PDA

Покажи пълната версия : въпрос за знаещи



veneta_az
19.01.2010, 22:09
понеже тук е мястото за въпроси от техническо естество, реших да попитам тези, които са по на ти с компютрите - какво представляват файловете с разширение .thm, защо windows не ги разпознава и ако изтрия такъв файл ще повредя ли някой друг, с който той би могъл да е свързан. Май станаха много въпросите, но няма кого друг да попитам, освен вас, момичета.

Nev
20.01.2010, 09:05
Доколкото видях в интернет, това са малки картинки, които служат за представяне на по-големи. Използват се примерно в галерии със снимки, където има списък с малки картинки и като щракнеш на някоя, се отваря голямата. Мисля, че идва от thumbnail. Мисля, че не са системни, но нека и някой друг се изкаже, аз просто прочетох нещо в интернет.
В каква папка се намират? В някоя от системните или в някоя, която ти си правила?

Юра
20.01.2010, 09:39
По принцип разширението на файла показва на коя програма е създаден. Щом не ги отваряш значи нямаш тази програма на компа. Не смятам че е от операционната система.

veneta_az
20.01.2010, 14:50
Благодаря ви, момичета. Стигнах до извода, че са се появили като съм качвала снимки и видео от телефона. Не са в системна папка, а в такава, която аз съм създала. Изтрих някои и нищо не се случи дори със снимките със същите имена. Така че ще ги изтрия.
Още веднъж много ви благодаря и приятен ден на всички. :kissyou: