PDA

Покажи пълната версия : Съвет за шиене със златна нишка DMC 5284



Sanya
14.04.2010, 18:25
Моля дайте някакъв съвет, ако имате повече опит.
Шия икона в която има 2 металик златни нишки DMC 5284, DMC 5282. Шие се доста трудно и става неравномерно. Аз ли не правя нещата както трябва (използвам го като нормален конец - двоен) или по принцип няма как да стане равномерно както с обикновения памучен конец?
:confused:

bop_bop_mara
14.04.2010, 18:42
Ший с по-къс конец, бавно и внимателно. Някои препоръчват да се шие с 1 нишка като бодчето се повтаря по два пъти. Аз съм шила ламе само на кръстчета на по-едрата панама, на ситна трябва да е наистина доста трудно...

tdm13
14.04.2010, 19:08
Кошмар е това ламе.Аз съм шила с ламе при Нефертити.После му хванах цаката.Пак беше двойна нишка,но по-къса и по-бавно шиене.В момента,в който се позавърже и усуче,сменям с нова.Не е рентабилно много,ама стана.Вече избягвам да шия схеми с ламета.
Моя близка пък използва еденична нишка заедно с памучна,като памучната е в цвят сходен със цвета на ламето като мартеница..При златно е жълта,при сребърно е сивкава,а при червено е червена.Ефекта е задоволителен.

NIA
14.04.2010, 19:27
Опитай преди да шиеш да прекараш конеца през кърпичка с омекотител. Така се шие по-лесно, конеца става по-гладък и бода равномерен.
Относно кърпичката с омекотител - имаше такава таме, но и тук ще напиша. Ползвам от влажните тоалетни кърпички, потапям я в омекотител и я оставям да изсъхне.

Sanya
14.04.2010, 23:13
Благодаря за съветите :-)
Опитах с една нишка, като повтарям по два пъти бода и като че ли е по-лесно, но определено няма начин да стане гладко като обикновения DMC конец.
Ще опитам всички предложени варианти.
Благодаря!

bop_bop_mara
15.04.2010, 11:45
E, все пак след рамкиране върху бродерията ще има стъкло, то ще прикрие част от негладкостта.

molly
16.04.2010, 10:50
Има един много лесен начин да се шие с ламе .Точно под иглата правиш едно малко възелче . Аз лично го практикувам успех.:kissyou::kissyou::kissyou:

kalitka78
16.04.2010, 13:42
И аз така правя като Molly и това ми решава абсолютно всички проблеми с ламето. Само че аз не правя възел, а прекарвам веднъж двойната нишка през ухото на иглата, обикалям ухото и пак прекарвам двойната нишка на същото място през ухото на иглата за втори път. Заслужава си да пробваш! :kissyou:

Carina
16.04.2010, 15:33
Аз така двойно вдявам и нормалния конец. Смятам, че по този начин става по-равно.

Sanya
16.04.2010, 23:16
Благодаря за безценните съвети :-)
kalitka78 - да попитам за твоята техника? Значи - отделям си единична нишка, правя я на два ката и я прокарвам два пъти през ухото на иглата?
А за техниката на molly - от всички 4 нишки ли правиш общо възелче или 2 + 2. Сигурно е 2+2, но понеже не съм го опитала и още не ми много ясно как ще стане така, че да не пречи и да минава леко през панамата.
Благодаря!
Приятно шиене на всички :-)

molly
17.04.2010, 09:44
Ох , да забравих да уточня разделям нишката правя конец от един кат прегъвам го на две , през ухото на иглата вдявам прегънатия на две край и веднага прекарвам цялата игла през конеца. Под иглата става едно малко възелче:uhhhh::kissyou::kissyou:

molly
17.04.2010, 13:01
Ето това имах предвид:

Sanya
20.04.2010, 11:19
:clap: Благодаря на molly!
Този начин определено е перфектен и се шие лесно дори и обикновения конец.

kalitka78
20.04.2010, 16:29
Не мога нагледно да обясня какво точно имам в предвид, но ефектът от това което ти е показала Molly е същия. Целта е да се захване конеца в горния край на иглата и да не ти мърда и съответно да не се пречупва непрекъснато и да не се разнищва ламето. Аз така или иначе шия с двойна нишка и двойната нишка прекарвам двукратно през ухото на иглата.
Между другото наистина доста хора практикуват така и с обикновения конец, за да не се получава изтегляне на едната нишка повече спрямо другата, така конецът върви по-равномерно като едно цяло.
Ми това е! Дано сме ти направили работата значително по-приятна. :kissyou:

STOP-73
29.04.2010, 19:49
Аз също шия с по къс конец и прекарвам двоината нишка два пъти през ухото на иглата. Трудничко е и става по-бавно отколкото шиенето с обикновения конец.

Astrelaan
29.04.2010, 21:09
ако искаш шиенето да е чисто удоволствие, без да е необходимо техника и чалъми ползвай специалния омекотител за конци в това число и ламе:)

От години , когато шия с ламе- дали заедно с друга памучна нишка или самостоятелно ползвам Thread Heaven.
Купувам го от ибей за около 4-5 евро с доставката

едама малка кутийка е, изглежда така

http://www.cameoroze.com/101/too_kit_trdheaven.jpg

Ползва се така

http://www.threadheaven.com/images/photo-1.jpghttp://www.threadheaven.com/images/photo-2.jpg

и вярвай ми конеца влиза в панамата все едно игла в бучка масло
/това не са моите пръсти, снимките са от официалния сайт на продукта:)/

yonka
29.04.2010, 23:00
Този омекотител или балсам за конци го имам и аз го пробвах когато ших Корсунската икона и наистина помага.Но аз съм доста начинаеща в кръстчетата и ламето ми беше много трудно дори с балсама

SneZhenKa
26.05.2010, 23:37
Здравейте!
В момента шия Казанската Св. Богородица и съм стигнала до ламето. Всъщност почти ми остана само него да направя. За първи път шия с ламе и изхвърлих доста конец докато му хвана цаката. Да си кажа и аз как шия. Като ви изчетох и като се поупражнявах малко, ей така ми се стори най-лесно - в иглата вдявам обикновен конец сгънат на два ката, ползвам остатъците от другите цветове, а ламето го промушвам през ушенцето на този конец и пак става два ката ламе. Ламето ми е дълко най-много 15 см и така го сгъвам. Освен това шия с гергеф. Опъвам панамата максимално, за да се отворят добре дупчиците, а ако някъде запъне опъвам конецът с ръце и го премествам както е опънат. Не го дърпам от единия край, а както е опънат едновременно места и двата края и ми се получава добре :) Дано някой ме е разбрал какво исках да кажа :D
Сега имам обаче въпрос. Като си вземах конците взех само единия цвят ламе. Само него имаха. Той е на чиле. Нишката е двойна /като се разсуче стават две нишки. Днес взех още един цвят, но го нямаха на чиле и ми дадоха някакъв на метър. Навит на картонче, изрязано от кутийка на ДМЦ и ми казаха в магазина, че е ДМЦ. Като взех да шия обаче забелязах, че конецът е от 3 нишки. :confused: Шие се много по-лесно. Въобще не се накъса както този от чилето и по-важното е, че покрива много по-добре. Някой има ли представа какво е това ламе и къде в Бургас да намеря такова? Този го взех от магазина, който е в уличката зад Макдоналдс.
:kissyou:

kalitka78
02.06.2010, 12:53
Мх, и на мен би ми било много интересно, какъв е точно този конец, за който говориш.

Sanya
11.06.2010, 08:42
Здравейте!
Ето и резултата и моя извод за шиенето с ламе:
1. Задължително омекотител, като използвах един немски марка Frosch, като направо си омазвах пръстите и минавах пре нишките (като са на снопче и шестте), мааалко да поисъхне и шия.
2. Поволих си изпробвам едни български макари с ламета (продатас се във всичси магазини за копчета и конци, но са само два цвята - златно и сребърно. Правех си конеца от 4 нишки 2х2, защото това ламе е по-тънко, но е иключително меко и много по-лесно зашиене от DMC ( една макара струва 0.70 лв).
3. Вдяването на конеца - както е показала Molly в предните постинги
http://media.snimka.bg/6456/019166713.jpg
http://sanyabo.snimka.bg/friends/priyateli.1749.19166713

Благодаря на всички, които писаха в тази тема и ми помогнаха :-)