PDA

Покажи пълната версия : Кой какво прави с безплатните схеми?



rodich
23.02.2006, 21:26
Взех да се чудя какво правите от схемите, супа ли? :) [:]
Някой май върти бизнес с не до там информирани и безинтернетни .......
Вие как мислите?

veni_3000
23.02.2006, 22:21
Аз се каня да ги шия всичките но надали ще мога но пък правя нещо друго подарявам ги на познати които нямат интернет .А те се радват много и аз съм доволна че им доставям поне малко радост, не виждам смисъл да продавам нещо за което не съм дала пари .Но сигурно има и такива които продават схемите това не би ме учудело , има и такива които просто си клекционират схеми и не виждам нищо лошо в това. :oops:

rodich
23.02.2006, 22:25
Аз също подарявам на причтелки и на майка ми. Все пак колко гоблена могат да се шият наведнъж :)

lubopitko
23.02.2006, 22:29
Аз съм си ги разпределила в джобчета по категории- жинотни, цветя, разни и др... Прибрала съм ги в една папка и в плик, да не събира прах... И са под леглото. Когато ми дойде вдъхновение ги вадя и разглеждам и решавам коя схема да подхвана... То е ясно, че няма да мога да ушия всичките, но нека да има за поколенията! :D :oops:

werty
23.02.2006, 22:43
Аз съм си ги разпределила в джобчета по категории- жинотни, цветя, разни и др...

Каква си подредена... Моите са разхвърляни из целия компютър - никаква система, никакъв ред. Не супа, ами гювеч е станало. Иначе ги шия и/или давам на майка ми.

Освен това си събирам и картинки, които някой ден ще направя на схеми...

Reni
23.02.2006, 23:01
Моите схеми пък са разпределени по дизайнери. И аз като lubopitko от време на време им хвърлям по едно око. При мен решението какъв гоблен ще шия е силно зависимо от настроението ми. Та по тази причина освен, че не мога да шия само едно нещо, не мога и да правя много дългосрочни планове :oops:

mylli
23.02.2006, 23:01
:( и аз така като werty такъв гювеч е станало, че вече не знам какво имам и какво нямам, понеже много работим с компютъра и все нещо му става откакто гърмях няколко пъти всичко записвам на дискове, но и там нищо не е подредено, като затърся нещо............направо ми се доплаква :cry: Всички схеми са за мое ползване и на майка ми естественно, нали знаете окото е ненаситно :wink:

doni
23.02.2006, 23:32
Здравейте,

И аз като Вас си събирам схемите в служебния и личния компютър, но са в абсолютен безпорядък и само от време на време ге качвам на някои диск да не се затрият. Като имам възможност пускам за разпечатка по някоя страница за разпечатка да преценя доколко е добра схемата и дали си заслужава. Ако е нечетлива я затривам. Не искам да я дам на някой и после да ме благославя за мечешката услуга. Незнам дали някога ще ушия и една малка част от тях, първо защото нямам много време за шиене и второ междувременно като ходя по магазините за гоблени си харесвам някои готова комплектовка и си я купувам. И в момента имам две, които чакат звездния си миг. Иначе с удоволствие ги раздавам на познати, които шият.

Nellyyyy
23.02.2006, 23:49
Чесно казано аз нямам много схеми а само тези които много съм харесала или смятам да ушия

Renny
23.02.2006, 23:57
Взех да се чудя какво правите от схемите, супа ли? :) [:]
Някой май върти бизнес с не до там информирани и безинтернетни .......
Вие как мислите?

Че това отдавна е известно, даже имаше спор с някои от възползвалите се (Милена Стил). Въртят си бизнес хората, както могат и докато има кой да им купува :)

Аз моите "безплатни схеми" ги подреждам по дизайнер и ги шия лека-полека...поне действам по въпроса, де. Давам на който се интересува, само че нямам много познати които се интересуват от шиене.

marta7
24.02.2006, 00:15
и аз събирам схеми на личния и служебния си компютър;подредила съм ги в папки, за да мога лесно да се ориентирам в тях;готова съм да ги споделя с роднини и приятели, които се интересуват от тях, но не мога да кажа със сигурносг дали всички са качествени;много ми се иска да ушия по-голямата част от тях, но знам, че едва ли някога ще имам достатъчно време за това ... :cry: въпреки това, ми доставя удоволствие дори и само да ги разглеждам :yes:

keissi
24.02.2006, 09:30
:? Знаете ли момичета, в самото начало ми беше много интересно когато четях: може ли и на мен,пратете и на мен, но после осъзнах, че това е страст, така както е със шиенето на гоблените.А иначе имам свалени само пет гоблена,тъй като за мен все не остава място в пустия компютър.Но пък много обичам да разглеждам :idea:

rodich
24.02.2006, 09:55
Някой май върти бизнес с не до там информирани и безинтернетни .......
Че това отдавна е известно, даже имаше спор с някои от възползвалите се (Милена Стил). Въртят си бизнес хората, както могат и докато има кой да им купува :)

Това го вметнах, защото срещнах в multiply онова полско букетче, което 2 пъти си купувам и двата пъти го подарявах /явно не му е п исано аз да го ушия хехе/
А други явно списания издават - галерия и дух домашен .....

Nana
24.02.2006, 09:56
Просто си ги събирам. :) Когато някой поиска нещо, което имам изпращам. :yes:

rrs
24.02.2006, 10:14
Аз също обичам да ги събирам от колекционерска страст.
Много от "безплатните схеми" съм дала на колежки на майка ми, които страшно много се радват. Те все нямат възможност да отделят на куп пари за готова комплектовка, а и с годините имат по-много останали конци, които сега им влизат в употреба.
Също по-някога ми е приятно да ги разглеждам и да си мечтая, колко от бих могла да ушия :)

lumi
24.02.2006, 10:21
:) :lady: и аз обичам да ги събирам за да са ми под ръка когато искам да шия нещо [:]
защото ако не ги събирам винаги ще ми се дошие нещо което нямам :cry:
просто незнам защо става така :? :idea:

abi1004
24.02.2006, 11:21
Да ви кажа разпознавам и в други страста към безплатните схеми които събирам и си правя колекция от тях.Обичам да ги рзглеждам да си мисля че ще ушия всичко което харесвам , но уви...няма.
За мен безплатните схеми са и още някъкъв вид проверка кой каво шие какво е аактуално за този празник , идеики разни като да си купуваш списание .
Обичам да раздавам на приятелки схемите когато си харесат нещо (а това става винаги и то не по еда или две)
така че темата е много хубава и се радвам че я започнахме а, по отношение на тези който продават безплатни схеми мога да кажа че е много непочтено да го правят. :yes: :yes:

Seagrave
24.02.2006, 12:05
Относно схемите ами за сега шия, събирам и най-вече се информирам за гоблените, които "форумци" шият или вече са ушили. Имам няколко приятелки които също шият гоблени, но всички са върли фенки на "Милена Стил" (единствената, обяснима за мен причина е че в града, където живея продават само "техни" гоблени).Иначе и аз събирам картинки с надеждата че някой ден ще се справя и ще си направя гоблен ....май ще си остана с мечтите :no:

petya stoeva
24.02.2006, 12:18
az puk si gi hvarlqm na edin disk i taka si gi sabiram da stoq za pokoleniqta nikoga ne sa izli6ni i ne znae6 koga kakvo 6te ti potrqbva.prava sum nali?

Nana
24.02.2006, 12:22
az puk si gi hvarlqm na edin disk i taka si gi sabiram da stoq za pokoleniqta nikoga ne sa izli6ni i ne znae6 koga kakvo 6te ti potrqbva.prava sum nali?
Превод:
аз пък си ги хвърлям на един диск и така си ги събирам да стоя за поколенията никога не са излишни и не знаеш кога какво ще ти потрябва.права съм нали?

Lyubka
24.02.2006, 12:33
Аз си свалям само това, което на мен ми харесва и смятам да го ушия, или схеми за които са ме помолили мои познати, които са на "Вие" с компютъра.

rodich
24.02.2006, 12:58
Мерси за превода, Nana!!

TDK
24.02.2006, 14:01
Събирам схеми на Алфонс Муха, понеже от край време му харесвам картините и плакатите и тъй като не мога да ги видя "на живо", поне да ги имам на гоблени и схеми. Също така събирам гоблени на приказни феи - пеперудки. И те много ми харесват. Ето тук може да видите какво съм събрала - http://taniako.multiply.com/photos
Тава ми е сбирката :!: :yes:

Но за жалост не мога да ги шия, понеже и едните и другите са на кръстат бод, а все още не мога да го преборя!

sneji
24.02.2006, 15:06
Аз свалям само това,което смятам да ушия(някъде 9-10 схеми),разпечатвам ги и ги прибирам в папка. :) А кога ще им дойде редът да бъдат ушити....това не знам.Предпочитам Вилерови,но харесвам и много други разработки. :) ...
....Които за съжаление са с кръстат бод,а още не мога да му свикна. :cry:

Pepi
24.02.2006, 15:27
Аз също имам доста схеми, но също така доста от тях са ушити. В къщи шием аз и майка ми. В момента довършвам гоблен на име "Лятна идилия". Никога не сам мислила да въртя бизнес със схеми и занапред не смятам да го правя.

veni_3000
24.02.2006, 16:44
TDK а защо не ги шиеш с гобленов бод разгедах няколко схеми и мисля че не би трябвало да имаш проблеми, ще станат с какъвто искаш гобленов бод 1:1 ,1:2 ,1:4.Опитай с някой по малък например с този :yes:

sweety
25.02.2006, 00:05
Моите схеми си ги събирах в папчици и си ги класифицирах най-прилежно (животни,цветя,портрети и др.) докато един ден не ми форматираха компютъра без предупреждение :twisted: и не се затри всичко :cry: ...

За щастие приятеля ми ( :kiss: :heart: ) ми беше предложил да има копие на папката при него и то да се обновява когато събера повечко нови папки,в случай,че стане нещо (както и стана),а той ги беше записал и на диск,така че се пазят на три места :lady: ... и така не се затри колекцията ми от схемички,събирана от около година...много съм горда с нея и винаги пращам когато мога и на останалите,защото мисля,че нищо не е хубаво когато не можеш да го споделиш с някой друг :lady:

Даже съм си направила и топ 5 предстоящи за шиене :-| ,т.е. тези,които най-много ми харесват :lady:

Diana Delibasheva
25.02.2006, 04:25
Като видя нещо красиво, веднага си представям как ще стои вкъщи на стената и започвам да кроя планове да го ушия.Копирам си го и после виждам нещо още по-красиво и така съм събрала доста схеми, които ми харесват.Напълнила съм няколко диска , но страшно ми липсва някаква добра система за класификация.Вече незнам какво имам и какво нямам :? Отгоре на всичко като ме мързи да копирам си записвам само линковете.Уж по-късно като имам време да ги разглеждам.В компютъра ми е пълен хаос и това ме изнервя, но продължавам в същия дух. :oops:

zvetip
25.02.2006, 08:46
На мен ми е най-трудно, когато трябва да реша кой гоблен да започна да шия. Подредила съм си схемите в папка и ми доставя удоволствие като ги разглеждам. В магазина от който си купувам материали има много ушити и като ми хареса някой само си мечтая да го ушия. Като се замисля в момента ми се иска да ушия поне 5 от тези, които имам. Добре, че и майка ми шие и то много повече от мен та има шанс скоро да ги имам. След това идва следващия проблем - все пак апартамента ми не е чак толкова голям та да има място за всички по стените. Това е страст, която ме прави щастлива.

Masha
25.02.2006, 11:40
:hello: Понеже досега съм шила варианти на Вилеровите гоблени и изведнъж попаднах на такова разнообразие от модели се опитвам да свалям само такива схеми, които наистина някой у дома ще ушие. Иначе всеки ден съм във форума и се наслаждавам на моделите, които сте открили.Все още ме е страх да влизам в чужди сайтове, защото не се оправям с техниката.

toteva
25.02.2006, 15:51
Събрах доста схеми и продължавам да събирам,просто не мога да се спра.Записвам си ги в една папка в компа и с удоволствие ги показвам на гостите си/естествено ако желаят/.Помагам и на всички вас от форума ,когато и с каквото мога.Не смятам да развивам бизнес с тях,а те са моята колекционерска страст. :) Разбира се ,събирам и записвам само това,което ми допада :wink:

julliqna
25.02.2006, 16:41
И аз си ги колекционирам.Подредила съм ги по дизайнери и ако някой ми поиска нещо давам.

НИЯ НИК
26.02.2006, 13:09
От години съвирам всякакви схеми от вестници и списания. Имам и такива,които съм взела от познати вече ушили своите гоблени и съм ги направила на комплекти от схема/понякога надраскана/, мостра на конците и снимка,ако има такава. От скоро съм във форума и видях колко много възможности имам. Но си изтеглих само тези, които смятам да ушия, разпечатвам ги и когато видя,че всичко е О.К. ги изтривам от компютъра за улеснение.Но вече ще ги пазя,за да мога и аз да изпращам поне от там.Нямям сканиращо устройство и от другите мога да дам само на ръка. А по въпроса за продажбите никога не бих продала това,което съм получила безплатно. Не съм го правила дори,когато съм купила готов комплект. Давам модела с удоволствие,дори помагам за набавяне на конците.

Ганима
26.02.2006, 21:51
Събирам, разглеждам си събраното и ако нещо много ми хареса и ми е дошло вдъхновението - шия :). А също и раздавам - на който, каквото си хареса :).

sunnyto
26.02.2006, 22:03
Ами колекция :oops: :wink:

nev_ri
27.02.2006, 22:48
Не съм събрала нито една схема от форума повечето шия готови комплектовки не смея сама да комплектовам мисля ,че няма да се справя :?

margo
01.03.2006, 13:44
Схемите, които са в нета са страхотни. Най-вече са по-различни от отдавна познатите ни Вилерови. Освен това се добива информация и за други дизайнери - това което не може да стане само от списания или пък да не говорим за магазините, където освен на Милена стил и тук там Вервако - нищо не можеш да намериш.
Между другото - разгледахте ли вече новия брой на Галерия Бродерия - страшна работа - поне да бяха публикували някой модел от по-неизвестен сайт, ами то - все до болка позната история. На всичкото отгоре - схемите са им грешни. Веднъж комплектовах един на свекърва ми и се оказа, че цял ред квадратчета се повтаря.
Сега започват нов бизнес - ще внасят и конци - от некачествени по некачествени. Що не вземат да внасят истинско ДМС или оргинални Вилерови комплектовки???

vilqnita
06.03.2006, 01:21
aziskam da popitam kade sa tezi bezplatni shemi.za6toto se registrirah no o6te mi e nqkakavo omotano v saita?ako mojete da me naso4ite 6te sam vi blagodarna :hello:

rebostobg
29.03.2006, 09:32
Колекционирам ги, ако някой търси нещо му ги давам, свалям си ги на дискове.Наскоро в ЛС получих един линк и като го отворих компютъра ми се напълни с вируси, :cry: добре че се задейства антивирусната :!: :!: :!:

Aliena
29.03.2006, 12:49
Ами чорба:D :D :D
Дето вика любимият ми мъж само му пълня компютъра с глупости.
Имам чувството че вече от шиеща гоблени съм станала колекционираща схеми.
Като има толкова красиви модели и просто го сърбят човек ръцете да ги ушие, а като не му остава време да ги ушие поне да ги има и да им се радва. :wink:

Miro
29.03.2006, 13:15
Записвам ги на дискове и вече всички познати ( гобленарите са малко ) , които нямат нет в къщи ми искат схеми , и ако са в колекцията ми - принтирам и давам. А удоволствието е мое , защото когато искам нещд ново да започна , вместо да обикалям и търся , просто принтирам , купувам конците и ........работя. :yes:

SSS
29.03.2006, 22:51
Ами чорба:D :D :D
Дето вика любимият ми мъж само му пълня компютъра с глупости.
Имам чувството че вече от шиеща гоблени съм станала колекционираща схеми.

И при мен положението е същото. :yes:

snejca
29.03.2006, 23:53
Досега съм шила основно готови комплектовки,но напоследък реших да се пробвам да си ги правя сама.Доставя ми страхотно удоволствие.Откакто открих този сайт не мога да спра да мисля за него.Влизам винаги ,когато имам време и страшно много ми харесва.Научавам някои новости.Мисля,че всеки има нужда от малко разнообразие,което тук е в изобилие.Скоро започнах да събирам разни хубави неща оттук-макар,четук са много-и ми се иска да ушия всичко,но все пак човек не смогва.Благодаря на всички отзивчиви хора ,които откликват безрезервно на молбите на хората занимаващи се с това изкуство.А мисля,че от това бизнес кой знае какъв не може да става.Но това е мое мнение. :wink:

Masha
30.03.2006, 12:11
:hello:Направо си е болест. Докато не можех да влизам и да разглеждам/защото аз сама не мога да сваля нищо / знаех само готовите комплектовки и магазините, където ги продават. Сега всяка сутрин след като прегледам вестниците, правя преглед и на форума по последната дата , за да не изостана или изпусна нещо.Май вече повече гледам отколкото шия.А ако ми оставят стария компютър за да не се страхувам, че ще изтрия нещо на детето от документите,сигурно ще седя по цял ден.Схемите, които свалям/с помощта на дъщеря си/ ги показвам на двете си приятелки и започва великото колебание какво да ушием и как да комплектоваме конците и май спираме да се оплакваме от мъжете си и от болестите си.Така се увличаме в приказки, че и кафето ни изстива.Дали ще ни се оцени труда или ще седят в някоя кутия ушитите гоблени зависи от наследниците ни.Обещала ми е винаги да има една стена с гоблени в дома й.А сигурно има и такива хора, които мислят да търгуват с труда и времето на всички от вас, които откривате тези красиви неща.Но то има за всички. Вие търсете за себе си и за такива, които оценяват труда ви.Поздрави.

Miro
30.03.2006, 13:15
Браво Masha , това ще го запомня , достави ми удоволствие " Вие търсете за себе си и за такива, които оценяват труда ви."
Хубава мисъл , която отценям , браво :thumbup:

:clap: :clap: :clap:

vildan87
03.12.2009, 16:14
Аз също си ги събирам,та като дойде музата вадя и почвам да избирам. :)

rascit0
03.12.2009, 16:56
Момичета , аз също събирам всичко което ми хареса/ то какво ли не ми харесва- човешко око ненаситно/:idea: Опитвам се да ги сортирам по категории- религия , пейзажи, цветя......... и си ги качвам на дискове. Сигурно 100 живота няма да ми стигнат да ушия всичко , но тук има такива красоти , че :Dкак да не ги искам.

dari_ok
03.12.2009, 16:59
Ако не бяха хората като Masha, Manka, Mari_ar, Nia, дано не съм пропуснала някого и аз нямаше да имам схемите, които исках. Видях много различни гоблени във форума и това ме запали още повече.Не знам дали е по-евтино да си го купиш гоблена готов, но емоцията от изтеглянето на схемата, през събирането на конци, до изработването е неповторима. Благодаря на всички, които са се отзавали на моите искания! Бъдете здрави! :flowerlove:

mina
03.12.2009, 22:13
Аз си ги събирам,събирам.вече си имам свой компютър/че то иначе децата ме гонят/.Лошото е,че са неподредени и ми е трудно да намеря нещо и да помогна на другарчето.Около празниците обаче- обещавам - ще ги подредя.А иначе - кой каквото и да иска - и аз искам същото!

Пухче
03.12.2009, 22:18
:kissyou: И аз така си ги трупах докато един ден компютърът ми не се скапа.Сега вече са качени в dox и на cd,а когато имам възможност си окомплектовам набелязаните.Така де,трупам материал за пенсия :oops:

remziyeavukat
04.12.2009, 01:07
Да това е болест.Само да не видя нещо ново или хубаво гледам да си го сваля веднага.Има предостатъчно и за чорба и за гювеч но....
Най лошото е когато ми потрябва някой за някого забравям в кой компютър е :crazy:. Сега уж взех да ги събирам на едно място но за това ще ми трябва многоооо време и дали изобщо ще успея и аз не знам.
Удоволствие е да ги имам :gipsy:всички знаем че за да ушием всичко което ни харесва ще ни са нужни по 100 живота.

tdm13
04.12.2009, 23:47
В началото,колекционирането на схеми ми действаше почти наркотично.Свалях каквото ми падне.После започнах да подбирам темите и най накрая взе да ми просветва все пак да гледам какво е качеството им.Естествено,първите свалени схеми изтрих,понеже бяха с лош скан или отвратителен пренабор.После се ограничих до сваляне на пейзажи,религия,животни и малко цветя. и колекции от 2-3 фирми-производителки.
С течение на времето станах изключително капризна и свалям много рядко,само ако съм сигурна,че ще го ушия.Готови комплектовки отдавна не използвам.Те бяха в началото-докато се учех да шия.
Благодарение на съфорумците с по-голям стаж от мен,се научих да правя собствени пренабори,прогони и собствени дизайни.И понеже ме очаква цял голям класьор със схеми,които ме очакват,само се разхождам и разглеждам.И то не винаги.
Иначе изхабих 3 тонера и незнам колко си пакета с хартия да разпечатвам.
Последната ми мания е да гледам в "Заявки"и ако някой търси нещо,което имам,да му го изпращам директно на мейла и да създавам моменти на изненада.Просто където имам възможност и време,помагам.Понякога свалям или търся заради някой друг,но трябва да призная,че тук подхождам субективно.
Предполагам,че всеки начинаещ и по-нататък вече "печен" ще извърви този път.Моят съвет е - гледайте какво сваляте и с какво качество е скана или пренабора.
Благодаря на тези,които бяха така добри в началото да ми подадат ръка и да ми вдъхнат кураж:clap:.Имена няма да изреждам,за да не пропусна някой.

malcheva1984
10.12.2009, 13:42
благодаря на всички,който досега са ми помагали да намеря някоя схема. харесвам гоблените,но не мога да шия много бързо. така или иначе съм още начинаеща в това и ще ми трябва много време докато стигна нивото на някоя от вас. благодаря ви че ви има!!!!

Tais
10.12.2009, 13:59
Отначало като намерих форума свалях само това което ми се искаше да ушия и тогава открих ХАЕД и стана тя каквато стана,колекционирам техни схеми та пушек се вдига.Имам над 2 GB само техни схеми и продължавам да събирам.Доставя ми удоволствие когато някой търси нещо ,ако имам схемката да му я пратя.Схемите освен в моя комп ги има в кома на мъжа ми ,записани на диск и на флашка която си купих специално за това.Имам разпечатани 10 тина схеми ,като съм им събрала и конците и чакат да ги ушия.Раздавам схеми предимно в нета,покрай мен никой не е запален по гоблените.

daniel4i
10.12.2009, 14:04
Иаз като Тайс отначало свалях всичко, докато не съббрах много дискове със схеми. Мислех си "Колко е красиво това гобленче, ще си сваля един ден все ще го ушия", уви и 4 ръце да имах нямаше да ми стигнат. Сега гледам в заявките някой ако търси някой схема, която аз имам - изпращам веднага, това ми доставя удоволствие - че на някого съм била полезна.

TDK
11.12.2009, 21:57
Момичета, от къде я изровихте тази тема?
Чак носталгия ме обхвана!:idea:

Сега си виждам развитието за 4 години, благодарение на форума!

mamap
18.12.2009, 13:57
Здравейте, търся схемата на гоблена "Мадона Конестабиле" на Солария ако някой го е шил нека ми я изпрати.

pepi_lilianova@abv.bg
Предварително ви благодаря!

mamap
18.12.2009, 13:59
Тони благодаря ти за схемата на гоблена Вяра, Надежда и Любов.Започнах да го шия и става прекрасен

nihao
18.12.2009, 19:20
:? Знаете ли момичета, в самото начало ми беше много интересно когато четях: може ли и на мен,пратете и на мен, но после осъзнах, че това е страст, така както е със шиенето на гоблените.А иначе имам свалени само пет гоблена,тъй като за мен все не остава място в пустия компютър.Но пък много обичам да разглеждам :idea:

Абсолютно си права, че е страст. Аз си ги събирам на компютъра и често си ги разглеждам и си мисля коя да подхвана като свърша с настоящата :). Ще ми се да се шиеше по-бързо. Ако не успея да избродирам всички, поне ще им се нарадвам на картинка :)

eli4o
18.12.2009, 20:55
Здравейте ,
аз съм нова във форума , а и в шиенето безплатните схеми ги обменяме с една приятелка , а за шиенето надявам се голяма част от тях да ушия.
:loveglasses:

margoto66
19.12.2009, 11:52
Откакто се регистрирах във форума съм събрала едно завидно количество схеми. Като ми потрябва нещо за подарък, отварям папката със схемите и почва едно избиранееее... Но пък хората, на които правя подарък са особено доволни и това много ме радва. За съжаление най-вероятно няма да мога да ушия всичко, което съм свалила и харесала, но поне мога да му се наслаждавам като nihao.;)

dirota
01.01.2010, 00:48
И аз като Tais започнах да събирам на ХАЕД и се каня да шия.Събрах конците на Десире и щях да го почвам на 01.10 но една леля ме помоли да и ушия един гоблен.Една икона и тя става бавно.На Солария съм си харесала и за нея събирам и чакам конците kreinik.Имам и много почнати.Моя мъж има навика да обещава подаръци гоблени.Сега се мъча с подаръците да ги шия.Казала съм му че ако обещае още веднъж давам му той да шие.Също така търся гоблени и на приятелки които не са във форуми и не знаят как да ги търсят.

cecunka
12.01.2010, 15:32
Трупам си ги на Д диска така както скъперник трупа парички:DУж периодично ги подреждам в папки по някакъв критерий и все са неподредени. Като ме прихванат дяволите преглеждам и разчиствам част от тях - тези които се оказват с нечетливи схеми/ аз свалям веднага това което ми хареса, а когато имам време ги оглеждам/. Някои решавам, че вече не ги харесвам толкова много и отиват в кръглата папка/кошчето/.До преди половин година периодично качвах и на диск, сега отдавна не съм - дано да не ми се срине компа, че всичко ще замине. И като трябва да шия нещо почва едно ровене, докато си харесам няколко схеми и от тях избирам. И така напълно покривам поговорката луд умора няма, само се поти!:D

ninada
12.01.2010, 21:12
В началото си ги трупах ей така " да си ги имам" - на Д-то естествено. Сега вече търся и свалям само това което смятам да ушия.
:idea:

Kapii
12.01.2010, 22:30
лелелеееееее колко много схеми имате :shock:

аз пък ако ви кажа че сигурно имам само 10 схеми едва ли ще ми повярвате :D

mina
12.01.2010, 22:54
Така се започва........

ANIMONI
13.01.2010, 08:34
Аууу,Цвети,при мен процедурата е абсолютно същата-теглене,преподреждане ,триене,а откакто ми заредиха принтера с мастило най-най-отбраните си ги дръпнах,че почти цяла година шиех от компа.И сега си имам една угоена папка със схеми-дано да поживея по-дългичко,че да успея повечето да ги ушия.-може да си отворя галерия.че близки все ме питат къде ще ги слагам толкоз много.Само че моят архив от папки моят мъж го е сложил с в Е-то-има ли значение къде е /важното е да не се изгуби/

venipetgab
13.01.2010, 12:41
Ох, и аз съм като Чичо Скруч. Трупам. трупам... да има. За мен, за приятелки, за братовчедки. Ама съм ги подредила в папки. Пък ако се срине компа да му мисля- ще трябва да почвам отначало. А тези, които вече съм ушила, ги събирам в една голяма кутия и ако някой ми ги поиска, ги подарявам. Те веднъж като са ушити, няма да ги повтарям, обаче ми свиди да ги изхвърлям.

ba4iiska
13.01.2010, 17:00
И аз трупам. Имам доста на личния и доста на служебния компютър. Но всичко е обединено във файл организатора на ABV.bg. Много е удобен при положение, че можеш винаги от всеки компютър да го видиш. Сега съм се замислила да карам съпругът да ги запише на диск за да имам по - голям сигурност. Иначе и аз трупам - разделени в папки по производители. Принтирани са доста - почти две папки са така да се каже готови за шиене. А сигурно съм си направила комплектовите / конци, панама, схеми/ на десетина. И то повечето са от интернет. Стигнах до извода, че готовите комплектовки направо "оплескват" гоблена. Но ако попадна на нещо, което да ме грабне на първо гледане веднага го свалям. И не знам защо , но предпочитам да са пренабор - xsd или pat файлове. Имам и други - сканирани схеми, но при тях е едно рязане, лепене.....

Masha
13.01.2010, 18:48
И аз ги събирам,но вече не само в компютъра.Прехвърлихме ги на дискове,но и те не ни дават голяма гаранция.Доста неща отидоха напразно:D,като че щях да ги ушия,но ми е криво.Сега ми ги свали схемите на флашка и уж съм по-спокойна.А иначе,много често си ги разглеждам и някои чистя и се питам защо съм ги сваляла.Сигурно е някаква форма на пристрастяване.

3axap
13.01.2010, 19:07
Маша, флашката също може да се развали ;) Моята си заразих с вируси и като се форматира, всичко отиде на кино...

Качвам схемите си в интернет - по разни страници, със скрит статус, виждам ги само аз, за да не играят метли.

marji
13.01.2010, 23:43
Аз също ги събирах по флашки и дискове, но вече доста файлове ми се повредиха и не се отварят. Сега като Захарчето си ги качвам на сайтове така, че само аз да ги виждам.:idea:

vaska
25.01.2010, 10:37
При мен е същото.Свалям,свалям и после избирам.Вярна е приказката,че човешкото око е ненаситно.Сигорно трябва да живеем 100г.след новото летоброене за да ги направим.А дано... Сори- Васка

kamcho
25.01.2010, 17:34
Аз си ги събирам, правя си колекция :D. Иначе съм си заделила в отделна папка, гоблените, които ме грабнаха най-много и някой ден сигурно ще ги ушия.

Shanni
28.01.2010, 20:11
В началото си ги трупах ей така " да си ги имам" - на Д-то естествено. Сега вече търся и свалям само това което смятам да ушия.
:idea:

:-| Момичета, чета в тая темичка и на няколко пъти срещам 'Д-то'... може ли да попитам как да го разбирам, защото единственото словосъчетание, в което съм го срещала досега е 'да си седна на Д-то' ... :D

Не го приемайте като обида, по-скоро малко майтап ;), ама аз наистина не разбирам за cd ли става въпрос или нещо друго??

Juli71
28.01.2010, 21:03
"Д"-то е локален диск Д на компютъра. При евентуален срив в операционната програма преинсталацията се прави на локален диск"С", и тогава там всичко се изтрива. Но и "Д" не е сигурно, защото ако се повреди самият твърд диск на компютъра и това няма да ви помогне. Затова ценните неща си ги слагайте и на други носители, най сигурни са СД-тата, но може двд и флаш памети.

mila
29.01.2010, 18:10
Аз пък си записвам само тези, които бих ушила. За това имам малко схеми - не повече от десетина. Харесвам по-големи (поне над 30 см) гоблени и като правило имам само по един започнат. А времето за шиене ми е много малко и един гоблен го шия повече от 1 година. Никога не бих продавала от безплатните схеми. Може да потърся на някой който няма достъп до интернет.

BIBETO
29.01.2010, 19:43
Събирам, събирам, събираааам:confused: общо взето всичко , което ми хареса и което бих ушила - не че ще ми стигне живота, но за всеки случай - медицината напредва и може и да доживеем до към то 300 години :D:D А и си мисля, че щом аз искам някои неща трябва и да имам , за да съм в услуга на някоя от вас, нали?!? А иначе ги трупам по папки , в които и аз не зная вече какво точно има!:D

Juli71
29.01.2010, 20:54
Ако доживеем до толкова ще трябва да си купим и още жилища ,че ще запълним стените и няма да има място за нови гоблени.:D

lucy
29.01.2010, 20:57
Бибе, аз съм с теб по въпроса за медицината - твърдо вярвам че ще изкараме докъм 200-300 г и като истински баби яги има да си менкаме схемички, та пушек ще се вдига :D

did_tag
30.01.2010, 09:24
.............. най сигурни са СД-тата, но може двд и флаш памети.

Това не е верно - моите СД-та и ДВД-та отидоха - има няма 50-на броя :mad:, сега имам само това, което ми е на компа :gipsy:
А темата за флашките - познавам човек, на които същата се разпадна и инфото отиде на кино..........:cry:

Shanni
30.01.2010, 19:11
Ясно... само че не е задължително да е 'д'... моят е 'е', а на предишния ми компютър беше 'f'... затова помислих, че по-скоро става въпрос за сд.

А за трайността... споделям мнението на dig-tag, макар че не можах да стигна нейната бройка... Няколко сд-та ме прецакаха :oops:
Изобщо... става ли въпрос за дигитални носители... май няма сигурно... Разпечатвайте си схемите докато е време :thumbup:

И в тоя дух да споделя, че преди много време ми разпечатаха едни материали, не знам с каква техника, но с времето мастилото просто изчезна :D...
Та... май последния ми извод е: Шийте по-бързо! :D

ba4iiska
31.01.2010, 14:25
Аз пък освен на Д-то на личния и на служебния компютър, разпечатвам тези които имам намерение да ушия ( вече са три папки):D. Следващата ми стъпка е да ги запазя във файл организатора dox.bg на abv.bg. Там съм ги разделила в папки по производители за да ми е лесно да ги търся. Ако видя, че някой търси нещо, което имам много лесно му го пращам. Ако видя нещо, което ми харесва - веднага го "свалям". Дано "застраховката" ми е надежна.

gppdm
11.02.2010, 15:58
Аз пък освен на Д-то на личния и на служебния компютър, разпечатвам тези които имам намерение да ушия ( вече са три папки):D. Следващата ми стъпка е да ги запазя във файл организатора dox.bg на abv.bg. Там съм ги разделила в папки по производители за да ми е лесно да ги търся. Ако видя, че някой търси нещо, което имам много лесно му го пращам. Ако видя нещо, което ми харесва - веднага го "свалям". Дано "застраховката" ми е надежна.

ba4iiska, идеята ти за dox.bg е страхотна! :clap: И аз така ще направя. :thumbup:

kremena64
21.02.2010, 15:10
http://img715.imageshack.us/img715/7039/feneri1137.jpg


Molq izpratete mi shema na goblena s DMC konci lia_shakira@abv.bg

merkaaa
13.03.2010, 14:47
Аз със безплатните схеми шия
Шила съм Свети Георги
Исус с Мария и Възкресението

tsveti_viki
29.03.2011, 15:19
И аз като повечето тук си ги събирам на личния и на служебния компютър и в папка .Давам на майка ми на една комшийка или които ми поиска и си хареса нещо.

Amazonka
29.03.2011, 15:45
Не бях чела тази тема,но аз понеже винаги имам опасения да не ми се повреди компютъра,който е вече на възраст всъщност..та от едно известно време започнах да изпринтвам нещата които има вероятност да ушия..а те нямат край..разделям ги някак в класьори на теми,имам 7-8 претъпкани класьора,отделно имам и разни дребосъци от по лист схема,така че сещайте се какъв наличен архив съм си докарала..поради липсата на всякакво място съм попренесла гобленарските си неща в баба ми,която все още ги побира и приема/не е ясно до кога ще ме трае/
Иначе имам повечето и в електронен ариант,но пък когато започвам нов гоблен в папките ми е по-удобно да прелиствам схемите,които са прилежно подредени и в джобове да не се мачкат схемите,отделно пък събирам и списанята Галерия бродерия,така че нещата ми се разрастват ежедневно:D
Разбира се и раздавам каквото имам на който каквото си поиска

evdokia asenova
29.03.2011, 20:06
Момичета това нашето да не е нова диагноза, значи аз съм много зле!!!:confused:

mina
29.03.2011, 21:01
Аз вече съм го признала.Че шия ,шия,но съпъстващата страст е да колекционирам схеми.Все ми се струва,че точно такава схема ще ми потрябва в един момент и точно това ще ми се шие,пък няма да имам схема......Осъзнавам си прблема все още....

Amazonka
30.03.2011, 10:09
хаха,аз съм същата като mina ,колекционирам си схемите,и аз за сега си осъзнавам проблема..лошото е че освен във форума не мога да споделя пред всеки какви ги върша,че направо ще ме затворят:D заедно с жълта книжка. В къщи вече са ми свикнали на манията,не ме притесняват:idea:

ddimitrova
30.03.2011, 11:40
На мен много зле ми се отразява форума!Застращително пълня паметта на компютъра!И категорично се отказах от принципа си да не почвам нов гоблен докато не ушия стария!В следствие на това имам три започнати,от които единия е HAED!Просто не виждам кога ще ги ушия!Въпреки това продължавам да се запасявам с панами и конци.Усещам как ме е обзела някаква тиха лудост!

Amazonka
30.03.2011, 12:21
Ама като чета тук мненията самичка се смея пред монитора,не знам ще ми повярвате ли,но във всяко мнение откривам част и от себе си,запасяването е ужасна болест,срам ме е да кажа какви количества панама съм си накупила,почти няма цвят от който да нямам,а конци..при всяко минаване покрай магазинче за конци си купувам по нещо,не че ми трябва в момента,не е гаранция че и някога ще го използвам но..прсто си взимам!

malcheva1984
30.03.2011, 13:34
Ама като чета тук мненията самичка се смея пред монитора,не знам ще ми повярвате ли,но във всяко мнение откривам част и от себе си,запасяването е ужасна болест,срам ме е да кажа какви количества панама съм си накупила,почти няма цвят от който да нямам,а конци..при всяко минаване покрай магазинче за конци си купувам по нещо,не че ми трябва в момента,не е гаранция че и някога ще го използвам но..прсто си взимам!

и аз се усещам че от известно време се снабдявам с конци и панама все едно повече няма да мога да си взема

Q10
30.03.2011, 14:04
:confused: Много обичам да бродирам,но пусто му напоследък все не ми остава време.Навремето когато давах нощни дежурства винаги отивах на работа с гоблен.А сега си харесвам гобленчета,разпечатвам схеми ,купувам конци на едро и така...с надеждата да седна и да бродирам..

mina
30.03.2011, 20:58
Момичета,ако попадна в обсада,за друго не знам,но откъм гоблени мога да издържа едно десет години без снабдяване!

Tais
30.03.2011, 23:08
Пък аз си мислех че само аз трупам канава и конци като невидяла...над 10 гоблен имам готови за шиене + разпечатани схеми които са повече от 10.Едва се удържам да не купя и за тях канава и конци.

Отделно продължавам да си пълня компа със схеми.Трупам и трупам и все нещо си харесвам...мъжа ми вече само ми се подхилква,май и аз като Амазонка съм за жълта книжка....

RUSINOVA65
30.03.2011, 23:43
То ,ако сте само вие за книжка...:D Аз имам купени готови комплектовки-сигурно над 10 броя, а колко схеми разпечатани и купени конци........А сега и с тази мъниста се запалих-изобщо положението е неудържимо;)

cvetomilka.1
30.03.2011, 23:50
Eдно от първите неща,което прочетох като започнах да влизам в сайтовете за гоблените,че колежките-рускини са поставили диагноза на нашата "болест":"Това е заразна болест,която се предава по конецно-нишков път".И в една анкета за времето ,което прекарваме във форума дневно-1,2 или повече часа-една форумка беше отговорила:"Аз живея тук!":kissyou:

rodich
31.03.2011, 00:21
:D И аз така .... като вляза в магазина и излизам с по нещо, може и дребно да е (игли или 1-2 мулинета)
Като ученичка играех на компютърни игри и после продължавах играта наум, а сега на ум що нещо съм ушилаааа ...

decor
31.03.2011, 00:30
Аз пък си мисля, че съм си много добре и изобщо нямам никаква диагноза, след като върша всичко онова, което вършите всички вие- десетки метри панама от десетки видове,стотици цветове от няколко марки конци и съответно няколко хиляди схеми. Много съм си добре- гледам си картинките и си представям къде кое гобленче ще си сложа, даже стените не ми достигат и започвам да се притеснявам, че нямам достатъчно парички за малко замъче с много стени, за да си подредя всичките гоблени, които може би някога ще ушия. Но докато стоя тук по няколко часа на ден, нямам никакъв шанс да ушия всичките гоблени, които искам, тогава не ми трябват толкова много стени,моите са достатъчни и се успокоявам, че не трябва да спестявам пари за замък с много стени. И съм щастлива! Затова ще продължавам да си прекарвам времето тук с всички тези красиви картинки и с вас момичета, защото сте срахотни :rainbow:

Amazonka
31.03.2011, 09:58
Да ви кажа аз тази болест си я харесвам,то е станало като краста но..не вредя на никого,лошото е липсата на време,готови комплектовки отдавна не купувам,от както намерих форума просто нямам нужда от тях,наблягам на конци и панами всякакви,както и гобленарски принадлежности,за жалост мястото по стените ми е вече оскъдно,но това не ме спира да шия,а за да шия ставам сутрин в 5 часа,шия и пия кафе и в 7 излизам за работа,жертвам сън заради шиенето,което за всеки човек извън форума звучи повече от лудост!Но предпочитам този вариант от това да се лиша от хобито си с което напълно се разтоварвам!Радвам се че във ваше лице съм намерила съмишленици,по този начин не се чувствам напълно луда за връзване:D:D:D

wylchin
31.03.2011, 23:55
Една приятелка, която имаше големи проблеми, реши да се консултира с психиатър. Той и препоръча или да шие гоблени или да плете. Това успокоявало изключително много.

ovne
01.04.2011, 01:10
Чета, чета и както излиза,май всички тука си ходим поне с една жълта книжка (ама пък сме многооооо:D!) По прнцип аз отдавна не купувам готови комплекти (всъщност за целия си съзнателен гобленарски живот съм купила съмо три) Винаги ми е било приятно сама да подбирам конците. Откакто намерих форума съм в състояние "нирвана" - винаги има какво да шия и има още поне 10 в проект.(относно запасяването са се изказали преждеговорившите колежки :smokin:) Така че, действайте момичета, пролет идва, все по-слънчево става, денят е по-дълъг и има повече време за шиенееее!!!

irina48
01.04.2011, 02:02
И мен бродирането на гоблени ме успокоява много.Страшно ми е приятно да седна да бродирам и да виждам какво се получава.Макар,че вече съм в "заслужен отдих",т. е . пренсионерка от 3 години,ми остава все по-малко време за любимото ми занимание.Имам двама внука,за които се налага да помагам и времето неусетно отлита.И аз като някои от вас имам започнати няколко гоблена,които все някога живот и здраве ще довърша.Бъдете здрави и дано остава повече време за любимото ви хоби.:gipsy::gipsy::gipsy:

ANIMONI
01.04.2011, 09:34
Всичко казано ми е толкова познато-много принтирани схеми,още повече в компа,желание да имам всичко ,което си харесам.Сутрин не мога да стана рано за да шия,но пък съм шила до 2-3 ч,а дори съм осъмвала с иглата,макар и само 2-3 пъти.Но сега от 1-2 седмици съм бясна на себе си,че в 21 ч вече ми се спи,вместо да си шия като знам колко неща ме чакат.Вкъщи отдавна ме гледат като полезно изкопаемо,но вече приеха недостатъка ми в резултат на който пълня гардероба със зестра за децата.Осъзнах ,че само другите като мен могат да ме разберат и спрях да се оправдавам.На забележките ,че на празник не се шие-отогварям ,че това ми е греха и нямам време да безделнича.

m_rija
01.04.2011, 10:10
:D А аз за празниците съм казала, че това не е работа а удоволствие. Иначе ако не използвам тези дни нищо няма да мога да свърша :idea:
Но поне в къщи моите мъже уважават хобито ми. За да не трупам принтирани схеми, за един рожден ден мъжа ми ми подари цветен принтер със скенер за да мога да си принтирам, каквото и колкото си искам. Даже, като започна нещо да нервнича и малкия и големия мъж ми казват " .. ти седни и побоцкай, а аз ще свърша еди-какво си..."
Е, болестта си е болест - имам си мой хард диск, на който има поне 20GB схеми и списания и си го допълвам всеки ден като свърши мястото на него сигурно за следващ рожден ден ще получа нов хард диск :gipsy:. Като имате в предвид, че събирам схеми само на неща, които бих се хванала да шия - явно трябва да имам още десетина живота :D .
А за панами и конци, няма какво да разправям - от вашата кръвна група съм. Един приятел на мъжа ми, го бъзика, че неговата жена нямало къде да изчезне - винаги можел да ме намери в гобленарските магазини, ако не съм си в къщи да бродирам :D

Amazonka
01.04.2011, 11:23
Олеле,оказа се че повечето във форума сме с една и съща диагноза.За съжаление и аз вечер не мога да шия от преумора,а преди съм го правила,даже съм шила до ранни зори,сега е изключено,в това напрегнато и изнервено ежедневие аз за себе си съм преценила че ще шия сутрин за сметка на вечерите,иначе трябва изобщо да се откажа,а нямам такова намерение,поне за сега.По празници също шия,само тогава имам цял ден да шия когато ми е кеф,баба ми се сърдеше ама видя че няма ефект от това и престана.Всяка от нас си е преценила в кой час на денонощието може да шие,няма такова оправдание като "нямам време",очевидно е че най-вече се лишаваме от сън,но не и от гоблените!

RUSINOVA65
01.04.2011, 11:40
Момичета,като ви чета установих,че това нашето не е диагноза,а суперимунитет срещу психически проблеми,вследствие натовареното ни ежедневие.Представяте ли си ако ги нямаше гоблените..........:D

margo67
01.04.2011, 15:24
А аз си мислех, че само аз съм така, събирам схеми, като че ли се подготвям за обсада.:D Когато изляза, все се прибирам,с нещо от гобленарските магазини.Вече в къщи няма място от моите гобленарски пособия:D Успокоих се , че има и други като мен:kissyou:

Amazonka
01.04.2011, 15:46
А аз си мислех, че само аз съм така, събирам схеми, като че ли се подготвям за обсада.:D Когато изляза, все се прибирам,с нещо от гобленарските магазини.Вече в къщи няма място от моите гобленарски пособия:D Успокоих се , че има и други като мен:kissyou:

Далеч не си само ти,нали виждаш,всички ни тресе тази болест, запасирвам се с всичко като за последно,око ненаситно все не ми стига и трупам ли трупам...имам материали и схеми за гоблени за десет живота напред..:D

fanivarna
28.06.2011, 10:07
мойте схеми са подредени на рар в флашка ги държа в случай че компа ми бъбне за да ушия всичко няма да ми стигнат годините имам и извадени на принтер но не смогвам да зареждам боя и скъпо ми идва пари за 2 гоблена :D всички сме така май заредени за 100 години :D

atina
29.06.2011, 15:44
Далеч не си само ти,нали виждаш,всички ни тресе тази болест, запасирвам се с всичко като за последно,око ненаситно все не ми стига и трупам ли трупам...имам материали и схеми за гоблени за десет живота напред..:D

Ей, това е - око ненаситно! И аз искам десетина живота, за да ушия всичко, което харесвам! :angel:

Amazonka
29.06.2011, 16:12
Ей, това е - око ненаситно! И аз искам десетина живота, за да ушия всичко, което харесвам! :angel:

А аз така от презапасирване на изпринтени схеми съм напълнила много на брой класьори,сега и за тях нямам място:)

megim
29.06.2011, 18:03
Момичета,като ви чета установих,че това нашето не е диагноза,а суперимунитет срещу психически проблеми,вследствие натовареното ни ежедневие.Представяте ли си ако ги нямаше гоблените..........:D


:yes: Колко точно казано :D

mina
29.06.2011, 20:48
Ох,така е!Но все пак къщата е пълна и със списания,които не давам никой никъде да мести.Трябват ми.Вечер като си легна си взема две-три,листя си и си мечтая/чувам,че ми се смеете/!!!

vanina1975
19.12.2011, 23:38
Какво да правя със схемите?До скоро ги събирах в компютъра си и установих,че половината няма да ги ушия никога ,а само ми заемат място.За това направих група във фейсбук в която в отделни албуми са схемите за да зарадвам повече хора.Ненужното за мен се оказа нужно на други и така всички са доволни.Името на групата няма да напиша тук да не си навлека гнева на админите :)

geia7
02.01.2013, 14:23
И аз съм със същата диагноза-искам да ушия всичко,всичко...Смеех се,че като дойде краят на света все ще съм намерила едно ъгълче,че да си шия до другият край.За съжаление се появиха проблеми с очите,но и на това намерих цаката-просто шия на по-едра панама.Голяма лудост,голямо хоби и голям кеф да създадеш нещо с ръцете си.А колко още живота ми трябват?!