PDA

Покажи пълната версия : моля за малък съвет



rosicaemilova
25.08.2010, 18:10
Здравейте на всички.Нужен ми е вашият професионален съвет.Искам да ми кажете с колко конеца е по-добре да се шие на аида14,ако се използва гобленов бод-3 или 4 конеца.И ако е с 3 конеца,как се започва конеца,в смисъл как се завръзва.Ако е 2,4 или 6 конеца е лесно и ми е ясно как,но 3 незнам?:confused:Възел трябва да се направи,но как,за да не става грубо?
Ако вече има малко изшито си представям как да започна следващия конец,но когато се започва на чисто гола панама,как става?Моля да ме извините за въпроса,може да е малко простичък,но всяко нещо за първи път е трудно и неясно.С уважение към всички вас:kissyou:

marji
25.08.2010, 18:27
По принцип на Аида 14 най-добре се получава кръстат бод с двоен конец - тоест като се натрупат 2 върху 2 ката стават четири. Щом предпочиташ гобленов бод мисля че също трябва да шиеш с 4 ката конец, за да се покрие добре. :idea:Като прегънеш двоен конец на две лесно ще направиш и клупче за започването на първия бод

margo67
25.08.2010, 18:37
Аз ших гобленов бод на аида 14 с 4 ката конец, с 3 ката ми се видя доста рехаво и ми прозираше панамата.:flowerlove:

rosicaemilova
25.08.2010, 20:22
Е щом казвате с 4 конеца,че ще е по-добре,така е супер.Започването на конеца е лесно.Най-добре е да пробвам.:thumbup:

Vili_SS
26.08.2010, 13:10
Здравейте. Изтеглих си от руски форум три схеми на гобленсет но всички са формат .xsd или .pat . Някой може ли да ми каже това .pat с какво се отваря.:confused:

tdm13
26.08.2010, 13:21
Здравейте. Изтеглих си от руски форум три схеми на гобленсет но всички са формат .xsd или .pat . Някой може ли да ми каже това .pat с какво се отваря.:confused:

Pat е формата на програмата PCStitch.Трябва да я имаш,за да отвориш файла.
Xsd е формата на Pattern Maker.
Ако нямаш,програмите,тук ги има кракнати с инструкция в текстови файл за инсталиране

http://dump.ru/file/2980412


ВАЖНО! Когато инсталираш,дръпни кабела за интернет връзката.След инсталацията рестартирай компа.

Vili_SS
26.08.2010, 18:40
tdm13 благодаря много. Със съседката си харесахме гоблените и аз изтеглих схемите и се оказа че не мога да ги отворя. Благодаря ти много:kissyou:

mina
09.09.2010, 21:25
Изполвам тази темичка,защото и моя зов е такъв.Шия четири малки гоблена на Риолис /котки-сезони/.Конците са пухкави-вълнено-акрилни.В указанията пише след ушиване да се изглади и нищо за прането .Някой от вас шил ли е с такива конци и -може ли да се пере?

biskvitka_
09.09.2010, 22:01
Пера с препарат за вълна.

rosicaemilova
24.09.2010, 17:16
Моля ви,кажете ми как да преобразувам схема от PM формат в графика.Или ако може някой да го направи,ако разполага със съответната програма.Много ще се радвам д ами помогнете.: Ангел :

bariksto
24.09.2010, 21:29
На самата програма Patern maker има такава опция . Горе в лентата с инструменти някъде в дясно беше ...представлява кръгче,наполовината запълнено с черно. Натискаш го и готово

venipetgab
24.09.2010, 22:30
Може и да си го експортираш като графичен файл и следващия път вече няма да ти е нужна програма РМ за да го отваряш. Това става като изпълниш това, което bariksto ти е написала, след това от меню FILE избереш EXPORT TO GRAFICS FILE... и след като отговориш няколко пъти NEXT ще ти се запише нов графичен файл. Дано да съм обяснила добре. Ако не, прати схемата да ти я преобразувам.

RUSINOVA65
24.09.2010, 22:31
Аз принтирам на виртуален принтер и схемата става в графичен формат.След това си я принтирам където мога.Използвам Cute PDF printer.Ако искаш ми я изпрати-ще я принтирам и ще ти я върна

rosicaemilova
24.09.2010, 23:52
:kissyou:: flowerlove :: "бисквитките" :Ураааа!Много ви благодаря.Направих го.Да сте живи и здрави,че ми помогнахте.