PDA

Покажи пълната версия : Въртите ли гоблена докато шиете?



animare
24.08.2010, 19:18
Аз съм имам вече около 7-8 гобленчета избродирани, шия бързо но при мене има един проблем че когато ме учиха жената която ми показваше ме научи да въртя гоблена. Аз попринцип почвам от долния десен ъгъл и примерно имам 4 знака , нашивам си 8 бодчета и после да се върна да направя и горните 8 въртя гоблена, и при вас ли е така. Може ли някой да ми обесни как да го правя без да въртя пробвала съм се но някак си много си кривя китката и става много бавно.... а просто при по големи гоблени на всеки знак да въртиш е много изморително.
Благодаря предварително

tsvety
24.08.2010, 21:28
Аз си обръщам гоблените на където падне, даже не ми се вижда уморително. По-зле е да шиеш с дясната ръка наляво ;)

filmi
24.08.2010, 21:31
Всичко е въпрос на навик. Аз въртя гоблена само ако имам да шия дълго време с един цвят, но напоследък май, че не се е случвало.

leti_at
24.08.2010, 21:56
Да, въртя го- иначе не мога!

mina
24.08.2010, 21:58
Аз пък не го въртя и ми е еднакво удобно да шия и надясно и наляво.

Triana`
24.08.2010, 23:09
Въртя го и още как :D,и на мен не ми е уморително:D ,напротив по бързо шия !

animare
24.08.2010, 23:24
Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно

bariksto
24.08.2010, 23:52
Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно
Можеш да пиеш с която ръка ти е удобно и накъдето ти е удобно -наляво или надясно :D :kissyou:Същотото е и с гоблените,важното е да ти доставя удоволствие това което правиш :thumbup:

tdm13
24.08.2010, 23:54
Въртя като пицар тестото за пица. :D
Само когато бродирам с кръстат бод някоя покривчица не въртя.
А дали е правилно да се върти или не,за мен е важно че гоблена става и задната страна е чистичка,почти като лицевата.

skorpion
25.08.2010, 00:13
Абе не трябва да се върти -това по протокол, ама като правя някоя дреболийка направо свят й се завива!
Обаче-не въртете!

tsvety
25.08.2010, 03:03
Е да де и аз така си мисля че шия бързо някъде около час на квадратче, но познати все ми се карат че така не е правилно и трябва да свикна без да въртя,но е ужасно наистина да пиеш с дясна ръка от ляво на дясно

A те твоите познати колко гоблена са ушили и демонстрирали ли са ти нагледно, как се шие часове наред наопаки? :D

Човек трябва да си пази здравето (дори и само за една китка да става дума) и да му е приятно.

animare
25.08.2010, 14:11
Е значи не съм в грешка и си пия добре :))), а вие с безопасни игли ли го хващате когато е по голям?

Nelly_L
25.08.2010, 14:23
Едно време, като шиех без гергеф, и аз въртях гоблените. Важното е да ти е удобно на теб, а не дали е правилно. Според мен, като пробваш няколко варианта, ще установиш кой ти е най-удобен. Сега шия с гергеф и не въртя, но пак не е по-бързо, защото бодеш един път надолу и един път нагоре, а не хващаш по две дупки наведнъж. А като е по-голям гоблена закарфичвам с безопасни игли панамата. ..... и на мен пиенето не ми пречи на шиенето... :)

Nelly_L
25.08.2010, 14:27
.... за да не се дупчи панамата, е удобно да се прихване с едни щипки, с които обикновено се защипва пачка банкноти, например.... дано се сещаш какво имам пред вид... аз използвам и щипките, и безопасни игли.:idea:

rostso
25.08.2010, 15:01
Понякога си завъртам гоблена "надолу с главата" и схемата също и така шия, ако преценя, че ще ми е по лесно.....

neonila
27.08.2010, 14:19
Голямо въртене голямо чудо се е заформило тук...много ме развеселихте с вашите умения да шиете, да пиете и да въртите кога каквото дойде...та и аз така като вас...въртя гоблена само когато имам повече за шиене...иначе се "измъчвам" в правилната посока и се чувствам като с две леви ръце...но аз често съм с две леви ръце, така че свикнах да се "понасям"...а да бродираш с гергеф е голямо удоволствие, но си има цена - става красиво, но бавно...поне за мен е така...с него лесно въртиш накъдето си искаш...и като извод от цялата въртележка: правя нещата така, като ми е приятно и взимам от другите съвети, които са ми полезни...проверявам и прилагам...целувки за вас и хайде на въртележката поне с по един гоблен в ръка...

penka000
28.08.2010, 15:07
Здравейте и от мен!
Аз преди години когато се учех да шия въртях:D,но после се научих да шия без да въртя.Сега даже повече ми харесва,когато шия на обратно :D.Но както казаха и останалите,важното е на теб как ти е удобно.Хубав и приятен ден с някое гобленче в ръка :kissyou:

mechoko
28.08.2010, 15:28
Аз въртя гоблена понякога...като се замисля като шия дълго време с един цвят.penka000 благодаря за пожеланието ,но днес мисля да не шия все пак си е празник макар че ме сърбят ръцете.Поздрави и лек ден на всички

manova_nova
10.09.2010, 15:12
Не съм се сещала чак да го въртя, но понякога го обръщам както казва rostso 'с главата надолу' за да ушия по-далечния край.

Shanni
10.09.2010, 16:19
:D:D:D
Ще ме сбъркате...
ама какви теми започвате само...

Не въртя гоблена, освен че го обръщам и аз от време на време 'надолу с главата', за да стигам по-лесно другия край, защото аз пък... :shy2: го опъвам цеееличкия на рамка и понякога ми е трудно да стигам с дясната ръка чак до левия край.
Но като го обърна си го шия така и не го въртя повече

А да попитам... как следите схемата, и нея ли въртите? :D
Аз и без това трудно я следя, остава и да почна да я въртя...

dudka_85
10.09.2010, 16:50
Мен ме учи една жена и първото,което ми каза тогава е да не въртя гоблена.Но според мен както му е удобно на човек!

mariajuliana
17.11.2010, 18:02
Не,никога не ги въртя

cBuHu
24.11.2010, 01:22
Оооо въртя го и още как... така де - като се налага, се налага :)

bop_bop_mara
24.11.2010, 13:59
Аз напоследък шия кръстчета и там определено ми е по-удобно да шия отгоре-надолу знаците. Най-вече заради това, че когато началните кръстчета от всеки ред са едно под друго, просто няма как първо да завърша долния ред и после да започна горния - това е една и съща дупчица на панамата.
Ако знаците от определен цвят са групирани "отдолу-нагоре" (т.е подравнени са десните крайчета на редовете, а не левите, аз шия първо надясно, после се връщам наляво), завъртам гоблена и си шия отгоре-надолу и надясно-наляво. Понякога си завъртам и схемата, когато усетя опасност от забъркване :)

За гобленов бод, тъй като в началото не шиех съвсем правилно, когато се поправих, свикнах да шия отдясно-наляво и затова си завъртам гоблена на всеки ред (с изключения).

Но държа да отбележа, че не спазвам правилата за хубав гръб на гоблена.

aguadelarosa
24.11.2010, 20:17
Да, въртя го - шия с лявата ръка и от дясно на ляво като се връщам (1:4 )ми е страшно неудобно, ако не го обърна с "главата надолу" :-|

Tais
03.01.2011, 11:47
Не въртя гоблена ,даже допреди 2 години не знаех че като се шие може да се завърти.Тогава имах възможност да шия на предишното ми работно място и колежката ми като ме видя как шия ме попита защо не го въртя гоблена,чак ми и показа а аз се втрещих.Страшно неудобно ми се стори да въртя гоблена насам натам като пумпал.
Но както казаха и други преди мен,важното е като шием да ни е удобно и да ни доставя удоволствие :)

rodich
03.01.2011, 12:05
:) Остави хорското мнение и кой какво казва! Важното е на теб да ти е удобно
Мен например все ме питат защо шия наопаки
Преди да ползвам гергеф или рамка въртях плата, а сега все въртя рамката (но само при завършване на конеца) и току се халосвам с нея, че е с големи размери :D:D