PDA

Покажи пълната версия : LPG,фотоепилация и др. такива



Natalka
21.02.2006, 20:40
Момичета идва лятото и с него и нуждата за по- дълготрайно обезкосмяване :lady:

Във връзка с това се замислих :? - някой пробвал ли е някой от по- новите методи и съответно с какви впечатления е останал ?

Скарлет
22.02.2006, 14:12
Доколкото ми е известно по-новите методи са и доста по-скъпички.Не съм пробвала нищо,но и нямам нужда,от толкова години ходене на кола-маска не ми останаха косми за махане............ :D :D :D :D :D :D

galina_vasi
14.03.2006, 17:16
Моя съвет е- епилирайте си се сами в къщи.С обикновени епилатоари- но не се бръснете, по възможност никъде! С течение на времето епилирането не е болезнено /даже и с най-евтините епилатори/ пък да не говорим , ако можете да си позволите нещо марково (заслужава си- по-безболезнени и безшумни са). Освен това, поникналите след епилазята косми са много по-малко и с времето броя им намалява. не е като при бръсненето...
Относно новите и модерни методи- и аз съм любопитна и искам да узная "от извора" т.е. от някои пробвал- ефикасни ли са, болезнени, скъпи; заслужава ли си?Много съм любопитна...

nikita
30.03.2006, 11:21
Доколкото ми е известно , фото епилацията е най добрата (но и най скъпата). Лазарната епилация е сравнително по достъпна ,но трайността и е няколко месеца . Скоро се каня да ходя в "Пикасо" където една продцедура е около 10 евро. :) След това ,ще ви споделя какъв е бил резултата

sweety
05.04.2006, 23:48
аз също знам,че е много ефикасна,но не е вечна все пак...ето малко информация:
http://www.beautyface-bg.com/photowaxing.htm
http://www.fashion.bg/cosmetics/tips/epiflash.php

[:] :lady:

evita
08.04.2006, 00:51
ако сте се решили интересувайте се колко боли,защото аз няколко дена не можех да нося бельо :? :D и е доста болезнено-не помня как се наричаше въпросната епилация но беше на импулси ток :twisted: резултатът беше до 2 месеца,после по старо му :(

Marinera
19.06.2006, 15:19
Аз си предпочитам добрия стар епилатор или домашна кола маска (ако имам прекалено много косми). Само един проблем имам - с епилатора врастват косъмчета в кожата, но напоследък и на това му намерих цаката.
А между другото LPG не е ли метод за премахване на целулит, а не на косми?

inqn_f
23.06.2006, 13:29
Аз си предпочитам добрия стар епилатор или домашна кола маска (ако имам прекалено много косми). Само един проблем имам - с епилатора врастват косъмчета в кожата, но напоследък и на това му намерих цаката.
А между другото LPG не е ли метод за премахване на целулит, а не на косми?
миличка като си му намерила цаката би ли споделила как, че и аз имам същия проблем :cry: и с кожен лекар се консултирах, изписа ми разни мазила ама пак същото и най-лошото е ,че ми стават направо пъпчици където са косъмчетата :cry:

sweety
15.07.2006, 23:31
Който разбере да казва наистина,че и аз съм така...аз само на краката се епилирам с епилатора,другаде просто не мога...а и по принцип кола маската съвсем не е скъпа,а и е много ефективна :lady:

rebostobg
30.07.2006, 20:41
:lady: И аз използвам епилатор :!: Някой използвал ли е депилатуари и какво мисли за тях :?:

sweety
30.07.2006, 22:26
Преди ползвах, защото ме болеше, но не са ефективни...имам предвид,че окосмяването не намалява, все едно ги бръснеш, същата работа е... :no: Освен това някои миришат да не ти разправям на какво :zippie: Моят съвет към тези, които мислят да ги използват е да се опитат да се преборят с болката от епилатора и колата, защото те са ефективни и не са за един 1 ден :wink: :lady: [:]

Temenuzhka
30.07.2006, 22:46
Аз си предпочитам добрия стар епилатор или домашна кола маска (ако имам прекалено много косми). Само един проблем имам - с епилатора врастват косъмчета в кожата, но напоследък и на това му намерих цаката.
А между другото LPG не е ли метод за премахване на целулит, а не на косми?

Аз също използвам от 6 години ел. епилатор в къщи си се епилирам, много съм доволна.Но от време на време и при мен се появява проблема с врастване на косъмчета.Моля Marinera да сподели как се справя с проблема :shock: Преди това посещавах дълги години козметичен салон и кола маска, но и при нея се получаваше същото с врастването, а да не говорим колко скъпи станаха процедурите и горещата кола маска е много вредна по принцип. :lady:

sweety
30.07.2006, 23:06
Temenuzhka,защо да е вредна?За пръв път го чувам :? Ако знаеш защо точно е вредна може ли да кажеш,че ако наистина е опасно да спирам,защото и аз ходя и то най-редовно :? Иначе според мен не са скъпи...ето цените на козметичката при която аз ходя:

крака - 8 лв.
триъгълник - 2 лв.
крака + триъгълник - 9 лв.
ръце - 4 лв.
мишници - 2 лв.
триъгилник + мишници - 3 лв.

за мъжете:
гърди - 4 лв.
гръб - 4 лв.

UnHandy
30.07.2006, 23:17
Temenuzhka,защо да е вредна?За пръв път го чувам :? Ако знаеш защо точно е вредна може ли да кажеш,че ако наистина е опасно да спирам,защото и аз ходя и то най-редовно :? Иначе според мен не са скъпи...ето цените на козметичката при която аз ходя:

крака - 8 лв.
триъгълник - 2 лв.
крака + триъгълник - 9 лв.
ръце - 4 лв.

за мъжете:
гърди - 4 лв.
гръб - 4 лв.
sweety къде се намира тази козметичка,защото прекалено ниски ми се виждат цените,да не е било преди време :?:

sweety
30.07.2006, 23:24
Ами ако преди време се разбират две седмици :wink: :D Наистина е страшно евтино и аз също се учудих като чух...но козметичния салон не е луксозен или нещо такова :wink:

Ето телефона и адреса от визитката й:

адрес: ул."Гладстон" 34 (ако искаш да се ориентираш най-точно виж на www.bgmaps.com , намира се точно срешу Лъкито преди едно фотостудио)
:lady:

телефон:
032/653 427 - в салона
gsm: 0887 533 327

Между другото виж ценоразписа по-горе, сега се сетих и за мишниците :wink: :lady: [:]

UnHandy
30.07.2006, 23:30
Благодаря ти много за ценната информация,в най-скоро време ще я посетим тази козметичка.А и щом си доволна значи си върши добре работата,което само може да ме радва :yes:

sweety
30.07.2006, 23:37
Ами понякога честно казано остават косъмчета...когато ходих на краката си ги махнах с епилатора,а и не бяха много...но на триъгълника нищо не смея да махам,само като си представя там с епилатора и лошо ми става :D Според мен не е зле там,все пак при тия цени човек не може да претендира за кой знае какъв лукс...кола маската не е с ленти,а гореща - от казанчето,с дървеното мазало...Предупреждавам те, за да не се разочароваш когато отидеш...самото салонче е съвсем малко и затова ако си минавала от там може и да не си го забелязвала преди :wink: :lady:

UnHandy
30.07.2006, 23:42
Не се притеснявай не очаквам чудеса на тези цени.А и да ти кажа честно не знам дали тази горещата кола маска не е по ефективна от тази на лентите.Не знам защо,но аз лично и имам повече доверие.Все пак докато не се опита нищо не може да се каже,а мисля да отида да я проверя как работи.Хайде сега стига сме занимавали и другите с тези наши размишления.Ако изникнат някакви въпроси ще ти пиша на ЛС. :wink:

Temenuzhka
31.07.2006, 16:54
Temenuzhka,защо да е вредна?За пръв път го чувам :? Ако знаеш защо точно е вредна може ли да кажеш,че ако наистина е опасно да спирам,защото и аз ходя и то най-редовно :? Иначе според мен не са скъпи...ето цените на козметичката при която аз ходя:

крака - 8 лв.
триъгълник - 2 лв.
крака + триъгълник - 9 лв.
ръце - 4 лв.
мишници - 2 лв.
триъгилник + мишници - 3 лв.

за мъжете:
гърди - 4 лв.
гръб - 4 лв.

sweety,
точно тази кола маска - горещата от казанчето с дървеното мазало , смятам, че е вредна.Пукат се капиляри и има опасност от разширени вени.А колкото до цените - тук в Силистра последно ходих на козметичка на кола маска/гореща/ през месец май 2000 г. и платих за цели крака 13.00 лв.А епилатора, който го купих през юни 2000 г. струваше 52.00 лв /"Браун"/, още си работи/слава Богу!/ и съм страшно доволна, отскубва и най-малките косъмчета по 1-2 мм.И най-важното не боли толкова.Това с кола маската си е живо дране, същинска инквизиция, направо се родих с епилатора.И на триъгълника махам и на ръцете, косъм не оставям, разредиха се доста, абе супер!:oops:

sweety
31.07.2006, 22:36
Мен лично не ме боли от кола маската...първия път си боли, но се свиква, аз ходя всеки две седмици на триъгълник, краката си ги минавам с епилатор и ако трябва да сравнявам с епилатора си ме боли повече,а на триъгълника с епилатор...само като си го представяи... :PP Но все пак е въпрос на вкус...при тази си е доста евтино според мен,а и все пак не ти я слагат гореща кола маската,а по-топла...а това отпуска порите...все пак за да се спука капиляр трябва да е гореща :wink: :lady:

rebostobg
01.08.2006, 12:58
Момичета, каква кола маска използвате :?:

mar4ela
01.08.2006, 18:05
Аз ползвам такава , каквато ми "лепне" козмети4ката :D ,
но винаги е била топла :idea:

galia69
02.04.2007, 15:41
От както ми спукаха една вена точно зад коляното и не съм стъпвала на козметичка:( :cry:

sweety
09.05.2007, 14:57
Да ви се оплача - нали ходех на горещата кола маска - и ми се врастнаха едни косъмчета, ама на дълбоко и сега направо не знам, опитах се да ги оправя с игла, но станаха на ранички и вече наистина се притеснявам :cry: Почетох малко из форуми и май на едното място се е спукал и капиляр и вече сериозно обмислям дали да не ида на дерматолог, моля за съвет какво да правя :(
Ако някой знае къде в Пловдив работят със студена кола маска а също и фотоепилация да казва, защото топлата кола явно хич не влияе добре... :(

Mimeto
13.05.2007, 14:11
Здравейте,
мисля тези дни да си купувам епилатор, но все още се колебая какъв да е. Мислех си за Braun или Philips, но не съм се спряла окончателно на марка. Чудех се вие какви епилатори ползвате и струва ли си да дам над 150лв. за скъпите модели? :confused:

kamellia
13.05.2007, 19:57
Здравейте,
мисля тези дни да си купувам епилатор, но все още се колебая какъв да е. Мислех си за Braun или Philips, но не съм се спряла окончателно на марка. Чудех се вие какви епилатори ползвате и струва ли си да дам над 150лв. за скъпите модели? :confused:

Моят е Braun за около 60 лева го купих преди 2 години.
Мн съм доволна, с 2 приставки е, но аз не ги използвам почти :D
Ами независимо от цената все една и съща работа вършат:)
Майка ми ползва също Braun от около 5 години и няма проблем с него до сега;)

sweety
13.05.2007, 22:11
Честно казано според мен си струва - тези, които са на тези цени - над 100 лв. имат много хубави представки - ситна, дребна, бръсначка, за интимни зони, някои от тях имат и охлаждаща ръкавица, което според мен е добре :) Аз имам от преди бая време и също се замислям, но за съжаление не мога да си ги позволя, сега си мисля лятото като работя да отделя пари и за това, понеже кожата ми е много чувствителна и много ме боли :(
Само че внимателно подбери марката и мястото откъдето ще го купиш :lady:

skarlet_x
02.06.2007, 12:35
:confused: Да ви споделя откровено до сега не съм ходила на козметик за епилация. Всичко си правя сама в къщи. Преди използвах студената кола маска тази която се размачква. Правила съм си краката и триъгълника, но всичко това отнема доста време. Купих си епилатор на Филипс много съм доволна от него но го ползвам само за краката. Всичко останало подмишници и триъгълник със самобръсначката. И през лятото когато се наложи да ходя постоянно с поли краката също. Просто не мога да чакам да ми поникнат космите за епилатор и в жегите да ходя с панталони. а тук в Пловдив са си бая жеги :D

Loria
13.06.2008, 19:25
и аз имам braun, от около две години даже третата почти е изтекла, имаше две години гаранция, но не ми се е налагало да я ползвам :), майка ми също има braun от около 7 години и също работи перфектно, за други марки нямам наблудения понеже никоя от приятелките ми не ползва. От това съм най - доволна, оправям си краката, мишниците и триъгълника, когато почвах беше болезнено, но се свиква с времето стига да имаш воля да го използваш по дълго, че има хора които сама по веднъж го ползват и се отказват, заради болката. Иначе в момента за по 30 мин на седмица се поддържам в идеален вид.
Скарлет при мен за седмица могат да се хващат, а и те са вече толкова тънки и бледи че трябва силно да се вгледаш за ад ги видиш, но въобще не ми пука, а и по добре да ходя два дена с дънки и после да се епилирам.:)

STOP-73
22.02.2009, 20:08
аз имам Филипс от 2000год. и не съм имала никакви проблеми. надявам се да издържи още поне толкова.

mimitotot
03.04.2010, 16:41
Аз също съм доволна от фотоепилацията,но се прави зимата. А за болезненото - не е. Ако искаш се консултирай с една приятелка д-р Стоилова от Dermavist. Ако искаш ще ти дам координати.

biskvitka_
12.04.2010, 16:11
Борбата с врастващите косъмчета е много лесна: с пилинг крем.
Моята кума използва царевично брашно, но аз не бих рискувала да запуша каналите, че съм си патила...

bop_bop_mara
12.04.2010, 20:31
A нещо за борбата със страха от епилатора... :( Имам си епилатор и никога не съм го пробвала, само като го пусна и като забръмчи и като видя колко бързо се върти и се ужасявам... Не знам някакви асоциации със зъболекарски кабинет ли имам, какво ли...

Nev
12.04.2010, 20:46
Уф, тези гадни машинки са достойни за Светата инквизиция. И на мен нещо ми се обръща като го включа, но пък си е избил парите 100 пъти. И моя, като на STOP-73 е Филипс от 2000 година :)

Пухче
12.04.2010, 21:10
Аз пък направих няколко курса електроепилация-крака,ръце,мустаци и забравих за епилатори и тем подобни.Изобщо дори и не мисля вече за окосмяването

tara
17.04.2010, 16:06
Разкажи по-поробно.Имам предвид боли ли, колко курса се правят, каква е ефективността и съответно цената.както и къде си ги прави.

Nev
20.04.2010, 16:26
Да, и на мен ми е интересно, защото... Едно време брат ми казваше: "Ти си живото доказателство, че човекът произхожда от маймуна" :cry:
Много си го обичам де. Та, би ми било полезно и на мен това с електроепилацията.