PDA

Покажи пълната версия : Какъв е моят гоблен?



Niksyna
04.08.2010, 13:40
Здравейте! :hello:
Казвам се Николай и се зачетох във вашия форум, тъй като имам един гоблен в къщи и нямам никаква представа нито с какви конци е шит, нито качествено ли е ушит, истински ли е, имитация ли е и все такъв род въпроси, на които може да отговори само специалист.
Понеже виждам, че тук почти всички знаете много за гоблените и наистина разбирате, моля ви, ориентирайте ме що за гоблен имам.
Качвам две снимки, по които се надявам да получите поне бегла представа. Снимките са тук:
http://picasaweb.google.bg/n.radunchev/oNXCyG#

Q10
04.08.2010, 13:45
Хитлеровата зима, за конците не мога да кажа,струва ми се,че е бродиран 1:4
от мен толкова по разпознаването
поздрави

Светла Петрова
04.08.2010, 13:55
Гоблена се казва "Зимна нощ" и както е по-известен в гобленарските среди Хитлеровата зима, защото е бил в кабинета на Хитлер.
Бродиран е 1:4 както е оригиналната разработка на фирмата Вилер.Но конците ми се виждат (може и от снимката да е) по-тъмни от оригинала.Ако е бродиран в далечните 60-70 години на миналия век може и да е оригинал...., а ако е в по-скорошен етап - може и да е комплектовка на друга фирма.
Ако си ценител на това изкуство може да го оставиш да краси дома ти.Изборът е твой

mi6o
04.08.2010, 23:42
http://milkais.multiply.com/photos/album/2/my_goblens#photo=5 Тук може да видиш моята" Зимна нощ".Просто е в друга цветова гама,но е красив гоблен!

Niksyna
05.08.2010, 00:43
Да, mi60, гобленът наистина е красив! :yes:
Светла, що касае цветът на моя, не знам какъв точно цвят трябва да е оригиналът, но определено, когато се снима със светкавица (както е в моя случай), цветовете стават малко изчанчени.
За жалост май няма да мога, да го оставя, да краси дома ми, защото ми трябват пари и явно ще се наложи да го продам. :(
Иначе преди малко говорих с майка ми, която каза, че е бродиран приблизително преди 15 години и доколкото тя знае е с оригинални Вилерови конци. Правила го е една жена, която се е занимавала само с това и ги е продавала на чужденци.
В крайна сметка е важно, че с дружни сили поизяснихме картинката.
Много благодаря на всички отзовали се! :flower: