PDA

Покажи пълната версия : Перде на очите!



Valentina Xarizanova
06.02.2010, 17:34
Здравейте!
Оперирана съм с лазер преди 3 години от медикаментозна катаракта. Зрението ми отново се влошава по същия начин. Възможно ли е върху изкуствена леща да се образува катаракта отново?
Благодаря предварително.

toteva
12.02.2010, 16:46
Щом се появява,явно е възможно.Ще ти кажа една рецепта,за която знам ,че е помогнала на двама души,които познавам,само бъди упорита и не се отказвай.На майка ми и поставиха диагнозата катаракта и искаха да я оперират,но тя отказа и започна да се лекува с естествени продукти,за които и каза една природна лечителка.Всяка сутрин тя взимаше от първата за деня си урина в една чашка и с тампонче от памук си мажеше очите.Стои така около 10-15 мин. и след това си ги измиваше с вода.Отначало я беше гнус,но след това свикна.След месец ,тя отново отиде при същият очен лекар.При прегледа се оказало,че перде липсва.Докторът не повярвал и повторил прегледа и отново пердето липсвало,тогава лекарят се извинил ,че явно първият път е станала някаква грешка :idea:Ако искаш пробвай

6O6O
12.02.2010, 22:29
Г-жо Харизанова , понякога след операция на катарката се появява т.н вторична катаракта. При операцията се маха предната лещена капсула , но задната остава и именно тя понякога помътнява .Лечението и е с лазер, но не с такъв с който ви е оперирана катарактата. Цялата процедура трае около 5 мин. , абсолютно безболезнено. Разбира се може да има и други причини за помътняването пред погледа , но ако няма болка това е най- вероятната причина . Колкото за лечението с урина това за мен са пълни измислици ,поради причината , че тя е отпаден продукт и в нея няма в-ва , които да бъдат полезни за случая.