PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за Северното сияние на Dimension



sianie35
21.08.2010, 10:24
Здравейте ,мили момичета!Преди няколко дена завърших първия си Dimension сега съм се заела със Северното сияние, но имам затруднение-не мога да разбера какво значи Overlay Cross Stitch и Overlay Half Cross Stitch,Overlay colors .И още да питам-бода Couching-прихващането на конеца пак със същия цвят ли става? Прилагам и снимки, много моля тези ,които са запознати или са шили този гоблен да помагат.

biskvitka_
21.08.2010, 11:06
Overlay Cross Stitch - шият се кръстчета с цвета, който е посочен в легендата. След това върху тези кръстчета се шие още еднин ред кръстчета, с един кат блендинг филамент.

Overlay Half Cross Stitch - по същия начин - шият се половинки кръстчета според легендата и отгоре им се минава с един кат блендинг филамент.

Overlay colors - буквално са цветове, които лежат върху други.

sianie35
21.08.2010, 14:44
Overlay Cross Stitch - шият се кръстчета с цвета, който е посочен в легендата. След това върху тези кръстчета се шие още еднин ред кръстчета, с един кат блендинг филамент.

Overlay Half Cross Stitch - по същия начин - шият се половинки кръстчета според легендата и отгоре им се минава с един кат блендинг филамент.

Overlay colors - буквално са цветове, които лежат върху други.

Най -сърдечно благодаря за помоща, много полезна информация, човек се учи докато е жив!

biskvitka_
21.08.2010, 18:45
Моля! :kissyou:

leti_at
24.08.2010, 02:44
Това ми е един от любимите гоблени-отдавна се заглеждам по него...Ама като се има предвид колко съм натрупала в запас и това ,че от месеци не съм хващала иглата..май ще си остане само мечта:(

sianie35
24.08.2010, 12:13
Това ми е един от любимите гоблени-отдавна се заглеждам по него...Ама като се има предвид колко съм натрупала в запас и това ,че от месеци не съм хващала иглата..май ще си остане само мечта:(

Вземи го почни ,много е приятен за шиене, страхотни цветове ,много добре се получава,като поушия малко може да кача снимка да покажа.

leti_at
24.08.2010, 22:00
Сияние, трудничък ми се струва.Аз имам един започнат Дименшънс- Mother`s pride..Ама нещо хич не ми върви-с тия много различни бодове,катове конци,а хем той се води лесен :D. Причината може би е в това,че аз не обичам кръстчетата..
За сега ще се радвам на твоя..:clap::clap::clap: