010, 22:28
Не мога да повярвам????????!!!!!!!!!!!!:?:

daniel4i
23.12.2010, 22:30
И АЗ ТАКА :!::!::!:

Ge4i1970
23.12.2010, 22:34
Никой не може! Видя ми се свестна жена, а то...

i.p.stamenova
23.12.2010, 22:53
До скоро тя бе така активна във всички теми и
показваше невероятни красоти на които искренно
се възхищавах!!!!!!!!!!:confused:

jivi
23.12.2010, 23:02
Мили момичета мисля,че достатъчно се изписа по темата.Да не си разваляме хубавия празник с негативи.Завършваме коледната игра с гръм и трясък.Много съжалявам за всички които са се почувствали засегнати:kissyou:
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ:kissyou:.

кроти
23.12.2010, 23:06
До скоро тя бе така активна във всички теми и
показваше невероятни красоти на които искренно
се възхищавах!!!!!!!!!!:confused:

Така е, но това са неща, които шие за себе си. За играта - отбива номера с нещо, което никога няма да окачи в дома си! Има си собствена страничка и там е снимала всички получени от нея подаръци и избродирани от нея гоблени, но нещото(не мога да го нареча гоблен) който получих го няма там :D, явно сама се срамува да го покаже:confused: Да е жива и здрава, след празниците ще си получи нещата обратно:D

Radi
23.12.2010, 23:50
Кроти, миличка, чак ми е болно като чета постовете ти. Не се ядосвай за глупостта на другите, жалко е че е в навечерието на прекрасен празник. Може да се поправи, знае ли се по КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА. ВЕСЕЛА КОЛЕДА МИЛА, НА ТЕБЕ И СЕМЕЙСТВОТО ТИ МНОГО КЪСМЕТ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА!

кроти
24.12.2010, 10:54
Пиша за последно и ще помоля след това Манка да заключи темата. Идва време за празнуване:D
Ще се опитам да обясня, защо според мен се е получило така с моя "подарък" от играта. Поразрових се из страничките и мненията на въпросната дама и открих следното:
Провеждала е благотворителен базар, което е похвално, но...
1. Явно е чакала да свърши базара и тогава е изпратила нещата, за това и пристигна толкова късно, но все пак спази срока. До тук нищо лошо, освен,че очакването ме поизнерви, не напразно има една стара клетва - "Да чакаш и да не идва..."
2. Почти сигурна съм, че изпратените ми неща са останали непродадени на базара и тя е решила с тях да си отбие номера, прибавяйки към тях една комплектовка на Пермин. От това може да съдите с какво качество са, а и пораждат в мен съмнение дали са изрботени от нея:confused:с такова отвратително качество на изработка са, а повечето са виждали нещата и.
След празниците и връщам подаръка, да си го запази за следващия благотворителен базар.
На всички които ме подкрепиха и посъветваха да не се ядосвам, искам да кажа, че не се ядосвам, но не мога да отмина с лека ръка такава явна проява на неуважение. Днес съм аз, утре жертва на подобна проява ще бъде някоя друга, по всяка веротност нова във форума каквато съм аз. За това дадох гласност на нещата.


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ :kissyou::wine::flowerlove:

ANIMONI
24.12.2010, 11:45
Момичета,усмихнете се и посрещнете празниците както подобава.А skorpion е първата съфорумка на която се възхищавах и все още от това ,което шие за себе си,но явно не полага същото старание когато приготвя подарък за другарче.Аз бях първата ,която разочарова -подаръка ми беше без никаква бродерия,предложи да ми изпратела после щото не била разбрала.Аз отказах и я посъветвах да направи повече за следващото си другарче,за да няма други разочаровани.Е,явно не си е взела поука.Но след толкоз шум дето се вдигна се надявам да има проммяна ,а не всички да упрекнат другарчетата и ,които е разочаровала,както стана в моя случай-бях наречена материалистка ,интересчийка, била съм мънкала и занимавала всички с глупости.Затова пращайте си изненади на приятелките от форума,приготвени от сърце и оставете тези игри-винаги има разочаровани.

skorpion
26.12.2010, 14:41
Писах в темата за подаръците-не съм видяла тази тема!
Абе Вие като какви се изживявате???????

кроти
26.12.2010, 16:54
Писах в темата за подаръците-не съм видяла тази тема!
Абе Вие като какви се изживявате???????

На това му се казва ДЕБЕЛООЧИЕ! Нямам думи ...

pepen
26.12.2010, 17:03
Писах в темата за подаръците-не съм видяла тази тема!
Абе Вие като какви се изживявате???????


Реши сама!:idea:Ти как мислиш ,ако беше на нашето място:lookup:!С риск да си навлека някой от тези емотикончета :bong:,от предните постовете разбирам че май не ти е за пръв път!Така че прецени дали да се извиниш културно ,да си вземеш бележка/като не те устройват игрите -не участвай/ или да продължиш в същия дух/дебелоочие/!Избора е твой!Вярвай ,умея да хваля , но и да "набивам канчета"!Дори не ми е смешно вече!

galina_iv
27.12.2010, 01:49
аз едно не мога да се начудя,как нещо което не би си го избродирал за себе си го правиш за подарък?Аз не мога да шия нещо което не ми харесва,защото не ми доставя удоволствие.Искало ми се е да участвам в игра и съм се спирала защото темата не ми е присъща.
Наистина трябва да има по строги правила относно размери или бодове,защото пак може да се избродира нещо с 10 бода на панама 2х2 метра.Лощото е че пак ще има такива които няма да се стараят или няма да изпратят подарък.
Относно добавките е спорен въпросът защото един може да си позволи шоколад от 2 лв,а друг всякакви изкушения за 200 лв. конци,готови комплектовки и т.н.,така че и тук може би трябва да има някаква стойност.
Трябва да са по -конкретни нещата,а хората коректни,за да има радост за всеки и да не се чувства ощетен.
Браво на потрудилите се ,защото има такива.За мързеливите трябва да има "стена на позора".
п.п.Аз примерно шях да съм възхитена от избродирана топка за елхата/нещо на пръв поглед малко и не изискващо много време,но като не знам как става/.Може би точно в това се състои отговорът на въпросът какво би харесало на другарчето,малко ровене на мнения,подпитвания,проучвания и т.н.

кроти
27.12.2010, 06:45
Съгласна съм с това, че правилата за участие в игрите, трябва да се променят. До колкото разбирам, отдавна се дискуртира това, но нещата си остават същите.
Това е гобленарски форум и тежеста трябва да пада върху сътвореното със собствени ръце, а не върху допълненията. Или въобще да отпаднат тези допълнения или да не се снимат и показват. Така ще може по-ясно да се види, какво е сътворено.

tazzzz
27.12.2010, 09:17
ако ми позволите и аз да изкажа мнение!
Разгледах в един английски форум, там има коледна игра, но правилата са избродирана картичка и подаръче на стойност 5-7 лири. Мисля си, че и тук трябва да има по-конкретни правила, но другото, което си мисля е, че Манка едва ли ще иска да хаби повече нерви!

blue_bouble
27.12.2010, 11:00
С риск да кажа кое е моето другарче, ще покажа бележката с която е пуснат подаръка на 21.12. Понеже майка ми го е пускала, са и казали , че на 23.12 трябва да е пристигнал.

http://i055.radikal.ru/1012/77/d84f20d7b5d3t.jpg (http://radikal.ru/F/i055.radikal.ru/1012/77/d84f20d7b5d3.jpg.html)

Върнали са я от централната поща защото нямали жълти кутии, но тя е отишла в друга поща и го е пуснала.

Наистина съжалявам, че не можах да изненадам Ани точно за Коледа.:(

П.С от 20.12. работя без почивен ден, имаме страшно много работа, брат ми си дойдоха от чужбина и за интернет не ми остава и минутка...

mina
27.12.2010, 14:00
Мисля,че тази дискусия отдавна прескочи добрия тон и развали удоволствието/на тези ,които могат да го изпитат/ от играта.Ние сме различни - по възможности,по свободно време,по вкус ако щете.Рискове има и аз лично съм била винаги готова да ги приема.Личното разочарование,не бива да се отразява на всички.Има хиляди елегантни възможности да се изрази неудовлетворение, като смятам,че на първо място - отношенията трябва да се поставят пред този ,когото критикуваме.Никога не съм одобрявала лицемерието, но понякога то е част от доброто възпитание.

makrat
27.12.2010, 21:49
Mina, напълно си права! Пристъпвайки към участие в подобни инициативи човек би трябвало да бъде умерен и да знае че поема и съответния риск все пак... Хора различни, различни възможности, различни характери... Кроти така наСПАМи целия форум в редица теми, проглуши на хората ушите със злобни упреци и то не само по адрес на провинилата се към нея съфорумка, та се чудя всъщност, доколко участието и е било безкористно...
И...Кроти да вземе да се укроти, че на хората им омръзна да и четат крясъците по празниците...

m_rija
27.12.2010, 23:43
Mina, напълно си права! Пристъпвайки към участие в подобни инициативи човек би трябвало да бъде умерен и да знае че поема и съответния риск все пак... Хора различни, различни възможности, различни характери... Кроти така наСПАМи целия форум в редица теми, проглуши на хората ушите със злобни упреци и то не само по адрес на провинилата се към нея съфорумка, та се чудя всъщност, доколко участието и е било безкористно...
И...Кроти да вземе да се укроти, че на хората им омръзна да и четат крясъците по празниците...

Мила makrat, ти може и да не можеш да разбереш и по тази причина да ти е писнало да четеш "крясъците" на кроти, но аз и не забелязах да си участвала до сега в игрите. А това за мен означава, че не си усетила тръпката на проучването на интересите и вкуса на съвършено непознато за теб другарче по хоби, старанието да изработиш за него и да избереш за него, нещо което хем да му хареса, хем да го впечатли, хем да го провокира... И след всичко което си вложил от себе си за да зарадваш някой с теб просто да не се отнесат по същия начин (това е най-меко казано) е доста разочароващо. А всичко което описах по-горе, мога да гарантирам, че кроти го прави - не само в сегашната, но и в предишни игри - не я познавам лично - но ми е била другарче в игрите и се смятам за страхотна късметлийка заради това. Най-малко тя е човека който заслужава да бъде обвинявам в меркантилност. Тя е мила и много , много щедра и услужлива жена. Така че, преди да изказваш крайни мнения, е добре да проучиш ситуацията и да си създадеш впечатления за хората, които участват в нея.
Хубава вечер ти желая! И Весело посрещане на оставащите празници.

makrat
28.12.2010, 18:45
Благодаря ти за проучването, m rija:D Аз мисля, че изводите може всеки да си ги направи, четейки във форума, тъй както и ти направи своите набързо...
И мнение може да изказва всеки, независимо от това участвал ли е или не в игрите. Своето си мнение създадох именно внимателно четейки всички постове, без да съм имала щастието да ме посъветваш преди това как именно се прави.
Не познавам и не защитавам никого от смъртно провинилите се в играта съфорумки, увесени на "стената на срама", но нещата доста се преекспонираха вече!

NIA
12.03.2013, 13:33
Видях, че и в 8-мо мартенската игра се получи неприятна ситуация. Май игрите баз такава се броят на пръсти. Единият вариант е да се спрат, поне за известно време. Но, каква е гаранцията,че и след това няма да има подобни издънки. :confused: А игрите са тези, които придават цвят и тонус на форума, съдействат за създаването не повече контакти и приятелства. Ето защо спирането им няма да е решение. Може би регламента трябва малко да се промени, а след това да се пазва стриктно и без всякакви компромиси.
Би могло да се поставят някакви условия за участие. Старите съфорумци се познаваме, но идват и нови, които също се включват в игрите.Предлагам едно от условията да е определен срок /стаж/ във форума. Второ - определен брой мнения, без да се зачитат тези само с емоцийки, или пък ако единствените мнения са само в темата за търсене на схеми.Трето - участника в играта да има вече открита своя тема в творбите. Така ще позволи и на другарчето му да го опознае по-добре.Четвърто - една седмица преди започване изпращането на подаръците всеки да снима своя бродиран подарък вече оформен и да го изпрати на Манка, ако тя е организатор на играта, или на този, който я е организирал. Така организатора ще е сигурен ,че всеки ще получи своя подарък, а също и ще прецени дали това, което е подготвено отговаря на условията. Така и ще може своевременно да реагира и да пренасочи човека, който трябва да изпрати подарък на "провинилия се" да го изпрати на този,който би трябвало да получи от "провинилия се", а последния автоматично да отпадне от играта.
Това е само мое мнение и предложение. Не е задължително да се съобразявате с него. Исках само да помогна. :idea: