PDA

Покажи пълната версия : Неполучени пратки



maleks
15.01.2010, 16:16
Пускам тази тема, за тези, които са имали проблем с получаването на пратките си.Дано на никой не се случва!
Какво направих аз?
Пратка, изпратена на 15.12.2009г. , препоръчана, неполучена до днес.
След като минаха няколко дни и момичетата от същия град , където я пратих си получиха своите се свързах с получателя.
След едно уточняване на точните букви от баркода - най-накрая се добрах до него.Изисквайте веднага да ви залепят баркода на квитанцията, или както беше в моя случай - нека ви го напишат ГРАМОТНО!
Аз лично не можах да му проследя пътя по този линк
http://www.bgpost.bg/Bulgarian/EServices/Tracking.aspx
затова ползвах личен чар в два пощенски клона, за по-сигурно.
Оказа се, че отчита, че пратката е получена.
Ако пратката не се получи, на 21- я ден я връщат обратно.След като изчаках 25 дена да получа я обратна пратка, я грънци - ни едното, ни другото.
Отидох в клона, в който пратих пратката, с баркодовата разписка и пуснах Молба/свободен текст/ до Началника на клона.Описах пратката, подател, получател, приложих баркодовата разписка, платих 1.70.
Пуснах я в понеделник, днес /петък/ ми се обади Началничката на пощата на получателя.Нещата се движат, макар и бавно.
Сега ще почакам и писмения отговор.

радрод
15.01.2010, 16:41
Има и телефон за оплаквания, написан е на стикер на всяко гише в пощата:D
Изтрила съм го от паметта на тел. си, но при първа възможност ще го напиша и тук.
На мен досега 3 пратки ми изчезнаха, 2 от които след едночасов скандал се намериха разопаковани и присвоени от служителката на гишето /моята мила съседка:gipsy:/, е тя вече не работи там, но нервите, които изхабих.....
затова, може би начина на действие на Малекс е по-добър - с една молба и много чар:kissyou:

rostso
15.01.2010, 16:46
"На мен досега 3 пратки ми изчезнаха, 2 от които след едночасов скандал се намериха разопаковани и присвоени от служителката на гишето /моята мила съседка/"

Наскоро научих, че не съм получила новогодишната си изненада от една мила съфорумка......
Тотално съм възмутена!!!!!

На времето баща ми беше пускал подобни молби за разследване и резултата..... "Много съжаляваме за случилото се!" (разбирайте... "Пий една студена вода....") и толкова....

leti_at
15.01.2010, 17:51
И аз имах неприятности с бг пощите. Пуснах пратка-изненада за Асеновград.
Тя трябваше да пристигне на гише на 22.12. и да бъде получена точно преди Бъдни вечер..на 23.12. Чаках да видя дали момичето ще се обади ...понеже нямаше реакция, развалих изненадата и и някъде към 27 й писах на лични,че съм пратила пакетче..Тя се обадила в пощата ,казали й ,че няма нищо пристигнало за нея...При което ,аз направо полудях...
Добре,че си бях запазила квитанцията, с баркода..Звъннах по телефона в Пловдивската поща, служителката беше много любезна, направи ми справка и се оказа,че пратката ми си престоява в асеновградската поща и още на 22.12 е заведена на гишето за получаване.. Тогава вече с тази информация,писах на получателката ,лично да отиде на гишето..да им даде номера на баркода, да им каже, че от Пловдивската поща са казали,че на 22.12. пратката е заведена на гишето ..и в крайна сметка да си я получи...
Оказа се,че пратката е наистина там и събира прах от 22.12. Оправдали се,че пощальона на района е нов..и т.н. Нямаше известие за получаване, нищо...При въпроса-защо по телефона са казали,че въобще няма пратка на нейно име, отговорът бил- Ами ние я намерихме, малко след като затворихме телефона....:( За мен ,аз лично останах с впечатлението ,че просто служителките щяха да си скатаят пратката..
Историята ми беше с добър край, като изключим развалената изненада, късното получаване и нервите ,които изхабихме аз и Юра..
То по-бързо щеше да стане, до Асеновград лично да й я бях доставила..

Юра
15.01.2010, 22:36
Вили,
дори приятелите ме подиграваха - абе Юра то този пакет пеша да бе тръгнал щеше да е вече дошъл:D
Вярно че по телефона не се получи , но на другия ден отидох настроена да се карам, а те още като ме видяха започнаха да ми се извиняват - съжаляваме но пакета паднал и не сме го видели , днес ви пуснахме ново съобщение ...изпотиха се сто пъти докато ми го отметнат.
Не ми се ще да вярвам че са искали да го присвоят - беше препоръчана пратка и тя ако не се даде на получателя до 20 дни се връща обратно.
Но хубавото е че ножичката реже перфектно и винаги когато я взема този спомен нахлува в съзнанието ми - вече с усмивка :D
Има и по-лоши инциденти - да сме живи и здрави !

marji
15.01.2010, 23:49
И аз съм от потърпевшите от БГ-пощи. В миналогодишната Великденска игра изчезна пратка, предназначена за мен от съфорумка от Испания и въпреки упоритото търсене от моя и от нейна страна, пратката потъна в дън земя. На дружката от Испания отговорили, че пакетчето е ...стигнало до получателя си. А пък аз след като представих в нашата поща изпратената ми по факс квитанция, получих отговор, че... такава пратка изобщо няма в регистрите им. На писмената ми молба до ръководството на БГ-пощи ми дадоха съвсем същия отговор. Обясненията на пощенските служители бяха че пратката е била обикновена, а не препоръчана, затова липсва в регистрите им. От испанските пощи обаче твърдят друго - за чужбина обикновени пратки няма, всички са препоръчани.
И колкото и да не ми се вярваше и на мен самата, и колкото и да се шегувахме с моя лош късмет, тази година по Коледа историята се повтори и аз отново не получих подаръчето си от Испания. Този път само 1-2 пъти попитах за пратката в централната поща и кварталния пощенски клон, но молби няма да пиша - не само защото нямам номерчето на баркода, за да го приложа, но и защото не вярвам да има някакъв резултат. За себе си направих следния извод: някой в сливенските пощи яко пипа, но... май не само в сливенските... :idea:

eli1958
16.01.2010, 00:07
Това,което е написала Мариянка е самата истина.Аз се срамувам от себе си,че неможах да доставя радост не само на нея,а и на още две съфорумки:(Не,че не съм имала желанието,но посланията ми неможаха да достигнат до тях.Това е и една от причините да се откажа от игрите и да изпращам пратки от Испания.Как е възможно да изпратя една грамада картички и няколко пакета в разстояние на два последователни дни,а част от тях да не пристигнат.Всичко,което е изпратено съм снимала и видяно от някой съфорумки,но какво от това,че съм го направила?Наистина проследявайки пътя на пратките ме уверяват,че са пристигнали в държавата,но тогава къде се губят?
На никого не пожелавам да е на моето място и да се чувства така гадно.

inqn_f
16.01.2010, 08:08
Ех и аз имам две пратки едната до Бургас, а другата до Рим. И двете така и не стигнаха до получателите си. :(

mareha
26.01.2010, 14:10
Ех и аз имам две пратки едната до Бургас, а другата до Рим. И двете така и не стигнаха до получателите си. :(
Е това е то,не само БГ пощи са отвратителни ами и италянските.Чакам един колет за децата от 2 седмици и все още нищо,а бяха казали че ще се получи до 7 дена.Както и да е съжалявам много за случилото се....:(

tsvety
26.01.2010, 17:35
Аз от край време знам, че крадат и други хора извън този форум са ми разправяли истории като вашите. От един колет от чужбина например беше изчезнал един буркан хайвер и пакет супи на прах - човек ще си помисли, че има глад в държавата, че чак държавните служители крадат храна от колет....

moni2111
26.01.2010, 19:09
На 5.12 пуснах коледна картичка за САЩ. Беше бродирана и много се ядосах, че няма да я получат, но преди 2 дни е пристигнала. Да бяха изчакали за следващата Коледа-да я доставят-щях да си спестя др бродерия:D Не губете кураж

dushkova
27.01.2010, 10:02
Момичета, не се отказвайте да си търсите правото.Аз преди доста години вдигнах луд скандал за една недоставена телеграма до мен. Тогава нямаше баркодове и др. подобни неща.:idea: След това уволниха служителката.Вдигайте скандали,пишете и не се отказвайте да търсите виновника.Психологическата атака е още при подаването с въпроса "кога ще го получи",ще се обадя да го чакат,което правя с риск да разваля изненадата,ако е възможно и пред служителката. В малките градчета става малко по- трудно,но знае ли човек на какво ще налети:idea:

mishone
27.01.2010, 16:55
Говорите за изчезнали пратки от чужбина и от град в град. Само да кажа че на мен ми изчезна пратка предназначена за съфорумка от моя град. Повече няма да говоря, нямам думи.

maleks
27.01.2010, 17:23
Айде, вица на деня.:D
От сутринта ми тръгна много щуро.Насред пътя за работа се връщах да си взема телефона.Да, ама като обиколих всички стаи и не си го открих и си звъннах през домашния , все пак да чуя в къщи ли е.Да, прозвъни ми от джоба.
И продължавам с вицовете.
Имам официално писмо от бгпощи:
....се констатира следното:същата е загубена от пощальона в гр. ....Изплатено Ви е обезщетение със запис №....в размер на 5.89лв., включващо разходите по молбата от 1.70"
И най-отдолу, че пощата- загубана ми се извинява за случилото се.
Сега ще си купя една туба вода и каня всички със загубени пратки на студена вода.
И като си помисля, че денят ми не е свършил...

NIA
27.01.2010, 17:35
Само да допълня,че аз съм потърпевшата от загубената пратка на Малекс. И какво научих от цялата тази одисея.
За изгубени обикновени и препоръчани пратки без обявена стойност обезщетението е в размер на 3 /три/ лв !!!!!! + пощенските разходи,за които трябва да се представи книтанцията естествено, независимо , че стойността на това,което е в пратката може да е десетократно по-голямо.
Че как няма тогава да крадат?! Ще платят 3 лв., а ще си присвоят 30.

За това момичета - имайте едно на ум!
Когато пращате обезателно обявявайте стойността на колета, и за предпочитане да е много по-голяма от действителната. Защото никой не може да ни компенсира времето и нервите.

marji
27.01.2010, 19:27
Говорите за изчезнали пратки от чужбина и от град в град. Само да кажа че на мен ми изчезна пратка предназначена за съфорумка от моя град. Повече няма да говоря, нямам думи.

mishone, твоите думи за поредното потвърждение за мен, че в сливенските пощи стават големи далавери с пратките.

От моя личен опит научих едно: Стойността на пратката задължително се обявява, когато тя е препоръчана. Става въпрос за пратки за чужбина. Ако в пощата не са поискали да я обявите, значи са ви минали пратката като обикновена и не дай Боже да изчезне - ще пиете една студена вода. За България според мен най-сигурният начин е пратката да е препоръчана с обратна разписка. :idea:Тогава се доставя на посочения адрес, а не се налага получателят да ходи до пощата да си я търси. А подателят получава обратната разписка като гаранция, че пратката е стигнала до получателя. Всеки месец изпращам така служебни документи, а напоследък започнах и пратките за приятелки от форума да пращам като препоръчани с обратна разписка, за да съм сигурна, че няма да изчезнат. Друга гаранция за момента не виждам.

trun.glog
08.02.2010, 22:58
I az izpratih pratka preporuchana za po-sigurno i tq ne izchezna, no be dostavena s lipsvashti neshta ot neq. Pratkata putuvashe ot USA za BG. Kashona beshe otvoren i zatvoren bez da si lichi, lipsvaha 3 neshta....nai-skupite razbira se. Paketcheto sudurjashe 5-6 artikula, 3 ot koito izcheznaha. Stava vupros za Sofia centralna poshta, tam sa prerovili kashona. Sklonna sum da vqrvam, che ne e kradeno ot amerikanski slujitel, tui kato tuk si poluchavame pratkite pred vhodnata vrata i nikoga nishto ne e izcheznalo. A ako izprashtate pratki v ramkite na BG, polzvuvaite Speedy, Blue Mail ili Sprider courier. Pone az tezi moga da preporucham kato dobri. Vinagi shte poluchite informaciq koga i koi e poluchil paketa i shte se dostavi lichno do vratata na poluchatelq.
http://www.need.bg/en/?c=129&page=1
Uspeh na vsichki

nadejdabr
09.02.2010, 14:08
I az izpratih pratka preporuchana za po-sigurno i tq ne izchezna, no be dostavena s lipsvashti neshta ot neq. Pratkata putuvashe ot USA za BG. Kashona beshe otvoren i zatvoren bez da si lichi, lipsvaha 3 neshta....nai-skupite razbira se. Paketcheto sudurjashe 5-6 artikula, 3 ot koito izcheznaha. Stava vupros za Sofia centralna poshta, tam sa prerovili kashona. Sklonna sum da vqrvam, che ne e kradeno ot amerikanski slujitel, tui kato tuk si poluchavame pratkite pred vhodnata vrata i nikoga nishto ne e izcheznalo. A ako izprashtate pratki v ramkite na BG, polzvuvaite Speedy, Blue Mail ili Sprider courier. Pone az tezi moga da preporucham kato dobri. Vinagi shte poluchite informaciq koga i koi e poluchil paketa i shte se dostavi lichno do vratata na poluchatelq.
http://www.need.bg/en/?c=129&page=1
Uspeh na vsichki

Iskam da te popitam sled kato ustanovi, 4e ti lipsvat tseli 3 ne6ta ot koleta ne predprie li niakakvi merki??????:confused:

maleks
13.11.2010, 11:30
Досега не ми бяха връщали непотърсена пратка.
Пратих схема по бг пощи.След един месец се върна обратно.На плика се виждат датите за изпратените покани.
А пратката не е потърсена заради сбъркан пощ. код.Така че, момичета, внимавайте с кодовете.
В пощата ми обясниха, че ги пращат по ПК.
Ама си мисля, каква е вероятността на два различни пощенски кода да има едно и също лице и един и същ адрес: където все пак са пращали известието:confused:

germanova
13.11.2010, 18:05
В Варна има три улици с едно и също име и вапросната е Владислав.Та във Варна има квартал,улица и булевард на тях има и еднакъв номер и блок и номер на апртамент.на две от тях ,а именно в квартала и булеварда има една и съща фамилия и адрес разликата е в това,че едните живеят в квартала,а другите на булеварда.пощенци не гледат кодове а ясно написан адрес и затова искат адрес по лична карта.друг е вапроса как е даден адреса и дали има съвпадение,а отделно е проблема,че получателят не си е потърсил пратката.А при загубена пратка може да се съди фирма български пощи.Загубена пратка се заплаща само с доказжане на стойността на самата пратка и до доказване,че пратката е загубена по вина на Български Пощи ЕАД.Абитката с тях не е много лесна.Поне сам го изпитала на гърба си.Като бивсх слуйител на БТК това знам.

кроти
13.11.2010, 19:20
Досега не ми бяха връщали непотърсена пратка.
Пратих схема по бг пощи.След един месец се върна обратно.На плика се виждат датите за изпратените покани.
А пратката не е потърсена заради сбъркан пощ. код.Така че, момичета, внимавайте с кодовете.
В пощата ми обясниха, че ги пращат по ПК.
Ама си мисля, каква е вероятността на два различни пощенски кода да има едно и също лице и един и същ адрес: където все пак са пращали известието:confused:


"Червената шапчица", дето ти даде грешен пошкенски код, е моя милост:idea: Никакво съобщение не съм получавала, пак са те излъгали:idea: за това до сега винаги използвам куриерски служби, по-скъпо е, но се получава навреме и е сигурно.

TDK
08.01.2011, 19:44
Почти по темата!
Малък коментар за действията на Български пощи!

Вчера 7.01.2011 г. получих пакетче от Холандия, което е изпратено на 4.12.2010 г.
То, нещастното е пътувало 34 дена от Европа до Европа.
Не от Антарктида до София!
Когато попитах в пощата ми отговориха - "Винаги така се получавало по Коледа!"

Доволна съм, че пристигна все пак - преди две години по същата дестинация изчезна, разбира се, незнайно къде!

blue_bouble
08.01.2011, 22:09
TDK,още едно доказателство на какво са способни БГ - пощите.

Колкото и невероятно да звучи , аз останах възхитена от бързината на нашите пощи.Колетът ми за Москва пристигна точно за 6 дни. :gipsy:

tazzzz
31.01.2011, 18:40
чудя се аз на кой да вдигам скандал, вече два пъти изпращам колетче на съфорумка от Варна и ми го връщат, защото нямали достатъчно пощальони, въпреки, че тя ходи да си го търси в пощата :D.
Да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли! Сега ще го изпращам на адрес в София, дано поне там имат достатъчно!
И на мен ми се загуби 1 пакет от чужбина, а сега втори го чакам повече от месец и половина. Вероятно и него няма да получа. :(

rujanka
02.02.2011, 21:08
ех, къде са засмените пощальони от Татово време:D.Един такъв носеше пенсията на баба ми и винаги си спомням с умиление тези хубави дни от месеца. Толкова сме обеднели не финансово, колкото духовно, че посягаме на чуждата радост.Чак ме е яд като чета постовете ви. Аз отдавна съм загубила доверие в БГ пощите, но и Европейските не са по-добри.Най сигурни, макар и малко по-скъпи, си остават куриерските фирми. Докато не се научим да си търсим правата и гоним до дупка ще ни прецакват.Пожелавам ви по-малко неприятности.

tazzzz
20.02.2011, 23:28
най-накрая, миналата седмица, Коледната пратка за едно форумско другарче стигна до него след два неуспешни опита!
Камък ми падна от сърцето! :yes:

maleks
22.02.2011, 16:04
Дали някой може да ме светне как се проследява пратка по бг пощи - ето по този бар код?
Тази пратка вече е получена, от вчера пусната, затова давам като пример квитанцията
http://i005.radikal.ru/1102/05/0cd143e6f50et.jpg (http://radikal.ru/F/i005.radikal.ru/1102/05/0cd143e6f50e.jpg.html)
ето и линка

http://www.bgpost.bg/?cid=176

did_tag
22.02.2011, 16:13
Дали някой може да ме светне как се проследява пратка по бг пощи - ето по този бар код?
Тази пратка вече е получена, от вчера пусната, затова давам като пример квитанцията
http://i005.radikal.ru/1102/05/0cd143e6f50et.jpg (http://radikal.ru/F/i005.radikal.ru/1102/05/0cd143e6f50e.jpg.html)
ето и линка

http://www.bgpost.bg/?cid=176

Пратките за Бг се проследяват на место в пощата и то на добра воля, иначе ти казват срока е 20 дни и .............. :(.
Тук се проследяват само пратки за чужбина

marji
22.02.2011, 16:39
Проследяването на пратките може да стане само ако наистина имат баркод, тоест ако са пуснати като препоръчани, а не обикновени пратки. Отивате в пощата и молите да ви проследят пратката по този баркод. На добра воля могат да го направят и преди да са минали 20 дни. Тези, на които предстои да изпращат, да имат предвид, че обикновените пратки изобщо не се записват в регистрационната книга и поради липса на отчетност честичко се случва да изчезнат по пътя от подателя до получателя.:idea:
А в отговор на питането на maleks: Не знам как става на този линк, но аз написах писмо до началника на пощата с искане да се издири пратка №....... , като приложих копие на квитанцията с баркода.

Amazonka
22.02.2011, 17:19
Като видях темата се сетих че и аз си изпатих от пощите.В средата на декември пратих по пощата до Щатите в пощенски плик с въздушна поща две бродирани картички които очевидно са се загубили по трасето..много ме хвана яд,реших да опитам за първи път и повече никога няма да повторя..яд ме е защото бях сложила не една а две картички на близка приятелка а не стигнаха до нея,просто откачих:(

maleks
04.03.2011, 10:30
Дали някой знае как ще работят пощите в събота?

Юра
04.03.2011, 11:22
От 8,30 до 12 - поне така работят в Асеновград , понеже чакам колет знам със сигурност че тази събота ще работят :idea: