PDA

Покажи пълната версия : Двуцветен конец?



Sanya
22.06.2010, 22:50
Здравейте!
До сега не съм шила кръстчета, а само нормален гобленов бод 1:1, 1:4. Много харесах тези "Сезони", но не мога да разгадая как точно трябва да шия конец, който или е от два цвята - пъстър, или са две нишки от два нормални цвята.
Говоря за тази схема и конец №1 от палитра ІV (не се вижда номерът му, но е точно под №2). Пише жълто + прасковено.
Въпросът ми е как точно се шие, тъй като и в самата схема и жълтото и прасковеното са си с отделни символи, защо е дадено като общ цвят в палитрата?
http://prikachi.com/images/82/2254082b.jpg
http://prikachi.com/images/83/2254083q.jpg
Благодаря предварително!

Nelly_L
22.06.2010, 22:55
Така наречената "мартеница" - едната нишка е от единия цвят, а втората от другия.

Ха, сега прочетох, че се шие с една нишка кръстче..... Трябва да има упътване и да се прочете внимателно.

NIA
22.06.2010, 23:30
След като е дадено в един кат да се шие кръстчето, а трябва с два цвята, тогава с единият цвят се шие в едната посока, а с другият цвят - в другата посока.

biskvitka_
23.06.2010, 00:33
Шие се с един конец, прегънат на две. А мартеницата жълто+прасковено - по един от всеки цвят.

Описанието е написано така, за да не тръгне някой да шие с два ката, прегънати на още две.

kaliakra2002
23.06.2010, 12:55
Извинявайте, но и аз не разбрах-кръстче с "Мартеница се шие "единия конец- за едната посака. Втория-за другата? Сериозно Саня- с тебе сме на една вълна-днес се канех да питам същото!:idea:

Sanya
23.06.2010, 15:30
И още един въпрос, ако може...
"Полный крест в 1 нить" - да го чета ли като - "Шиене на кръстче с една нишка"? (за разлика от шиенето 1:1, където нишката е двойна)
Потърсих готов ушит гоблена, та дано видя как е ушит този цвят, но открих само това: http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i096/1001/f3/4cb2f91f444f.jpg.html
Ето за кои миниатюри става дума: http://radikal.ru/F/i050.radikal.ru/0912/ad/86457066371a.jpg
Най-верен и логичен ми се струва съветът на NIA -единият цвят в едната посока, а другият в другата. Ще стане интересно :-)
Благодаря на всички за помощта!

biskvitka_
23.06.2010, 16:30
Мацки, с една нишка панамата ще прозира. Освен ако не шиете на супер ситна панама (поне 22 - 28 каунт).

NIA
23.06.2010, 17:33
Извинявайте, но и аз не разбрах-кръстче с "Мартеница се шие "единия конец- за едната посака. Втория-за другата? Сериозно Саня- с тебе сме на една вълна-днес се канех да питам същото!:idea:


НЕ ! С мартеница се шие с двоен конец, по един от всеки цвят. Но тъй като в инструкцията е дадено да се шият кръстчета с един конец, а в два цвята, тогава би трябвало да се шие, както по-горе казах: в едната посока с единия цвят и в другата посока с другият цвят.

Бисквитка, ако в инструкцията е посочено да се шие с един конец, дори да прозира, точно в това е ефекта.Ще се получи ефирна картинка.

RUSINOVA65
23.06.2010, 18:33
:confused:Извинете ме за глупавия въпрос,но кой знак е за мартеницата?Доколкото виждам за двата цвята има два знака/в ІV - 1/
Може би за 2,3 и 4 се отнася по един цвят в двете посоки

nenynp
23.06.2010, 23:53
точно така,това ти е мартеничката.взима се по 1 нишка от двата цвята!!И действително ти е в IV

Пухче
24.06.2010, 00:05
:kissyou: мартеница-една нишка ог единия и една нишка от другият цвят.Шие се кръстче.Това е ...

dushkova
24.06.2010, 13:11
Аз не виждам в схемата в едно сложени двата знака. Вчера не обърнах много внимание. Разгледай добре,,ако са двата знака заедно ,вероятно, двата цвята ще се шият единият в едната посока ,а другият - в другата.Така поне има в Ланарте различни знаци с различен кат конец.Пак ще погледна и ще ти пиша на лсАко се досещам първият цвят мрежа 3856 вториат цвят това е нещо като седмица ,единица-725. Поне така са показани в дупчицата ,следователно има два цвята,1 нишка и два знака с пълно кръстче. Вече съм сигурна,че е кръстче с 1 кат ,но различните знаци се отнасят и за различни конци. Дано да съм помогнала . Успех!

rostso
24.06.2010, 14:37
Аха.... гледах, гледах и май го разгадах.... Всичко е ясно!

В гнездата 1, 2, 3, 4 има по два различни цвята конец. В гнездо1 виждам закачен жълт и прасковен. И в легендата номер едно има един символ за жълтия конец и втори символ за прасковения. Няма никакви мартеници! Просто двата цвятата са закачени на едно място.

Така например за двата цвята в N3 също има два символа - "Т" - за бялото и "x" - за другия цвят. За N4 и N2 би следвало пак да е така. Това ли е цяла схема?

Sanya
24.06.2010, 18:17
Аха.... гледах, гледах и май го разгадах.... Всичко е ясно!

В гнездата 1, 2, 3, 4 има по два различни цвята конец. В гнездо1 виждам закачен жълт и прасковен. И в легендата номер едно има един символ за жълтия конец и втори символ за прасковения. Няма никакви мартеници! Просто двата цвятата са закачени на едно място.

Така например за двата цвята в N3 също има два символа - "Т" - за бялото и "x" - за другия цвят. За N4 и N2 би следвало пак да е така. Това ли е цяла схема?

Май наистина няма никакви мартеници. Целият комплект конци е на четири картончета и както виждам, в І до ІІІ няма такива двойни цветове, а като двойка са само последните четири цвята от картонче ІV (последното). Хората просто са си спестили направата на ново карточне заради 4 цвята :-) хахах Пък аз цяла тема направих и голямо гадаене падна ;-)
Благодаря на всички и най-вече на rostso за разгадаването на загадката!

dushkova
24.06.2010, 19:52
Успяхме май да се справим с гатанката.Повече очи по-добре :idea:

bariksto
24.06.2010, 20:23
Аз пък не виждам по два знака за два цвята освен на 1.

2,3,4 са с по два цвята ,а един знак :confused:

emi.v
20.09.2010, 19:42
Може би въпросът ми е глупав,но досега не съм шила с мулине меланж.Как се шие с такова мулине?

dushkova
20.09.2010, 20:22
Както с обикновено мулине.:idea: В модела ти трябва да е указано къде се шие с меланжираното мулине. Те също са с номерация.:loveglasses:Успех!:kissyou:

Elfinis
26.12.2012, 18:45
Момичета, имам нужда от помощ . Шия кръсче - 2 нишки , има знаци , които се шият с една нишка от един цвят и една от друг. Четейки темата разбрах , че се шие едновременно с двата , но трябва ли двата конеца да се усукват един около друг като мартеница или просто се вдяват двата ?

Nev
26.12.2012, 20:07
От моя скромен опит мога да кажа, че е все едно. В началото ги усуквах, но вече - не.

mamanushi
27.12.2012, 09:42
Няма нужда от усукване, то се получава в процеса на шиене.

Elfinis
27.12.2012, 10:30
Благодаря ви много за оказаната помощ :)