PDA

Покажи пълната версия : Имам въпрос - помагайте!!!!



BIBETO
16.03.2010, 13:10
Момичета и момчета, помагайте! Сега шия на любимата си фирма Дименшънс - Мъжът с кучето / така аз съм го кръстила/. Обаче стигнах до бода - couching. Тъй като за първи път ще го правя намерих клипче, описващо как точно става. То това е ясно. Обаче не зная при мен как да го изпълня - на клипчето е показано, че конеца се "води" по предварително начертан контур, а аз вече съм ушила основния бод и трябва върху него да започна тая работа с couching-а:confused: Това са треволяци, ама много криви, бе!:( Ето, показвам снимка на схемата.
Та питам - АЗ КАК ДА ГО ИЗПЪЛНЯ С ТЕЗИ МНОГО ЧУПКИ - КАК ЩЕ ДОКАРАМ ЗАКРЪГЛЕНИЯТА:confused::D

leti_at
16.03.2010, 14:41
Аз си мисля, че това е бодът, при който контурът се захваща на 1-2 места...и на мен Пепина и Моли ми го обясняваха..пускаш конеца свободен и на места го прикрепяш към панамата с нещо като клупче...ще ти потърся обяснено ..че аз нещо май не го обясних както трябва...

Виж тук-
http://stitchaholik.narod.ru/stejki.htm

kaktos456
19.03.2010, 22:10
:Dи аз си шия един дименшънс с морски фар, също имам трева,но мисля да я изпълня,като бод зад игла-просто следваи схемата с контура,малко е като рисуването,с въображение:kissyou:

nimate
19.03.2010, 23:38
Здравей и от мен.

Не се плаши от този вид бод. Точно така е, както са го описали момичетата. Започваш от точка А до точка Б, а по - средата прихващаш на няколко места. Ще се ориентираш по - бодовете отдолу. Аз също правих такива бодове в последните ми гоблени на Dimensions. На последният ми техен гоблен Викторианска Елегантност правих такъв бод с опалената лента на шапката. И беше доста извита, но стана прекрасно.
Просто трябва да се престрашиш и да пробваш и ще видиш, че е приятно за шиене.
Хайде сега, смело напред :D

Поздрави от мен :kissyou:

BIBETO
20.03.2010, 20:06
Момичета, погамате ми много, ама като се сетя за чупките на този бод и.......не зная дали ще се справя. Спомням си като правих френски възли що приказки изприказвах по адрес на близките роднини на този, който ги е измислил:D:D:D Е, поне ще се пробвам - бавничко, но се надявам да стане !!:idea: За вас много :blueflow: