PDA

Покажи пълната версия : Диди



danielka_y
07.06.2010, 20:26
Здравейте!
Какво да кажа за себе си, в момента безработна и притежавам цялото време на света:nose:обожавам цветенцата и тревичките, и преди няколко дена реших, че искам да се науча да шия гоблени. Надявам се тук, с ваша помощ, да успея да постигна това.:-|

bariksto
07.06.2010, 21:13
Здравей Диди :kissyou:
Щом харесваш цветята избираш си нещо от тук http://www.goblenite.org/forumdisplay.php?f=41 купуваш си конци и панама и почваш,не е трудно . Ако пък комплектоването те затрудни,купи си готова комплектовка като начало ,пък после ще се ориентираш :thumbup:

brambi70
07.06.2010, 21:24
здравей и добре дошла-тук е много приятно ако имаш въпроси питай смело,:kissyou:

danielka_y
07.06.2010, 21:30
ам ... да имам:-| как да сваля схема:-|:-|
това означава ли че съм я дръпнала - Запрошенный файл удален ???
или трябва да си направя регистрация във този руски сайт?

и какво означава "ако комплектовката те затрудни"??
Моля ви, наистена съм апсолютен гамен, не ми се сърдете че питам за глупости, но това са изцяло непознати води за мен.

ata
07.06.2010, 21:52
ам ... да имам:-| как да сваля схема:-|:-|
това означава ли че съм я дръпнала - Запрошенный файл удален ???
или трябва да си направя регистрация във този руски сайт?

и какво означава "ако комплектовката те затрудни"??
Моля ви, наистена съм апсолютен гамен, не ми се сърдете че питам за глупости, но това са изцяло непознати води за мен.


Запрошенный файл удален - файла вече не съществува.А що се отнася до 2 -я ти въпрос:след като си свалиш схема трябва да я окомплектоваш с конци и подходящата панама.Моят съвет е да си избереш като начало гобленче,което да е с малко цветове или някоя графика.Можеш да погледнеш тук:http://www.goblenite.org/showthread.php?t=538

Желая ти успех!

danielka_y
07.06.2010, 22:17
Много сте мили всички, ще гледам в най-скоро време да се сдобия с конци, игла и панама и да започна опити да се уча, че вече си набелязах едни ... шедьоври, които плачат да красят стените на фоайето ми

Verche_98
07.06.2010, 23:36
Дабре дошла сред нас Диди.Радвам се,че нашето семейство става все по-голямо и по-голямо.

danielka_y
07.06.2010, 23:45
Ох ах, ех, их ... като ги гледам тези гоблени все повече се плаша, дали няма да се намери някоя добра съфорумка от Варна това лято да ми проведе 1-2 урока по шиене:-|

leti_at
08.06.2010, 18:04
Диди, добре дошла и тук..радвам се ,че се засичаме в още един форум..виждам,че момичетата са те посъветвали...За начинаеща ще ти препоръчам да си харесаш някое малко гобленче, от магазина, а като се научиш вече и сама ще комплектоваш...

danielka_y
08.06.2010, 18:10
Летиииии, радвам се че се засичаме тук - много ти благодаря, че ми каза за това прекрасно място :kissyou:

Ge4i1970
08.06.2010, 18:18
Здравей и от мен, danielka_y! Добре дошла при нас! Щом си решила, че искаш да шиеш гоблени ще се научиш, не е трудно! Успех!

danielka_y
08.06.2010, 18:25
Оххх незнам какъв трън си намерихте в мое лице - нещо от което не разбирам, а много го искам, питам по хиляда пъти - твърдоглаво и упорито съм. А и още повече мъжа ми като видя какъв шедьовър искам да сътворя ми каза "Няма да можеш" още повече ме нахъса ... така че да ви здраво д***то с мен - ще има да ви тормозяяя:angel:

Лили
09.06.2010, 10:39
Диди кажи на мъжа си че само което ръка на жена не е пипнала не е станало:gipsy:Давай смело хвърляй се в дълбоките води и ще успееш.Ние сме задружни и ще помагаме.

Marieta_
09.06.2010, 10:44
Диди кажи на мъжа си че само което ръка на жена не е пипнала не е станало:gipsy:Давай смело хвърляй се в дълбоките води и ще успееш.Ние сме задружни и ще помагаме.:D
Точно така, Лили!
Диди, не се отказвай, не е толкова трудно, колкото изглежда:kissyou:

blue_bouble
09.06.2010, 10:45
Добре дошла и от мен.Аз бих те посъветвала като начало да си купиш малка готова комлектовка.Вътре има указания, панама , игла , конци и схема.

И още един съвет ще си позволя да ти дам: следи тази тема:

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1468&page=49
тук , момиччетата от Варна се събират често, с радост биха ти помогнали за всичко ако отидеш на някоя тяхна среща.:kissyou:

bumer2008
09.06.2010, 18:36
Добре дошла лично аз когато намерих форума незнаех почти нищо за фирми,бодове и панами тъй, че питай на воля успех:kissyou:

venipetgab
09.06.2010, 22:44
:hello: Диди и добре дошла! Давай да видим какво си харесала, че ме сърбят ръцете да помагам (ако мога).:kissyou: И да ти кажа- с питане и гоблен може да се научиш да шиеш.:D Затова питай смело! Успех!!!

dushkova
09.06.2010, 23:07
Добре дошла и от мен.И да ти кажа, че и аз като видях да шият гоблен ми се струваше ,че няма да мога да се науча,но след като ми показаха... :D нямам спиране. Очите може да се плашат ,но ръцете- не :idea:Успех!:kissyou:

danielka_y
10.06.2010, 01:27
Благодаря момичета за топлото посрещане, човек толкова удобно и уютно се чувства тука:kissyou:
А по въпроса за това какво съм си харесала - много са:D... но това което най-много ми грабна и очи, и сърце, и уши, и крака, и ръце, го нямам на снимка:uhhhh:, а пдф файл не мога да прикача...
Ако някой има желанието и нервите да помага на апсолютен гамен в гобленарството може да ми пише на скайпа - danielka_y
В момента почнах едни слънчогледи да шия - като за първи път да хващам губерка и да няма кой нагледно да ми показва, мисля че е добре - по-късно днес ще кача снимки на моите измъчени слънчогледи:gipsy:
Сега тренирам кръстчетата, тъй се мотам с тез кръстчета - въртя ги и ги шия както ми падне удобно иглата. От пред добре изглежда - ама да не му виждате гърба :PP (е срам не срам и него ще ви покажа)

danielka_y
10.06.2010, 16:35
Само не се плашете:greeneye:
И се абстрахирайте от цветовете и панамата - каквото успях да намеря в къщи останало от преди 3545342454 години:gipsy:

bariksto
10.06.2010, 17:12
Две забележки на първо четене:
1. Наклона на кръстчетата трябва да ти е на една страна,което означава че горният конец трябва да е само на дясно или само на ляво на всички кръстчета .
2. Стягаш много ,виж как ти се събира панамата около шиенето,ший по хлабаво не дърпай много конеца
:gipsy:
Но като за първи опит е добре , още повече ,че няма кой да ти показва, да не вземеш да се откажеш сега ,следващото ще е по добре :yes:

danielka_y
10.06.2010, 17:41
ОоООооо няма да се откажа - тези красоти, които съм си избрала, трябва да висят на стената ми:idea: