PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за печенето във фурна



Darsi
16.02.2006, 11:19
Момичета, в неделя ще имам много гости, но изпадам в ужас, защото нещо започнах да се излазам с фурната :( Като пека нещо тестено, винаги в средата остава сурово.Целта ми е да направя солени кифли.Преди се изпичаха идеално, но последните няколко пъти не?! Уж ги пека на температура около 170градуса, печката е с вентилатор.Например, ако пека пита, става идеална, но с другите тестени изделия се излагам тотално.Дали можете да ми дадете съвети защо става така?!

sunnyto
16.02.2006, 11:25
Mila neka nikoy da ti ogledne reotanite na men taka mi praveszhe kogato pechkata ne mi beshe v red. Ako ne e tova probvai da namalish gradusite i pechi malko poveche. :oops:

Darsi
16.02.2006, 11:53
sunnyto , Благодаря за отговора! Не съм се сетила за тази причина.Не трябва ли, ако не работи горния реотан да остават сурови отгоре? И от двете страни хващат хубава кора, само в средата си остава тесто?!

keissi
16.02.2006, 12:43
Darsi,пробвай първо да печеш само отдолу, хем така ще се надигнат повече и след това и от горе/ така правех със старата печка, а сега с новата още не съм много наясно/. :idea:

Darsi
16.02.2006, 12:47
не мога да пека така.Фурната няма такива опции. :( Пече едновременно от горе и долу.Май ще се изложа в неделя. :(

keissi
16.02.2006, 12:57
Все ми се струва, че трябва да има такава опция/ на повечето печки сега всички дейности на фурната са на един ключ - и градуси и горно и долно печене/.Ако няма, тогава трябва да се замерят нагревателите, може някой да не нагрява, поне аз така мисля. :?

Darsi
16.02.2006, 13:05
Сигурно ставам досадна, но дали ще може да ми обясните за ключа? Тук съм на квартира и нямам упътване за фурната.На ключа с градусите в двата края има две иконки.Едната е с нещо като слънце.На нея слагам тестото да втасва.На другия край иконата е нещо като"www".Като я гложа на тази опция вентилатора се изключва и само свети.Има ли шанс тук да е опцията за печене от горе, или от долу? От другата страна ключа е с икона на нещо като пясъчен часовник.Но това е таймер за печене по време?!

keissi
16.02.2006, 13:39
Ще се опитам да обясня - на ключа трябва да има градуси, от 50 до 250/300, също така трябва да има малки кръгчета с удебеления само отгоре, само отдолу и едно което има и отгоре и отдолу/удебеленията показват къде се пече: отгоре, отдолу и заедно. Hа различните видове печки на ключа има и други обозначения, като вентилатор, осветление, грил.Дано съм се изразила ясно.А може и да има и отделни ключове, само за градуси и само за нагревателите.

Djemma
16.02.2006, 14:57
Дребните изделия се пекат на 200-220 гр, а големите като питката- на 170-180 гр. 170 за кифли е ниска температура, пробвай първо с по-висока температура, преди да отваряш печката и да сменяш реотани. :)

Stahl
16.02.2006, 16:53
:? Аз пека кифлите на 170 градуса за 15 мин. Винаги много добре са се изпичали.

natalyna
16.02.2006, 18:08
Дарси, това което ти прилича на слънце е всъщност осветление. www -би трябвало да е грил - той ще пече само отгоре. Аз имам вде копчета и имам възможност за изключване на вентилатора, но при теб може и да няма такава опция. Опитай се да увеличиш градусите на 180°, максимум 190°. Също зависи на кое ниво даваш тавата. Колкото по-нагоре, толкова по-топло. Но провери също дали наистина всички реотани работят.

Djemma, при фурните с горещ въздух, температурите на печене са винаги с по 20-30; по-ниски отколкото на тези с горно и долно нагряване, така че 200°тук са за печене на месо. Но ти си я насочила правилно, да опита с по-висока температура.
:yes: