PDA

Покажи пълната версия : Някой ползва ли гергеф при бродиране на гоблен?



IVKA
25.02.2006, 02:35
Уважаеми колежки по хоби :wink: досега не съм прочела някой от вас да е правил коментар относно този атрибут за бродиране на гоблени. Хайде сега да ви чуя кой как шие своето ръкоделие. На кой от вас му е удобно и на кой не да ползва гергеф при бродиране на гоблен.
Аз да Ви кажа съм пробвала да шия с гергеф но......нещо не ми вървеше бода както трябва.
ЧАКАМ ВАШИТЕ МНЕНИЯ . :smokin: :coffee:

Nadezhda
25.02.2006, 02:55
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=101
Тук има цяла тема изписана за гергефите :wink:

Dayli
25.02.2006, 10:34
Шила съм с гергеф 4-5големи гоблени,отначало ми беше странно,но свикнах.Практични са за голям гоблен

Nelson
27.02.2006, 19:33
Пробвах един път,ха-ха,и то само за да се почувствам някак си по средновековно...защото нали едно време жените са шиели с гергефи.Ама то взе че ми хареса.Е,гоблена беше малък,и го използвах най-накрая за да ушия контурният бод.Иначе на по-голям гоблен едва ли бих пробвала.Ето го и самия него

Nelson
27.02.2006, 19:38
Нещо не се получи прикачването на снимката.Гоблена се казва "Непорочност".Ето го: http://www.batepepo.net/gallery/showimg.php?file=/nelson/Gobleni/Moite%20gobleni/%CD%E5%EF%EE%F0%EE%F7%ED%EE%F1%F2.jpg

AVIANA
27.02.2006, 21:00
А аз не мога да си представя да шия без гергеф.научих се така и ми е много удобно. моя е малък дървен и ако трябва да шия без него много се бавя.мисля че е въпрос на навик.но пък ми спестява доста време разширява"полето"на действие и не си играеш постоянно да премяташ краищата. пък и ако подпъхвате конеца при начало и край става по бързо и по красиво.....поне за мен

rodich
28.02.2006, 09:55
разширява"полето"на действие и не си играеш постоянно да премяташ краищата. пък и ако подпъхвате конеца при начало и край става по бързо и по красиво.....поне за мен

Май ще ме навиеш да опитам [:]
До сега не съм хващала таквоз чудо на природата и си мисля, че ще ми е неудобно ..... ама ако на големия гоблен като го местя се получат белези ????!?!?
Да изчакаме и мнението на по-опитните :wink:

sLaV
28.02.2006, 10:11
Шия понякога с гергеф, понякога без. Когато гоблена е голям, ми е по-удобно без гергеф, защото ми натежава като го държа и шия по-бързо без него. Но наблюденията ми са, че с гергефа не се изкривява гоблена и бода става равен и хубав. А белезите от гергефа се махат като се изпере гоблена и изглади. Лично аз шия по-бързо без гергефа, а може би е въпрос на навик. :yes:

margo
01.03.2006, 13:19
За мен е по-удобно с гергеф. Големината на гергефа зависи от големинета на гоблена или от това дали е дървен или пластмасов. По-удобно е, виждаш всичко ясно, а пък и по-малко се "криви" след това ушития гоблен.

veni_3000
01.03.2006, 16:08
Доскоро шиех с гергеф и се получаваше доста голямо изкривяване на гоблена от както шия без гергеф има съвсем леко изкривяване . :yes:

mar4ela
10.03.2006, 17:49
Незнам защо ви се изкривяват гоблените , когато шиете с гергеф :?: :? , аз ли4но без това 4удо на природата немога. Дори и да е по голям гоблена си го навивам отстрани кадето остава панамата, захващам с безопасна игла и вси4ко е ОК.
Аз без гергеф НЕМОГА [:]

Nana
21.03.2006, 10:07
Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!

mylli
21.03.2006, 10:10
Аз не шия със гергеф, но съм опитвала, не ми харесва и не става само отгоре както обикновенно, а трябва боцваш отгоре изгегляш отдолу и така...... а пък може би на мен не ми се отдава, нека кажат тези който шият с гергеф :yes:

margo
21.03.2006, 10:17
Шие се нормално - т.е. не бод по бод - отгоре отдолу, ами така както е и без гергеф. Естествено не бива да е много опъната панамата.

Mimeto
21.03.2006, 11:08
Аз тъй като шия от скоро и съм на средата на първия си гоблен да ви кажа, че шия с гергеф и шия бод по бод. Така де боцваш отгоре изкарваш конеца и после боцваш отдолу. Ама ще взема да опитам и само отгоре пък да видим какво ще се получи. :oops:

qni
21.03.2006, 11:46
В началото и аз не можех да шия с гергеф ,но в последствие се научих.Според мен е необходимо време ,за да се свикне с него.Сега не мога да шия без гергеф,не ми е удобно .Панамата ми е изпъната и по-лесно я завъртам,шия само от горе и бързо. :oops:

mar4ela
21.03.2006, 12:13
Аз шия само отгоре, защото панамата ми е леко опъната и нямам време да бода първо отгоре после отдолу.Може би съм свикнала и ми е лесно.
Въпрос на навик :) , но без гергеф НЕМОГА :cry:

veni_3000
21.03.2006, 12:15
Шила съм и с гергеф и без гергеф и двата начина имат плюсове и минуси.Когато се шие с гергеф панамата е по опъната и се вижда по добре но се изкривява гоблена и то много .Без гергеф е малко по трудно за тези които не са свикнали но затова пък не се изкривява гоблена . :yes:

Nana
21.03.2006, 12:45
Шила съм и с гергеф и без гергеф и двата начина имат плюсове и минуси.Когато се шие с гергеф панамата е по опъната и се вижда по добре но се изкривява гоблена и то много .Без гергеф е малко по трудно за тези които не са свикнали но затова пък не се изкривява гоблена . :yes:
Не мога да разбера това изкривяване с гергеф. :( Самия гоблен ли става крив или където го стяга гергефа?
Моето мнение е че гергефа е много удобен, където на малка площ има много цветове, но аз шия бод по бод и става бавно. Другото, което забелязах става супер равно.

qni
21.03.2006, 12:58
И аз нещо не мога да разбера за какво изкривяване става въпрос? :?

AVIANA
21.03.2006, 13:47
Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!
izvinqvaite che nas latinica
moje da se shie i samo otgore.vupros na navik.na men ne mi e problem.probvai i sama shte precenish koe e nai udachno za teb

AVIANA
21.03.2006, 13:49
Имам въпрос към шиещите с гергеф - как движите иглата? Бочваш отгоре и изтегляш отдолу и обратно или нормално си шиете само отгоре? Благодаря!
izvinqvaite che nas latinica
moje da se shie i samo otgore.vupros na navik.na men ne mi e problem.probvai i sama shte precenish koe e nai udachno za teb

mar4ela
21.03.2006, 15:16
4естно казано и аз незнам защо им се изкривяват гоблените :?
До сега колко гоблени съм ушила от гергефа не съм забелязала да се изкривяват, много ясно 4е се кривят в посоката в която шиеш, но това няма как да се избегне, то си се полу4ава от самия наклон на бода.

sLaV
21.03.2006, 15:21
Точно така,изкривява се малко от самия наклон на бода и ако се шие много стегнато, а не от гергефа. Освен това трябва да върви равномерно. С гергеф или без, кой както е свикнал в крайна сметка. :lady:

Mariana
21.03.2006, 17:54
Minah i bes gergef.Ami i pri mene parvia goblen ste6e da se iskrivi ,ama maika mi raspori kakvoto biah 6ila mn.stegnata,t.e.vsi4ko, u6ih go pak,ve4e ne tolkova stegnato . Toi se opravi i as se nau4ih da 6iia. :)

rebostobg
05.04.2006, 15:45
:-| Аз шия без гергеф, но по-малки гоблени. Може би при по-големите ще е удобно с него :?: :!:

lubov
05.04.2006, 16:24
:hello:
Гобленчето се изкривява само при много стегнато шиене и в никакъв случай от гергефа. Аз лично използвам само за гоблените, при които не се налага да се сменят много цветове, просто не ми е удобен иначе. :wink: Не зная на другите, които ползват гергеф как им е удобно, но аз шия само отгоре :yes:

AVIANA
05.04.2006, 17:22
мисля че гоблена се изкривява заради наклона на самия гобленов бод а не заради гергефа.забележете че се изкривява в обратна посока.

rebostobg
05.04.2006, 20:44
:? И аз мисля, че от гобленовия бод се изкривява :!:

Nelia
06.04.2006, 23:13
:hello: Само веднъж опитах с гергеф,но не ми беше удобен. :wink:

desinda
07.04.2006, 09:44
:hello: Никога не съм шила с гергеф, но като чета и препрочитам-мисля че ще опитам и аз!Но ще имам нужда от помощ!Като си купя ще питам и ви моля да помагате!А сега шия Възкресението и ми е страшно трудно като трябва да го събирам почти целия в ръка!Не ми е ясно и това как и къде навивате краищата!
Но ми кажете колко голям гергеф да си купя за този гоблен!Аз по-принцип шия по-големи!Помагайтеееееее! :(

fragile
07.04.2006, 11:40
Моят гергеф ми е от баба ми :)
Точно в момента не мога да го ползвам обаче, защото шия Winter field на John Clayton, а той е тесен и дълъг не се хваща от гергефа
Удобен ми е, защото опъва добре панамата :yes:

Valja
07.04.2006, 20:32
Desinda, и аз съвсем скоро започнах Възкресението. Преди да го започна прегънах горната част на панамата така, че долния ръб да стигне на около 1/3 от долния край и го приших, а после - по същия начин - още веднъж - получи се слой от 4 ката, но размера се намали значително. Като стигна до пришитото, ше го разшия и ше го пришия пак, но по-нагоре.

desinda
08.04.2006, 11:27
Valja,благодаря ти за идеята!Ще пробвам!Но няма ли това всичкото, макар и нагънато пак да бъде в ръката ми и да трябва да го държа!Аз сега шия в дясната част, там където е тревата и кръстовете!Ох, не мога да обясня!Но ще пробвам твоя начин!Но мисля да си купя и гергеф,т.к. следващия ми заплануван гоблен/освен тези които шия/ е "Вечер на село"И той също е огромен!Ще видя какво ще измисля!
Може би не е тук мястото, но имам доста интересни схеми на гоблени,които поради липса на фотоапарат и умения не мога да покажа :( А ми е съвестно-вие толкова ми помагате!Но ще работя по въпроса! :lady:

валчо балчо
11.04.2006, 21:35
Гергефът ми върши чудесна работа когато шия гоблен с кръстад бод, при гобленовия бод не го ползвам защото въобще не е удобен за моя стил на шиене.

Sonja
12.04.2006, 16:59
Предпочитам гобленовия бод и не ползвам гергеф [:] да де не съм и пробвала друг бод , но никога не е късно :angel:

Pandora
13.04.2006, 20:48
Аз отна4ало опитах с гергеф(защото имах),но изобщо не ми беше удобно и веднага го зарязах :lady:

jeinav
23.04.2006, 20:59
шия само с гергеф и малки и големи гоблени ,опитвала съм без него но не ми е удобно колкото до изкривяването не съм сигурна че гергефа е причина

katya
03.05.2006, 22:05
:D опитът ми да шия с гергеф беше много комичен.

jeinav
03.05.2006, 22:24
от първи път не става шиенето с гергеф но като му намериш мястото в ръката си после е незаменим :flower:

chedenceto
03.05.2006, 23:04
Хайде и аз да споделя! Когато за пръв път опитах бродиране с гергеф ми беше много трудно, НО аз съм инат и продължих. После дланта ме боля цяла седмица, но в крайна сметка свикнах с гергефа и сега не мога да шия без него. Панамата ми е изпъната и дупчиците се виждат по ясно. Имам два гергефа единият е №2, а другия №6. Когато работя големи гоблени ползвам по - големия, а когато работя малки гоблени или 1:1, когато гобленът е с детайли ползвам малкия.
С гергеф е много по - удобно, особено за големите гоблени, защото панамата не тежи и не е необходимо постоянно да я премяташ.
Та с две думи: Не мога без него (гергефа) :no:

валчо балчо
04.05.2006, 16:26
Както ми беше казала една стара гобленарка, която ми показа как да бродирам КОЛКОТО СА ГОБЛЕНАРИТЕ ПО СВЕТА ТОЛКОВА СА И РАЗЛИЧНИТЕ НАЧИНИ ЗА ШИЕНЕ :rainbow:

petkova26
28.02.2007, 15:33
:-| От начало като започнах да бродирам малки гоблени го правех с гергеф,а сега големите ги бродирам без гергеф,защото много тежат!:clap: :clap: :clap:

polito
02.03.2007, 10:57
Аз съм се пробвала да шия с гергеф,но ми беше много неудобно.Фактът може би се дължи на това ,че шия с лявата ръка .:confused:

lari
03.03.2007, 10:16
И аз съм пробвала с гергф,но не се получи нито на малък, нито на голям гоблен. Може би е въпрос на навик. Но моя приятелка шие от години само с гергеф,защото си е чупила китката и не може да я движи достатъчно. Гоблените й стават много равни.Най-големият й гоблен е Сиси.:) :idea: :clap:

kameia
04.03.2007, 23:25
:confused: а какъв размер е най-подходящ:?: да става и за средни и за по-големи гоблени:D

mery_kostadinova
05.03.2007, 15:57
Никога не съм шила с гергеф но ще ми е интересно да опитам. Мисля че изглежда много красиво когато жена шие с гергеф. Нещо като да пушиш с цигаре. Е аз не съм и пушила де!!!:smokin:
Много изискано изглежда но не знам дали ще ми е удобно. Като опитам пак ще пиша:D

dima67
05.03.2007, 16:23
Аз не мога да шия без гергеф:) С гергефа се опъва панамата и така се шие по-лесно,е това е лично мое мнение,разбира се

Pepito
05.03.2007, 21:50
аз сега се уча да шия с гергеф

Nana
06.03.2007, 10:27
Преди шиех без гергеф. Сега обаче без него не мога. Имам 2 - 10-12см. диаметър и около 25см. диаметър. С малкия е много удобно и много красиво става.

Mimik
06.03.2007, 18:27
Аз свикнах да шия със гергеф и вече не мога без него. Използвам дори за съвсем миниатюрни мотивчета. Без него ме заболява лявата ръка, с която държа гоблена

mimka
06.03.2007, 19:42
Аз все си мисля ,че няма да мога да шия с гергеф ,по простата причина, че движенията стават повече:greeneye: .Ако не се лъжа- нали все ки гобленов бод ще минова отгоре- отдолу...Ха-ха:p разбрахте ли ме какво искам да кажа:oops:

frentcheva
07.03.2007, 10:38
Разбрах те напълно.Точно затова и аз не го използвам.За едно диагоналче гобленов бод ще ми трябват две движения а без гергеф го правя седно движение.А за да виждам дупчиците на панамата просто използвам фокусирано осветление.

Nana
07.03.2007, 12:10
Аз все си мисля ,че няма да мога да шия с гергеф ,по простата причина, че движенията стават повече:greeneye: .Ако не се лъжа- нали все ки гобленов бод ще минова отгоре- отдолу...Ха-ха:p разбрахте ли ме какво искам да кажа:oops:

Не е задължително. Аз шия така /с повече движения/ само в едната посока, но в другата се шие като без гергеф. Специалистите шият и в двете посоки като без гергеф т.е. движенията им не са повече.

frentcheva
07.03.2007, 13:25
АМИ БРАВО НА СПЕЦИАЛИСТИТЕ!:clap: ЗНАЧИ АЗ ИМАМ ДОСТА ДА СЕ УЧА.ХИРУРЗИТЕ И ТАПИЦЕРИТЕ ИЗПОЛЗВАТ ЕДНИ ИЗКРИВЕНИ ИГЛИ.ТА АЗ КАТО ВИДЯ ГЕРГЕФА И ВСЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ТЯХ. СЯКАШ ИДЕАЛНО ЩЕ СИ ПАСНАТ!:confused:

mimka
09.03.2007, 12:20
В крайна сметка всеки сам избира как да шие.Аз не мога с гергеф ...и това е.:greeneye: А и съм по припряна и няма да издържа на по - бавни/за мен/ движения:rainbow:

Nana
09.03.2007, 12:45
.ХИРУРЗИТЕ И ТАПИЦЕРИТЕ ИЗПОЛЗВАТ ЕДНИ ИЗКРИВЕНИ ИГЛИ.ТА АЗ КАТО ВИДЯ ГЕРГЕФА И ВСЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ТЯХ. СЯКАШ ИДЕАЛНО ЩЕ СИ ПАСНАТ!:confused:

И на мен ми беше блеснала тази идея, но не съм я пробвала. Между другото иглите са от неръждаема стомана, но са много остри. :D

mirawuchu
08.04.2007, 13:38
:-| Аз си търся пласмасов гергеф ако някой знае къде се продава да каже обиколих всички магазини за гоблени в Пловдив?

tonytom
09.04.2007, 08:41
Purviat mi goblen beshe" Kazanskata madona".Zapochnah bez gergef i za 1 mesez ushih samo edna treta ot goblena.Posle opitah s gergef i razbrah kakva ogromna razlika ima-za sledvashtia edin mesez ushih ostanalite dve treti ot goblena.Stana mnogo po ravno,po-krasivo.Lesno se shie-dupkite stoiat otvoreni,ne stiagash, a vurvi gladko.V nikakuv sluchai ne se shie samo otgore-muka e taka,zashtoto panamata e opunata,ziala borba bi bilo da se podpuhva samo otgore.Bodva se otgore-izvajda se otdolu-dobiva se navik,rutina/edna vecher mujut mi me gledal kak go pravia i kaza,che sum stanala kato shevna mashina-taka burzo sum bodiala otgore-otdolu.../
Sega za nishto na sveta ne bih zapochnala pak onazi muka-da shia bez gergef.
Lesno se svikva-derzai i niama da sujaliavash!

ani4ka
10.04.2007, 13:20
Аз не мога да шия без гергеф:) С гергефа се опъва панамата и така се шие по-лесно,е това е лично мое мнение,разбира се

Съгласна съм,аз също не мога да шия без гергеф.:thumbup: Вярно е че остават белзи там където е бил,ама след като се изпере и изглади те не си личат.:yes:

atina
11.04.2007, 15:20
Направо съм изненадана от факта,че шиенетос гергеф става по-бързо от това без.Сигурно някои го правят,но аз опитах, ших упорито дни наред, но просто е толкова бавно,че...Гергефа го имам от майка ми и само защото е красив исках да го ползвам, но уви!Не ползвам и лупа.Единствено имам един месингов показалец,който влиза в употреба.

katya
22.04.2007, 15:13
Никога не съм шила с гергеф. Вижда ми се трудно.

kireto_stz
22.04.2007, 20:28
Шия с гергеф, свиква се и после е по-трудно без него. И не е вярно, че рябва да правиш по 2 движения на бод - все отгоре си шия, само иглата се държи по друг начин, по-близо до панамата.

hrisalinda
23.04.2007, 14:46
Шия само с гергеф!Не мога да си представя как се шие без гергеф. Нали този инструмент точно за това е измислен!
А панамата, която ми е отдясно и е извън гергефа я защипвам с една щипка за пране за гергефа да не ми се мотае! Така ми е най-удобно.

marji
23.04.2007, 14:56
Шия с гергеф, свиква се и после е по-трудно без него. И не е вярно, че рябва да правиш по 2 движения на бод - все отгоре си шия, само иглата се държи по друг начин, по-близо до панамата.

Не зная доколко се свиква, но аз се мъчих два месеца като грешен дявол и така и не успях. Опитвах с две движения - отгоре и отдолу, пробвах и само отгоре да бода, но панамата ми се струваше много опъната и иглата не можеше да пробие обратно горе. От натискането с пръстите и иглата панамата доста се разхлабваше, но пак не се получаваше. И ставаше толкова неравномерно, сякаш за първи път хващах игла. А за скоростта на шиене - да не говоря. Явно това "свикване" с гергефа не на всеки се отдава!

mery_kostadinova
23.04.2007, 15:11
Както писах преди, купих си гергеф. Опитвам се да шия с него, но честно казано само ми пречи.

katya
23.04.2007, 15:57
Мери и аз мисля като теб. Взех един от колежка за проба, но той само ми пречеше.
:uhhhh:

Marina
19.05.2007, 13:09
При гергефа шиенето става като се бодва отгоре и се вади отдолу. След това аналогично се боде отдолу и се вади отгоре. Целта е панамата да е максимално опъната, за да са ясни дупчиците и шиенето да става равномерно.:idea:

Mary Ch.
19.05.2007, 16:20
И аз шия само с гергеф. Не мога да си представа, че мога без него. А иначе пана и карета с къстат бод шия без.

merilinm
07.12.2007, 16:29
аз имах един " заравен" от време оно гергеф в шкафа и все се чудех дали да го ползвам. като не можах да се преборя с щампата, защото е много твърда панамата, го опънах на гергефа. малко е по - лесничко да се шие. иначе фините неща си ги работя засега без гергеф.

leti_at
07.12.2007, 18:25
Здравейте и от мен.
Лично аз никога не съм се пробвала да шия с гергеф...даже по-сложно ми се вижда...това да го местиш непрекъснато, да ти оставя следи. Мисля, че е въпрос на свикване.
Пък и аз от последните два гоблена придобих отвратителен навик-:( да "скачам" по панамата както ми падне,т.е. омръзне ми един цвят- отивам да шия на друго място, с друг...и така, гоблените ми изглеждат много смешно ,преди да бъдат завършени...от тук шити, от там боднати...и тази цялата операция с гергеф ми се вижда мъка голяма....
Преди бях по-дисциплинирана- като хвана долния ляв ъгъл.... и ред по ред....ама сега....поразглезила съм се.:D

antonia
09.01.2008, 12:26
здравейте и от мен! сега видях темата и мога да кажа, че от години (ако не и от начало откакто съм започнала да шия) ползвам гергеф. имам 3 големи и 1 малък. без гергефа все едно не мога да си намеря гоблена из ръцете. изпълвам почти наред мястото в гергефа. въпрос на навик:)

lali
09.01.2008, 21:23
Когато се учих да шия баба ми ми даде нейния гергеф който на практика си бише антика. След години когато децата ми го счупиха ме беше яд, но е факт че свикнах с гергеф и сега не мога да ушия нищо без него. Панамата ми е силно опъната и боц-отгоре, боц-отдолу, изобщо не мога да си представя как бих държала панамата без гергеф.

gabeto
06.08.2008, 00:44
а не се ли обърквате с гергефа като не се вижда цялата панама как е разграфена /когато е по-голям гоблена/

gabeto
06.08.2008, 01:01
И на мен ми беше блеснала тази идея, но не съм я пробвала. Между другото иглите са от неръждаема стомана, но са много остри. :D

има с остри върхове напр. за кожни шевове и с обли върхове напр. за чревни шевове, но в интерес на истината не съм пробвала

СИЛВИЯ
06.08.2008, 11:10
Аз шия само с гергеф:oops:

valq_78
06.08.2008, 14:46
Никога не съм шила с гергеф. Вижда ми се трудно.:thumbup:

jivi
06.08.2008, 16:50
pyrviq mi goblen sym go 6ila bez gergef i mnogo se izmy4ih -kupih si gergef i otna4alo opyvah mnogo panamata i mi se stori mnogo po trudno otkolkoto bez nego ,no sega ne si opyvam tolkova mnogo panamata 6iq samo ot gore s iglata i mi e mnogo lesno i kogato zaparqm koneca sy6to stava mnogo byrzo.znam ,4e s gergef trqbva da ti e opynata panamata ,no ako iskate probvaite moq na4im moje da vi e polesno.

makrat
06.08.2008, 21:12
Аз също шия само с гергеф. Не ми се получава иначе. Панамата, която виси от всякъде ми пречи и ме дразни:mad: А майка ми пък не може да шие с гергеф, не и е удобно. Така че-всеки по своему:yes:

wylchin
17.08.2008, 21:04
Гоблените шия без гергеф, а кръстчетата само с гергеф. Веднъж една ленена панама се повреди от гергефа. Там където беше опъвана нишките се бяха отдръпнали и събрали около гергефа, а по средата имаше огромни дупки. Както и да е оправих ги долу горе с една игла, но от тогава винаги, когато спра да шия свалям гергефа.
Гледах на един филм, как една шиеше на гергеф закрепен на стойка. С дясната ръка вкарваше иглата отгоре, а с лявата отдолу я изкарваше.

merlynn
27.08.2008, 15:27
Никога не съм ползвала гергеф и ми се струва, че ще е доста неудобно придържането му! това е лично мое мнениееее:confused:

BIBETO
27.08.2008, 16:34
Най-напред, когато опитах за първи път, се изля цяла серия от неприлични изрази :D След това се заинатих и започнах напук на мъките да шия с гергеф - еееее, сега не мога и един бод да направя без него.:greeneye: Просто се оказа, че ми трябва подходящ и удобен за ръката ми. А и откак си купих един сравнително малък от магазина с една щипчица, заместваща разните там гайки и винтове на старите гергефи - направо се родих:idea:

rodich
31.08.2008, 18:39
Привет на всички!
Преди време четох и останах с убеждение, че пластмасов гергеф е за предпочитане. От къде може да се купи/поръча(е-bay) че там дето пазаря са само дървени :greeneye: