PDA

Покажи пълната версия : Плагиатство?



fantaziq
28.02.2010, 14:02
Дълго се чудех къде да напиша тази тема и накрая реших,че това,което открих все пак си е новина.Ето за какво става въпрос:
Преди време бях ушила "Молитва за дома ",тъй като схемата ми бе изпратена от Живи,аз благодарих на нея,но после Ния ми писа,че е нейна разработка и разбира се,благодарих и на нея.
Това беше само обяснение,за да ви кажа,че въпросният гоблен,чийто труд е на наша съфорумка и ние се възползваме безплатно от него,съвсем случайно открих ето тук:
http://www.8888bg.com/view_product.php?pid=1196
Всички знаем,че нашите фирми си плагиатсват от известни и неизвесни производители,като създаването на един новосюжетен-авторски гоблен е по-рядко.
Възмущението ми е голямо,защото тази "Молитва за дома" е създадена да ни радва безплатно ,а в този сайт ,гоблена има цена от която се облагодетелстват други лица,но не и създателят!

puxito
28.02.2010, 14:38
аз предполагам чее на някой от форума но кой ли я е качил там- испоред мен нее честно така

NIA
28.02.2010, 15:41
Благодаря ти, Фантазия!
Много се ядосах, не защото аз не съм спечелила. Радвам се,че тази молитва се хареса и уши от много хора и винаги с удоволствие съм давала схемата на всеки,който ми я поиска. Дори ми стана много приятно, като я видях пусната и в един руски форум.
Това е молитва и не искам никой да я ПРОДАВА.
Преди малко се обадих по телефона даден във въпросният сайт. За съжаление не говорих с госпожата, а със съпруга и. Обясних му за какво става въпрос и помолип да се свали от списъка за продажби. Казах му, че я разпространявам безплатно. Господина се съгласи с мен и ми обеща да предаде на съпругата си . Очаквам развитие по въпроса.
Най-много да им хакнем сайта.:D

tdm13
28.02.2010, 18:15
Ниа,много съжалявам!Ако се наложи да им създадем проблем за плагиатство,само кажи.
Не само да им хакнем сайта,но и да проверим дали са регистрирани по ДДС,имат ли фирма,регистрирана в съда и т.н.Може да им се изпрати проверка от съответните служби.
Подозирам,че вилеровите схеми,които предлага са пренаборите на Илиана67.
Трябва да се научим да не побликуваме схеми в ПМ,а само сканирани или преснимани и ако пращаме схема,независимо дали е авторска или пренабор(пренабора е интелектуална собственост) на някого,да й слагаме някакъв знак по средата като защита,макар и нищожна,но да затрудни крадците на наш гръб.Да си продават техни пренабори,да видят как се вадят очи,докато се направят.

bop_bop_mara
28.02.2010, 18:22
Хмм.. въпросния сайт предлага много гоблени без да посочва фирма или дизайнер, а цените изглеждат доста поносими. Предлагат конци на метър и даже крейник (доста евтин)... Честно казано на мен ми изглежда доста съмнителна тая работа... Не бих се учудила всичките схеми да са от интернет и тези само да им добавят конци, панама и пликче и солидна надценка... Ако наистина предлагаха Ланарте, защо щяха да имат само няколко техни модела? Има например същия брой модели на Вервако, само че те не са отделени в отделна секция... Да не говорим, че за тях пише бод 1:1, а всички знаем, че оригинала е кръстчета... Дано да греша, а ако не - дано някой не се излъже.

NIA
28.02.2010, 18:53
Благодаря ви за подкрепата! :kissyou:

Но тук искам да уточня няколко неща. Започвам от текста. Този текст за първи път беше показан от rosi22, която го беше открила в една църква в Сърбия.А що се касае до моето авторство, не бих казала,че е точно такова, защото то се свежда само до сглобяването на отделни елементи взети от различни места, но не съм автора аз на тези елементи. Разбира се, всеки би могъл да го тълкува по различен начин. Мен ми е достатъчно тоа,че се хареса на много хора.И имам само едно желание - да се подарява, а не да се продава.Това е молитва все пак, и не бих искала от това да се печели.

blue_bouble
01.03.2010, 00:09
Напоследък все попадам на ситуации, в които се убеждавам в едно/ колкото и неприятно да звучи/ :
" В България , който краде печели!"

Попаднах на много случай , с които мога да го докажа, но да не разводнявам темата.
Никой не може да ме убеди, че това не е някой от форума, някой от онези , които влизат с цел да получат схемата и после да изчезнат..

Ния , напълно те разбирам! За хакването съм съгласна, дори имам и познат:greeneye:

teen_f
15.03.2010, 12:19
Хайде като специалист в областта на интелектуалната собственост да се намеся и аз:)NIA дори,когато става дума за сглобка,ти си оставаш автор,съответно имаш авторски права.Лошото е,че нищо не можем да направим.Единствено можем да им изпратим предупреждение,че са нарушили чужди авторски права.Ако не се стреснат-просто пращаме линка на фирми като DMC,Anchor и т.н и ги оставяме да се разправят със собствениците на сайта....:)

rostso
16.03.2010, 11:59
NIA,

До колкото виждам, май са си взели забележка и са свалили гоблена от сайта им.

teen_f
16.03.2010, 14:18
Крайно време беше да си вземат поука...

NIA
16.03.2010, 16:40
Държа да кажа,че днес ми се обади по телефона въпросната госпожа - собственичката на сайта./нали и бях звъняла и така ми открила телефона/, за да ми се извини. Приех извиненията и. Тя е наша съфорумка, но не поиска да ми каже ника си във форума.
Винаги съм казвала,че когато човек е добронамерен, и когато иска да направи добро и нещо хубаво, истината винаги побеждава, кога по-рано, кога по-късно. Така без да съм правила опит за издирване, разбрах коя е съфорумката благодарение на друга съфорумка. Няма да кажа кои са двете момичета,за да не ги злепоставя по някакъв начин. Благодаря на тази,която ме уведоми и приех извиненията на другата. Не искам да се печели от нещо свято, каквото е тази молитва за мен. Нека,всеки,който иска да си я ушие, нека всеки,който иска да я разпространява, но да не го прави с комерсиална цел.
Благодаря на всички, които ме подкрепиха! :kissyou:

С това смятам въпроса за приключен.

delmi007
18.01.2013, 18:57
здравейте.Някой може ли да ми каже с каква програма се отваря rtf формат ,който е направен ключа за гоблена молитва за дома защото немога да го отворя.Или някой ако го има в друг формат моля да ми го прати или само номерата на конците,Схемата я имам .Благодаря ви предварително. karmen0071@abv.bg

NIA
18.01.2013, 21:05
здравейте.Някой може ли да ми каже с каква програма се отваря rtf формат ,който е направен ключа за гоблена молитва за дома защото немога да го отворя.Или някой ако го има в друг формат моля да ми го прати или само номерата на конците,Схемата я имам .Благодаря ви предварително. karmen0071@abv.bg

Изпратих ти молитвата.

flame
18.01.2013, 21:06
С Microsoft Wordpad или Word.