PDA

Покажи пълната версия : Срам ли ви е да шиете вънка?



Shanni
11.09.2010, 12:20
Преди малко четох че leti_at се притеснява да излезе на двора да шие, защото я гледали подигравателно. Е, мнението е отпреди 3 години, не знам дали все още е така, но ми хрумна да пусна такава тема.

Защото аз лятото като излизам с децата по пързалките... направо вадя гоблена и шия. Хич не ми пука кой как ме зяпа :D. Ми така де - с един куршум два заека :D. И децата доволни, и аз. Като си отделя всеки ден едно прилично време /3-4 часа/ вънка с децата... ехее, каква примерна майка ставам :D

Имам си гоблен 'за вкъщи', имам си и за пързалките :D - обикновено там шия нещо дребно ..или не чак толкова дребно на кръстчета. А вкъщи предпочитам опънат на голяма рамка гоблен, който се шие гобленов бод.

А вие смятате ли, че е смешно една млада жена да шие гоблен в градинката? :-|

neli0909
11.09.2010, 12:36
За съжаление аз не мога да шия в градинките защото докато бебето е в количката,каката-на 2 годинки е, тича по люлки и пързалки и аз тичам след нея.
Но не виждам нищо срамно или лошо в шиенето на вън или кадето и да било,това е приятно хоби и такива красоти човек не може да създаде докато седи по кафетата.

Ирка88
11.09.2010, 13:30
По градинките не съм пробвала, че гледам малкото да не падне или удари някого, но на почивка, на море винаги съм си с един-два гоблена под ръка. Шия си на плажа, и изобщо не ме е срам. Даже събирах публика от рускини, гледаха ме всеки ден - колко съм напреднала.... [:] Не виждам нищо странно да си бродираш на публични места - ако се налага да седиш на плаж или в градинка с децата 3-4 часа - защо да не свършиш и малко работа?:lady:

кики
11.09.2010, 13:40
Преди много ,много лета ,когато децата бяха малки и сме ходели по почивки винаги съм си носела ръкоделие.
Сега живея в къща и лятото си плета и шия на двора.Някоя любопитна съседка от време на време ще провисне нос през оградата и ще рече,,Ко шиеш маа'':D:D:D:D
Човек няма защо да се срамува от труда си.
Дори имам спомен ,че на плажа пак преди много години се запознахме с една дама покрай гоблените.Жената си шиеше,че на следващия ден и аз бях с гоблена.Така,че изобщо не се вълнувам кой какво мисли и какво ще каже.Въпроса е на мен да ми е хубаво и да ми доставя удоволствие ,това което правя.

mina
11.09.2010, 13:53
Имаше един период,в който се притеснявах,защото една колежка каза един ден :"Ох пък и и ти ,с твоите пенсионерски занимания/тогава съм била на 23-24 години/.Доста време си шиех тихо и кротко в къщи.Сега без бродерийка не тръгвам-имам си за път,за гостуване на село,за в къщи,за гледане на филм.......

Shanni
11.09.2010, 14:25
За съжаление аз не мога да шия в градинките защото докато бебето е в количката,каката-на 2 годинки е, тича по люлки и пързалки и аз тичам след нея....

ОО, и ние бяхме така, но сега големия е на 8, малкия скоро ще направи 5, но откакто стана на 3,5-4 годинки и се научи сам да се пази от люлките, аз няма какво да правя освен да ги чакам да се наиграят.
И твоите ще пораснат, и ти ще спреш да тичаш след тях :)

dushkova
11.09.2010, 14:58
Само когато спя,тогава нямам нещо в ръцете си, -я гоблен ,я 1 кука , я плетка...:DНяма защо да се срамувам от труда си.:idea: Даже ми е странно като се събират по-възрастни жени на приказки (конушмак) как никоя нищо не прави.Тука го наричат "дирнек".:D

blue_bouble
11.09.2010, 15:01
Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
Ляtото си шиех и на плажа:gipsy:

http://s41.radikal.ru/i093/1009/d0/7186fac0cb6ct.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/1009/d0/7186fac0cb6c.jpg.html)

neli0909
11.09.2010, 15:13
И твоите ще пораснат, и ти ще спреш да тичаш след тях

Като дойде този момент :hehe: всички пейки са мои-сядам и започвам с гоблените :D

maleks
11.09.2010, 15:27
Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
Ляtото си шиех и на плажа:gipsy:


http://s006.radikal.ru/i213/1009/7b/96470acabb7et.jpg (http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i213/1009/7b/96470acabb7e.jpg.html)
И аз съм шила на странни места - на плажа,пред бунгалото, във влака, на паркинга на Перперикон.
На тази снимка, зад мен, се вижда битието на софийски ватманки...
Жената каза, че е започнала "Коне на водопой", та от няколко години ги е оставила да пият вода, може и да са се удавили вече.:gipsy:

ANIMONI
11.09.2010, 15:51
То е за подигравка да скръстиш ръце и да одумваш хората,но някой да ти се присмива,че шиеш или плетеш....според мен в такъв случай той ще е смешен.Една съседка все ме пита защо не ходя в тях на гости след като не ходя на работа и по цял ден съм си в къщи.Неудобно ми е да и кажа ,че предпочитам да шия отколкото да празнословя с нея и щерка и/нали съм вежлива и не обичам да обиждам/.Така че шия при всеки удобен момент и независимо къде съм-който му преча да не ме гледа.

кики
11.09.2010, 17:06
Шия където ми харесва.И хич не ми пука , че хората ме гледат като извънземно.
Ляtото си шиех и на плажа:gipsy:

http://s41.radikal.ru/i093/1009/d0/7186fac0cb6ct.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/1009/d0/7186fac0cb6c.jpg.html)

Много ме изкефи на тази снимка
:clap::clap::clap:

delhina
11.09.2010, 17:40
И аз шия навсякъде и винаги вземам гоблена си,като казвам това ми е "другарчето",дъщеря ми ходи на тренировки,уроци и вместо да скучая до като е чакам си шия и така минава неусетно времето,на вилата също шия,единствено пред блока не шия,някак си не мога да се отпусна там...

ANIMONI
12.09.2010, 08:55
Диде,как ще шиеш пред блока,като аз съм останала с впечатление ,че във вашия квартал винаги духа.От гонене на конци няма да ти остане време за шиене.

Masha
12.09.2010, 10:54
Опитах да шия преди много години навън,но и мене ме гледаха като извънземно,защото съм левичар и шия и с двете ръце - ту с едната ,ту с другата.След като се изморих и притесних да давам обяснения си оставих хобито за у дома.По тази причина се научих и да плета с дясната ръка-никой не можеше да ми обясни плетка:D

veneta_az
12.09.2010, 10:55
ОО, и ние бяхме така, но сега големия е на 8, малкия скоро ще направи 5, но откакто стана на 3,5-4 годинки и се научи сам да се пази от люлките, аз няма какво да правя освен да ги чакам да се наиграят.
И твоите ще пораснат, и ти ще спреш да тичаш след тях :)

С нетърпение очаквам този момент да настъпи и за мен. Баткото вече почти не го наглеждам - той е на 7, но малкият е на 2 и трябва все да съм покрай него. Така че в градинките не мога, но миналата година на плажа доста работа свърших. Тази нямаше как, уви.

1226
12.09.2010, 15:52
ха че интересна тема.смятам че няма нищо странно и срамно да си шиеш навън.и аз това лято ших няколко пъти навън ,когато бебо спи.но за съжаление повечето време е будна и няма как.а когато сме и с баткото картинката е пълна.иначе въобще не ме интересува кой какво мисли,нали на мен ми е хубаво да си пошия.мечтая да имам къща,да седна на двора с гоблена в ръце, а децата да тичат наоколо.

Triana`
12.09.2010, 16:02
:D:D:D Никъде не тръгвам без гоблена ,шия навсякъде и всякога и не ми пука какво си мислят хората около мен :gipsy:

minka kurteva
12.09.2010, 21:01
Навсякъде си нося гоблена и шия .Не се интерисувам кой какво ще каже .Важното е че се трудя над нещо и това ми доставя удоволствие.

leti_at
13.09.2010, 00:38
Преди малко четох че leti_at се притеснява да излезе на двора да шие, защото я гледали подигравателно. Е, мнението е отпреди 3 години, не знам дали все още е така, но ми хрумна да пусна такава тема.
А вие смятате ли, че е смешно една млада жена да шие гоблен в градинката? :-|

leti_at , все още се притеснява и все още не си шие на двора...
Догодина ще си сменяме оградата-ще слагаме по-плътен зид и тогава вече ще си шия на воля...А по градинки, на плажа..това не мога и да си го помисля даже...:D синът ми сега направи 5 и все още непрекъснато подвиквам по него..пък да си призная си ме е и срам:-| !
Иначе много ви се радвам на вас-Блу бабъл на плажа...страшно ме изкефи , ама аз не мога.
Иначе и аз си нося гоблена с мен по почивки-шия в стаята , наай-много пред бунгалото..това е!

sissak
13.09.2010, 09:53
Не.Шия на плажа, по разни градинки, влак, автобус, в колата.Вярно, понякога ме гледат странно, но аз съм добитък - не ми пука.Нали ми е кеф :oops:

malcheva1984
13.09.2010, 10:00
не ме е срам. шия дори на работа. понякога виждам как ме гледат клиентите в магазина и колегите ми. но знаете ли- Не ми пука!
за мен това е нещото което може да ме разтовари и да ме успокои. просто не си заменям хобито за нищо на света! :)

drmagi
13.09.2010, 10:17
Мен също не ме е срам.Шия на работа м/у пациентите,когато придружавам мъжа ми за риба,когато съм на гости за няколко дена,само на плажа не мога-много ми е топло.Иначе това ми е хобито и така си почивам-всеки го прави по различен начин

Shanni
13.09.2010, 11:49
Ехааа, така ви се радвам като ви чета отговорите... всички мъкнат гоблените навсякъде и шиииият... а аз защо никога, никъде - нито на плажа, нито в парка, нито на пързалките, никъде не съм виждала някой да е извадил гоблена и да шие??! :confused:

А така искам да си имам някоя сродна душа наоколо... Много е приятно като ви гледам снимките във форума, обаче да седнеш с някого да си пошиеш... хе съвсем е друго!

Freeky
13.09.2010, 15:55
Аз досега не съм пробвала да шия навън, поради простата причина, че на мен повече ми харесва да шия на лампа. Луда работа :D, ама така обичам. Иначе смятам, че не бих се притеснявала да шия навън, но някак си ми е по-добре да си се разположа вкъщи, вместо да нося гоблена си тук и там. Случвало ми се е също и да ме гледат странно, когато кажа, че шия гоблени. Но имам определен кръг от приятели, които се радват, харесват и дори споделят хобито ми! :)
И накрая ще добавя (както беше написала, някоя от вас по-горе) "На който не му харесва, да не ме гледа!" :D Аз знам защо шия и защо си хвърлям труда!

marti
24.10.2010, 12:22
И аз се включвам в групата на бесрамните :smokin: . До скоро ме беше срам да шия във влака ама вече не ми пука :oops: , инъче то 3-4 часа да седиш не е много работа. и на дворчето на кооперацията си шия стига да е хубаво времето и с кафето от едната страна.... сама започнах да си завиждам :D .
Няма от какво да ни е срам, създаваме нещо красиво и който не го разбира.....:bunny:

Ge4i1970
24.10.2010, 12:54
ха че интересна тема.смятам че няма нищо странно и срамно да си шиеш навън.и аз това лято ших няколко пъти навън ,когато бебо спи.но за съжаление повечето време е будна и няма как.а когато сме и с баткото картинката е пълна.иначе въобще не ме интересува кой какво мисли,нали на мен ми е хубаво да си пошия.мечтая да имам къща,да седна на двора с гоблена в ръце, а децата да тичат наоколо.



И аз си мечтая за такава идилия! Две къщи имаме и в двете живеят родители, а аз искам да сме сами и никой да не ми се пречка! Иначе си мъкна гоблените навсякъде! И изобщ не ми пука дали ще ме помислят за луда или не! Не че не съм, де! :D

irina48
23.11.2010, 01:11
И аз обичам да шия навън през лятото.Дори на плажа съм шила гоблен под чадъра.Е,на околните им бях доста интересна,но на мен ми беше приятно.

Miro
23.11.2010, 10:14
Не , даже лятото , навън на масата ми е най - добре и светлината е хубава , а и по - свежо е , даже тогава , най - много ми спори гобленът .... естественно само това лято не успях да направя това , но живот и здрави догодина - ще наваксам
:smokin:

mimiiv
23.11.2010, 10:54
шила съм на двора когато имах възможност да ходя на село. Иначе през отпуската на терасата си се разполагам с кафето и мобилния и цял ден си прекарвам супер. На плажа не бродирам , защото съм все с приятелки, много говорят и ме разсейват.

did_tag
23.11.2010, 14:27
Какво срамно може да има - нито крадеш, нито убиваш............
Аз редовно си шиех из градинките, докато ходехме там - децата си играят на игрушките, карат тротинетки, а аз си шия.................... Хич и не ми пука, дали някой мие гледа .....................:gipsy:, на мен ми е густо, пък и здравословно, иначе пия кафе и пуша :smokin:

Radi
23.11.2010, 19:34
Аз също не се срамувам да шия навън, /даже така зарибих и Ирка и тя взе, че се научи да шие гоблен:D/ , не правя нищо нередно. Шия си и дори навън ми спори повече.

mina
23.11.2010, 20:37
Не , даже лятото , навън на масата ми е най - добре и светлината е хубава , а и по - свежо е , даже тогава , най - много ми спори гобленът .... естественно само това лято не успях да направя това , но живот и здрави догодина - ще наваксам
:smokin:

:Dдавам половината си царство да видя реакциите на непознатите!

van4e_to
23.11.2010, 23:00
Няма по-добър балсам за очите от дневната светлина когато шия гоблен! Прав е Миро, наистина имам чувството, че тогава гобленъта най ми спори :idea: А "Вънка" е относително понятие - на мен това "вънка" ми е в двора пред къщи на масата и чадърчето до мене, да не взема пък да прегоря на слънце :D Кафе и цигарка задължително и пей сърце! А когато отида на гости за два или три дни, винаги мечакат с нетърпение кой гоблен съм започнала :wine: А да не говорим пък за тераската пред бунгалото, ех спомени, спомени....................

Bloody_Marry
07.12.2010, 01:15
Ей, че ме разсмяхте!
И аз цоп - при безсрамниците :)
Научих се да шия в офиса, една колежка ме зарибяваше няколко месеца "Хайде, де, дай да ти покажа, много е приятно", пък аз все я гледах като извънземно и си мислех, че се бъзика с мен - точно тя ли - купонджийка, мадама, все по дискотеки - ще седне да шие гоблени?!?! Освен това все си мислех, че на света съществуват само Вилеровите досадни мелници, зими, коне на водопой и пр. Докато донесе едно списание и ми го показа, там си харесах един Мечо Пух в облаци, 8 цвята. И като се започна - чудех се дали някога ще успея да направя такова ситно бодче (гобленово), много дребнички ми се виждаха дупчиците, редчетата. Тя излезе някъде по работа, аз й звъня по тел. "Кога ще се върнеш? Аз си свършвам реда, сега как да продължа на другия ред?!? А как се шие в обратната посока?!?!?" Смях, смях на кутийки. Точно тогава местехме централния офис в друга сграда и мен ме бяха оставили сама и на спокойствие. А и вече бях напреднала бременна, та не ми правеха много забележки. Добре, че шефовете са много готини.
Уших няколко мъничета и като си харесах един чаршаф - бух в дълбокото ("Сикстинската мадона" на Гинокардия). Вече бях родила голямата щерка и бях в майчинство. Мъкнех го в градината, докато малката спи (блаженство неземно), в София, на Рупите (даже имам снимки, но са някъде из архивите), по полянки, край рекички, край басейна и на плажа. Как оцеля, той си знае. После дойде голямият застой - щерката проходи (направо протича), после дойде и малката и се завихри една, остана ми само времето от 22-23-24 до... когато издържа. Ех, мили спомени!
Обожавам да шия където и да е! Засега ми остана нощното време, но се надявам като поотраснат ураганите, пак да си нося нещичко по детските площадки :)
Шийте, шийте, мили приятели - където, когато и колкото искате! И не само не се срамувайте, ами се гордейте с красотите, които създавате :rainbow:

радея
11.05.2011, 00:12
Колко хубава тема, защо е зарязана?
Мед капе по сърцето ми като ви чета, ама ми е и тъжно, защото аз не мога така. Опитвах да бродирам на пейката в градината, но трябва да си вардя нещата от най-малкия ветрец, няма къде да си сложа схемата, схваща ми се гърбът... как успявате на плажа! Аз ако не си подредя нещата пред мен на масата, на стола с облегалка, просто няма как иначе!

irina48
11.05.2011, 01:08
Да,темата е доста интересна,но доскоро беше студено/а и още е/, и не може да се бродира навън!Като чета отново мненията ви и ми стана смешно,защото след няколко дни отиваме в Гърция на почивка и аз водя душевна борба дали да си взема гоблена или не.Искам да попитам,макар че явно тук не му е мястото как се определя,кой е начинаещ,кой напреднал и кой майстор ???Ще бъда благодарна на всеки който ми отговори.

Jully
11.05.2011, 09:03
Ирина, това дали си начинаещ, ... се определя според броя на мненията.

fanivarna
11.05.2011, 09:19
живея до морето но несам се сетила да шия на плажа :D но шия в колата на задната седалка така и моя мъж е доволен че не му правя забележки иначе двама шофьори се караме :D аз почти не ходя по комшийки предпочитам в къщи да си шия гоблена не ме интересуват хорските приказки/ поздрави на всички гобленарки :kissyou::wine::cookies:

Nana
11.05.2011, 11:00
несам се сетила да шия на плажа :D

Много добре върви да се шие фон. Идеята ми е да няма схема, защото вятъра я духа.:D И задължително под чадър, изгарянето става неусетно.

ANIMONI
11.05.2011, 17:18
аз почти не ходя по комшийки предпочитам в къщи да си шия гоблена не ме интересуват хорските приказки/ поздрави на всички гобленарки :kissyou::wine::cookies:[/QUOTE]

Все едно аз го написах.Имам едни съседки майка и дъщеря,дето не работят и нямат деца в дома си.Като ме видят на пътя все си просят покана за кафе,а аз понеже не ми се клюкари с тях,все уж ми се спяло,все ще готвя,чистя и т.н.На плажа не шия защото просто не обичам да се пържа на слънце,но в морската градина на пейка под сянка с удоволствие бих шила.Като ходя до личната и за да ми минава времето бързо докато си чакам реда шия без никакво притеснение.

fanivarna
11.05.2011, 19:05
:D верно като се ходи при личната има много да се чака и може да се шие спокойно иначе трябва да се караш с бабите :D

beba2
14.05.2011, 12:04
Аз си шия на терасата - няма по-хубаво от дневната светлина. През почивните дни ходим със съпруга ми за риба и веднъж видях една жена с гоблена си. Не са бях сетила за това. Вече си вземам моя като излезем извън града. Лятото бяхме на почивка на планина. Седна си на балкона, извадя си гоблена, реката до мен ромоли...идилия.

drmagi
14.05.2011, 16:23
Aз най редовно си нося гоблена когато придружавам мъжа ми на риболов.Много ми е приятно -сред природата на въздух ,а и времето ми минава бързо и неусетно;само дето няколко пъти ми се е налагало да шия в колата,защото вали дъжд,ама рибарите това не ги бърка:)

vessi123
19.05.2011, 16:57
успокоих се като разбрах,че не само аз предпочитам да си шия гоблена пред това да ходя по кафета и гости.а относно притеснението от шиене на обществени места-и аз се притеснявам.шия си само в къщи.така ми е най-приятно,защото нищо не ме разсейва. :kissyou:

decor
19.05.2011, 18:14
Шия навсякъде- в хотела, на плажа, на язовира, на терасата и да ви кажа ама въобще не ми пука. И защо да се притеснявам, нито върша нещо срамно, нито цапам чоплейки семки. Аз съм почтена жена и като всички почтени жени, пуша цигари, пия кафе и си шия гобленчето.

ani_bumer2008
19.05.2011, 18:29
И аз да се включа не се притеснявам стига да ми е удобно да шия защо не.И тази година пътят до морето (да сме живи и здрави) ще е оползотворен миналата година 6 часа изперках ама гоблена ми беше в багажното тази година ще е на първа линия заедно с водата:D:D

*Женя*
16.07.2011, 13:32
Редовно си шия навън, докато малката си играе.
Приятелките ми са свикнали и дори едната се жалва, че ако имало как да си изкара цветята навън, идилията щяла да е пълна ;)
Тази година за първи път ще шия и на плажа... надявам се, дано не духа прекалено силно
Някой по-горе беше споменал, че не засича друг навън с гоблен. И при мен е така , един единствен път се засякохме с една баба на детската площадка

juliakireva
30.07.2011, 16:45
Ако имах възможност бих шила навън,но си имам две палави дечица,който няма начин да ме оставят да се насладя на хобито си,та те дори вкъщи не ме оставят :baby::baby::baby:

galiusha
11.10.2011, 12:25
Не само, че не ме е срам, но и ако имаше конкурс за най-странно място сигурно щях да спечеля първо място. Историята е такава: моя приятелка ме помоли да я закарам да си свари ракията. Да уточня, че аз не пия. Та така отиваме на казана и тъй като ми беше за първи път, бях разпитала и се оказа, че варенето на ракия отнема доста време. Нали се сещате, че си взех гоблена. Голям смях падна след като казанджията зареди казана, аз си седнах на топличко, извадих си гоблена и съответно всички мъже (то, освен нас нямаше други жени) направо онемяха като ме видяха.
Иначе съм шила и на пикник и на работа хаха (работата ми го позволяваше, тъй като работех нощна смяна). Определено си е голяма краста шиенето.

malcheva1984
12.10.2011, 10:35
И мен не ме притеснява. Разбира се,най-удобно е у дома,но сега,когато съм по цял ден в магазина ,съм си взела гоблена и за всеки случай някоя прежда(плета си шал) , за дните,в които не се шие-книга. Не ме притеснява,че някой клиенти ме гледат странно-та аз не правя нищо нередно. Толкова запалих колежките около мен,че едната,която шие вече 3 години Йерусалимската Богородица на Милена стил е решила най-накрая да я завърши,а друга беше на обучение по плетки. Честно казано на мен ми е весело,а и хобито ми е чудесно! А и вкъщи ми се радват,че не се занимавам с клюки и не обикалям по кафетата,а и вечно знаят къде да ме намерят-при гоблена ми!!! :)

biberon
19.10.2011, 16:37
Здравейте,момичета!
Иска ми се да попитам дали някоя от вас е опитвала да шие на летището. Питам,защото декември месец ми предстои да се прибирам към България и имам един 12-часов престой на парижкото летище, да ме интересува дали мога да си взема гобленчето с игличките в ръчния багаж и да си боцкам,докато чакам...

mina
19.10.2011, 21:21
Здравейте,момичета!
Иска ми се да попитам дали някоя от вас е опитвала да шие на летището. Питам,защото декември месец ми предстои да се прибирам към България и имам един 12-часов престой на парижкото летище, да ме интересува дали мога да си взема гобленчето с игличките в ръчния багаж и да си боцкам,докато чакам...

Можеш,но сигурно няма да имаш ножица!:idea:

irina48
19.10.2011, 23:00
Защо да не можеш да шиеш на летището??? А иначе как ще минат тези 12часа? Или ще боцкаш,или ще четеш книга и вестници.Аз бих шила с удоволствие където и да е.Ееее,засега съм шила само на плажа и ме гледаха като "извънземно",но аз упорито си бродих гоблена!!!

biberon
21.10.2011, 23:16
О,моето притеснение не са хората,които ще ме гледат, по-скоро се притеснявам дали няма да ми направят проблем за игличките в ръчния багаж. Ножичката ще я заменя с нещо,ще импровизирам... Но, irina48, права си,че иначе ще полудея. Целувки,момичета,приятно боцкане!

ANIMONI
22.10.2011, 09:12
Нокторезачка не става ли.А за една игла защо ще правят проблем-защото е метална ли?забучи я до банела на сутиена/нали и той е метален.

neli0909
23.10.2011, 00:58
Не става нокторезачка,със сигурност знам.За игла-може и да мине ако пътуваш с панталон с повече копчета-метални,можеш да я боднеш някъде и да не я видят.

NIA
24.10.2011, 18:29
Пътувала съм с гоблен в ръчния багаж, че и с лупата и не съм имала проблем никога. А вместо ножичка използвам един инструмент, дето шивачките го ползват за порене.
Но това се отнася за летищата в Европа. За Америка мисля, че са по строги, нямам опит там.

vildan87
29.01.2012, 15:17
Аз честно да Ви кажа предпочитам някъде навън сред природата.Едно,че е по приятно и второ като че ли става по бързо.На мен специално не ми пука кой какво ще каже.И да кажат нещо, според мен повечето който биха казали нещо те явно не могат да вършат таз работа.
Аз също съм на 25г.,но не ме интересува мнението на другите.

:idea::idea::idea::idea::idea:

irina48
29.01.2012, 17:19
Сега е малко студеничко да се шие навън,но на пролет ,през лятото или есента е много приятно!!!:D:D:D

БориславМ
31.01.2012, 12:08
Има начин, вместо ножичка се ползва това на снимката. Дори го пише на опаковката "за пътуване". http://www.8888bg.com/album/6b153c4fd14ad520d0427ec873c6a7ff.jpg

Topcho
08.02.2012, 00:11
Мен не като да ме е срам да шия навън, колкото ми е неудобно - все се страхувам че ще ми падне някъде схемата, или конците ще се разпилеят, или нещо подобно. Работила съм в автобуса, и то само разни по-прости работи, които да не изискват схема, да речем завършване на бискорню по ръба. Преди всеки път като пътувах до Варна си носех да плета гривна, но отдавна не съм подхващала това.

Shanni
16.09.2012, 19:34
E това пък с ножицата е много странно. Че какво зло може да направи човек с някаква си детска ножичка със заоблен връх??! Тия правила са откачени! Поне да предлагат ножички под наем на летищата, че човек да може да си ги ползва между полетите :D

А този уред и той е много интересен, явно много гобленарки са писнали, за да го измислят :D:D:D

Е, то ще е интересно да срещнеш някоя чуждоземна гобленарка на летището и да си шиете двечките :D

ВанчетоМОД
04.10.2012, 21:45
:kissyou:Мили момичета и момчета, съжалявам, че толкова рядко вече влизам във форума и ей сега виждам, че има отворена такава тема. Шия от далечната 81-ва година /някои от вас не са били дори родени, други са ходели "под масата",изчетох всичките ви постове/ шила съм по всичките възможни начини, описани тук и никога, ама никога не ме е било срам да го правя. Защо "срам", създаваш една картина с игла и конец, дори ми се струва рисуването - по-лесно /да ме извиняват художниците/.Няма нищо срамно в това, да създава красота, каквато и да е тя. Искам да ви кажа, че благодарение на това шиене "по улиците" както се казва, съм накарала поне 10-на жени да се научат и съм ги научила.:kissyou:

svetlana45
05.10.2012, 22:39
Редовно шия на улицата пред къщи.Няма нищо срамно в това,а и моите съседки са свикнали.Ще се чудят ако не съм с гоблена навън.Цяла зима у дома,а лятото навън.Как да изпусна хубавото време и светлина?Те си бърборят,а аз си шия.

Shanni
16.01.2013, 14:35
:kissyou:Мили момичета и момчета, ... Шия от далечната 81-ва година ... Искам да ви кажа, че благодарение на това шиене "по улиците" както се казва, съм накарала поне 10-на жени да се научат и съм ги научила.:kissyou:

Aми мога само да кажа 'блазе ти', защото времената се смениха, сега повечето млади хора гледат презрително като видят такова явление, а аз от 3 години гоня разни познати и приятелки да ги науча, или поне да ги запаля, ама не щат... :(

Не че това ме спира, шия си по градинките и къде ли не, стига да е удобно. И уж ''всяка втора'' жена в бг шие, а аз като че ли познавам само ''първите дами'' :D