PDA

Покажи пълната версия : Здравейте :)



Desert.Rose
10.12.2009, 00:38
Здравейте. Казвам се Джулия и съм на 16 години. В момента шия първият си гоблен, който започнах още през 2007-ма година. Сега покрай празниците започнах активна работа по него. Запалих се от любовните романи ( на които съм голяма фенка) Често главните героини шиеха и така реших да се пробвам, а то взе че много ми хареса. Вчера открих този форум и само за 1 ден научих няколко изключително полезни неща. Поздравявам всички тук и се възхищавам на гоблените ви.

sanita
10.12.2009, 08:25
:clap:Добре дошла в голямото гобленарско семейсво.Ех,така се възхищавам на такива деца,но си нямам момичееее.....:kissyou:

ANIMONI
10.12.2009, 09:43
Добре дошла сред нас.Щом за един ден си научила толкова неща,смятай колко ще научиш занапред,а човек винаги има какво да учи.Аз бях и по-малка от теб когато започнах.Първият го ших от сп."жената днес" и поради неподходящия подбор на цветвете децата сега си го ползват да си завиват куклите.Така също се радвам че все още има младежи,които четат книги,независимо от кой жанр.Скоро може да ги оставиш за да имаш повече време за новото хоби,както стана с мен след като открих форума и се заредих със схеми за незнам колко живота.Ще споделиш ли с нас какво шиеш в момента.

sgn66
10.12.2009, 10:53
Здравей Джулия и от мен! Много се радвам, че има толкова млад гобленар сред нас. Тук във форума има създадено едно голямо и задружно семейство. Форумките са просто чудесни. Казвам го от личен опит. Сама ще разбереш. ДОБРЕ ДОШЛА!!!

Desert.Rose
10.12.2009, 12:52
Благодаря ви за топлото посрещане и милите думи. Наистина много обичам да чета и дори си имам една задоволителна колекция от книжки вкъщи. В момента шия Червени рози (http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/product_info.php/cPath/2_26_112/products_id/641) Не е толкова трудно, но още не съм си намерила хитринки за улеснение.
И искам да попитам нещо, знам че сигурно тук не е мястото, но вие на редове или на квадратчета шиете? И как е по-лесно, защото аз в момента шия на редове.

vessi_s
10.12.2009, 13:58
Здравей миличка и добре дошла сред нас! На годините на синът ми си и аз направо съм изумена :shock: Той винаги е казвал " Мамо днешните момичета не правят такива неща!" Сега ще му кажа аз на него...ето че има и друг вид момиченца....:clap: браво миличка. Има тема за огледалното шиене,прочети там ако имаш време. Това как ще шиеш зависи от теб.Всеки сам избира начина си...както му е лесно. Не знам от къде си, но ако си от моят град...бих ти показала някои неща. За сега...ти желая успех и ти обещавам,че честичко ще посещавам страничката ти!Успех мила! :kissyou::flower:

Desert.Rose
10.12.2009, 21:26
Да, аз винаги съм от другия тип момичета. Но така си се харесвам и гледам да съм различна и по-интересна от останалите. :D
Не се стремя към огледалното шиене, но започнах да се старая да изглежда по-чистичко и прилежно отзад.
А живея във Враца, явно съм пропуснала да кажа.

lari
10.12.2009, 22:05
Добре дошла ,мила! Тук може много да научиш!А огледалното шиене-кой както го разбира:idea:Аз съм от най-старите гобленарки,но не го спазвам.А ти си млада и всичко е пред теб:kissyou::kissyou:

Desert.Rose
10.12.2009, 22:38
Аз както казах, не ми е приоритет. Даже преди малко си гледам ушитото му се радвам. Едно такова хубаво ми е. Обаче имам чувството, че ако някой го види отзад, ще ми се смее. Благодаря ти за милите думи. :flowerlove:

korali
11.12.2009, 09:21
Добре дошла!

Поздравления от мен за сериозните ти интереси на толкова млада възраст!
И аз като теб съм отскоро във форума, но момичетата тук са страшно мили и ще научиш толкова много неща!
Ще чакаме снимки на работата ти!

:flower::flower::flower:

vessi_s
11.12.2009, 12:41
Аз обещавам да надничам в страничката ти всеки ден :idea:, а и синът ми също искаше да види какво си ушила. :D Той май е най-любопитен...защо ли? :confused:

daniel4i
11.12.2009, 12:59
:hello:и добре дошла в голямото семейство на гобленарите! Когато бях на твоите години също като теб бях по - различна от останалите, докато те мислеха за купони и дискотеки, аз бързах да се прибера у дома при плетката или гоблена (тогава шиех едни негърчета за студено сервиране,беше модерно). И това ми харесваше.

Desert.Rose
11.12.2009, 13:09
Не мога да повярвам, че си му казала. :D Направо започвам да се чувствам като атракция. Засега имам доста малко ушито, но като понапредна, ще снимам. :greeneye:

Desert.Rose
11.12.2009, 13:12
:hello:и добре дошла в голямото семейство на гобленарите! Когато бях на твоите години също като теб бях по - различна от останалите, докато те мислеха за купони и дискотеки, аз бързах да се прибера у дома при плетката или гоблена (тогава шиех едни негърчета за студено сервиране,беше модерно). И това ми харесваше.

Благодаря за посрещането. Радвам се, че има и други като мен. Понякога колкото и да ми е било трудно, винаги гледам да правя това, което на мен ми харесва. А и попринцип никога не съм била много по дискотеките. Има време и за тях. :idea:

vessi_s
11.12.2009, 15:47
И той не харесва дискотеките, ама не иска и да шие :D (мъжка работа). Хайде чакаме те да видим какво ще покажеш.Ама не ни карай да чакаме дълго :idea::blueflow:

Desert.Rose
13.12.2009, 15:59
Не знаех къде да попитам, затова използвам тази темичка. Имам 2 въпроса, които са малко глупави, но ако някой може да ми помогне, ще му бъда благодарна.

Как се шие без да се прави възел? - И идея си нямам и това винаги ме е мъчило...

Каква е разликата между 1:4 и 1:1 ?

ANIMONI
13.12.2009, 18:08
При започване една нишка я прегъваш на две,като вдяваш иглата по-дългия край оставаш да е при прегънатото и като започваш първия бод пъхаш иглата в "ушленцето" получило се при прегъването на нишката-така захващаш конеца,а няма възел.При завършване от опаката страна подпъхваш конеца под няколко бода и пак няма възел.Не знам дали успя да разбереш мисълта ми.При 1:1 всеки знак от схемата отговаря на един бод,а при 1:4 знак от схемата се шие с 4бода -2отгоре и 2 отдолу.получава се по-голямо квадратче.Розите,които шиеш трябва да са 1:4.ПРИ 1:1 полученият гоблен е по-близък до картина//обикновено при хора,но не само/.Ако имаш други въпроси можеш да ме питаш и на лични.

parcheka
13.12.2009, 19:09
[QUOTE=vessi_s;327438]ама не иска и да шие :D (мъжка работа)
Някаква конспирация срещу мъжете усещам :confused: Добре дошла на новата колежка!! Много :kissyou: от мен
п.с. благодаря за информацията Веси

vessi_s
14.12.2009, 20:51
[QUOTE=vessi_s;327438]ама не иска и да шие :D (мъжка работа)
Някаква конспирация срещу мъжете усещам :confused:
п.с. благодаря за информацията Веси

Не съм против мъжете които шият...моля-моля :D де да можех да накарам и моите да го правят...ще почерпя :cookies: А пък се надявам на стахата :confused: знам ли и аз....


А ти миличка....до къде стигна? Хайде чакам да покажиш нещоооо....

Desert.Rose
17.12.2009, 18:29
Ето я снимката на ушитото до момента. Направо стана ужасна, но за съжаление само с такова качество мога да направя за сега. :( Ще се радвам на мнения.

parcheka
17.12.2009, 20:12
Аз между другото доста се чудя как въобще шиеш като не знаеш кое е 1:4 и 1:1 ? На мен първо това ми обясниха като почвах (то всъщност как да почнеш като не знаеш какво правиш :confused: ) .Много ми е интересно как точно си броиш :uhhhh: би ли ми пояснила!!!! :idea:

Desert.Rose
17.12.2009, 21:20
Аз знам как се брои, но не знаех в кое точно се състои разликата. Защо някои са 1:1, а други 1:4. Мислех, че тези 1:1 се шият по съвсем друг начин.

nev_ri
18.12.2009, 09:15
много са ти готени розичките давай смело напред.

vessi_s
18.12.2009, 15:33
Бравоооо :clap: и двамата ти харесахме творчеството.Наложи ми се даже да му покажа на снимка,какво точно ще представлява твоето гобленче. Браво миличка,продължавай така и моля те пускай по нещичко за да видим как вървят нещата при теб. :clap::kissyou:

Desert.Rose
18.12.2009, 16:21
Благодаря! Радвам се, че ви харесва. :idea:

ANIMONI
18.12.2009, 17:15
Продължавай в същият дух.И аз ги ших тези рози в началото на "гобленарската си кариера".Но мисля че е по-добре да си отвориш темичка в ЕТАПИ,а по-нататък и във ВАШИТЕ ТВОРБИ.този раздел е за представяне.докато някоя от чистливите модераторки не те е метнала.