PDA

Покажи пълната версия : споделете опит!



Nelly_L
09.09.2010, 21:59
Момичета и момчета, ако някой от вас е поръчвал от 123stitch.com, моля да ме ориентира как и за колко време пристига поръчката.
Харесах си нещо, платих го с кредитната карта, информираха ме по имейла, че поръчката ми е на път, а вече месец нищо не е пристигнало. :(

fuentemajor
09.09.2010, 22:43
Нели,поръчвала съм два пъти от този сайт.Абсолютно коректни и бързи са.Поръчката ми е пристигала за 3 дни тук.Със сигурност пратката ти се губи някъде.Пиши им отново ,не ги оставяй.:kissyou:

Nelly_L
09.09.2010, 22:57
fuentemajor, благодаря за бързия отговор, но виждам, че при теб май е поръчка в Щатите. Но си мисля, че и по теченията на Атлантика да бяха пуснали пакетчето, все трябваше да дойде до сега. Сигурно Български пощи пак се проявяват.

dushkova
09.09.2010, 23:08
Не се оставяй-надавай вой

d0nka
10.09.2010, 09:23
Нели, поръчвала съм си от този сайт няколко пъти абсолютно коректни са поръчката пристига в България от 7 до 10 дни, провери в пощенския си клон и пиши до сайта, предполагам, че ще ти пратят по-подробна информация за номера на поръчката, кога е пратена и т.н.
Успех и дано да ти се намери поръчката

yonka
10.09.2010, 11:08
И аз съм поръчвала от там и последния път дойде за 10 дни,пиши им за проблема

Nelly_L
20.09.2010, 20:31
Държа да се "похваля", че днес, точно един месец след като ме информираха, че поръчката ми е изпратена, получих пакета. Костваше ми десетина пъти ходене до пощата и около 5-6 писма до сайта. Вече бях решила да прежаля парите, които платих. Както и да е, одисеята завърши. Имам си пластмасова рамка-гергеф плюс комплект удължители за увеличаване на размера. Нямам техника, за да я снимам и покажа, за това показвам снимката от сайта 123stitch.com
http://s49.radikal.ru/i123/1009/3e/e06431e8b9eat.jpg (http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i123/1009/3e/e06431e8b9ea.jpg.html)
Сега ще я пробвам. Дано, след толкова чакане, върши работа!

yonka
20.09.2010, 20:39
:clap:Честита придобивка! Радвам се,че си я получила макар и със закъснение

Nelly_L
20.09.2010, 20:59
yonka, благодаря за съпричастността!!!

dushkova
20.09.2010, 21:19
Честитоооо!:clap::clap::clap::clap::clap:

fuentemajor
21.09.2010, 07:18
Честито и от мен!:goodnews::rainbow:

pinka
22.09.2010, 20:29
Много се извинявам,ако въпросът ми не е написан на точното място,но не намерих по-подходящо място от тук.Може ли някой от вас да ми покаже как се получава гобленът от обратната страна-дори да не е огледално.Много моля,защото аз отскоро шия гоблен и много ми е грозно отзад.Благодаря!

dushkova
22.09.2010, 21:42
Старай се да промушваш от опаката страна конеца ,който завършваш и с който започваш.Това е първото .После всичко си става подредено .

Nev
22.09.2010, 21:57
Също, внимавай да не шиеш с полукръстче вместо с гобленов бод. Виж и тук какво са писали хората:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5597

pinka
23.09.2010, 22:25
Също, внимавай да не шиеш с полукръстче вместо с гобленов бод.
А каква е разликата?:(

tsvety
23.09.2010, 22:48
С гобленов бод може да стане двулицево, с кръстче/полукръстче - не.

Nev
23.09.2010, 22:49
А каква е разликата?:(

Разликата личи най-вече в гърба. При полукръстчето, както и при кръстчето, се получават хоризонтални или вертикални чертички. При гобленовия бод на гърба чертичките са наклонени и изглежда почти като лицето, в смисъл, че се запълва целия гръб. Може да се поразровиш из мрежата за указания за двата бода. Ето тук можеш да разгледаш, например:
http://www.maurer-stroh.com/tutorial/tut_diagram.html
На английски е, не знам дали се оправяш с него.
Кръстатият бод е "Cross Stitch", а гобленовият като гледам е "Tent Stitch". Среща се и като "Petit point". Дано да не те подвеждам само, че аз нямам нищо бродирано с гобленов бод.

dushkova
23.09.2010, 22:54
Полукръстчето се шие на панама тип Аида.
От опаковата страна стои на чертички.От опаковата страна пък гобленовият бод стои като наклонен пълнеж. Това е разликата.:idea:

Amazonka
24.09.2010, 09:42
А каква е разликата?:(
като се зачетох в темата..честно казано и аз не правя разлика между двата бода:(

Nev
24.09.2010, 10:24
Ами, разликата е в посоката на движение, най-общо казано. Вижте някъде диаграми на бодовете, в линка, който пратих в предишния си пост има такива. На лицето не личи разликата, личи на гърба.

Amazonka
24.09.2010, 10:52
Ами, разликата е в посоката на движение, най-общо казано. Вижте някъде диаграми на бодовете, в линка, който пратих в предишния си пост има такива. На лицето не личи разликата, личи на гърба.


Благодаря!Но щом на лицето не си личи..гърба не е толкова важен:idea:
Поне моето мнение е такова

tsvety
24.09.2010, 11:01
Благодаря!Но щом на лицето не си личи..гърба не е толкова важен:idea:
Поне моето мнение е такова
И аз мисля, че гърбът не е важен:yes:

Nev
24.09.2010, 11:31
Когато аз се учих да бродирам, направих грешката да смеся двата бода в един гоблен. Беше малък и беше "учебен", така че нямаше значение, но тогава се видя някакво малко различие. Все са наклонени чертички, но гобленовият бод стои някак по-плътен, по-сбит, не знам как да го обясня. Може би защото гърбът е изцяло покрит и нищо не прозира през дупчиците на панамата, все едно има плътна подложка отзад. Така че съвсеееем малко има разлика и отпред, но тя се вижда ако се смесят бодовете в един гоблен. Ако не се смесват двата бода, предполагам, че няма проблем, даже с полукръстчето отиват по-малко конци и гобленът не се криви :idea:
Ох, така си плямпам наисуст с моя скромен опит. Мен ако питате, най-добре пробвайте сами. Аз просто исках да обясня на pinka защо може да не й се получава хубав гърбът.

pinka
24.09.2010, 14:40
Много,много благодаря на всички!От всичко прочетено ми стана ясно,че аз шия едновременно и с двата бода ,това явно е причината да не ми се получава красиво,но как да шия така че да не се получават чертички отзад,а всичко да е наклонено,щом като шия по цвят и се разкарвам из гоблена напред назад...:(:confused::confused:

Amazonka
24.09.2010, 17:35
Да си призная аз пък не знам кой точно от двата бода използвам:confused::D
но пък не съм се притеснила,харесвам си ги как изглеждат отпред и това ми стига,а дали е по правилата..не знам,ама едва ли..
..както и кръстчетата,сама някак се научих да ги шия,въпроса правилни ли са...не знам,правила не съм чела,единствено спазвам наклона:idea:

biskvitka_
24.09.2010, 20:23
С полукръстче отиват почти три пъти по-малко конци.