PDA

Покажи пълната версия : Гювечета



vemite
19.02.2006, 10:49
Ето една рецепта и от мен. Свалих я някъде от интернет, но беше отдавна и не помня откъде. Гювечетата ги обичам във всякакъв вариант и затова реших да пробвам рецептата. В къщи много я харесаха, а и пред гости съм се представяла с нея и бяха очаровани. Та продуктите са за 6 гювечета:

600-700 гр. пилешко филе
1 кг. картофи
7-8 кисели краставички
1 малко бурканче стерилизирани гъби
1 кофичка сметана 250 гр.
Кашкавал за поръсване

Картофите се сваряват и се пасират на пюре, но да е по-гъсто.
Пилешкото филе се нарязва на хапки, подправя се с подправки по ваш вкус и се запържва да порозовяване. Добавят се гъбите и малко по-късно киселите краставички нарязани на кубчета или малки ивички. След 2-3 минути се дръпва от огъня и се изчаква леко да изстине. Добавя се сметаната и се разбърква.
В гювечетата се слага на дъното от пюрето, кото леко се оформя вдлъбнатинка/ затова трябва да е по-гъсто/. Сипва се от сместа във всяко гювече и отгоре се натъргва кашкавал. Слага се във фурната докато кашкавала се запече.
В момента нямам снимка да Ви ги покажа, но тази седмица съм решила да ги правя, че дъщеря ми има Рожден ден и каним гости и ще снимам.

Djemma
19.02.2006, 15:34
Мерси за рецептата, ще я пробвам в най-скоро време. :D

Vancheto
19.02.2006, 16:14
Правих нещо подобно вчера-рецептата ми дадоха в друг форум.Та ето какво сътворих: [:]
Предварително овкусеното пил.филе, нарязано на малки кубчета овалях в брашно и запържих направо в тавата.Добавих карофите( сурови )нарязани също на малки кубчета, запържих и тях.Овкусих с черен пипер и сол, залях с вода завих с фолио и оставих да се задуши.После залях с една кофичка кисело мляко,разбито с малко копър.Като се посгъсти соса настъргах кашкавал и запекох до червено.
:)Ммммммммммммммм

Nana
19.02.2006, 21:14
vemite,
Така изглежда моя опит

http://b.foto.radikal.ru/0602/79ae73cf3ff3.jpg

Определено е много вкусно. Благодаря! :flower:

П.П. Не гледай дата на снимката.

vemite
19.02.2006, 21:21
Радвам се, че ти е харесало. Моята приятелка го направи същото в една иенска тенджера на фурната и каза, че също става. Приятен апетит.

Valja
19.02.2006, 23:10
Гювечетата са ми голяма слабост - предпочитам да ги приготвям пред всичко останало, тъй като се приготвят много бързо и не се налага да се въртиш около печката :D , а същевременно са много вкусни. Правя ги винаги различни - според продуктите в хладилника. Повтаря се само яйцето в средата. Някога с месо, някога с колбас, някога само със зеленчуци. Пека ги в микровълновата - събира точно 3 гювечета. Като идея - за да се напълни повече гювечето, на дъното може да се постави половин препечена филийка и върху нея започват да се нареждат другите неща.

anna77
22.02.2006, 12:20
Vancheto,
Вчера вечерта сътворих твоя вариант на "гювечетата" в тава. Моите лакомници останаха очаровани! :yes:

Браво на теб! :clap: :clap: :clap:

:lady: