PDA

Покажи пълната версия : Сладкиш Агнес



Verche_98
19.01.2010, 16:25
Продукти: 200гр. Масло,2ч.ччпудра захар;1ч.ч.брашно;4 яйца;1ч.ч.счукани орехи,1 ванилия
За блат: 4 белтъка се разбиват с 0,5ч.ч. пудра захар отделно маслото със 0,5ч.ч.пудра захар + брашно + орехите + ванилия + белтъците.
Пече се на 150градуса
Глазура: 4 жълтъка-с пудра захар (1ч.ч.) и се намазва блата докато е горещ
Препоръчвам ви да го опитате

nadejdabr
24.01.2010, 15:25
Любима моя приятелка го прави този и наистина е нещо супер вкусно, препоръчвам го и аз мнооого!!!!:amam::thumbup:
единствената разлика е, че тя го нарязва на ромбоиди и се казва сладки Агнеси :gipsy:

chedenceto
28.01.2010, 15:04
Сладкиша изглежда много апетитно, но като се загледах в рецептата нещо не разбрах. Отгоре се намазва със 4 жълтъка с 1 ч.ч. пудра захар. Как така:confused: Като гледам снимката отгоре ми прилича на белтък с пудра захар, а не жълтък. И друго - след като се намаже запичали се отново или не.
Моля за уточнение.

yonka
28.01.2010, 15:31
И аз знам сладкиша като Агнеси и на нарязан на ромбоиди .А глазурата се маже ,на студен сладкиш и се сушеше във фурната за малко

mamanushi
28.01.2010, 17:21
Ето и моята рецепта, която не съм правила отдавна, защото е калорийна бомба.
Блат - 200 гр масло, 1ч.ч.брашно, 1 ч.ч. пудра захар, 1ч.ч. смлени орехи , кората на половин лимон и 4жълтъци.
Маслото и захарта се разбиват до хомогенизиране. Прибавят се орехите, брашното и разбитите на сняг белтъци и кората на лимона. Пече се в намазана с масло тавичка. Като изстине се залива с крем от 4 жълтъци, 1 ч.ч.пудра захар,ванилията. Остава да пренощува. Реже се на парчета с размери по желание, но е хубаво да са по-малки.
П.П. Крема отгоре изглежда бял заради св.жълтите жълтъци на яйцата от магазина, ако са домашни са си т.жълти.
Да Ви е сладко.:thumbup:

Juli71
28.01.2010, 19:21
Вчера Иван Звездев го прави в предаването си и следобед го изпробвахме у дома ,стана много хубав,но аз малко злоупотребих с количеството!

Verche_98
28.01.2010, 19:51
Сладкиша изглежда много апетитно, но като се загледах в рецептата нещо не разбрах. Отгоре се намазва със 4 жълтъка с 1 ч.ч. пудра захар. Как така:confused: Като гледам снимката отгоре ми прилича на белтък с пудра захар, а не жълтък. И друго - след като се намаже запичали се отново или не.
Моля за уточнение.

Не се запича втори път след като го намажеш сладкиша,а се оставя във фурната да стегне малко глазурата отгоре.
Жълтъците и пудрата захар се смесват заедно. И се намазва след като се опече.

malcheva1984
28.01.2010, 21:10
рецептата вчера я прави Звездев. може да я видите в линка на предаването

GILDA
29.01.2010, 00:08
Сладкиша изглежда много апетитно, но като се загледах в рецептата нещо не разбрах. Отгоре се намазва със 4 жълтъка с 1 ч.ч. пудра захар. Как така:confused: Като гледам снимката отгоре ми прилича на белтък с пудра захар, а не жълтък. И друго - след като се намаже запичали се отново или не.
Моля за уточнение.



Аз ги правя тези сладки ние им казваме Агнески защото се нарязват на ромбоидчета страшно са вкусни .Отгоре наистина са жълтъци със пудра захар, но ти изглеждат бели защото се бият докато побелеят и не се запича ,а се намазва блата горещ и престоява така една нощ и тази глазура засъхва и става много вкусно .Иначе рецептата е като моята Направете ги няма да съжалявате :kissyou:
Сега видях че има такъв отговор като моя но аз лично не го връщам във фурната