PDA

Покажи пълната версия : Конците Анхор



Verche_98
11.01.2010, 20:06
Момичета реших да пусна тази тема за тези конци за тяхното качество и гоблените ушити с тях.Какво мислите за тези конци?

GILDA
11.01.2010, 20:58
Аз ги харесвам и мога да кажа че 90 процента шия със тях но това е защото в моя град има само такива и български ,а със български не искам да шия
но не знам какви са тези конци Анхор на следващото зареждане в магазина има разлика в цветовете ,а аз мисля че не трябва да е така нали ДМС и след 20 години да си купиш от един номер все е един и същ започвам да си мисля че са нещо менте иначе имат същия етикет аааа и сините цветове пускат

doris
11.01.2010, 21:03
СУПЕР!:thumbup:
Нямам проблем с прането , а и в ДМЦ има разлика в номерата на цветовете през годините!

mimiko
11.01.2010, 21:05
На скоро разбрах, на какво се дължи огромната разлика в чилетата ,
http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/Needlecrafts/Features/important+information.htm
но не ме топли ,защото все още имам да разшивам:(
а иначе съм много доволна от качеството им

Verche_98
12.01.2010, 17:06
Всички казват,че българските конци не са хубави, къса ли се били повреме на шиеме, пуска ли при прането незнам,но аз шия един гоблен ''Сръбска зима'' се казва и ще га свърша скоро и нямям до сега некакъв пролбен с тях само не знам дали като го изпера ще пусне много се чудя.

skorpion
12.01.2010, 17:37
Ок за бг конци, но ти питаш за Анхор. Каква е идеята /поводът/?Переш с хладка вода, както при всеки друг гоблен, после леко изпръхва и го гладиш от обратната страна. Няма да пусне, освен при висока температура и ползване на силни сапуни или препарати.

Verche_98
12.01.2010, 18:36
Това го знам skorpion ама казват,че пускат.
А за анхор пуснах тази тема за да се се даде мение който иска дава мнение
които не иска не пише, а за бълтарските конци просто попиах.

margoto66
12.01.2010, 19:53
Аз ги харесвам и мога да кажа че 90 процента шия със тях но това е защото в моя град има само такива и български ,а със български не искам да шия
но не знам какви са тези конци Анхор на следващото зареждане в магазина има разлика в цветовете ,а аз мисля че не трябва да е така нали ДМС и след 20 години да си купиш от един номер все е един и същ започвам да си мисля че са нещо менте иначе имат същия етикет аааа и сините цветове пускат

Анхор промениха номерацията на конците си от миналата година. Мисля че от тогава беше, а не от предходната.Предполагам, че от там идва и разликата в цветовете във вашия магазин.

GILDA
12.01.2010, 20:05
Да ,аз днес видях, че са си променили и са дали хората съобщение ,ама аз като не съм го видяла.Момичето от магазина малко си поизтилеса ......искам обаче за бг конците да кажа :ако веднъж човек започне да шие с Анхор и ДМЦ не вярвам да има после добро мнение за бг конците те са много меки ,и затова се омотават трябва да се шие с къс конец за да не се скъсат и не, не аз нямам добро мнение за тях използвам разбира се защото имам много и от тях ,но за да сложа някъде по някой цвят иначе цял гоблен и то ако има и фон с бг няма да започна .Май се олях :uhhhh:

Shanni
18.02.2010, 12:40
Нямам много опит, шила съм по малко и с ариадна и дмц, и анхор, и български, но последните са от преди 15-20 години :confused:

Шия много бавно и внимателно и нямам проблеми с никоя марка. Когато започнах да шия с дмц, усетих, че са малко по-гладки, по-добре се приплъзват, и мислех, че са най-хубавите конци.

Но скоро започнах един гоблен с анхор и съм изумена от качеството! Толкова са здрави, мнооого лъскави и плътни! Самият конец не се претрива когато шиеш с по-дълга нишка и наистина са много бляскави. ДМЦ-то стоят по-матови.

Но аз мисля, че основната разлика при конците е цветовата палитра. За мое съжаление, ми се струва, че дмц са по-благодатни като цветове. Анхор са по-ярки и чисти цветове, особено телесните са доста студени и трудно се съчетават с останалите. Поне според мен...

:kissyou:

GILDA
18.02.2010, 12:47
Така е, Анхор като плътност са по-добри от ДМЦ ,но като цветове съм съгласна с теб .Не става хубаво лице с Анхор,моя приятелка ши, стана насечено .Аз ако обръщам от ДМЦ към Анхор ,ако има лице задължително го шия със ДМЦ а фона с Анхор.В моя град само Анхор и български продават :(

neli0909
27.02.2010, 00:25
Здравейте,до сега всички гоблени са ми били с ДМЦ конци.Сега започнах нов с конци Анхор.И понеже още от началото обърках редовете се наложи да разшивам и се втрещих-панамата беше цялата в тъмно син цвят.И то при положение че съм ушила само 2 конеца от него.Помислих че тези конци пускат и намокрих един и го разтрих в сух плат.Нищо не се оцвети.Продължих да си шия гоблена и постепенно панамата се изчисти сама.Явно това са били мъхчета от конците а не боя.Изненадана съм колко са плътни и хубави тези конци-само ми се струват малко по-дървени от ДМЦ.Харесват ми и за напред ще шия с тях.

Mynki
27.02.2010, 11:07
На скоро разбрах, на какво се дължи огромната разлика в чилетата ,
http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/Needlecrafts/Features/important+information.htm
но не ме топли ,защото все още имам да разшивам:(
а иначе съм много доволна от качеството им

Ето това се казва полезна информация.Благодаря ти,че я сподели.:thumbup:
Но си мисля,че в магазините за конци трябва да знаят за тези промени и да слагат на различно място двата вида конци(надали някой го прави)и да дават тази информация на клиентите.