PDA

Покажи пълната версия : Обшиване на панамата



bashi
22.08.2010, 14:41
Здравейте!
Извинявам се за тъпия въпрос, но някой може ли да ми обясни (по възможност по-подробно) как да си обшия панамата на гоблена, защото започна да се нищи много :( Не стига, че оставих много малко място отдолу на панамата, а сега и като отпаднаха няколко нишки започнах да се притеснявам.
Предварително благодаря на всички за отговорите!

mamanushi
22.08.2010, 15:23
Можеш да обшиеш на ръка с фестон бод , на машина - зиг-заг или с оверлог. Една дама от нашия форум даде предложение за използване на безцветен лак за нокти покрая на панамата - аз го направих при последния си гоблен, който започнах, но съм шила 1 ден по него и не мога да дам отзив. А за това, че си оставила по-малко, няма проблем. Аз използвах за един гоблен останало парче панама, което беше по-малко, но приших памучно парче плат отстрани на работата и стана. Това не е от голямо значение - важно е за човека, който опъва гоблена при рамкирането. Така, че доп. парче плат не се вижда . Дано съм ти била от полза.

sanita
22.08.2010, 16:26
:D Та тази дама от форума съм аз.Използвам само безцветен лак за нокти .Нанасям го на около 3-4мм по края напанамата.Направи го и няма да имаш притеснения докато завършиш гоблена си.:idea:

bashi
22.08.2010, 16:30
Благодаря много! Оправих се с фестон бод (благодарение на гугъл си намерих едно клипче с подробно обяснение на бода), но ако се наложи може и това с лака да пробвам.

tsvety
22.08.2010, 16:31
Лепило Ц-200 или Момент на Хенкел, струват по два-три лева и са безцветни - и най-важното - за разлика от всевъзможни други - лепят всичко и качествено. Като съвсем леко минеш по-краищата, колкото да отъркаш гърлото на тубата в плата, ще изсъхне за 1-2 мин и няма даже се вижда, че е лепено.

Triana`
22.08.2010, 16:40
Аз го залепям по края с книжно тиксо ,панамата е по-средата за да може тиксото да се прегъне и да залепи и от двата края на панамата :D Много бързо и удобно !Преди да го изпера го отлепям :gipsy: