PDA

Покажи пълната версия : за титлата "майстор"



ВанчетоМОД
10.02.2010, 21:37
:kissyou:Без да обиждам някого искам да попитам: - Защо "майсторството" , тук във форума, се определя по броя мнения. Между нас има съфорумки, които имат зад гърба си по няколко десетки ушити гоблени и са все пак "начинаещи". По една или друга причина, просто са открили форума по-късно. Така че, мисля си аз, "майсторството", трябва да се определя по други критерий при гоблените. И да не мислите, че говоря празни приказки - прегледала съм всички етапи и творби на всички съфорумки. Еее, отне ми доста време /вместо да шия/, но мисля, че си струваше да задам този въпрос /не заради себе си разбира се/.:kissyou:Целувам Ви всичките и някой от "майсторите" да не се обиждат.:flower:

vania.kaimska
10.02.2010, 21:54
Титлата майстор се дава не за ушити гоблени а за активност във форума.Може да имаш много гоблени и пак да си начинаещ.Може да имаш и само един ушит и да си професионалист.Тук е важно активността във форума

fantaziq
10.02.2010, 22:19
:kissyou:Без да обиждам някого искам да попитам: - Защо "майсторството" , тук във форума, се определя по броя мнения. Между нас има съфорумки, които имат зад гърба си по няколко десетки ушити гоблени и са все пак "начинаещи". По една или друга причина, просто са открили форума по-късно. Така че, мисля си аз, "майсторството", трябва да се определя по други критерий при гоблените. И да не мислите, че говоря празни приказки - прегледала съм всички етапи и творби на всички съфорумки. Еее, отне ми доста време /вместо да шия/, но мисля, че си струваше да задам този въпрос /не заради себе си разбира се/.:kissyou:Целувам Ви всичките и някой от "майсторите" да не се обиждат.:flower:
Госпожа Камска ти е дала точното обяснение.Но има и друг критерий,а той е за тези ,които много пишат (като мен преди) и им се трият яко мненията.Когато открих форума,за мен това си беше един необятен и непознат свят.Все си мислех,че тук хората си пишат,за да комуникират(много наивно от моя страна),но след като пребивавам вече четвърта година,ми стана ясно,че греша в много отношения...
А това с майсторството.................http://s56.radikal.ru/i153/1002/05/e07639275083t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i153/1002/05/e07639275083.gif.html)

ВанчетоМОД
10.02.2010, 22:33
Госпожа Камска ти е дала точното обяснение.Но има и друг критерий,а той е за тези ,които много пишат (като мен преди) и им се трият яко мненията.Когато открих форума,за мен това си беше един необятен и непознат свят.Все си мислех,че тук хората си пишат,за да комуникират(много наивно от моя страна),но след като пребивавам вече четвърта година,ми стана ясно,че греша в много отношения...
А това с майсторството.................http://s56.radikal.ru/i153/1002/05/e07639275083t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i153/1002/05/e07639275083.gif.html):kissyou:Не мила, тук хората комуникират само в "заявките" за поредния месец. Тук има едно съревнование - кой, колкото може повече мнения да напише във форума.

fantaziq
10.02.2010, 22:49
Ванче,наистина го има съревнованието,нали това казвам,че май и да пишем и да не пишем,като не ни харесат ни удрят балтията:DА майсторството и то не е това,което съм имала като представа.Но хич да не ти пука сърфирай си и от време на време си казвай мнението.:kissyou:
п.п.Не визирам никой,който е гузен сам ще се впрегне!:D

lari
10.02.2010, 23:07
хей,момичета, нека не се караме излишно.:kissyou:и преди се повдигаше този въпрос за разни титли-ако думата не дразни никого.нали тук сме все хора,които обичаме едно изкуство-гобленарството. в интерес на истината ,и аз в началото пишех много,възхищавах се на всеки ушит гоблен-толково труд и сърце се влага,за да създадеш своята картина с игла.но разбрах,че дори и най-добронамерено изказване може понякога да ти донесе неприятни емоции:confused:така сега пак ви се радвам,разглеждам творбите ви и се възхищавам на всичко създадено от златните ви ръце. може някои да са начинаещи в контактите си тук,но всички сте повече от майстори и творете без излишни спорове.:kissyou::kissyou::flower:

nellli
10.02.2010, 23:10
Ванче, тази тема я бистриха надълго и нашироко преди бая време. То бяха едни спорове и най-накрая по тази причина админите скриха мненията под ника - мир да има. :D Ама няма :D Има си форумки, които така си спортуват. Като им погледнеш профила и чукнеш да им прочетеш мненията, веднага можеш да си направиш сметката, дали е във форума заради гоблените, или заради спорта - играем в ирги, пишем във всяка тема " аууу колко е хубавон нещо си" , не защото наистина им харесва, а заради спорта / трупаме мнения/. В темата "Вашите истории" има такива подтеми, които просто се чудиш защо са в този форум.
Ама нали пък затова е форум /нищо че е профилиран/ да си спортуват хората. :idea: / т.е. да си пишат на воля де/.
В руските форуми репутацията се определя от това, какво си качил във форума и колко пъти е изтеглено.
Критерии всякакви. Не могат да се унифицират. Има форумки, които може нищо да не качват, но дават много ценни съвети за шиене, рамкиране и тем подобни.
Да не разбуним духовете сега пак :gipsy: По-добре да си остане така. Пък ние нали си знаем как е ....................

didy
10.02.2010, 23:55
Във всеки форум на потребителите се дава титла според броя постове. Не зная защо се прави. Мога да предположа, че е за да им е по-приятно на редовните как са титуловани във времето. В случая админите на този форум са избрали "майстор" да е една от титлите. Няма връзка с майсторството при шиене на гоблени и др.
Да се спори за подобни неща винаги ми е било странно :confused:

Щом е преценено да има раздел "Друго" нормално е да се обсъждат и други неща.



Има форумки, които може нищо да не качват, но дават много ценни съвети за шиене, рамкиране и тем подобни. - Затова и започнах да посещавам форума. Самоука съм в шиенето на гоблени. Тук научих от други потребители полезни неща за хобито ми. Престраших се да пробвам различни техники и т.н.
Всеки е ушил различен брой гоблени, с различна степен на сложност ..., но вече е гобленар.

Verche_98
20.02.2010, 16:47
Искам да попитам какъв е броя съобщения за тази титла?

Verche_98
20.02.2010, 17:00
Разбрах какъв е броя съобщения за такава титла няма нужда да ми отговаряте.

puxito
20.02.2010, 17:08
Verche_98пък мене изобщо не ме интересува дали съм начинаеща или майстор мисля че това е без никакво значение важното е да си шиеш и да ти е готино на теб самата

ВанчетоМОД
20.02.2010, 17:46
Искам да попитам какъв е броя съобщения за тази титла?
:kissyou:Май отворих кутията на Пандора. Мен също не ме интересува, дали съм начинаеща или съм майстор /аз съм може би, някъде по средата/, защото във форума участват страхотни гобренарки / които , между другото се водят "начинаещи"/. Аз просто шия гоблени и искам да контактувам с такива хора, да питам /за да науча още нещо/ и да търся схеми, да изпращам /ако имам/ и т.н. Но просто ми беше интересно да знам. Все пак форума е със спечифичен характер. Имам няколко десетки /е не много десетки/ ушити гоблени. Но няма да ги публикувам тук , защото си мисля не е редно - 3 показани гоблена и след тях - 30 мнения "ох" и "ах" и т.н. Ами пишете им ги тези неща на ЛС на момичетата.Извинявам се - и на момчетата.Не започнах тази тема, за да обидя някого или да събирам точки. Ако намерят за нужно модераторите - да я изтрият. А ако има обидени ги ЦЕЛУВАМ, да ми простят :flower:

ВанчетоМОД
20.02.2010, 17:48
Verche_98пък мене изобщо не ме интересува дали съм начинаеща или майстор мисля че това е без никакво значение важното е да си шиеш и да ти е готино на теб самата
:kissyou::kissyou::thumbup::thumbup:

Verche_98
20.02.2010, 18:04
:kissyou:Май отворих кутията на Пандора. Мен също не ме интересува, дали съм начинаеща или съм майстор /аз съм може би, някъде по средата/, защото във форума участват страхотни гобренарки / които , между другото се водят "начинаещи"/. Аз просто шия гоблени и искам да контактувам с такива хора, да питам /за да науча още нещо/ и да търся схеми, да изпращам /ако имам/ и т.н. Но просто ми беше интересно да знам. Все пак форума е със спечифичен характер. Имам няколко десетки /е не много десетки/ ушити гоблени. Но няма да ги публикувам тук , защото си мисля не е редно - 3 показани гоблена и след тях - 30 мнения "ох" и "ах" и т.н. Ами пишете им ги тези неща на ЛС на момичетата.Извинявам се - и на момчетата.Не започнах тази тема, за да обидя някого или да събирам точки. Ако намерят за нужно модераторите - да я изтрият. А ако има обидени ги ЦЕЛУВАМ, да ми простят :flower:

И мен също не ме интересува просто от интерес попитах.Не ме интересува дали съм начинаеща ими съм друга титла просто ми беше интересно.Аз не съм обидена просто от интерес попитах нищо повече.

mamanushi
20.02.2010, 18:49
Всеки има право на мнение - за това сме във форума. Нека другите да те оценяват. Аз мисля, че не трябва да зависи от активността във форума. Има хора, на които времето им минава само в четене и писане, къде им е времето за шев?:confused:

mimka
20.02.2010, 18:50
И аз да си кажа мнението.Това ,че някой не е качил и показал гоблен, не означава нищо нали?!Визирам себе си първо.Макар и непоказани гоблените които съм ушила красят стените ми или чакат в...шкафа/като на много други съфорумки тук/.Не ме впечатляват разни титлички, гледам на нещата от "птичи поглед" и се радвам ,че познавам много от вас, дала съм и съм получила много подкрепа, помощ и разбиране.Така че нека шием и да ни е хубаво, а другото са подробности.:kissyou:

Verche_98
20.02.2010, 19:02
Всеки има право на мнение - за това сме във форума. Нека другите да те оценяват. Аз мисля, че не трябва да зависи от активността във форума. Има хора, на които времето им минава само в четене и писане, къде им е времето за шев?:confused:

Съгласна съм с mamanushi,че всеки има право на свое мнение,а аз просто попитах от интерес вече казах,че не ме интересува дали съм начинаеща или майсторка това за мен няма никакво значение каква съм.

BIBETO
20.02.2010, 19:42
Момичета, ама каква е тази полемика, бе?!:confused: Нали този форум е да си даваме мнения, съвети, да питаме тези, които знаят повече от нас, да обменяме мъдри мисли, информация, схеми?!?? Това, че има "майстор", "напреднал" или "начинаещ" - може ли някоя от нас да се аргументира конкретно какъв е проблема, ако въобще съществува такъв или само се намирате на приказка. А тези "ох" и "ах" са неслучайни - може и да не ти допада това, което някоя от нас е изработила, може ти точно това никога за себе си да не го направиш, но всяка от нас има определен вкус - слава Богу , че не еднакъв на всички ни, че във форума щяхме да гледаме само една и съща картинка. А "ох"-а и "ах"-а са за вложения труд, за боцкането,за създаването на изкуство- абсолютно уникално за всеки отделен случай. Точно тази уникалност дава правото на всяка от нас да ахкаме.
И си мисля да не си губиме времето с участие в такива теми, а да се забавляваме, да се радваме на комуникацията между нас и да си пълниме очите с красотите, които всяка една създава.
Я Модераторите да вземат да я заключат ли тази тема, да я премахнат ли, абе нещо да направят, ако трябва да изтрият тези т.нар. титли, че да няма сърдити. Че да си живеем живота приятно и без докачки!!!

ata
20.02.2010, 21:56
Аз съм от тия, дето като видят нещо,което им хареса и викат ох и ах!И намирам време и за шиене и за четене и за писане....
Но имам въпрос - не е ли възможно да се сменят тези „титли“ с някакви други , да не са майстори и начинаещи и т.н.,ами ако щете маргаритки и калинки и лаленца и каквото ще да е.Защото не искам всеки път да се чудя дали да напиша нещо, за да не бъда заподозряна в кариеризъм...:D:D Освен това не се чувствам майстор.Далеч съм от майсторството на мнозина от вас.Целувки на всички!:kissyou:

ВанчетоМОД
20.02.2010, 23:33
Аз съм от тия, дето като видят нещо,което им хареса и викат ох и ах!И намирам време и за шиене и за четене и за писане....
Но имам въпрос - не е ли възможно да се сменят тези „титли“ с някакви други , да не са майстори и начинаещи и т.н.,ами ако щете маргаритки и калинки и лаленца и каквото ще да е.Защото не искам всеки път да се чудя дали да напиша нещо, за да не бъда заподозряна в кариеризъм...:D:D Освен това не се чувствам майстор.Далеч съм от майсторството на мнозина от вас.Целувки на всички!:kissyou::clap::thumbup:BIBE, аз също казвам "ах" и "ох", но вместо да гледам 15 такива страници, предпочитам да гледам сътвореното от Вас и всичко много ми харесва, защото знам каква е цената на това боцкане /аз лично шия с 2 чифта очилаи имам и глаукома/. Няма нещо, ушито, което да съм видяла във "Вашите творби", и да не ми е харесало. Напротив. От тези неща се паля и искам всичко да ушия /но... не мога/. Както и да е, това е мой проблем. Някои други хора са разбрали за какво точно става въпрос. А всъщност си права - ако искат модераторите да заключат темата.

Verche_98
21.02.2010, 11:14
Ама какво става тука момичета стига с тея титли да приключим този тема. Модераторите да вземат да заключат тази тема за да не се караме и да няма сърдити.

manka
21.02.2010, 11:30
Крайнооо време е да се приключи с тази дискусия за титлите,край няма еййй, от три години само това дъвчем:D На който му пречат,да не гледа под аватарите какво пишеhttp://s9.rimg.info/330ba11b217e663c6d1ff8e31a0a8c77.gif

tsvety
21.02.2010, 12:12
Това е наистина смешен спор - като си помисля, че във форума за отслабване(тялото.бг) най-много писалите в темата, как не могат да отслабват и какви неуспешни или успешни диети мъчат:cookies: , като награда за многото мения имат титлата"фитнес маниак :D:D:D

tdm13
21.02.2010, 15:31
Манка,заключи темата и да приключим с играта"другарчето има по-хубава кукла".Пък и в края на краищата махнете ги тези "титли",че аман от дребнавости.
Вижте при рускините как е,какви рейтингови системи имат по форумите си и такива простотии като нашите ги няма"защо тоя е с такава титла,пък другия не е".

leti_at
21.02.2010, 18:17
Наистина всички тези истории са много смешни, особено за тези, които се вълнуват явно...
Никога не ми е пукало как съм титулована, ама явно хората ги интересува:D...

NIA
21.02.2010, 20:05
Премахването на тези "титли" зависи само и единствено от админите. Не е по възможностите на модераторите.

kafqwoochka
22.02.2010, 02:18
Отдавна не съм влизала във форума и тази тема ми се "изпречи" пред погледа...Реших,че е някакво полезно инфо,а то е оказа ....друго.
Аз съм "различна" от вас,гобленарките,защото по вечето ,чели темите ми са наясно,че не шия гоблени.Но творя също като вас с игла и конец,само че-на машинта.
Относно "ох" и "ах"-мисля,че ако всички си сложим ръка на сърцето,то ще трябва да си признаем,че се разлива една топлинка във вените ни,когато след творбите ни ги има тия възклицания!

Относно титлите и в кръга на майтапа,аз бих направила следната градация:
1.сукалче
2.прощъпулник
3.ученик
4.студент
5.мъдрец
Така ще избягате от майсторлъка като титла :))...

Denica
22.02.2010, 07:06
Отдавна не съм влизала във форума и тази тема ми се "изпречи" пред погледа...Реших,че е някакво полезно инфо,а то е оказа ....друго.
Аз съм "различна" от вас,гобленарките,защото по вечето ,чели темите ми са наясно,че не шия гоблени.Но творя също като вас с игла и конец,само че-на машинта.
Относно "ох" и "ах"-мисля,че ако всички си сложим ръка на сърцето,то ще трябва да си признаем,че се разлива една топлинка във вените ни,когато след творбите ни ги има тия възклицания!

Относно титлите и в кръга на майтапа,аз бих направила следната градация:
1.сукалче
2.прощъпулник
3.ученик
4.студент
5.мъдрец
Така ще избягате от майсторлъка като титла :))...

Пак ще има сърдити Сукалчета, които няма да спят, за да станат Мъдреци ... Единствен вариант да се избегне надпреварата е да се вижда датата на регистрация вместо тези "титли"!
А за "ах" и "ох" - това ни е половината стимул за работа ... без значение дали шиеш, рисуваш, готвиш, бродираш, гледаш цветя или животни и прочие ...
За мен всяко мнение в темата ми е безценно ... но от време на време я почиствам, за да може да е по-прилежна и подредена за тези, които ще влезнат да я разгледат за първи път!

ANIMONI
22.02.2010, 10:16
Момичета/и тук -там момчета/,я вместо да си губите времето за такива дискусии хващайте иглите и довършвайте започнатите,че още колко гоблени ви чакат да ги ушиете.И според мен в такъв форум е по-правилно титлата да е според ушитото,но щом админите така са преценили.Аз преглеждам показаните от вас красоти,разписвам се на тези,които най -са ме впечатлили и гледам да шия,че още толкова много схеми ме чакат.А който има време да пише кооолкото си иска.Мен лично не ми пука каква ми е "титлата"-лятото си бях почистила поне половината постове.

Shanni
22.02.2010, 11:53
Пак ще има сърдити Сукалчета, които няма да спят, за да станат Мъдреци ... Единствен вариант да се избегне надпреварата е да се вижда датата на регистрация вместо тези "титли"!
А за "ах" и "ох" - това ни е половината стимул за работа ... без значение дали шиеш, рисуваш, готвиш, бродираш, гледаш цветя или животни и прочие ...
За мен всяко мнение в темата ми е безценно ...


Така е, защо по-добре не се пише дата на регистр. или дори броя на мненията да беше останал, а титлите да се махнат.

Вече и аз знам за какво са, но съгласете се, че в началото човек като влезе във форум за гоблени и прочете 'майстор', съвсем не си представя че се отнася за бройка мнения :D:D

А майсторлъка на един гобленар кой може да го оцени?? Някои от нас имат мноого гобленчета но малки, някои - не чак толкова, но огромни, някои шият прецизно, някои по-неглиже... въобще титла няма на какво основание да се слага.

Shanni
22.02.2010, 12:19
"Форумът е за писане в него и се оценява писането. Излишно е да се критукуват похвалите за красивите неща във форума. Сигурна съм, че на всеки му е приятно да покаже, над какво се е трудил и да получи похвали за това.

Има и такива титли за "писателите" в един германски форум (не е тийнейджърски, но хората са се постарали :

1. професор
2. главен лекар
3. лекар
4. екстремно обладан
5. нелечим случай
6. пристрастен


Английски форум на същата тема

1. поддръжник
2. официално обладан!
3. какво стана с мен!
4. вече не съм бебе
5. добре дошъл на борда


Абсолютно съм убедена, че ако админите проявят чувство за хумор, във форума ще пишат основно хора, имащи такова чувство за хумор и те самите."

ЕЕЕее, не успях да видя кой го е писал, защото докато реша да го цитирам, явно вече е изтрито, но на мен ми хареса и го копирах :-|

Така е, защо не вложим малко чувство за хумор в титлите, та да се разбере че се отнасят за форума, а не за творбите и майсторлъка ни!

:lady:

stas
22.02.2010, 12:27
Мили момичета, ще изпълня задълженията си и ще заключа темата. А на всички ви приятен и успешен ден и нови гоблени! :kissyou::loveglasses: