PDA

Покажи пълната версия : Колко недовършени гоблена имате



mylli
20.02.2006, 15:39
Тази тема е със цел да се стимулираме една друга и да довършим най-после започнатото :wink:

keissi
20.02.2006, 16:05
:( За голямо мое съжаление имам три недовършени гоблена: ''Раждането на дракона'' за който беше станало дума, едно малко на Ланарте с кръстат бод/нещо не ме влече/ и ''Малката фрегата''на която имам да довършвам небето/ но това е временно докато ушия детския - за подарък/

Скарлет
20.02.2006, 17:53
Само един гоблен имам,който стои почти наполовина ушит и не е довършен,не заради нещо друго,ами,защото конците са български,гоблена е Холандската воденица и е Софийски,а както е всеизвестно,Софийските гоблени са ужасни и като конци и като комплектовка.Водата на воденицата е тъмно сива,а конците много се късат и аз,затова реших,че не си струва да си хабя труда за толкова голям гоблен.
Аз си имам правило, не захващам да шия нов гоблен,преди да съм довършила стария! :yes: :yes: :yes: :yes:

rodich
20.02.2006, 18:02
Тук съм в челото - нямам незавършен , т.е. този който си работя не го включвам в сметката :lady:
И за първи път нямам и комплектован, който да ме очаква :oops:

Renny
20.02.2006, 18:58
Аз срамно изневерих на принципа да нямам нито един "лежащ и чакащ" - в момента имам незавършен един. Той чака времето на отпуската, тъй като изисква много съсредоточаване. Вечер след работа не става да се шие.

Nana
20.02.2006, 21:26
Тази тема е със цел да се стимулираме една друга и да довършим най-после започнатото :wink:

Да :!: Преди вси4ко да го довършим. :thumbup:

qni
20.02.2006, 22:06
Нямам недовършен гоблен ,като изключвам този ,който шия в момента .

Nellyyyy
21.02.2006, 11:49
Охх за сега имам само 2 недовършени но утре другиден смятам да започвам нов и ще станат 3

veny
21.02.2006, 12:07
Имам един - "Рилски манастир", но стои повече от 2 години. В началото го оставих защото полудявах от гората (много зелени и кафеникави цветове, доста единични бодове - шие се 1:1 - и прочее). Върхът беше когато керемидите на покрива се оказаха жълтеникаво-златни, а не червени ... Ходих до фирмата и там го имаше дори ушит - с такъв покрив. Аз обаче ще сменя цветовете, но ... не знам кога ще стане. Има време :wink: Иначе става много красив. Само дето в къщи ме базикат, че конците ще изгният докато ушия този гоблен :D

sneji
21.02.2006, 12:52
И аз нямам недовършен гоблен.Колкото и да ме блазни новият,които ме чака,проявявам стоическо търпение ,докато завърша стария. :idea:

TDK
21.02.2006, 14:10
Винаги шия по два наведнъж!
Когато ме изнерви единия се прехвърлям на другия и т.н. :)

IVKA
21.02.2006, 15:10
мале лелееее! Какво стана! Аз май съм на опашката. Чак ме хвана срам. Ама чесно да си кажа като видя нещо дето ми грабва погледа от пръв поглед и хайде......купувам го и......докато не го започна не мирясвам. Rodich не ме засрамвай така. Ако нямаш какво да шиеш.....да ти дам......найде бъди солидарна де !!!! :?

rodich
21.02.2006, 15:36
мале лелееее! Какво стана! Аз май съм на опашката. Чак ме хвана срам. Ама чесно да си кажа като видя нещо дето ми грабва погледа от пръв поглед и хайде......купувам го и......докато не го започна не мирясвам. Rodich не ме засрамвай така. Ако нямаш какво да шиеш.....да ти дам......найде бъди солидарна де !!!! :?

Не съм толкоз работна, колкото оставям впечатление у теб :wink:
Понеже шия голяяяяям гоблен в промеждутъците ушивам и по нещо малко :) просто сега се случи така, че наистина съм само с него .....

IVKA
21.02.2006, 15:39
Ne sam imala nishto losho v mredvid RODICH. Ako si ostanala s takova vpechatlenie molia za izvinenie!!! :thumbup:

Аня
21.02.2006, 15:51
И аз шия гоблени отдавна,но все нещо ново ми харесва,оставям стария и така аз започвам ,а моята баба ги довършваше.Но от една година край започнах един гоблен и казах ,че докато не го свърша няма да започвам дрг и така сега съм накрая на Майчино щастие. :lady:

IVKA
21.02.2006, 16:01
Bravo na teb skarlet!!! :thumbup: :clap: :thumbup: :clap: :thumbup:

zdrave
21.02.2006, 17:06
В момента довършвам гоблен и ме очаква друг ,но и аз не започвам нов докото не довърша стария :idea:

nellli
21.02.2006, 17:22
Милички, аз имам 4 недовършени гоблена. Трите ги редувам, а четвъртия май тотално съм го зарязала. Ама какво да правя като бързо ми омръзва? Трябва бая да ме стимулирате, докато ги завърша :D

mylli
22.02.2006, 08:56
:cry: Очаквах да прочета друго , а то какво стана май аз съм с най-много недовършени :cry:
Ще кажа само за тези който са започнати, а тези който седят комплектовани без да са почвани ще ги премълча :wink:
Майчина усмивка, Лунна зима, Тина, 4 бр. Молещи се ръце (4 бр. са защото ги шия заедно - успоредно) 3 бр. възглавници.........ооо спирам че ме досрамя и ще ходя да видя този път кой гоблен ще хвана :lady:

nellli
22.02.2006, 11:28
Мили, успокоих се ! :wink: Показах твоето писание на моя мъж да види, че има и по-зле от мен. Стига ме е критикувал. Ох, кажи и за чакащите комплектовани , белким и там се успокоя, че моите са 5 и сега комплектовам шестия :lady: .

Nana
22.02.2006, 11:30
Аз добих самочувствие - имам 3 фона за довършване. :)

НИЯ НИК
22.02.2006, 12:17
Имам 4 недовършени гоблена. Единият от тях Фрегатата на Вилер е започнат преди 17 години.Сама го комплектовах с български конци по модел на братовчедката ми. Ушит е до половината и ми свърши единият цвят.Тогава по магазините нямаше голям избор,не можах да намеря същият цвят, а и бях още начинаеща и изпълнявах всичко стриктно и не се сетих да импровизирам. Не се очертава в близко бъдеще да го завърша.Последният,който шия е Благославящият Христос на Солария, който се наложи да прекъсна заради един малък гоблен на Богородица.Трябва да го ушия спешно,защото е за дъщеря ми,която очаква бебе.След него ще шия детски и поздравителна картичка за бебе. Всъщност това интересува ли го някой или само ви досаждам с моите бабешки вълнения?

Бамби
22.02.2006, 13:39
Всъщност това интересува ли го някой или само ви досаждам с моите бабешки вълнения?
Какво досаждане, това са най-сладките вълнения!!!
А иначе по въпроса, моя недовършен гоблен е "Коне в реката". Не знам защо, но всеки път като го хвана да го шия и го правя на сила. И естествено при всеки появил се нов гоблен за шиене аз го зарязвам с чиста съвест. Е, скоро може и да го завърша, защото ми остава само белия кон. :?

sn_dobreva
22.02.2006, 14:24
Нямам незавършен гоблен, освен този, който шия в момента. Обаче ми е останал малко фон и имам намерение да започна едни великденски салфетки. Оставащия фон ще шия докато има около мен някой досадник, на който трябва да обръщам внимание :D .
По принцип не си позволявам да започна две и повече неща, защото няма да ги завърша.

rosiza
22.02.2006, 14:49
Аз също нямам незавършен гоблен, освен този, който шия в момента.Имам комплектован гоблен събран от списание "Жената днес",но ще го започна като си довърша този който шия в момента. :idea:

julliqna
22.02.2006, 21:43
Нямам нито един недовършен гоблен.Като се хвана на хорото го играя до край,може да ми се :cry: от зор ама го шия.

Lyubka
23.02.2006, 12:03
В момента шия Момиченцето с кученцето. Имам започнат Воденицата на Боше, една трета съм ушила от Княгинята Лебед, почти ушит малката пролет и наполовина ушит едно малко замъче.
Окомплентовала съм си Жълтите рози в панер и един еднорог, но за него не мога да си намеря черна панама и съм страшно нещастна. :cry:
Да не говоря и колко започнати плетки имам.... :(

darri
23.02.2006, 15:23
:( Ееееех, и аз съм от лошите дето не си довършват нещата.Таман пет броя :!: Ама ще ги свършааааа.............................някой ден :?

Nelson
27.02.2006, 20:09
Хм,мислех си,че само аз страдам от тази неизличима болест да захващам гоблените и да не ги довършвам...Сега малко се поуспокоих като видях,че има и други като мен.Е,това не означава,че не ме е срам от себе си...ама като видя нещо ново и интересно и полудявам...разпечатвам му схемата,набирам си конците,и го започвам... :twisted:

Pepi
09.03.2006, 16:49
Не съм пушила много гоблени, но и аз също имам един недовършен гоблен. Не е хубаво да се изоставя така, но е така като започна няколко гоблена наведнъж.

nev_ri
09.03.2006, 23:13
Имам един не довършен гоблен ,но много малко ми е останало и все светли цветове а вечер ми е по трудно ,за това почнах друг

mar4ela
10.03.2006, 17:07
Ако не се брои този , който в момента шия, зна4и нямам недоваршени гоблени :)

Когато шия, постоянно си казвам айде и тук още малко и спирам и в един момент се оказва 4е ве4е е станало никое време.......

Pepi
10.03.2006, 17:10
Ами то май е така при повечето. Аз не мога да си представя да ушия един гоблен за някакво минимално време. Имам познати, който като се запалят ги шият като фурии. Незнам каква е тайната. :?

Аня
10.03.2006, 22:29
Преди и аз започвах няколко гоблена наведнъж,но си казах край.Сега докато не завърша това което съм почнала не захващам друг.Така се стимулирам да шия по-бърза ,за да мога да почвам следващият. :lady:

Tania
11.03.2006, 17:57
Аз съм започнала : Ерусалимската, Ездачката, Дъщерята на художника на Солария и Гладиолите, Пътя към църквата на Вилер

Искра
11.03.2006, 18:18
В момента шия Корабите в бурно море, един часовник чака за панама/имам само конци/,и един недовършен и много малко започнат някаква лятна градинка. Като се замисля- нямам много недовършени :yes:

vania.kaimska
12.03.2006, 13:48
Ами аз нямам недоваршен гоблен.Обичам като започна нещо да го заварша. Просто зодията ми е такава.А иначе имам доста незапочнати гоблена

rebostobg
28.03.2006, 20:52
Недовършен:-Sisi-
Не ми се връща към него,защото роклята е много досадна и скучна за шиене.Иначе ушит е много красив :!: :!: :!: :yes:

manka
29.03.2006, 20:53
За съжаление само2,шия единия като ми омръзне вземам другия. :lady:

Nelia
06.04.2006, 23:09
:hello: Нямам незавършен гоблен.Освен през лятото някой "отлежава" и после пак го подхващам.Шия повече през зимните месеци. :-|

desinda
07.04.2006, 09:51
Аз си казвам че нямам недовършен, а имам 3 започнати!То зависи от гледната точка, нали?Бъдете оптимисти! :lady:

НИЯ НИК
07.04.2006, 10:04
Харесва ми такава настройка. Също като дали чашата е на половина пълна или наполовина празна.

sardela
07.04.2006, 11:57
Аз имам четири - малките сезони - прозорчетата. Остана ми само фон, но ще го шия през лятото. Ходя при родителите ми на село и когато си почивам от физическия труд - тях си почивам, нали не се брои.

darri
07.04.2006, 14:46
desindа, много ми хареса изказването ти :D ееее , значи аз имам доста започнати гоблена :wink:

katya
12.05.2006, 08:53
дезинда,съгласна съм с теб.колко добре звучи започнати и колко зле недовършени .моите започнати са 4.имам чувството, че никога няма да ушия "зимна нощ" :?

iasi
12.05.2006, 09:36
:hello: Нямам недовършени гоблени - просто защото шия само по един :D . Katya, разбирам те за "зимна нощ" и аз доста време го ших :( Затова предпочитам да шия портрети - ха да се появи ръката, ха устата и т.н. и погледни гоблена е завършен :wink:

katya
12.05.2006, 09:40
ласи,съгласна съм с теб.монотонноста ме убива и желанието ми за шиене се изпарява. :D

iasi
12.05.2006, 10:21
:no: момичета. Как ще ви убива монотонноста :?: Нали започвате гоблена с желание :?: Не бързате ли да го ушиете и да го сложите в рамка :?: Поне при мен е така :lady: Може би защото шия само по един гоблен :?

nikely
12.05.2006, 15:49
Имам един "Графиня Лебед", защото някъде съм скрила от себе си схемата. Моля, някой ако разполага с такава, да се свърже с мен. Моля!!!

Marinera
20.05.2006, 20:39
Имам 2 недовършени, както и само 2 ушити за целия си живот досега. Недовършените са ми "Нощ в степта" - български, един такъв с къщичка, поле с лавандули и луна. Май оригиналното му име е "Лавандулите". Този го бях почнала сигурно преди повече от 10 години, не знам кога ще имам време и вдъхновение да го довърша. :? А другият пак е български, представлява една ваза с цветя, наскоро почнах да го шия уж за някаква фирма, която изкупува гоблени, но след като излезе измамническа, се отказах. Е, ще си го довърша някой ден, но няма да е сега.

inqn_f
22.05.2006, 11:26
:hello: аз имам един недовършен/а той е първия ми гоблен/на милена стил - не се сещам как се казваше ама като го почвах преди около 4-5години си мислех:като е малък гоблена по-лесно ще е .да ама не даже обратната ,защото бод тук, бод там от цвят по един , два бода :( и накрая се ядосах, а почти го бях завършила остана ми 2-3 цветчета от венеца да ушия и коремчето на ангелчето .тия дни го изрових гоблена от шкафа и си го гледам, и си се чудя какво да го правя...........не ми се подхваща, а и сърце не ми дава да го оставя така :?

vania.kaimska
22.05.2006, 12:17
Хайде довърши го :!: Виж колко е красив довършен :!: Това е втория ми ушит гоблен.

inqn_f
22.05.2006, 12:56
права си мн е красиво като завърша започнатия в момента гоблен отново ще погледна тази снимка и :yes: набирам скорост и нямам спиране докато не го завърша :lady: а някога го бях купила с мисълта да го направя подарък на гаджето си :yes: е сега като стане готов ще му го подаря макар вече да не сме гаджета, а съпрузи :angel:

vania.kaimska
22.05.2006, 13:27
:yes: :yes:
Явно доста е чакал за подаръка :!: Но все пак ще го получи :!:
Успех :!:

Snejna
05.01.2007, 20:17
Аз бих ги разделила на три:
1 Комплектовани - имам 3
2 Започнати /ушити по малко от половината/ - имам 4
3 Недовършени /ушити повече от половината/ - имам 2
А тези които искам да ушия сигурно са повече от 20.:D:D
Но съм решила, че няма да започмам друг преди да довърша тези.

st_dobri
05.01.2007, 20:45
:D :D :D
ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ
специално за мен да се добави отговор ВСИЧКИ
не защото бързам да ги довърша, а защото не мога да се стърпя да не бодна поне един ред на всеки гоблен, който ми падне в ръчичките ...
:uhhhh: срам ме е - ама това е положението :crazy:

фурияІ65
05.01.2007, 21:05
здравейте сръчни ръчички! В момента имам започнат само един и работя над него-Параклиса-от каталога на Вилер.Преди години започвах много неща вкл. и плетки,на колкото куки поискам.Ставаше една каша-нищо на показ,но явно заради годините хващам-довършвам.Важното е да е започнато,а щом нещо се захване,то се и завършва.Радвам се,че ви открих,за да се наслаждавам всеки ден на творенията Ви.

anito11
06.01.2007, 13:28
Имам започната Казанската икона и Великолепната мадона. Сега шия За твоя рожден ден и фона на Жена на плажа. Работя на пълен работен ден така, че вечер шия фонове, а събота и неделя - другите. Но първите два съм оставила за пролетта, когато деня стане по-дълъг.

jujaM
06.01.2007, 17:34
Namam nedovar6en goblen kato izklu4a tozi koito 6iia v momenta no iniamam komplektovka da me 4aka zatova ia karam eva6 eva6...:oops: :cry:

kristina
08.01.2007, 10:59
Аз имам 2 недовършени .Едни вълци с много бодове и параклиса.

pmihova
08.01.2007, 12:24
Ха! А мен ме беше срам, че работя по 4 гоблена едновременно ...

Имам започнат "Жар-Птица" - много е красив, но е (1:1) - голяма досада и съм го изоставила тотално ...

"Момичето в бяло" на Солария - ушито е само едното ъгълче, а си го поръчах с голямо желание ...

Шия "Във вихъра", поръчах си и още един нов модел на Солария ...

Сменям ги като ми омръзнат ... :flower:

П.П. Не броя един малък гоблен с Мулине, за който конците ми свършиха като беше останало съвсем мъничко да свърша, не ми се занимава с него.

snejanka77
08.01.2007, 13:26
и аз имам само два недовършени . по принцип искам всяко започнато нещо да го завърша и след това да започвам друго , но тук много гоблени ми харесват и едва ли ще устоя на принципите си.

iasi
08.01.2007, 13:52
Имам недовършен 1 гоблен - "Мишел". За пръв ми се случва да шия нещо и да го зарежа почти накрая. Винаги шия по един гоблен, бързам да го завърша, да го сложа в рамка и да започна нов. Но цветовете на този са все едни такива тъмни(няма червено, няма зелено):( и някак си не ме влече. Но затова пък откакто го оставих - по средата на ноември, успях да ушия коледната покривка, да оплета една жилетка(спешно трябваше да стане за 8 декември) , един пуловер(спешно пак - само за три дни по Нова година) и сега плета още един, но вече по-спокойно. Замислям се какво да шия и не мога да реша:cry: Има толкова хубави неща, но нямам вече свободно място. Може да си поръчам нещо на Ланарете:confused::?:

Loria
08.01.2007, 14:30
Нямма недовършени гоблени поради простата причина че си поставям за цел първо да ушия единия и тогава да почвам следващия. А до това дали следващия ми харесва много, определено затова бързам да ушия този и да го започна!

canko
09.01.2007, 10:57
Срам несрам и аз да се включа в темата,момичета имам толкова започнати,колкото и завършени,когато ми хареса нещо бързам да го започна без да се замислям много и затова имам много чакащи за довършване

viking
01.03.2007, 14:50
az imam 2 - boria se s izkushenieto da zapochna oshte niakoi, no ne! shte zavursha pone edinia koito e po-lesen i sled tova shte pochvam drug, taka pak shte imam dva, da gi reduvam kato mi omruzne edinia da zapochna drugia.

lari
02.03.2007, 17:52
И аз имам един недовършен гоблен-главата на кокер. Дълги години имахме разкошна кокерка,която се разболя тежко и почина след много лечение. Реших да я имаме на гоблен-самата комплектовка е като нейна снимка. Но нещо не ме влече и все остава за " после". А окомплектовани и незапочнати имам доста,дори това ме дразвни, защото се появяват нови модели.

didi_ml
02.03.2007, 18:41
Не обичам да захвана нещо и да не го довърша и поради тази причина бързам да приключа с Поздравът на Вилер и да почна Мелницата на Якоб

zdrave
03.03.2007, 01:35
:hello:
Когато гласувах нямах недовършени гоблени,но сега съм подхванала три.Заразих се май от форума. Докато четях и се чудех как се шият няколко наведнъж,реших да опитам.Добре се чувствам , шия според настроението.Е , единият е на първо място,а другите два са между другото :gipsy:

kameia
04.03.2007, 23:31
:kissyou: аз нямам недовършен гоблен,но имам 2 окомплектовани и ги държа в една приятелка,за да довърша започнатия:nose: :nose: :nose:

mery_kostadinova
04.03.2007, 23:54
Нямам недовършен гоблен , но преди да ушия последния бях започнала 2. Алегория и Девата и Светия дух. Уших Алегория и сега нямам 2 започнати. Шия само Девата и светия дух. :angel: Само че не знам колко време ще устоя на изкушението да комплективам и започна 2 Жар птици, Целувката или някои коне или еднорози....:shy2: Толкова много модели има във форума че ми се иска да имах повече ръце и време и всичко да ушия. А да не говоря че съм харесала и огромния Веселите музиканти. Ако започна него, със сигурност ще започна и друг, по-малък с него за да му се види края по-бързо.
При всички положения е по-добре да си завърша първо започнатия.

mimka
11.03.2007, 17:25
Имам един недовършен, но и на него ще му дойде времето-"Зима"- от сезоните:( , но ми е трудно с белите конци - вечер трудно ги виждам:greeneye: Иначе имам други недовършени неща- 3 карета на една кука:oops: Голяма калпазанка съм станала:yes:

lari
13.03.2007, 13:14
Момичета,искам да се похваля ,че снощи най-после завърших Пролетта от вилеровите сезони. Тя не беше започвана,но ме чака 12 години да се наканя да я ушия. Така приключих серията сезони.:D :idea: :D

marji
13.03.2007, 14:10
Голямо чакане е паднало - цели 12 години! Но те поздравявам със завършването. :clap: Форумът е голям стимул за такива позабравени гоблени, нали?

lari
13.03.2007, 15:37
Лошото е ,че има и други от същия период, но едно по едно. Сега се чудя дали да започна Коне в реката или да завърша кокера.:confused: :( :confused:

marji
13.03.2007, 17:53
Давай първо вече започнатите, да не се застояват повече! Няма смисъл да ти стоят по шкафовете. След като вече си вложила средства и труд в тях, по-добре да ги видиш в рамка и на стената.:idea:

lari
14.03.2007, 12:58
Да , форумът е страхотен стимул! откакто съм с вас отново се разших сжелание и страст.:kissyou: :) :idea:

Kalinkova
24.11.2021, 12:35
Здравейте,
Аз имам 2. Единия го започнах като ученичка и когато станах студентка спрях да шия. В общежитието не вървеше много шиенето. След 20 години ми е трудно да си спомня от къде да го започна.
След него уших един нов. В този успях да счупя 3 игли :!: След това започнах още един, който е недовършен. Тук комбинацията на DMC с Анкор конци ме съсипа. Има два знака тъмно синьо (от двете марки по един). Не мога да различа цвета нито като са зашити нито когато са на 2 нишки за шиене. Двете мулинета ги различавам като цвят, но в зашитото не.