PDA

Покажи пълната версия : Високо кръвно



hasinta9
04.02.2010, 12:46
Момичета,може би не претърсих добре форума ,но не открих нищо против високо кр.налягане.Напоследък имам такъв проблем,дори в момента ме цепи глава и то след като пих хапче преди час.Ако помогнете с някой съвет ,ще съм благодарна!:(

fantaziq
04.02.2010, 13:11
Една чаена лъжица смляна канела с малко кисело мляко.Смъква ,ако не е много високо.Но тия дни и аз имам проблеми.Сигурно е от времето.Качва се до 180 ,при това си пия "Еналаприла" редовно ,но пак се налага да прибягвам до канелата.За съжаление и това средство не помага винаги и тогава само бърза помощ се намесва.Обикновенно ми дават "Нефидипин",диуретици и след като го сдъвча пак "Еналаприл"Но това си е строго индивидуално!Трябва да отидеш на кардиолог ,за да ти предпишат подходящите за теб лекарства,както и да получиш специализирани съвети!В противен случай ,може да има летален край!

ya-ya
04.02.2010, 13:16
Първо средство-спираш солта,колата,червеното вино,кафе-само безкофеиново.След това-на кардиолог.Започне ли се антихипертензивно лекарство-пие се постоянно,а не само като вдигнеш кръвното до много високи стойности.
Ако имаш някакви въпроси-на ЛС.

hasinta9
04.02.2010, 13:19
Благодаря ти! Досега не съм имала повече от 150!Ходих на лекар- изписа Берлиприл но май греша ,че го пия само когато имам зор.Ще опитам още сега мляко с канела!:kissyou:

Verche_98
04.02.2010, 13:32
Здравей,hasinta9!
И аз като теб съм с високо кръвно спрях да пия кафе,пия само чай.Съветвам те да спреш да пиеш кафе. Аз ходих на кардиолог и ми изписа лекарства.Оти ди и ти.
Ако искаш нещто да ме питаш пиши ми ня лични съобщения.

lari
05.02.2010, 10:28
здравейте!и аз приемам кисело мляко с канела- по принцип помага, но препоръчват отделно сутрин флийка с мед и поръсена с канела.аз вземам ренитек в най-малките дози,при мен кръвното е новост. но спрямо кафето- от лекари зная-то също е диуретик и ако не се прекалява,дори чашка е полезно.и наистина всичко е индивидуално.нека не ви болят главите,за да творите спокойно. :kissyou:извинявам се за липсата на главни букви,но съм в гипс:D

fantaziq
05.02.2010, 10:57
Това,което мога да кажа ,за съжаление от личен опит(качвала съм до 220 кръвно),че наистина трябва да се замислите за лечение(то е до живот)!В противен случай се стига често до инфаркти или инсулти.Не пренебрегвайте факта,че все още кръвното ви не е скочило до "тавана",защото тогава може да е късно...

hasinta9
05.02.2010, 11:38
Благодаря момичета! Общо е мнението ви ,че трябва да започна с посещението при лекар/макар ,че хич не ми се ще, но.../А тя и възрастта ми /45/ май го налага вече.Имам предвид,че може би влизам по малко в "специалната възраст":D