PDA

Покажи пълната версия : високо ниво на холестерол



vvzd
30.03.2010, 19:37
Моля за изпитани рецепти от народната медицина при повишен холестерол, комбиниран със захарен диабет.Предварително благодаря.

Juli71
31.03.2010, 13:35
А колко са високи нивата на холестерола ,триглицеридите и кръвната захар ? Защото ако са много виксоки народната медицина мисля ,че няма да помогне!

pepikv
04.04.2010, 00:40
vvzd Здравей!Мъжът ми е диабетик и преди Нова година имаше високи стойности на холестерола и триглицеридите.Казаха ни,че помагал сок от грейфурт.Цяла зима всеки ден съм му цедила по един плод от грейфурт и след 3 месеца стойностите бяха доста по-добри.Само това съм чувала,но поне е изпитано.Дано да съм ти в помощ.

leti_at
04.04.2010, 17:31
При много високи нива , едва ли само с хранене могат да се смъкнат..Трябва да си само на зеленчуци, подправени със зехтин, рядко черен хляб...по-лесно е да се изброи какво да НЕ ЯДЕШ- без пържени храни, свинско (само риба, рядко пилешко без кожа можеш да ядеш) ,без картофи, бял ориз, млечни изделия, тестени, без сладко (вкл. сладки плодове-банани идр.)
Наблягай на салатите от прясно зеле, зелена салата... +Повече движение :(
Аз съм горе -долу на същия хал...и съм на лекарства..Липантил и метфоргама:(

П.П. можеш да изчетеш написаното за високи нива триглицерици... http://goblenite.org/showthread.php?t=7052 Модераторът на подфорума- Araxna ми даде страхотни съвети , страшно систематизирано и разбираемо..А то холестерола и триглицеридите си вървят ръка за ръка..т.н. липиден статус..