PDA

Покажи пълната версия : Tulip Trio, The Gold Collection by Dimensions, designed by Igor Levashov



shaton
29.07.2010, 10:04
Ето ме и мен в отбора на пристрастените към Дименшънс. Е, не можах да устоя на тези красоти.. Зарязах си Кандамара и се отдадох на първия Дименшънс, но чувствам, че няма да е последен..
Това е картинката на: Трио лалета. Показвам и другарчето му, което също смятам да ушия: Бели рози.

shaton
29.07.2010, 10:05
Tulip Trio, The Gold Collection by Dimensions, designed by Igor Levashov
панама Аида 14, конци ДМЦ, 1:1, гобленов бод

Да се шие на Аида 14 е голяма отмора, а легендата е направена да се шие лесно и приятно.. Единственият ми проблем бяха конците.. След дълго чудене се реших и започнах да го шия с ДМЦ, пък каквото стане.. Май напразно съм се притеснявала, защото тези лалета са прекрасни..
Уточнявам, че не спазвам напълно инструкциите, защото не обичам да шия ктъстчета.. Карам си го с гобленов бод, но спазвам броя на нишките, шие се 1:1.. След 10 дни работа стигнах дотук:

shaton
05.08.2010, 11:39
Ето, че вече си имам едно лаленце.. уникално.. :( не само, защото го шия с гобленов бод, ами и защото успях да объркам два цвята.. на легендата са отбелязани с незаплънено кръгче.. само, че единият е удебелен, а другият не.. ама то хората са казали: кьорав карти не играе.. не ми се иска да разшивам, защото съм ушила доста с него и засега го оставям както си е... показвам миналата седмица и сега:

shaton
23.08.2010, 10:36
Ето ме след отпуска, да си пусна нов етап. За съжаление сгрешения знак се оказа най-малкия ми проблем, защото се оказа, че съм сбъркала още два цвята!!! Направо не повярвах, шила съм без грешака, но при организацията на конците съм разменила местата на две чилета и познайте какво се получи... "Свободни съчинения" - както се изрази мъжът ми.. :D последваха разшивания на места, защото 2/3 от гоблена го уших вече.. е, друг път наистина ще внимавам.. мисля, че се получи добре в крайна сметка, дотук съм стигнала::oops:

shaton
20.09.2010, 10:38
Леко пообъркано, с цветове в ДМЦ, с гобленов бод, с контурен бод от начинаеща, ала все така прекрасен... днес следобед ще го нося за рамка и скоро ще го покажа съвсем готов и оформен... мисля да дошия кандамара и да започна розите, да си другаруват.. времето е пред мен... ето го:

shaton
24.09.2010, 10:16
Вече е в рамка... За съжаление го снимах вчера късно вечерта и снимките са малко тъмни и на изкуствена светлина.. Рамката изглежда кафява, а всъщност е розова... Мисля да направя една фотосесия на дневна светлина и пак да го покажа.. Ето го:

shaton
27.09.2010, 09:46
Благодаря, благодаря, благодаря за милите думи!
Направих снимки на дневна светлина: :rainbow:

shaton
27.09.2010, 09:52
Продължавам с малко етапче от Белите рози:

shaton
07.10.2010, 09:53
Ето нов етап от розите, а причината за малкия напредък е тук http://goblenite.org/showthread.php?p=381270#post381270:

shaton
09.11.2010, 10:49
Този етап е за Bewitch! Не съм напреднала особено, но и не стоя на едно място. Мислех, че вече никой не следи тези етапи, но тя прояви интерес, та ето:

shaton
05.01.2011, 10:01
Честита Нова 2011 - Годината на Металния Заек, който обещава да донесе мир, радост, спокойствие и много щастливи моменти!!!
Включвам се с малък етап, защото по празниците наблегнах на готвенето и съответно на хапването вместо на бродирането... [:]

shaton
25.03.2011, 11:02
Срам не срам да си покажа творенията. Най-сетне розите са готови. Изпълнени са с гобленов бод, броя на всички нишки е 3. Комплектовката не е оригинална, конците са приравнени в ДМЦ. Аз съм доволна от резилтата, въпреки всичко. Тъй като ги рамкирах по различно време, се оказа, че паспартуто за Розите беше изчерпано и ми предложиха с 0.5 см по широко. Нямаше вариант да изчакам нова доставка, тъй като е спряно от производство. Профилът, който им избрах е нежен като самите тях. Всяко зло за добро са казали хората, защото с по-голямото паспарту и двата достигнаха относително еднакви размери. Предстои да украсят нашата спалня - романтични и нежни!!! Ами ето ги:

Elisa
25.03.2011, 21:12
Надникнах и ахнах. Такова великолепие отдавна не съм виждала. Просто невероятна красота и толкова прекрасно и подходящо оформление. Очевидно сте момиче с тънък вкус и голям естет. Искрени поздравления.:clap::kissyou:

nimate
25.03.2011, 23:13
И от мен имаш :clap: за красотите, които си създала. Наистина са много нежни, както си ги описала. :kissyou:

jivi
26.03.2011, 01:42
:clap::clap::clap:Поздравления както за избора на самите гоблени,така и за изработката и за оформлението.Макар и с малко грешки лалетата са уникални такива каквито са:loveglasses:

GILDA
26.03.2011, 09:17
Мноого сполучливо .Направо са като снимани .Много ми харесват .

arrow
26.03.2011, 09:48
:clap: и от мен.Разкошни са,страхотен избор и на рамки:clap:

viking
28.03.2011, 10:38
много красиви гоблени и много си подхождат, а оформлението е стилно и си пасва чудесно с моделите:clap:

shaton
28.03.2011, 14:47
Много благодаря за милите думи, похвалите и вниманието, драги съфорумки! :-| Удоволствието да завършиш гоблен е уникално, а да му се любуваш на живо още повече.. Обаче, когато това чувство е споделено, щастието е пълно!
Наистина много Ви благодаря на всички:
bewitch (не губи време, а завърши твоите, ще ти се напълни душата да гледаш такава красота),
ddimitrova,
Unknown_lady (рамките ми излезнаха скъпичко, но парите ги прежалих, и на мен ми харесват много),
rodich (така е! при лалетата изпъква розовата рамка, а при розите рамката само ги подчертава; колебаех се дали да не избера зелена, обаче щях да загубя розите и да дам силен цвят.. в крайна сметка избрах дискретната)
caterina (никак не е бързо, много се размотавах с розите, докато лалетата ги уших за около 2 месеца, ала те ми бяха на сърце най-вече)
sianie35 и matcata
Elisa (засрамихте ме; с удоволствие ви следя, напомняте ми по странен начин за произведението: Гордост и предразсъдъци; асоциацията ми е с достолепие, благородство, достойнство и все такива хубави понятия; много благодаря!)
bumer2008, nimate,
jivi (и двата гоблена са сгрешени като цветове, при лалетата 3, а при розите само 1 по невнимание де! не съм спазвала инструкциите относно бод и брой нишки, но това е така, защото наистина нямам време да съм изрядна и си улеснявам работата.. в крайна сметка, пак са красиви, нали :idea:)
GILDA (верно са като снимки, но само отдалече, отблизо си личи, че са гоблени, все пак са шити на аида 14)
arrow, viking, още веднъж БЛАГОДАРЯ!:kissyou: