PDA

Покажи пълната версия : Сиренки



Зори
12.02.2006, 20:39
200 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
сол
100 гр. размекнато масло
100 сирене, нарендосано на дребно ренде
1 яйце
3 с.л. заквасена сметана (може и кисело мляко, някое гъсто - "на баба" кафявото)
червен пипер

Омесват се всички продукти с помощта на миксера (без червения пипер) на гладко тесто. Държи се в хладилнока за 20-30 минути и след това се разточва направо върху хартия за печене. Изрязват се фирурки по желание и според повода с помощта на формичките за курабийки и сладки, намазват се с жълтък или прясно мляко, поръсват се с червен пипер или сусам или ким, по желание и се пекат на 180 градуса в предварително загрята фурна, около 10-15 минутки. Аз ги изрязах във формата на сърце в духа на предстоящия празник :D .
Много са пухкави и вкусни и много бързо се правят. Стават за мезе за червено винце :wink: .

Зори
12.02.2006, 20:43
[:]

Скарлет
12.02.2006, 21:06
Много апетитно изглеждат. :yes:
Скоро ще се постарая да ги пробвам и аз. [:]

Marinera
23.02.2006, 20:30
Абе Зори, все се каня да те питам - кога те оставят да месиш и точиш? Аз завъртя ли се в кухнята, малката веднага идва и почва да ми се мотае в краката, да скимти, иска да опита от това, от онова... Гледам всичко да свърша набързо, че спокойствие няма. :cry:

Скарлет
24.02.2006, 09:40
Marinera,аз понеже съм с две "вагончета" :D :D ,правя следното,като замеся тесто,давам малка топка на малкия разбойник и той започва да меси и да си играе,та чак ме забравя и аз на спокойствие си правя каквото съм планувала.Не му ли осигуря занимавка,става нещо страшно,пипа навсякъде и просто е невъзможно да направя каквото и да било........ :D :D :D :D :)

Зори
27.02.2006, 11:21
Абе Зори, все се каня да те питам - кога те оставят да месиш и точиш? Аз завъртя ли се в кухнята, малката веднага идва и почва да ми се мотае в краката, да скимти, иска да опита от това, от онова... Гледам всичко да свърша набързо, че спокойствие няма. :cry:

Съжалявам,че чак сега ти отговарям, но нямах възможност да влизам тези дни.
Ами как, както ти е написала Скарлет :D , давам и да бърка и да "меши" и тя, после отлепям тесто от шкафовете, дивана, пода.....Най-много харесва да и сипя малко брашно в една купичка и да и дам лъжица да меша, може да откара и 1 час в това забавление :yes: . Накрая разбира се завършваме с прахосмукачка, няма начин....

Marinera
28.02.2006, 18:06
давам и да бърка и да "меши" и тя, после отлепям тесто от шкафовете, дивана, пода.....Най-много харесва да и сипя малко брашно в една купичка и да и дам лъжица да меша, може да откара и 1 час в това забавление :yes: . Накрая разбира се завършваме с прахосмукачка, няма начин....
А, да бе... Да й дам тесто или брашно, как пък не! После ще има да чистя кухнята цял ден! :shock:
:D
Да не ви казвам какво стана веднъж като набара една кутийка с крем и я отвори... Целият апартамент, вкл. и самата тя бяха омазани! Или като вземе някой хляб и го натроши по пода... Не, не... :no: