PDA

Покажи пълната версия : От XSD в .......



bariksto
28.06.2010, 05:39
Здравейте, имам въпросче относно схемите в xsd формат.
С Patern maker мога да си направя тези схеми от цветни в графика и да си ги увелича колкото искам . Не съм пробвала ,но подозирам, че като ги принтирам дори и в графика те ще излязат с формата на който принтирам-съответно А3 или А4 . За по малки моделчета добре ,но за по големи това няма да ме устройва,защото схемата ще остане нечетлива . Въпроса ми е може ли такъв файл да се преобразува във pdf например или как да го принтирам от Patern maker с желаните от мен размери?
С две думи как да извадя четлива схема на гоблен с размери 300 на 400 бода в графика от xsd файл ?
Благодаря предварително на отзовалите се :kissyou:

bariksto
28.06.2010, 12:44
Благодаря,справих се с Pattern maker,а за PDF :confused:

ypa
28.06.2010, 12:45
Както е написала Iliana67, но само да допълня.

Първо си настройваш File/Print Setup - формата на страницата и ориентацията
Второ си настройваш File/Page Setup
Трето ( в което не съм много сигурна: настройваш си изгледа на схемата да ти показва символите и мрежата иначе поне при мен печатам цветна картинка, а не схема)
После отиваш на Print Preview - и там виждаш точно колко страници и какво ще пише на тях.
И ако ти харесва - PRINT.

За PDF e по сложно. Трябва ти Acrobat Distiller. Или някоя програмка, която се прави на принтер, но прави ПДФ. FinePrint се сещам на първо четене, но предполагам че вече има много такива безплатни.

А аз ще се възползвам от темата да попитам: Мога ли да го накарам да прави схемата от долу на горе, т.е. първа страница да е долния десен ъгъл, а не горния ляв. И съответно, което ми е по важно застъпвашите се символи(тези които са в сиво) да са от долу и в дясно. Начина по който разполага схемата е много подходяща за тези които започват гоблена от горен ляв ъгъл, а аз не мога да се пречупя и започвам от долен десен и ми е трудно да следя коя е следващата страница.

Съжалявам за дългото обяснение, но дори така имам чувството, че не го обясних както трябва. Дано някой ме разбере :D

Q10
28.06.2010, 13:05
ако си инсталирате виртуален принтер също може да си трансформирате файловете от xsd в pdf

bariksto
28.06.2010, 13:53
Получи се ! Изтеглих си виртуален принтер и мога да преобразувам от хсд в пдф, а също така на Патерна мога да си ги принтирам колкото големи искам .
Благодаря на всички Ви и най -вече на Pepina :kissyou: