PDA

Покажи пълната версия : Зов за помощ - да спасим живота на Христо Боев



bop_bop_mara
10.06.2010, 15:05
Здравейте! Повечето от вас сигурно вече са чули този зов за помощ, но аз ще го повторя, въпреки че днес е последният ден, защото аз самата разбрах днес за него и може би не съм единствената.

Става въпрос за едно съвсем младо момче - Христо Боев, студент в първи курс в УАСГ, добро момче с отличен успех, с артистична дарба, гордостта на родителите си. За съжаление обаче преди няколко месеца се е оказало, че Христо е болен от нещо много тежко - рак на трахеята.

Макар и тежка, болестта му има големи шансове да бъде излекувана... само че в днешни дни здравето и животът се купуват... За животоспасяващата операция за Христо са нужни 47 000 евро, една огромна сума, която малцина в България могат да намерят.

От момента на лошата диагноза до сега близките на момчето се опитват по всякакви начини да съберат тези пари, дори не просто чрез молба за дарения, а и чрез благотворителни концерти, изложби и всякакъв честен труд.

За съжаление в последните дни болестта на Христо се е развила много силно и той вече не може да се храни и да приема течности. Лекарите, които го лекуват в Германия, са категорични, че операцията трябва да бъде направена веднага, защото иначе...

И така, моята скромна молба е, нека всеки, който има желание, добро сърце и възможност да отдели дори и най-минималното количество пари, да отиде днес, защото днес е крайният срок, до най-близката банка и да направи малката стъпка към връщането на Христо към живота.

Банковите сметки са:

БНБ
IBAN: BG84BNBG96613100174501
BIC: BNBG BGSD
Университет за Архитектура, Строителство и Геодезия – УАСГ
Основание за платежното нареждане: За лечението на Христо Боев

или

ОББ БАНК
BG77UBBS80021015765218
BIC код на банката: UBBS BGSF
клон гр. Тетевен
Валентина Василева Боева, майка на Христо

Допълнително трябва да има кутии за дарения в някои университети и факултети, според официална информация преди 2 дни е имало на централния вход на УАСГ, както и на Попа, пред The Мall, на Мол Сердика, може би все още са там.

Знам, че тук сме добри хора, които обичаме и пазим живота. Знам че много пъти и доста често това място е помагало за благотворителни акции по един или друг начин. Нека и този път да бъде така!

bop_bop_mara
11.06.2010, 14:14
Здравейте отново!

Макар и вчера да беше посочен за краен срок, тъй като не е събрана нужната сума, кампанията за набиране на средствата за лечението на Христо в Германия продължава.

Не приемайте това като отсрочка, сериозността и спешността на положението не са се променили.

Ако сте решили да помогнете, направете го колкото можете по-скоро. Ако още не сте решили дали ще се включите, доверете се на сърцата си и направете дори и минималното за Христо и за останалите хора, които се осланят на надеждата!

Защото какъв е смисълът от това, че живеем в 21 век и медицината е напреднала и знае как да излекува една такава болест, ако заради пари това не може се случи...

Ето и сайта, посветен на призива за помощ: http://www.help-hristo.org/

lari
11.06.2010, 22:23
Вече дадохме цялото семейство в касата в университета! Дано детето оздравее!Желая му го от цялото си сърце!

albena
11.06.2010, 22:31
i az ve4e izpratih na valutnata smetka na maika mu 50 euro. Iskrenno vqrvam 4e mom4eto ste ozdravee i 4e parite sa sabrani ve4e