PDA

Покажи пълната версия : Ксерокопия



Юра
24.02.2010, 21:02
Давам аз една графика за рамкиране и щастливо чакам да си я получа. Но .... научавам че собственичката на фирмата е направила цветно ксерокопие на гоблена ми и го е дала на нейна позната да си направи по него схема и да го избродира. Една моя приятелка видяла тази снимка и останала като попарена. Понеже имаше избродиран стих - няма съмнение че е моята графика. Никога нямаше да и откажа да и дам схемата, но така ми се видя плагиатство. Вдигнах и един хубав скандал и за компенсация ми направи отстъпка от цената.
Много ме заболя - познават ме, знаят ми телефона - и зад гърба ми крадат труда ми....
Повече там няма да рамкирам - компенсацията няма да поправи постъпката им.
Магазина е в Асеновград , на новия пазар. Който отива там да има едно наум....

malcheva1984
24.02.2010, 21:12
това е ужасно!

Пухче
24.02.2010, 21:18
А...и в нашия град има такива

Дида
24.02.2010, 21:26
Юра,не се ядосвай,миличка. Аз пък се радвам,че толкова са ти харесали графиката,та чак са я копирали.Това са дребни душици и явно не те познават толкова добре.Не знаят каква си добричка и затова са го направили.

doris
24.02.2010, 21:48
:( Диде, за жалост ПРОСТОТИЯТА е Безгранична и НЕЛЕЧИМА и страшно "изморява"! Итези дребни души, сън не заспиват докато не направят някоя долна работа!
Явно това е " нашска "черта! Да излъжеш, да откраднеш!
:confused:Така оценяваме КАЧЕСТВОТО и ДОБРИЯ ВКУС!

Юра ,наистина приеми случилото се като ВИСОКА ОСЕНКА!:idea:
Усмихи се и предай нататък! :gipsy::kissyou:

Denica
24.02.2010, 22:41
И ние крадем, но чак пък ксерокопие на готов гоблен :D :D :D

Slava_V
24.02.2010, 22:43
Не съм съгласна с определението нашенска черта. Това е всенародна черта. Хора всякакви от всички народности. Мога книга да напиша за случки от всякакво таково естество. Това е кражба на творчески труд и боли, но по-важното е че не ти зависи бъдещото от тази фирма. Много по-страшно е да те ограбят и след това да си принуден да се усмихваш мило, все едно че нищо не се случило и че това било естеството на играта.
Та приеми го като добра оценка и горе главата.

leti_at
24.02.2010, 23:06
Наистина много боли така...
И аз на никой не бих отказала схема,но кражбата по този начин би ме вбесила:mad:..също както и теб... Абсолютно те разбирам....Дадох си графиката на момичето с цветето за рамкиране в Мр Гоблен и ако искате ми вярвайте...мина ми през ум същото...дали няма да я видя в списанието ....ей такива неща ни правят страшно подозрителни...

Mimik
25.02.2010, 00:27
На мен в същия магазин са ми искали схеми и съм им давала няколко пъти. Не съм се замисляла, че може да правят ксерокопие на готов гоблен.

Miro
25.02.2010, 01:20
E това вече е прекалено:confused:

rostso
25.02.2010, 12:39
Ако бях на твое място, много бих се зарадвала!

Като се замислиш - толкова много са харесали труда ти, че са си направили труда да си направят схема..... А и сама казваш, че би им подарила схемата. Ако не очакваш нищо в замяна....къде тогава е проблема?

Nev
25.02.2010, 13:41
rostso, едно е да дадеш, друго е да ти вземат.

tsvety
25.02.2010, 15:59
Може ли един въпрос и моля, не ме разбирайте погрешно. Само бих искала да знам, този изксерокопиран гоблен оригинален дизайн или оригинална комплектовка е?

Юра
25.02.2010, 16:17
rostso - никога нямаше да им откажа да им дам схемата и щях да го направя с удоволствие. Това не е коректна постъпка от тяхна страна.Ние сме им редовни клиенти - ден през ден все сме там....Уважение към клиента ли е според теб?!?
Иначе графиката стана наистина хубава :D
Гоблена не е оригинална схема но имаше стих който според мен го прави уникален. И ако не беше този стих приятелкта ми никога нямаше да разбере че е моя.

Споделих го с вас просто защото останах изумена какво става зад гърба ни .....

rostso
25.02.2010, 16:25
:D Нали в този форум правим точно това, което правят и в онова ателие......

Май стана "Крадеца вика 'Дръжте крадеца'!".

Юра
25.02.2010, 16:28
Не съм съгласна с теб - така ли правиш?
Не е същото....

rostso
25.02.2010, 16:42
Мила Юра, :kissyou:

Намам никакво намерение да се заяждам с теб! Но смятам, че няма нищо лошо в това човек да сподели своята гледна точка....

Светът е шарен и една случка може да се възприеме по много различни и коренно противоположни начина. Това, което исках да кажа е, че ако аз бях разработила някаква схема, а друг беше постъпил с мен така, както с теб в това ателие, аз щях да се чувствам горда и щастлива от този факт. Бих го приела като висока оценка за труда ми.

А дали правя и аз така.... Да! Ушила съм доста гоблени по чужди схеми от Интернет, за които създателите на схемите не знаят, че тайно съм се докопала до тях....... А ти?

Момента разработвам една схемичка за Великден... Е, дано някой толкова много я хареса, че да си направи труда да ми сканира гоблена и да се опита да възтанови схемата......

Приятен ден! :kissyou:

Юра
25.02.2010, 17:09
Светът е шарен и всеки си има мнение - така е....
Това е моето - винаги има културен начин да изразиш възхищението си . Интернет пространството е едно - живия човек съвсем друго.

Mimik
25.02.2010, 18:41
rostso, права си за това, че реално и ние крадем схемите. Но има огромна разлика. Схемите, които ние имаме, са купени от някой, който е решил да ги сканира и да ги разпространява в интернет. Отделна тема е, че по този начин този някой нарушава авторските права на създателите. Но той е платил за даден гоблен и е решил да го сподели с другите, като го е публикувал в интернет.
Ние не шием по схеми, направени от ксерокопия на нечии гоблени. Ако аз харесам гоблен, който ти си ушила, няма да преснимам на ксерокс твоя гоблен, а ще те помоля за схемата.
В случая обидното е, че е направено зад гърба на Юра, тайно от нея. Вярвам, че никой от нас няма да откаже схема, ако му я поискат. На тези хора лично аз съм им давала схеми, които са били шити от всички продавачки в околните магазини.
Само да вметна, че в същия магазин съм виждала няколко рамкирани молитви като тази, която Ния разработи и пусна във форума. Виждала съм и как продавачките в околните магазини шият молитвата. До мен стигна схема на молитвата, разпечатана на принтер. Дадоха ми я с идеята колко интересен гоблен е това и как никой няма такъв. Сами си правете изводите откъде е тази схема.