PDA

Покажи пълната версия : Чешки козунак



natalyna
23.02.2006, 11:16
Тъй като преди време я пусках тази рецепта на Сладката хапчица, сега само copy-paste. [:]

Снимките към обясненията не са мои, но от Нета, но крайното произведение е мое (правен за Коледа - тук това е традиция).

За един козунак:
250мл прясно мляко, 40г мая(едно пакетче), 150-200г кристална захар- според вкуса, след няколко(не само мои опити), приемаме че правилното количество е около 700г.брашно , 1 ч.л. сол, 3 жълтъка, кората на един лимон, щипка индийско орехче(аз не слагам),200г масло, 60г стафиди, брашно за посипване на дъската за месене и тестото, един белтък

За дооформяне:
1 жълтък, 1 ч.л. прясно мляко, 30г обелени и накълцани бадеми(може и без тях, или може да сложите половинка орехи), пудра захар за посипване

Подготовка на тестото:
Приготвяме закваска от 2 с.л. хладко пр.мляко, до което прибавяме маята, 1 с.л. захар и 1 с.л. брашно. Разбъркавме добре, покриваме с кърпа и оставяме да втаса. В дълбока купа или легенче(в което ще месим), пресяваме брашното със солта, прибавяме жълтъците, захарта, настърганата лимонова кора и щипка индийско орехче. Прибавяме втасалата закваска, и разтопеното хладко масло и започваме внимателно да месим, като по малко прибавяме хладкото прясно мляко. В началото тестото е по-радко, но колкото повече се меси, започва да става по-гъсто. Когато тестото стане гладко и с блясък, го изсипваме на набрашнената дъска и продължаваме да меси, долато започне да се отлепя от дъската. Добре омесеното тесто слагаме в купа посипана с брашно, отгоре също посипваме тестото с брашно, покриваме с кърпа и оставяме на топло да втаса. Стафидите се измиват и се оставят да окапят(може прдишният ден да са били наложени в ром).

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka1.jpg 1. Втасалото тесто леко месиме(не много, за да не спадне) и разделяме на 8 еднакви части, от които избираме този който все пак ни изглежда най-голям и го отделяме настрана.

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka2.jpg 2. От останалите 7 части правине по възможност еднакво дълги и дебели въжета-плитки(не се сещаm за по-подходяшат дума )

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka3.jpg 3.Четири от тях полагаме едно до друго и започваме по средата, премятаме двете вътрешни(плетем нагоре)като еднaтa слагаме отдолу, а другaтa отгоре на външните плитки.

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka4.jpg 4. След това продължаваме по същият начин с външните(всичко е въпрос на свикване - аз първо се учих със шнурчета)

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka5.jpg 5.другата половина плетем по същият начин. Притискаме краищата добре. На тавата слагане намазнена(с олио)хартия за печене. Пренасяне дотук оплетеният козунак и леко го мачкаме с външната част на ръката(така сякаш използваш ръката за нож) по средата, за да може втората плетка да се настани по-добре и при печенето да не се накриви настрана.

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka6.jpg 6. Вторият етаж oплитаме като класическа плитка от 3 плитки и я поставяме върху леко вдлъбнатото място на вече oплетената част от козунака. Още веднъж леко натискаме по средата, за да направим място за най-горната част.

http://www.fiserasynove.cz/obr/vanocka7.jpg 7. Сега и ред на последният къс от тестото, който отделихме в началото. Разделяме го на половина с от всяка половина правиме поедно по-дулго и по-тънко от предишните плитки, които увиваме около себе, а краищата им подпъхваме под най-долната част на козунака. Можете да забиете 3 дървени шишчета - едното в средата, а другите в краищата, за да сте сигурни, че при печенето плетениците няма да се разместят. Оставяме козунака още малко, както е oплетен, на топло да втаса. (Ако не можем да oплетем козунака с 4 плитки, можем да го направим само с 3 долу и 2 отгоре, но по-дебели.)

Как се пече козунак:
преди всичко е добре леко да затоплим фурната(не силно) и да се приготвим, за това, че ще се пече около 1 час.Преди да сложим козунака във фурната го намазваме с разбит жълтък с мляко и посипваме с бадеми или орехи. Първият половин час, не се отваря фурната, за да не спадне тестото. Когато започне леко да се зачервява на повърхността я покриваме с хартия за печене или алуминиево фолио и продължаваме да печем. Ако искаме да проверим дали е изпечен, измъкваме дървеният шиш от средата и проверяваме дали е сух - ако да, значе е изпечен. Козунака оставяме да изстине, като е най-добре да се консумира след ден-два. Преди да го нарежем, посипваме с пудра захар.

Прибавям и две видеа, които бях пускала в бг-мамма за плетене на козунак.

С 4 плитки:http://www.fiserasynove.cz/video/kopacak.mpg

С 6 плитки:http://www.fiserasynove.cz/video/vanocka.mpg


Ето го:

qni
23.02.2006, 13:21
natalyna благодарности за рецептата :yes:

ZloBabe
23.02.2006, 18:41
Благодаря :clap: :clap:

Скарлет
23.02.2006, 19:52
Браво за козунака,страхотен е :!: :!: :!:

natalyna
25.02.2006, 20:07
Момичета днес правих отново козунак и реших да ви снимам как изглежда отвътре!

Скарлет
25.02.2006, 22:00
Резултата е чудесен,браво на теб! :clap: :thumbup:

qni
26.02.2006, 10:39
Страхотно изглежда :clap:

alys
26.02.2006, 18:00
Наталина, имам въпроси - може ли да се опече този козунак в голяма тава, а той да е в средата, както е показано на снимката (неопеченият козунак върху хартия в черна тава). Нямам подходяща продългова тава (или поне така мисля). Другият ми въпрос - защо е необходимо да се намазва хартията за печене? Аз откак разбрах за съществуването на такава хартия, изобщо не я мажа (нито нея, нито тавата) и всичко става перфектно.

natalyna
26.02.2006, 21:11
Здравей Alys,

хартията и аз не я мажа(просто съм превела така както беше написано).

Да можеш да го сложиш така както е показано, аз също го пека на диагонал в тавичката от фурната, защото и аз нямам форма, а и ми харесва оплетен! :lady:

Скарлет
27.02.2006, 08:11
Наталинче,а как замесваш тестото,на ръка или в машина? :?

natalyna
27.02.2006, 10:44
Здравей Скарлет,

в началото, докато тестото е рядко, си помагам с миксера(нямам нито робот, нито машина за хляб все още). После на ръце.

За тези, които месят в машина, обаче тръбва да доуточня, че всъщност при доомесването отива повече брашно - някъде към 700г.

Много е важно втасването - не бързайте. За закваската е нужно поне половин час да втаса на топло(аз използвам парното). За тестото около 1 час(пак на парното). А на готовият оплетен козунак също около половин час. И с месенето и печенето, абе, около 4 часа общо! :shock:

И още нещо- козунак не се реже нито яде топъл(иначе при рязане е глетав). Изчакайте да изстине съвсем(най-добре) на другият ден! А е и по-вкусен! :D

Скарлет
27.02.2006, 11:07
Благодаря за съветите!Ще се възползвам.За Великден съм решила да направя от този козунак. :yes:

Зори
27.02.2006, 11:26
natalyna, страхотен козунак :!:

Великден наближава, така че не е лошо да си отворим една специална темичка за Великденски вкусотии. Непременно ще пробвам козунака, макар че се съмнявам да успея да го сплета така майсторски.

Djemma
27.02.2006, 15:54
Чудесен е козунака ти, браво ! :lady:

qni
27.02.2006, 19:03
Ето какво измайсторих по рецептата на natalyna...нещо с плетенето не се получи :( ,а и количеството ме изненада :shock: ...иначе на вкус е супер :yes:
Надявам се ,че следващия път ще оттренирам плетенето и резултата ще е по-добър :D

natalyna
27.02.2006, 19:24
Яни, супер е станал - най-важното е, че ви е допаднала на вкус рецептата, а и като гледам добре ти е втасал.

За плетенето не се притеснявай, аз докато го науча, се тренирах на шнурчета - много е лесно, но трябва да му хванеш чалъма. :wink: Ако и следващият път имаш проблем, просто раздели тестото на 5 и оплети долу 3 и отгоре 2(усукани). Пак ще стане! Или го сложи в кексова форма. :)

ПС. На машина ли го меси :?:

qni
27.02.2006, 19:44
Незнам при теб как става ,но при мен стана доста голям и си мисля следващия път да направя два и да ги пека както казваш в кексова форма .За вкуса е добре само,че увеличих захарта ...Плетенето ще тренирам ...особено с четерите фитилчета нещо на магия го правя :D
Използвах хлебопечката за месенето ,но не посмях да го оставя да втасва вътре...но другия път ще пробвам и този вариант.Притесних се да не излезе от казанчето...

alys
27.02.2006, 22:49
Наталина, ще изпробвам козунака преди Великден, за да знам колко голям ще се получи. Благодаря ти за отзивчивостта! :)
Чудя се, ако замеся двойна доза, какво да правя с половината тесто, което ще е за втория козунак... Предложения? Дали може да изчака оплетен в хладилника? Ако стои да втасва при другия, има опасност да превтаса - правила съм подобна грешка и после не е толкова хубав...

natalyna
28.02.2006, 14:04
Да Яни,

наистина става доста голям. При мен е диагонално на тавичката на печката(около 45см). Ако искате може да направите два по-малки - един до друг.

Alys, не те съветвам да го слагаш в хладилник, просто го изнеси на по-хладно от кухнята - няма да превтаса. Бабата на мъжа ми прави 4 козунака(2 кг. брашно) и ги пече по два, така че другите два пече след тях. Не превтасват. Омеси тестото заедно, да втаса и чак след оплитането единият сложи на по-топло да втаса, а другият на по-хладно. Не би трябвало да е проблем.

alys
28.02.2006, 14:33
Сега изгледах видеото за плетене! Това с шестте плитки е впечатляващо! :clap: :flower:

Зори
28.02.2006, 19:49
natalyna, днес го направих и аз козунака, на вид и вкус стана много хубав (плетох го с 4 плитки), обаче защо ми се струва, че маслото е малко множко за 500 гр. брашно? И всъшност на мен ми остана половината количество мляко, ако го бях сложила цялото щеше да стане много рядко тестото. Нещо съм изпуснала по редицата, но какво? въпреки че се опече много добре, отвътре си стоеше като глетаво, маслено някакво.
А такава приятна миризма се носеше из кухнята и само точех лиги около печката, но какво обърках.

natalyna
28.02.2006, 20:22
Зори, съжалявам че не се е получил! Изчака ли го да изстине съвсем? Както писах по-долу, ако се разреже топъл или дори хладък, изглежда глетав, но ако изчакаш, не би трябвало да е проблем. Маслото не е много - в никакъв случай не би трябвало да е мазен! вярно е, че млякото е множко, ако го правиш с 500г брашно само. Обаче аз писах, че всъщост отиват към 700г с доомесването(не знам защо не са го споменали в рецептата). А дали е бил опечен добре? Ох, мила не знам. Пробвай как ще е утре(при рязане) и пиши дали е по-пръхкав! :rezando:

Зори
28.02.2006, 20:35
Благодаря за отговора. Абе видях аз, че му трябва още малко брашно, но реших този път да действам точно по рецептата, затова така стна. Но не се отказвам. Ако този утре не става за ядене,ще замеся втори и непременно ще покажа снимка и ще споделя какво се е получило. Но този път ще действам по интуиция :D Аааа, няма да се дам аз на един козунак, нали така :wink: :!:

qni
28.02.2006, 21:46
Аз имам ужасния навик винаги да правя нещата" на око ", префасонирам рецептите и за това ми е трудно, когато трябва да напиша рецепта.Така стана и с козунака -в никакъв случай не го омесих с 500 гр.брашно.Отиде повече ,но и не мога да кажа колко -добавях го" на око" :D Той просто си искаше още брашно... :idea:Винаги когато спазвам нещата точно ,нещо не се получават...за това оставям да ме движи вътрешната ми интуиция :) не ,че това е гаранция за добър резултат :D

pep-4o
01.03.2006, 10:25
Тук мога да добавя, че и аз правя така. А то си зависи и от материалите - например 1 кафяна чаша моя едва ли е равна на една твоя-зависи си от чашите. И яйцата - аз например вземам от двете си села и от пазара. От пазара си купвам големи, които долу-горе отговарят на тези от едното село. Но от другото село яйцата пък са почти два пъти по-малки. И така 3 яйца съвсем не са равни на 3 яйца - от там и брашното, това е мое наблюдение и мнение де.

Valja
01.03.2006, 21:04
По повод на козунаците искам да попитам нещо. Решила съм утре да правя козунак със стафиди, мариновани предварително в ром. Обаче не знам колко време се държат стафидите в рома. Дайте някакви идеи 2-3 часа, 1 денонощие? Нямам никаква идея.

natalyna
01.03.2006, 21:37
Здравей Валя,

аз лично не ги накисвам в ром, защото не го понасям, но мисля че ако ги наложиш от днес вечерта, няма да сгрешиш. По-дългото киснене не може да им навреди, докато не е сигурно дали ще се напоят добре за 2-3 часа!

Valja
01.03.2006, 22:00
Благодаря, Наталина! Ще ги накисна сега.
Аз обожавам ром във всякакво състояние - самостоятелно, като есенция за сладки, в чай. Има невероятен аромат.
Малко се отклоних от темата за козунака. :D

sladka hapka
02.03.2006, 00:35
В доста сладкарски рецепти се сочи, че накисването на стафидите е добре да е за поне 6 ч. или за цяла нощ. След това се отцеждат от остатъка от алкохола.

Аз не винаги се сещам да го направя, затова слагам стафидите и алкохола (аз слагам уиски, защото това винаги имаме, а ром и коняк никой не пие) в купичка и ги завъртам в микровълновата на най-сбабата степен за няколко минути. Внимавам да не заври, да не останат на сухо или да не прегорят. Като ги извадя, оставям да изстинат и това е. Набъбват идеално.

alys
02.03.2006, 11:33
Аз заливам стафидите с ром+вода и ги слагам в МВ за 1 минута. Много обичам стафиди в торта и веднъж бях забравила да ги накисна от по-рано. Така се сетих, че мога да пробвам с МВ - стават идеални!
Вчера пекох козунак, но в последния момент промених рецептата и само упражних плетенето с 6 плитки.
Моля някой да ме посъветва на 1 кг брашно колко захар (в грамове, ако може) е допустимо да се сложи. Обичам сладък козунак, но знам, че ако захарта е много, може да не втаса... Ето рецептата, по която правих козунака: 1 кг брашно, 250 мл прясно мляко, 30-40 г мая, 250-300 г захар, 1 чаена лъж. сол, 200 г масло или 150 г мас, ванилия или лимонова кора (аз добавих накрая и стафиди), 5-6 яйца (аз сложих 4 яйца).
Струва ми се, че захарта е множко... Козунакът ми се препече отдолу, но общо взето е малко глетавичък като се яде (иначе се надигна и на вид е добре). На конци е, но като че ли още малко му трябваше печене... Не съм сигурна дали е трябвало още малко да се поизсуши във фураната или 250 г захар са му дошли много. Ще се радвам на съвети :).

Stefanie
02.03.2006, 13:28
Алис, прегледах си козуначените рецепти и там на 1 кг брашно обикновено се слагат 250 г захар и 250 г прясно мляко, маята е 25 г, мазнината е смесена /масло + олио или мас + олио 1:1/. Така че захарта в твоята рецепта съвсем не е много. Щом отдолу се е препекъл, а отвътре е останал глетав, явно фурната не пече равномерно - отдолу е по-силна, а отгоре е по-слаба. При мен така се получава, когато правя козунак в машината и той се надуе догоре - тогава отдолу се опича, отгоре остава леко суров.
Когато правиш козунак само с масло, той става по-тежък и по-плътен. Маста го прави пухкав и обемен, затова предпочитам да правя козунаците с мас + олио. Не трябва да се смесват мас и масло - не се получава добре.
Стафидите ги накисвам от вечерта в ирландски коняк и на другия ден ги слагам в тестото заедно с коняка.
Само солта ми се вижда множко - аз слагам 2-3 щипки.1 ч.л. сол слагам на питката "Хризантема".
Сърдечни поздрави и успех следващия път :!: :lady:

http://d21c.com/AnnesPlace/Spring2/SflowerLine5.gif

Зори
02.03.2006, 15:27
Така, да се отчета и аз по темата [:] . Снощи го замесих пак козунака и този път се получи идеално. Определено си му трябваше още брашно и този път си действах "на око" дето се вика и стана. Пак го оплетох на 4 плитки, зщото на 6 се мъчих с едни шнурчета, обаче нещо съм много смотана и не мога да схвана :? . Но ще упражнявам още, де, няма да се откажа.
Снимах го, обаче кабела към РС-то е прегризан от дъщеря ми и съм поръчала нов на любимия, като го донесе ще публикувам снимките.
Аааа и смесих 50:50 олио и масло защото и масло нямах достатъчно, но се получи идеално :idea: .

pep-4o
02.03.2006, 15:29
Снимах го, обаче кабела към РС-то е прегризан от дъщеря ми и съм поръчала нов на любимия

Така е, като държиш детето гладно :D :D :D

pep-4o
02.03.2006, 15:43
:hello: Зори :!: :!: :!: :D

Момичета, къде се скри Джема, някой не знае ли? :?
Не е писала от рожденния си ден :? Да не са и подарили почивка :?: :?:

Скарлет
02.03.2006, 16:06
Оправих проблема! :lady:
А,Джема току-що пусна тортата за рожденния ден на сина си!Вижте я,много е хубава! [:]

Зори
02.03.2006, 19:50
Имам кабел вече и показвам творението си :idea:

natalyna, благодаря много за рецептата, козунака е страхотен :!: Какви конци станаха, какво чудо. Малко в сплитането трябва да потренирам още, пък и нямах подходяща тава за печене, та го метнах в кексовата форма, но пак стана добре.
:flower:

Зори
02.03.2006, 19:51
Ето го и опечен

Зори
02.03.2006, 19:52
А ето я и моята помощница, бек чието присъствие във кухнята не минавам. Особено си пада по месенето и мазането :D

Скарлет
02.03.2006, 19:55
Зори станал е перфектен!Браво!http://fantasyflash.ru/anime/kao/image/kao189.gif

Да те питам нещо.Направи ми впечатление съда,в който печеш.Това форма за кекс ли е или тавичка? :? Питам,защото моята форма за кекс е абсолютно същата и ако е станал сполучлив в нея,да пробвам и аз. [:]

Скарлет
02.03.2006, 19:57
А,помошницата е по-сладка и от захарта по козунака.... [:] :yes:

Зори
02.03.2006, 19:59
Да, аз тъкмо се редактирах малко по-нагоре, за да дообясня. Кексова форма е от тези 25 см. тефлонова. Имам и силиконова, благодарение на Сладка хапка, но в нея пекох кекс едновременно с козунака, та още незнам в нея дали стават козунаците. В тефлоновата стават бижу.

Мерси за комплимента :flower:

Скарлет
02.03.2006, 20:03
Моята форма е същата като тази,в която е козунака.А,това е една доза,нали?

Зори
02.03.2006, 20:10
Не, от тази доза ми излязоха 2 козунака в този размер форма.Имай предвид, че може да ти се види че е малкък сплетения вече козунак, обаче като втаса тръгва да те търси :D

qni
02.03.2006, 21:06
Зори козунака ти е станал супер :clap: и аз стигнах до този извод след първия си опит ,че ще го направя в кексова форма ...количеството наистина е точно за два козунака.
Кажи ми как го пече ...при предварително подгрята фурна или не...и след колко време горе долу беше готов ?Моя го пекох 1 час ,но от долу доста му беше потъмняла кората.

natalyna
02.03.2006, 21:17
Зори, чуден е козунака! Радвам се, че този път се е получил! Направо е за изложба!А щом ти е по-удобна формата, така ги прави!

Малката помощница е голяма сладурана! и моят син ми помага от време на време и изяжда повече тесто, отколкото готовият продукт после :)

Зори
02.03.2006, 21:54
qni, козунака ми втасва във фурната на около 40-50 градуса и като го извадих да го намажа и поръся засилих на 190. Не съм засичала колко време се е пекъл, защото както бях писала по-горе, когато правя нещата "на око" ми стават по-добре :D . Но със сигурност беше по-малко от час, може би около 50 минутки. А бе, като се зачерви добре отгоре, без да потъмнява прекалено коричката е готов :wink: .

Скарлет
05.03.2006, 00:07
Ето ги и моите козунаци.
Номер 1 и разрязано парче от него. [:]

Скарлет
05.03.2006, 00:08
Номер 2,но той ще се разреже утре. [:]

qni
05.03.2006, 00:15
Браво Скарлет ,екстра са ти станали козунаците :yes:
Закупих си кексова форма ,но мисля да я пробвам за Великден ... :D

Vancheto
05.03.2006, 09:50
Браво момичета, майсторки сте! :yes: Може и аз да се пробвам с тази рецепта... :wink:

Скарлет
05.03.2006, 10:47
Ванче,ако пробваш рецептата имай напредвид следните неща:
1.Отива повече от 500гр.брашно(мисля,че е някъде около 650-700гр.)
2.Захарта е дадена 100гр.,аз сложих около 150гр.,но за Великден ще сложа 200гр.,зависи кой колко сладичко обича. :lady: [:]
3.Както е казала Наталина,много е важно втасването,наистина е така,втория втаса повече,докато чаках пекането на първия козунак и наистина стана още по-пухкав.
4.Около 100-120 пъти удрях тестото в масата.

natalyna
05.03.2006, 10:58
Скарлет, браво за козунака! :clap: Майсторки сте вие момичета! :flower: :yes:

Дали да не сменя в рецептата количеството на брашното на 700 - и според мен отиват толкова? А и захарта (аз го правя с 150г, но мъжа ми го обича не много сладък), но знам, че в БГ козунаците са по-сладки.

Аз не съм удряла тестото - защо е нужно? да за се омеси по-добре ли?

Зори
05.03.2006, 11:35
Скарлет, чудесни козунаци си сътворила, поздравления :clap: !

natalyna, наистина не е лошо в скобки да добавиш, че всъшност отива малко повече брашно, защото ако някой реши да действа като мен за първият опит точно по рецептата, няма да му се получи добре. А и ти си писала, че си го правила с малко по-едросмляно брашно, може би от тук идва разликата в количеството, което поема. Същото е и със захарта - едни обичат по-сладко, други не чак толкоз. Просто опиши, че тези две съставки варират според вкуса и типа брашно.
Иначе и аз тряскам тестото за козунак около стотина пъти в масата, чула съм (а и съм чела) че така се прави с козуначено тесто :!:

natalyna
05.03.2006, 11:58
Готово - промених пропорциите - дано това да е в помощ!

Зори, то и с чешкото по-едро брашно ми отиват винаги около 700г, така че просто рецептата не е точна, макар да се казва, че е нужно още брашно за доомесване!Но аз си мислех, че аз не мога да го омеся толкова добре с по-малко брашно и затова си писах така както е в рецептата [:]

Vancheto
05.03.2006, 12:33
Ванче,ако пробваш рецептата имай напредвид следните неща:
1.Отива повече от 500гр.брашно(мисля,че е някъде около 650-700гр.)
2.Захарта е дадена 100гр.,аз сложих около 150гр.,но за Великден ще сложа 200гр.,зависи кой колко сладичко обича. :lady: [:]
3.Както е казала Наталина,много е важно втасването,наистина е така,втория втаса повече,докато чаках пекането на първия козунак и наистина стана още по-пухкав.
4.Около 100-120 пъти удрях тестото в масата.
Благодаря за съветите и уточненията на всички.Ама наистина, защо се удря тестото в масата?Не се ли сбива така?А нещо смътно ми се върти из главата, че и баба ми и майка ми правеха така като месеха козунаци... :? И беше ужасно топло.

Скарлет
05.03.2006, 16:14
Знам от баба ми,че колкото повече се удря в масата,толкова повече въздух взимало тестото и така става по пухкав козунака. :lady:

sladka hapka
05.03.2006, 16:27
На мен ми се върти в главата обяснението на една моя приятелка - хлебарка (ама как звучи :!: ) - имаше нещо общо с глутена и отделянето му...Ще я питам пак, като се видим.

Стискайте палци - моят козунак го меси машинката в момента. Дано стане за снимка.

alys
05.03.2006, 19:48
В моите дебели книги пише, че тестото за козунака не трябва да се удря, а да се разтегля. Снощи опекох един козунак, но го пекох в по-плитка и широка тава, така че се опече бързо. Този път използвах мас+олио, по съвет на Стефани, стана вкусен и се опече безпроблемно. Успех на всички!

sladka hapka
05.03.2006, 22:59
Рецептата е един път! Наталина - голямо благодаря.

Всичко започна по план-график до момента на втасването. Оказа се, че имам проблеми с маята. Със същата мая правих хляб предния ден и н евтаса, затова като ми се повтори този проблем - вече съм сигурна, че утре ще трябва да ходя за нова.

Снимах козунака оплетен. След изпичането не съм го снимала, защото не е нищо особено - стана по-плосък, отколкото би трябвало. Но задължително ще повторя опита и ще се похваля.

А плетенето се оказа много лесно :)

Djemma
05.03.2006, 23:40
Ех, както сте я подкарали,няма да издържа и аз.Въздържах се , въздържах се да не поглеждам в темата,че ми е слабост козунака,и въпреки,че си казвах- не до Великден- никакъв козунак, май няма да издържа повече. Утре няма да имам време, че след работа ще ходя в детската градина- ще е тържеството за 8 март, но вдруги ден- козунак дръж се ! Ще взема да го направя и аз.

natalyna
06.03.2006, 14:24
Имах проблеми сутринта с влизането в сайта и затова чак сега пиша - Хапчице, козунака изглежда много добре оплетен, жалко за втасването! Важното е да е бил вкусен! :flower:

Djemma, напълно те разбирам и аз уж гледам много, много да не отварям рецепти, но не мога да издържа и след това се втурвам да правя! :yes:

sladka hapka
06.03.2006, 14:51
За съжаление, невтасал не можа да изкуши никой, освен мен. Мисля да го нарежа на филийки и да направя сухарчета - да не ми става зян труда.

Наталина, старах се внимателно да чета, но сигурно не съм довидяла. В продуктите за козунака пише, че се слага един белтък, но после в рецептата не видях кога се слага. Така че не сложих. Къде е уловката?

И още нещо...малко ми е неудобно, но имаш ли други сполучливи чешки рецепти за сладкиши? Много ме запали.

pep-4o
06.03.2006, 15:52
искаш ли идея за козунака? Можеш да направиш карамелена торта, като вместо кроасани отдолу върху карамела наредиш филии козунак.

Djemma
06.03.2006, 16:09
Аз пък имам рецепта за скалички от козунак. Искаш ли я? Не съм я опитвала никога, понеже у нас козунак не се задържа. :oops: Трябва да я видя точно как беше, ама козунака се надробява, смесва се с ром, орехи и крем ли беше, оформят се скалички и се поливат със шоколад. Мисля, че ще е вкусно. Отивам за рецептата.

Djemma
06.03.2006, 16:13
А ето я и нея:
1/2 кг сух козунак се надробява, залива се с 50 мл ром,1 пак разтопено маслои 1 ч.ч пудра захар. Обърква се, прибавят се и орехи по желание. Оформят се скалички, които се поливат с 5 разтопени родопчета( едни шоколадови десертчета, но може и с разтопен шоколад.Това е.

sladka hapka
06.03.2006, 16:44
Djemma и Пепчо благодаря за идеите! Проблемът на моят кодунак е, че освен всичко, остана доста глетав. Вероятно като торта ще стане по-сполучливо, защото ще попие от сместа. На скалички не го виждам. По-скоро за дъвчащи бонбони става. Абе, няма думи да ви кажа колко ме е яд. Толкова добре тръгна, а накрая - като едно голямо слонско ...аки. Даже мъжът ми, дето е кулинарен инвалид (откъм готвене, не откъм претенции), ми заяви "Ами ти защо с тая българска мая, бе човек! Що не сложи на д-р Йоткер" И аз това се чудя, ама на! подир дъжд - качулка.

Наталинааааааа, давай още рецепти, че ме сърбят ръцете :!:

alys
06.03.2006, 22:39
Напоследък ползвам турска мая (свежа) и съм много доволна. На 1 кг брашно за козунака сложих цялото пакетче, а на него пише, че е за 2 кг брашно. Задължително първо разбърквам маята с малко мляко, сол, захар, яйце и брашно на каша и оставям да втаса. Ако маята е хубава, дори не е нужно да е на топло, пак става. След като замеся тестото, отново втасва и пак си проличава по времето за това дали маята е хубава. След като го оплета, отново втасва и вече не би трябвало да има проблем.
Споделям тези детайли за домакините, които не се чувстват сигурни в областта на кулинарията (не че съм от кой-знае колко напредналите :D ).

natalyna
07.03.2006, 09:08
Хапчице, обещавам в най-скоро да пусна още рецепти, например страхотният щрудел на бабата на мъжа ми. За съжаление тези дни и двете деца са болни и имам доста тичане около тях.

sladka hapka
07.03.2006, 10:26
Наталина, скорошно оздравяване на децата. Не се безпокой за рецептите, важното сега е да имаш време за малките. Надявам се при следващото ти влизане тук вече всички да са добре.

Djemma
07.03.2006, 23:53
Ами да се отчета и аз:
Направих козунака , но понеже беше готово тестото към 18 и нещо, та още втасва сега и след малко ще го пека. А и понеже мазнината е много, а захар сложих 200 гр по-трудно втасва, тъй като не използвах прясна мая, а суха и сложих 1,5 пакетче, но така си и знаех, че трябва да сложа 2, нищо следващия път - за Великден вече ( стига тестяно :D )ще сложа или прясна или 2 пак суха. Иначе тестото е превъзходно! Ето до тук резултата( малко ми е крива първата плетка в единия край. :cry:

Djemma
07.03.2006, 23:54
:D Очаквайте и готовия резултат.natalyna, благодаря за нагледния материял, аз досега си плетях само четворка, веднъж пробвах и с двойка отгоре, но се изкриви, та идеята ти с клечките е супер! :D

Vancheto
08.03.2006, 00:34
Малиииии!Ще ме накарате да запретна и аз ръкави в най-скоро време! Браво Djemma!Доста внушително...

Steny
08.03.2006, 01:30
Мили момичета, наистина сте страхотни! Запалихте и мен. Възнамерявам в най-скоро време аз също да пробвам да направя този козунак - дано се получи, защото никога досега не съм правила домашен.

Djemma
08.03.2006, 01:46
Ето го и готовия козунак-превъзходен вкус и аромат !

Djemma
08.03.2006, 01:48
А ето и парчето, нарочно съм го разчупила, за да се видят "конците".

Е, кажете ми моето не граничи ли с лудостта- 1 часа посред нощ е , а аз пека козунак ! :D

Зоя
08.03.2006, 08:52
:D Едва ли е лудост? за мен това е много желание и любов!
Изглежда разкошно! Добър апетит!

Скарлет
08.03.2006, 09:44
Джема,козунака е превъзходен!
Не се притеснявай мила,не си само ти дето посред нощ майсториш нещо,и моите козунаци ги пекох докъм 12ч през ноща.Съвсем сме си наред.А,нали знаеш и приказката:"Луд,умора няма" [:] Аз все с нея се успокоявам...... :D :D :D :D :D

bambina
08.03.2006, 14:14
Пьрво Честит 8 март на всички момичета.
И така-аз дето никога не сьм правила козунак какво стана сега -запалихте имен с вашите козунаци.И на 8 март,когато другите са хукнали по салоните за красота-аз меся чешки козунак.Видяхте ли докьде ме докарахте,а?
1.Вече го омесих-само дето не разбрах кьде се слага тоя БЕЛТЬК и не го сложих/още не сьм го опекла,така,че ако е за отгоре казвайте/
2.А и стафидите кога се слагат?Аз ги замесих заедно с другите продукти
3.Когато направех плитка докато тьркалям другата гледам пьрвата нещо взела да се свива и хоп-скьсала се.И защо така?
4.Ми не мога да го изплета с 4 плитки-мьчих се .суках ги не ще та не ще/тя грешката е в мен де /И го оплетох с 3 и отгоре с 2.
5.Изащо не ми се отварят линковете за плетене

Сега втасва/вьв фурната/ Дано на вкус сьм го докарала ,че то вид май няма да има

Скарлет
08.03.2006, 14:47
bambina,аз поне не видях белтък в рецептата... [:] Жълтъка с малко прясно мляко е за мазане отгоре.След като намазах,посипах и със захар.
Стафидите ги сложих след,като омесих тестото и после пак помесих малко.
А,за да не се късат плитките при плетенето,не ги прави много тънки,защото при мен се наложи наново да правя плитки,че първите и при мен се скъсаха.После ги направих по-дебели и така оплетох козунака.
Да покажеш готовия резултат!Успех при печенето! [:] [:] [:]

Milinka
08.03.2006, 23:19
Natalyna,

Козунакат е страхотен!

Във връзка с козунаците искам да споделя една планка за козуначени рола която става много вкусна

Пълнеж:

200г стафиди,
100г орехи
2 с.л канела ,
3-4 с.л. захар,
100 мл мляко
слага се да кипне

тестото се разточва на кора дебела 1-2 см. кората се намазва с планката и се завива на роло. втасва и се пече.

тестото може да се раздели на две части и да се разточат 2 кори и да се оформят две по-тънки рола, които се усукват и се сплитат.

alys
08.03.2006, 23:46
bambina, за да ти се отворят линковете за плетене на козунака, кликни с десен бутон върху единия (а после и върху другия) и избери Save Target As. След като изтеглиш файла, ще можеш и да го гледаш (освен ако ПС-то ти не е с много слаби параметри).
По едно време ми се искаше да викна сина ми да помага в плетенето с шест плитки, защото докато го гледах видеото, ми се струваше, че ми е ясно, а после... :D :oops: :? - абе голям майтап, но мисля, че се научих [:] .

bambina
09.03.2006, 00:54
Благодаря ти Алис.Изтеглих ги,гледах ги и пак не схванах.Ще ми трябват много тренировки с вьженца

natalyna
09.03.2006, 09:02
Здравейте момичета,

извинявам се, че не съм поглеждала тези дни, но ни е налегнал някакъв грип и бях станала разногледа! :( Сега малко се успокоиха нещата!

Djemma, козунака е станал като за изложба, но в твоето майсторство не се и съмняваме. :thumbup:

Bambina, много въпроси си имала, но добре че момичетата са отговорили - кажи какво се получи в крайна сметка! :wink:
За белтъка, аз не го слагам, защото и аз не разбрах къде, а и бабето на мъжа ми(която ме запали по козунаците, също не слага)! Що са го написали тоя белтък и на мен не ми е ясно, така че няма проблем, че не си го сложила!
За плетенето - няма да се пУашиш, след малко тренировки е много лесно! [:]

Milinka и твойте козунаци са чудесни - добре дошла! :clap: :flower:

Milinka
09.03.2006, 11:20
Здравейте момичета,

извинявам се, че не съм поглеждала тези дни, но ни е налегнал някакъв грип и бях станала разногледа! :( Сега малко се успокоиха нещата!

Djemma, козунака е станал като за изложба, но в твоето майсторство не се и съмняваме. :thumbup:

Bambina, много въпроси си имала, но добре че момичетата са отговорили - кажи какво се получи в крайна сметка! :wink:
За белтъка, аз не го слагам, защото и аз не разбрах къде, а и бабето на мъжа ми(която ме запали по козунаците, също не слага)! Що са го написали тоя белтък и на мен не ми е ясно, така че няма проблем, че не си го сложила!
За плетенето - няма да се пУашиш, след малко тренировки е много лесно! [:] B

Milinka и твойте козунаци са чудесни - добре дошла! :clap: :flower:

Благодаря, Natalyna.
Чешкият козунак е направо убиец и чакам да ми се отвори повече време, за да го направя. Идва и велик ден.

melek
09.03.2006, 13:36
Искам да Благодаря на Наталия
Винаги съм смятала за козунака че е недостъпна територия за мен, но благодарение на Наталия и всички момичета се престраших.
И съм много горда със себе си защото стана точно като нейния .Не успях да го снимам защото мъж ми като го видя и не се стърпя (жена на вид си го докарала да видим и на вкус) и така се изяде скоростно.Другия път ще го снимам.
Много благодаря Наталия.
Продължавай да ни заразяваш със хубави рецепти.

bambina
09.03.2006, 14:31
:( пьрвият ми опит беше плачевен-много месих,бльсках в плота ,за плетенето да не говорим.Накрая го оплетох с 3и отгоре 2 плитки,набучих го с шишове и да втасва в тавата.Ми то като взе да се разплува ,не втасва нагоре ,а настрани.Викам карай дано го докарам на печене.Да ама не-и там се провалих-за по-сигурно така го препекох,че даже вьтре е кафяв и назьбения нож едва го реже.За моя най-голяма изненада мойте двама мьже/мьжа ми и сина ми-да не помислите че съм многоженка/ го харесаха.Така че сьм обнадеждена,че следващия пьт ще се справя по-добре.

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО ПОМАГАХА СЪС СЪВЕТИ !

qni
09.03.2006, 17:19
Трябва да благодаря на Наталия за рецептата за козунака.И аз правя за първи път и съм доволна от резултата .Явно рецептата е сполучлива :yes: За Великден ще направя козунак, като тогава смятам да се справя и с плетенето
:D
Нещо не можах да дочакам Великден :D

Лидия
28.03.2006, 11:36
Моля за помощ-хванала съм се да правя тоя хубав кузунак и мислех,че всичко ми е ясно,но-кажете ако слагам мая от тази сухата на доктор Йоткер -колко трябва да сложа-и друго на колко градуса се пече козунакът???

natalyna
28.03.2006, 11:53
Аз не съм използвала от сухата(знам, че [Djemma] май беше пробвала), но на пакетчето доколкото си спомням пише, че едно пак. отговаря на 20г прясна. Така че сложи 2 пак.

За печенето, зависи с какъв тип фурна си, винаги я загрей предварително - това е много важно! Включи фурната, когато вече я оплетеш и чакаш още да втаса. Аз съм с фурна с горещ въздух(вентилатор) и пека на 170-180°, но при обикновенна фурна се пече на 200-220°, като спазваш правилото да сложиш по-ниската температура и ако прецениш след това да увеличиш!

Успех и се похвали!

sladka hapka
28.03.2006, 11:58
Djemma беше писала, че е слагала 2 пак. от сухата мая на д-р Йоткер.

Zvezda
28.03.2006, 21:41
Страхотни са козунаците!!! :yes: Искам да ви попитам-някоя от вас правила ли е козунак,на който 2 от плитките са оцветени с какао и при нарязването козенака е много шик.И ако сте правили-моля,споделете ,как става?Т.е.отделно ли се замесва или от общото тесто се отделя и се добавя какао?

Скарлет
29.03.2006, 13:40
Аз съм виждала такъв козунак,не съм го правила,но по пътя на логиката би трябвало да е както при кекса,след,като се замеси тестото да се отделя едно количество,към което да се прибавя и какао. :? :? :?

Djemma
30.03.2006, 10:24
Да,преди изплитането се довавя какао.

Лидия
03.04.2006, 12:41
Момичета-обяснете ми като на пълен невежа-колко време месите козунака-мен хич ме няма в омесването-но много искам да се науча.два пъти пробвам козунака-спхазвам стриктно всичко и нещо не се получава много добре-смисъл много добре втасва-става огромен направо-но като истине става твърд,а и вътре все глетавм ми се струвакъде бъркам :cry:

Скарлет
03.04.2006, 13:52
Лидия,аз съм от тези,които нямат хлебопекарна и затова си меся на ръка.След,като омеся тестото(да е меко),удрям го около 150-200 пъти в масата.Много е важно и печенето,с една клечка(дървена)проверявам дали е изпечен козунака.

lubopitko
03.04.2006, 16:19
Аз пък съм чувала, че тестото за козунак не бива да се удря в масата... :?

аномалия
04.04.2006, 12:00
Имам и аз едно въпросче - на колко градуса печете козунака? Отгоре и отдолу, с вентилатор? Дайте повече подробности за печенето, моля ви :kissyou:

bambina
04.04.2006, 12:11
На 170 ,с вентилатор,в предварително загрята фурна

аномалия
04.04.2006, 13:18
Само вентилатор или и реотани отгоре и отдолу? Извинявам се, че съм толкова досадна :(

natalyna
04.04.2006, 13:33
Аномалия, аз пека така както ми е написано в книжката ми към фурната и винаги е ставал - тук пише:

Вентилатор(без долен и голен огрев) - фурната се загрява предварително и се пече на 170-180°Ц - в зависимост от големината - около 40-45 мин(но мпже да се наложи и повече. Тавата е на второ ниво , като смяташ отдолу нагоре. При козунака пише, че е по-добре да се пече на горещ въздух.

При печене с долен и горен огрев, фурната също се загрява предварително, но се пече на 200- 220° и тавата е на първо ниво отдолу нагоре - т.е по-близо до долния реотан. Времето за печене е горе-долу същото!

Дано съм помогнала - успех!

Лидия, не знам защо ти става така. Аз месих около 15-20 минути - основното месене! И не съм го "била". Да не би да ти е превтасал, или да се е препекъл много?

Звезда, аз какао не слагам, защото не обичаме много шоколадовите неща в къщи, но и аз мисля, като Скарлет и Дйемма, че може при плетенето да отделиш тасто и да го смесиш с какао!

аномалия
04.04.2006, 16:16
Благодаря :kissyou:

Djemma
07.04.2006, 21:41
Чак сега видях питането за сухата мая. 1 пак е за 500 гр брашно, но предвид това, че козунакът е повишено съдържание на мазнини и захар, които забавят втасването, се увеличава дозата.За този козунак- 2 пак мая.

belinda
21.04.2006, 00:29
Според мен белтъкът може да се ползва за намазване :? Сякаш по-малко прегаря от жълтъка :?
Момичета, някой прави ли козунака с кристална захар отгоре?Така като е поръсен с пудра захар не му се вижда красотата на плетката, ще ми се да го направя с кристална.

Djemma
21.04.2006, 01:10
Да, аз правя с кристална захар по принцип и бучвам бадеми тук там,също ръся и със сусам.Не точно по тази рецепта, но такъв е миналогодишния ресултат:
http://dnl.alp.ru/7ya-photo/813/1115996412813.jpg
http://dnl.alp.ru/7ya-photo/500/1115462455500.jpg