PDA

Покажи пълната версия : Как се ориентирате по колко конци ще ви трябват от свят?



Milz
18.02.2006, 16:30
Аз все още нез зная много неща за гоблените . Като си набавя схемата как да преценя колко конец да си закупя , вие как си комплектовате гоблените, аз никога не сам го правила и бих искала да се науча...или всичко е въпрост на опит ? До сега разчитам на готовите комплектовки, понеже не знам дали ще се справя сама.....

Diana Delibasheva
18.02.2006, 16:36
Винаги си купувам по едно чиле от цветовете, които нямам. При нас в Пазарджик излиза скъпо, ако си купуваш на метър. А и не виждам смисъл да купувам на метър, след като и да ми останат конци пак някой ден ще ги оползотворя. Никога не ми става ясно точно колко конци са ми влезнали в гоблена или точно колко ми е струвал. :)

Milz
18.02.2006, 16:46
Дали да не се пробвам да си комплектовам едно гобленче ,както казваш с по едно чиле от свят ...но да е с по малко светове....ако не се получи да не се ядосвам много, просто трябва да опитам нали ? :idea:

Araxna
20.02.2006, 09:52
Аз лично шия така че едно чиле ми отива средно за 100 квадратчета, преброявам ги кокко са горе-долу и по това гледаям колко да си купя.

mylli
20.02.2006, 15:29
Araxna какво имаш впредвид под 100 квадратчета :?

julliqna
20.02.2006, 21:05
Винаги си купъвам по едно чиле и да ми остане винаги си намира местенце другаде.Що се отнася по колко отива аз мисля че неможе да се изчисли.Едно е да запълниш два квадрата от панамата ,друго е да ушиеш 10 бода.Колкото повече режем конеца за малко бодчета толкова повече конец отива .
Ама и аз как го обясних май нищо няма да ми разберете :)

mylli
21.02.2006, 07:55
Аз питам защото когато ползвам остатъците е трудно да преценя дали ще ми стигне, а в последствие понякога се получава разминаване на цветовете, а това не е приятно. :no: