PDA

Покажи пълната версия : Проблемнна коса



Verche_98
19.01.2010, 13:34
Имам галям проблем с моята каса.От 2 години ми капе косата и вече не знам какви маски да опитвам.Направо съм отчаяна.Бихте ми ли дали съвет за да се справя с този проблем.

vessi_s
19.01.2010, 13:37
Преди 16 год.имах този проблем(след като родих) Купих си розова вода от парфюмерията и я втривах всеки ден по веднъж.След около 3 м.забравих за проблема...сега ти ме подсети.:kissyou:Желая ти успех. Ако в твоят град няма розова вода,пиши ми...аз ще ти изпратя от тук.:kissyou:

Verche_98
19.01.2010, 13:39
Преди 16 год.имах този проблем(след като родих) Купих си розова вода от парфюмерията и я втривах всеки ден по веднъж.След около 3 м.забравих за проблема...сега ти ме подсети.:kissyou:Желая ти успех. Ако в твоят град няма розова вода,пиши ми...аз ще ти изпратя от тук.:kissyou:

Благодаря ти много ще видя дали има в мая град розова вода и ще опитам.

vessi_s
19.01.2010, 13:44
Това е най-безобидното лечение. розовата вода лекува кожата а косопада е заболяване на кожата на главата-преди всичко. Ама ако станеш пък много по-красива ...да не ми се сърдиш :D:idea:Успех мила!

Пухче
19.01.2010, 14:05
по-добре поискай да ти направят едно изследване на нивото на хормоните.Когато има нестабилно ниво на хормони започва да капе косата.Косопад се появява не само от това,но и от стрес,след някакво възпаление,проблемни зъби и т.н.

malcheva1984
19.01.2010, 17:35
по-добре поискай да ти направят едно изследване на нивото на хормоните.Когато има нестабилно ниво на хормони започва да капе косата.Косопад се появява не само от това,но и от стрес,след някакво възпаление,проблемни зъби и т.н.

наистина първо пробвай по този начин. моят баща има пърхут,който не може да се оправи вече 2години. след изледвания се оказа че е от лекарствата,който пие. зная че розовата вода е много полезна ,но все пак първо се изследвай . това си е за теб, за да не се притесняваш допълнително. успех и дано всичко да е наред.:idea:

snejanka77
19.01.2010, 23:38
паралелно с всичко , казано до тук можеш да плакнеш след измиване косата си с чай от бръшлян или коприва. има в аптеките специални флакони за женски косопад на виши. слагат се на чиста коса в началото 2 - 3 пъти седмично , после може и да се редуцират. имат ефект.

inqn_f
20.01.2010, 10:24
Е и аз ще ти дам един съвет, който съм научила от бабите и съм тествала върху себе си. Вземаш чесън и го почистваш, отрязваш връхчето на чесънчето и натъркваш с него кожата на главата. После отрязваш още малко и пак мажеш. Сложи си найлонова шапка и върху нея плетена. Престой 30-60мин/ колкото издържиш/ после се измиваш с шампоан. Вярно, че е не много приятно, но е ефикасно. Другото за което се сещам е хининовата вода. Можеш да я намериш в аптеката. След измиване на косата впръскваш хининовата вода в корените и масажираш. И все пак направи си изследване, защото освен хормони може да е липса на витамини в организма, може да е от стрес и т.н.

pipi66
20.01.2010, 11:29
Моят съвет е да не си правиш експерименти и да си даваш парите на вятъра.Падането на косата от корен си има причина и трябва първо да разбереш каква е и да я премахнеш.1-имаш пърхут,2-проблеми със щитовидна жлеза,3-гинекологични проблеми,4-най често срещания и сериозен проблем-стреса.Може и да е нещо елементарно,но разбери какво е.Състоянието на косата е показателно за състоянието на организма ти.С каквото и да се намажеш то може само временно да подтисне проблема,но не и да го реши.Късането на косата е от изгаряне с химикали-едно подстригване е достатъчно.Успех

malcheva1984
20.01.2010, 11:43
съгласна съм с pipi66

Verche_98
20.01.2010, 12:30
Съгласна съм с вас момичета маските не помагат трябва наистина да разбера от како ми капе косата.

snejanka77
23.01.2010, 22:47
виж това
http://kosopad.start.bg/

rascit0
25.01.2010, 15:11
Момичета, нека се включа и аз. Скоро ми попадна една статия на д-р Радка Кирчева от Пловдив . Имаше доста рецепти за най- разни заболявания , но ми направи впечатление следната:
50мл - червено вино
1чаена лъжичка- зехтин
1чаена лъжичка- мастика
1чаена лъжичка- урина
Всичко това се смесва и се прави 5 мин. масаж на корените на косата.
Невероятен ефект при косопад.
УСПЕХ.

Verche_98
25.01.2010, 15:20
Момичета, нека се включа и аз. Скоро ми попадна една статия на д-р Радка Кирчева от Пловдив . Имаше доста рецепти за най- разни заболявания , но ми направи впечатление следната:
50мл - червено вино
1чаена лъжичка- зехтин
1чаена лъжичка- мастика
1чаена лъжичка- урина
Всичко това се смесва и се прави 5 мин. масаж на корените на косата.
Невероятен ефект при косопад.
УСПЕХ.




Урина ли?Каква е тази маска при това странна?
Ами според мен маските няма да помогнат какви ли не маски съм си правила нищто не помага.

malcheva1984
25.01.2010, 17:05
аз съм чувала от баба ми че урината спира кръвта на порязано(е разбира се зависи от порязаното),но честно казано не бях чувала за урина при косопад. :confused:
за мен лично проблемът може да се реши само при някой специалист,който да направи изследване и да види проблемът от какво е...;)

Verche_98
25.01.2010, 19:38
Съгласна съм с теб malcheva1984

rascit0
26.01.2010, 10:26
А да сте чували за уринолечение.

Verche_98
26.01.2010, 11:20
Не съм го чувала,но обаче моя проблем няма да се разреши с маски.Трябва наистина да отида на специалист за да се види какъв е проблема може да е от стрес.

malcheva1984
26.01.2010, 11:23
отивай докато е време,за да не се задълбочи. опасно е да си правиш шеги със здравето.

tennis_mania4ka123
14.01.2020, 17:47
В този случай специалист е добре да се посети, съгласна съм!
Osmo Oil (https://www.flooringsuppliescentre.co.uk/browse/floor_finishing_products/1/hardwax_and_oil-osmo_hardwax~oil/index.html)