PDA

Покажи пълната версия : За ДДС и митото при поръчка



Reni
07.02.2010, 14:30
Момичета, може ли някой да разясни на човешки език кога дължим ДДС и мито при поръчки от чужбина. Поръчвам главно от Sew&So, американски сайтове /не Ebay/ и имам намерение да си поръчам от Вилер. Чета на разни места и се обърквам. :uhhhh: Притеснявам се, допълнителните такси да не ми излязат колкото самата поръчка. Поръчвал ли е някой след Нова година, за да сподели пресни впечатления.

yonka
07.02.2010, 14:52
Този въпрос и мен ме вълнува ,не съм купувала нищо все още тази година! Ако някои е пазарувал да сподели :confused: Тук има доста информация http://narmag.info/viewforum.php?f=8&sid=c990824dfd8929d96c0d04e7beffdb7b

d0nka
07.02.2010, 15:40
Здравейте ,

поръчвах от 123Stitch.com на 20.01.от Щатите поръчката ми беше за 63долара, с доставката полу4их пратката директно в къщи и не сам ходила на митница. Пратката пристигна за една седмица, а от Англия дойде месец след поръ4ката.

muraj
07.02.2010, 17:18
Зравейте, да поделя и аз моя опит до минала година пазарувах от американския ибей,но тази след като прочетох че всяка пратка на стойност над 15 еврокоято не е от страна на европейския съюз се обмитява,преминах на английския и всичко до сега ми пристига без проблем и без мито независимо от стойността

bop_bop_mara
07.02.2010, 18:25
Министърът на финансите обеща, че за пратки под 150 еверо процедурата ще е облекчена. Това май трябва да се тества сега на софийските митници, на останалите май си е по дългата процедура.

sineambre
24.02.2010, 22:11
При пазаруване от ЕС не се плащат нито мита, нито ДДС, защото това са вътреобщностни пратки с режим като този на пратките в рамките на България.
От 1 януари 2010 г. пратките от страни извън ЕС на стойност над 15 EUR (или равностойността им в друга валута) се облагат с ДДС. Прагът включва цената на самия продукт, както и транспортните разходи.
По отношение на митата – лимитът за обмитяване на стоки е 150 евро или равностойността им в друга валута що се отнася до внос, при който поне една от страните е юридическо лице (като например купуване от онлайн магазин). При внос при който и подателят и получателят са физически лица (както може да бъде например при покупка в eBay) прагът на безмитен внос е 22 евро или равностойността им в друга валута.под стойност за целите на митническото облагане се разбира само цената на самия продукт, но нашите митници са си измислили правилото да събират цената със сумата от фактурната или обявена стойност на стоките и всички разходи по доставката им до България (транспорт, застраховки и т.н).Ако стойността на стоката е над 22 евро (за сделка между физически лица), съответно 150 евро (за сделка при която поне една от страните е юридическо лице), ще трябва да я обмитите, т.е. да учредите режим внос за нея със заплащане на дължимите митни сборове. http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarquer?Lang=BG тук са актуалните митнически ставки, конкретно за гоблени, внос от САЩ, митническата ставка е 12%.
Да споделя и конкретно моя опит - края на януари си поръчах гоблен от САЩ през eBay.Стойността на пратката плюс транпортните разходи възлезе на 38.02$.На 10-тия ден от поръчката гобленът пристигна.Получих си го в пощенската станция и не съм доплащала нищо.

Denica
24.02.2010, 22:38
Момичета, може ли някой да разясни на човешки език кога дължим ДДС и мито при поръчки от чужбина. Поръчвам главно от Sew&So, американски сайтове /не Ebay/ и имам намерение да си поръчам от Вилер. Чета на разни места и се обърквам. :uhhhh: Притеснявам се, допълнителните такси да не ми излязат колкото самата поръчка. Поръчвал ли е някой след Нова година, за да сподели пресни впечатления.

Sew&So е английски магазин! Не плащаш нищо допълнително!!!
От САЩ - ако е в плик ти го носят в къщи, без значение цената! Това са ми наблюденията - за кашон - нямам идея!
Ebay - на същия принцип - ако е от ЕС - нищо, от други държави ... сега чакам маратонки и ще ви кажа!

mandol
04.03.2010, 11:08
Аз също получих януари един плик от американския ибей, който беше за 30 долара и не са ми искали никакво мито, а ми го бяха пуснали направо в пощата.

pepina_p
05.03.2010, 11:50
Аз също получих плик за 43$ стойност / само на гоблените вътре, без транспорнтите разходи/ от Америка - поръчани по Ебей и ми го дадоха без допълнителни плащания от пощата.
Сега чакам нова пратка за около 60 долара-пак от Америка / без транспортните разходи/ и ще видим..............:gipsy:

ra4ko75
05.03.2010, 21:52
Момичета, може ли някой да разясни на човешки език кога дължим ДДС и мито при поръчки от чужбина. Поръчвам главно от Sew&So, американски сайтове /не Ebay/ и имам намерение да си поръчам от Вилер. Чета на разни места и се обърквам. :uhhhh: Притеснявам се, допълнителните такси да не ми излязат колкото самата поръчка. Поръчвал ли е някой след Нова година, за да сподели пресни впечатления.

Когато си купуваш гоблен или конци от фирма в ЕС, плащаш ДДС-то на съответната страна като краен клиент. Това ДДС е винаги посочено във фактурата. Плащаш и транспортни разходи, ако са посочени от съответната фирма. при получаване на пакета не се плаща никакво мито или допълнително ДДС. Пощата нямат право да искат такива такси , когато продажбата се е осъществила в рамките на ЕС и това важи за всички страни-юленки. Ако си поръчваш от Вилер, ДДС-то в Германия е 19%.Не знам какво е положението със САЩ, защото никога не съм поръчвала от там.

Аня
07.03.2010, 11:16
Вчера и аз си получих от януари месец една пратка с два гоблена от американския ибей на стойност 30 долара без транспортните разходи и на плика дори продавача не беше отбелязал че е подарък.И така не са ми искали нито мито,нито ДДС,а ми донесаха пакета директно в къщи.Така че мисля и занапред да си поръчвам от американския ибей.

pepina_p
17.04.2010, 20:22
Тези дни получих нов пакет гоблени от Америка , поръчани по Ебей на стойност 60 долара и не платих нищо допълнително. Единствения проблем беше 50 дневното пътуване и нерви.:gipsy:

tuti
17.04.2010, 22:10
Може ли някой да обясни как става заплащането при поръчка от къща Вилер?:kissyou:

ra4ko75
18.04.2010, 14:08
Може ли някой да обясни как става заплащането при поръчка от къща Вилер?:kissyou:

От Вилер може да се заплати гоблен с кредитна карта или банков превод. Но за доставки извън Европа може би ще трябва да направиш запитване дали ще изпратят в САЩ (от ника ти виждам, че живееш в САЩ) и колко ще струва.

d0nka
14.06.2010, 23:52
Да споделя и своя опит с поръчка от Щатите - на 06.06 поръчах от http://www.123stitch.com/ четири Дименшъна, панама, крейник поръчката ми беше за 108 долара, доставка 18 долара. Пакета пристигна днес 14.06 имах бележка от пощата отидох и си го получих без да доплащам нищо - нито мито, нито ДДС. Не съм очаквала, че пратката ще пристигне толкова бързо предния път чаках мисля около 2 седмици. :D

desertrosean
03.07.2012, 15:27
Здравейте момичета,

ще сподели ли някой опит с поръчки от Америка през тази година? Хвърлила съм око на няколко гоблена + други пособия...

:kissyou: