PDA

Покажи пълната версия : как си съхранявате конците, докато шиете гоблена?



sLaV
28.02.2006, 09:34
Любопитна съм да разбера как си съхранявате конците, докато шиете гоблена? Аз слагам в малки торбички всеки отделен цвят с знака. Удобно е, но ако гоблена е с много цветове, пада едно търсене...А конците, които ви остават от всички гоблени как запазвате? :?: :? :lady:
Може би вие имате по-добри начини? Ще се радвам да споделите!

rodich
28.02.2006, 09:44
Моите са в кутия, когато ги ползвам. Другите /останалите/ ми са в по-голяма кутия, където имам разпечатани схеми. А майка ми за текущите изполва един класьор за дюбели. Сигурна съм, че сте виждали - с малки отделенийца за болчета, гайки, дюбели и други дреболийки :):) много е хитро щото е с прозрачен капак :idea:

Vaikiki
28.02.2006, 10:39
Аз си изрязвам картончета и на тях намотавам тези конци, с които шия :!: А за съхранение на старите използвам албумче за снимки :)

Скарлет
28.02.2006, 10:47
В пликчета,от тези дето се залепват,вътре има и картонче с номера на конеца. [:]

Renny
28.02.2006, 12:01
Подобно на rodich, по време на шиене необходимите конци са в малка кутия а останалите - в 2 големи кутии, подредени по номера. (тъй като гледам скоро ще ми трябва шкаф). Самите конци са намотани на картончета.

sneji
28.02.2006, 15:15
Докато шия,съхранявам конците в пощенски пликове(една приятелка ме снабди с такива ,останали от ДСК). :) Отвън на плика си чертая знака,а срещу него -номера на конеца ,на който отговаря знака.А когато са повече цветове слагам по два в плик.Малко сложно става,това не е добър вариант,но съм свикнала. :)
Както казва rodich ,най-добре става с органайзер,но аз нямам.Все се каня да си купя и си оставам с каненето. [:]

sLaV
28.02.2006, 15:36
Благодаря, че сте преместили темата ми на точното място. Извинявам се, :thumbup: :flower: трябваше да я пусна тук, недоглеждане от моя страна! :lady:
Идеята на Vaikiki за албумчета за снимки ми се струва добра, може да опитам. :?

Lyubka
28.02.2006, 16:42
Когато започнах да бродирам си навивах конците на картончета, в последствие реших да си ги слагам в найлонови пликчета (по този начин си запазвах номерчето на конеца и марката му), а сега ползвам това

AVIANA
28.02.2006, 19:52
това последното е много хитро. какво представлява и от къде може да си го купи човек

lonely
28.02.2006, 21:46
Аз си изрязвам картончета и на тях намотавам тези конци, с които шия :!: А за съхранение на старите използвам албумче за снимки :)

И аз също...така е най-удобно , подреждам ги по гами на цветовете....

svetly_
01.03.2006, 11:05
Слагам си ги на картончета, с надпис или в отделни торбички, но винаги нещо ми се губи или заплита. По горе начина за съхраняване на конците много ми допада.

Lyubka
01.03.2006, 11:46
това последното е много хитро. какво представлява и от къде може да си го купи човек

Клечките, както аз ги наричам, са в пакет по 10 бр. и струват 1,90 лв.
И джоба също струва 1,90, но аз съм го сканирала само половината, защото не се събира на скенера. Иначе се събират 15 чилета. Сгъва се на 2 и може да се държи в папка А4 формат. Има и други джобчета - по 5 чилета отпред и 5 отзад, те са по удобни когато от даден цвят са необходими повече от 1 чиле. Продават се по 3 в комплект, но не си спомням цената.
Това са продукти на ДМЦ и съм си ги купила от магазин Мистър Гоблен.

Taneto
08.03.2006, 10:55
Здравейте майсторки :idea:

Надявам се да ви бъда полезна с "моя" си начин на подреждане на конците, защото е много удобен и прилежен.
Научих се да шия гоблени като малка през летните ваканции. Майка ми и нейните приятелки си купуваха нормални, при това вилерови гоблени и след като ги ушиеха, аз ушивах същите, но в размер 1/4 от оригинала. Беше ми много приятно да се занимавам. Така съм направила двата японски модела - тънките и дълги пейзажи, два гоблена с кораби, една пролет и една есен - всичко това на Вилер (обаче не им помня имената на гоблените :( ). Имам и няколко малки гоблена от Бурда моден.

Но ето за какво всъщност става въпрос: изрязват се ленти от картони, на които тематични се подбират и се намотават по няколко цвята. И за да ме разберете напълно, прилагам снимка на конци, с които почнах да шия едно нещо през бременността си, но сега съм го зарязала:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632774080477968750.jpg

Приятно подреждане на конците :)

Зоя
08.03.2006, 11:36
:hello: :wink: За всеки един цвят режа картончета,изрязвам отгоре и отдолу по средата картончето,намотавам в улея конеца.Поставям всяко едно в малко пликче,като в горния десен ъгъл с флумастер записвам знака.Конците на целия гоблен държа в плетен панер,а тези с които шия за определените квадратчета в едно по малко. Шия с няколко игли(за гоблен) ,които забождам но коркова тапа.Местото, с което обозначавам къде съм е кърфица с по-голямо топче.
Конците които,са останали от други гоблени са също в плик и в кутиите от сладолед-по-големите.
Малко сложно,но на мен ми доставя удоволствие! :lady:

rodich
08.03.2006, 12:00
а сега ползвам това

този метод ми се вижда доста удобен, когато идвам към София ще трябва да обиколя и вашите магазини :)

atinqnka
08.03.2006, 19:27
Аз си правя нещо като азбучник, /от дебела тетрадка голям формат или списание/ на който вместо букви си написвам знаците и при всеки знак слагам част от съответния конец. Така като отворя този "азбучник" много бързо намирам нужния конец. Не знам дали обясних ясно.

vania.kaimska
09.03.2006, 22:51
много е удобно конците с които шия да ги сахранявам ж класьор за дискове те са прозрачни ие много удобно за барзо намиране на нужния цвят

sLaV
10.03.2006, 09:11
Момичета, страхотни идеи давате! Да ви кажа какво видях в един магазин за гоблени в Бургас-пластмасов органайзер, разделен на кутийки /мисля че беше на ДМЦ/ . Имаше и картончета, подобни на тези, които вие си правите и една макара, с която се навива чилето на картончетата. Видя ми се добро, но не можах да разбера колко струва, нямаха още ценоразпис. Като мина пак от там ще питам и ще ви кажа. Някой ползва ли такова нещо да каже мнението си? :?

staars
13.03.2006, 16:52
Аз имползвам нещо подобно на специалните органайзери. Купувам си кутии от ловно-рибарските магазини и си правя картончета според килийките. В една кутия се събират по 80-90 чилета. Много е удобно. Кутиите, които си купувам са по 6,50.

vanina
13.03.2006, 18:00
Аз имползвам нещо подобно на специалните органайзери. Купувам си кутии от ловно-рибарските магазини и си правя картончета според килийките. В една кутия се събират по 80-90 чилета. Много е удобно. Кутиите, които си купувам са по 6,50.

Благодаря ти за идеята!
Аз съм се чудила от къде мога да си купя подобна кутия....

Ганима
13.03.2006, 20:38
Моите съм ги наслагала в малки найлонови пликчета, които се затварят отгоре. Всяко си е с етикетче за марката и номера на конеца. Така бързо си ги откривам :).
Когато бродирам нещо - отделям нужните конци и им добавям етикетчета със съответния знак от схемата.

Marina
07.04.2006, 18:28
При мен конците с които шия са в наилонова торбичка. Отбелязвам знака на самото чиле и като почна да шия запомням кои знак на какъв цвят отговаря. Ако от някой цвят имам повече чилета го слагам в отделна торбичка. Така с един поглед намирам цвета който ми трябва. А самия конец който остава при срязването го подпъхвам през средата на чилето.
:)

senz
23.06.2006, 14:55
Аз използвам пликчетата за дискове (не хартиените, а наилоновите). Слагам си вътре картонче с № на DMC конеца и ги подреждам по № в органайзер за визитки (от тези на който можеш да добавяш джобове).
А знака си го лепя на пликчето с такова за цени.

Mary Ch.
25.06.2006, 22:13
Мойте конци са в пликове за писма, от горе си надписвам номерата. Много ми е удобно.
:?

gerynce
26.06.2006, 00:04
:shock:

gerynce
26.06.2006, 00:06
:shock: е това е само идея ,

marta7
11.07.2006, 15:06
Аз сама си правя малки хартиени пликчета. От страни ги залепям с тиксо или ги забождам с телбот.От двете страни (на гърба и върху какпака) написвам знака от схемата и номера на конеца.Всички пликчета за съответния гоблен държа в обикновена найлонова торбичка.Когат търся някои конец, проста хващам десетина пликчета в едната ръка и с другата ги разлиствам.Става бързо и лесно.
Нямам много стари конци, но тях ги държа на чилета в един общ плик.Внимавам всеки конец да е с номер.

sLaV
13.07.2006, 10:31
Такава пластмасова кутия с макара видях в Бургас само на едно място, но не можаха в момента да ми кажат цената, ще питам пак, изглежда удобно и практично :yes:

rrs
14.07.2006, 11:36
Аз също като marta7 си правя малки хартиени пликове и надписвам номерчето и знака от схемата.
Незнам дали е най-удобният вариант, но така съм свикнала и на мен ми е много лесно.

Бистра
16.07.2006, 03:43
Здравейте момичета,


Да споделя и моя опит:
Аз :lady: си навивам конците с които ще шия даден гоблен на ролки от тоалетна хартия. На самото руло си написвам знака. Понеже рулото е по-голямо и лесно се навива и развива конеца.Имам навик да шия с много игли- колкото цвята- толкова игли- тях пък ги забождам с остатъка от конеца на една кутия в/у която е залепен част от календар. На всяка дата съответства и номера на конеца , с който шия. Така не вдявам и не раздявам конеца непрекъснато защото се разнищва.

tina1970
28.09.2006, 21:46
аз пък ги слагам в отделни прозрачни малки пликчета,лепя отгорев ценови етикетчета с номера или знака.пликчетата се затварят и така неможе да настане хаос в процеса на работа.пликчетата си подреждам прави в голяма кутия на няколко колонки.лесна и бърза работа!:yes: :smokin:

petkova26
31.10.2006, 10:27
:idea: Здравейте!Аз си съхранявам конците в найлонови малки пликчета,на които залепвам знака на конеца и вътре на самия конец залепвам неговия знак.На всеки конец слагам и отделна игла.Така ,че колкото цветове ,толкова и игли:clap: :clap: :clap:

snejanka77
31.10.2006, 10:54
здравейте ! аз съхранявам конците по следния начин :взимам картон и отрязвам от него една лента . нарязвам го от двете страни според броя на конците , които ще намотая там. надписвам и ги намотавам. правя още един такъв класьор със същата подредба на цветовете - на него нареждам тези цветове ,на които съм извадила от нишките . така конците от първия класьор не се размотават , а в "работния " , т. е. втория класьор бързо свършват и няма възможност да се загубят или разнищят.

ati
31.10.2006, 11:12
А аз използвам органайзери-с тях идват картончета и лепенки с номерата.

stassi
31.10.2006, 14:23
Слагам ги в найлонови пликчета и им лепя знаците отгоре.
Останалите от гоблените конци слагам в по-големи пликове заедно със схемата /ако я пазя/ и с картинката.
Сега шия на Ланарте. Техните конци са на дълъг картон, в дупчици и висят надолу. Не знам дали ме разбрахте, но няма как да ги снимам сега. Честно казано - оплитат се много и затова пак действах с метода на найлоновите пликчета.

А тези кутии ги има в София, в магазинчето за гоблени до Женския пазар, струват 45 лв.

svetta
31.10.2006, 16:50
Аз чакам това за работа при бродерия на гоблени.Мисля че със такиви органайзери ще бъде много удобно да се работи.Някой ползвал ли това?

http://keep4u.ru/imgs/s/061031/7d31f83f9e97b2644a.jpg (http://keep4u.ru/full/061031/7d31f83f9e97b2644a/jpg) http://keep4u.ru/imgs/s/061031/62440765a708fe2570.jpg (http://keep4u.ru/full/061031/62440765a708fe2570/jpg)

galia69
26.01.2007, 20:01
Когато започвам гоблен си правя хартиени пликове на които пиша знака на конеца след това ги съхранявам в чантичка от дамаска която сама си уших според големината на пликовете .Чантата е също като правоъгълните дамски несесери но е по голяма с дръжка и цип така не ми се губят конци и не ми се цапа панамата .:)

фурияІ65
26.01.2007, 20:53
От опита ,който има с различни начини,най практичен си остава найлоновите пликчета със знака залепен върху тях.

nestinarka
04.02.2007, 07:46
Явно кой как си е свикнал . Аз си прявя нещо като азбучник от стара тетрадка на децата . Изрязвам само стъпаловидно по една лентичка от края на всеки лист - за да се вижда знака - става точно като азбучник , но вместо букви - знаци. Конците ги слагам на всеки знак , тетрадката е компактна - много бързо се намират и могат да се слагат остатъци от шиенето , които да се плзват по-късно.Мятам и един ластик за да е стегнато . Толкова ми е лесно така , че чак се чудя дали бих ровила пликчета. Като седна да шия - независимо дали на дивана, на фотъойла или на маса - пред мен има само схема , тетрадка и ножичка.

marji
04.02.2007, 11:06
Аз също си навивам на картончета конците, с които шия, като отбелязвам номера на всеки конец, а отзад пиша за кой гоблен са. Проблемът обаче са другите конци, които са ми страшно много. Целите чилета държа в една голяма торба, конците от разни гоблени, които са навити на картончета, са в друга голяма торба, а от един класьор съм направила нещо като визитник с около 30 страници и в отделенията да визитки съм подредила по цветове по-малките от едно чиле остатъчни конци. И отново съм сложила на всяко отделение номер на конеца. Търсила съм от тези специални пластмасови органайзери с преградки, но за съжаление, не мога да открия. А по ловни-рибарските магазини съм откривала само рибарски преносими кутии, които на горния капак имат не повече от десетина разделения, а вътрешността на самата кутия е цяла, без прегради. Ще продължавам да търся, защото за мен това е най-доброто решение. И имам молба към вас - ако откриете в някой град такова нещо, обадете ми се!:kissyou:

svetta
04.02.2007, 11:11
marji виж тук:
http://www.goblenite.com/index.htm?sid=d762ebc989dd7c54657c02c3638db235&act=n_article&additional=0&id=314&c_id=0
http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/index.php/cPath/21_44_47

st_dobri
04.02.2007, 11:12
:idea: марджи, а провери ли тук? :greeneye:
http://www.goblenite.com/index.htm?sid=25fbbcae17659c7a6581952e8fb3212c&act=n_article&additional=0&id=314&c_id=0
изглежда удобно, а цената е повече от приемлива
поздрави
:kissyou:
света, извинявай, още имам проблем с обновяването на страниците и не видях, че е отговорено :(

Snejna
04.02.2007, 12:17
Преди си изрязвах картончета. Ако са малко конците на един картон, ако са повече на отделни картончета. Но след като веднъж сбърках знака сега правя следното. Първо си отделям малко коконец за мостра лепя ги едно картонче и пиша знака. След това докато шия ги слагам в найлонови пликчета а когато завърша гоблена всичко за този гоблен слагам в голям найлонов плик. Така коплектовани гоблените ги поставям в един по голям плик.

marji
04.02.2007, 21:26
marji виж тук:
http://www.goblenite.com/index.htm?sid=d762ebc989dd7c54657c02c3638db235&act=n_article&additional=0&id=314&c_id=0
http://www.milenastyle.com/catalog/catalog/index.php/cPath/21_44_47

Благодаря ви сърдечно, момичета, St_dobri, на тебе също! На момента се отзовавате, за да помогнете. За съжаление обаче този органайзер е прекалено малък и ще трябва да купя поне 10-тина, за да си събера конците /навремето често ходех в чужбина на турнета и от там се запасявах с много конци, защото тук определени цветове трудно се намипраха/. А това ще ми излезе доста скъпо. Затова още веднъж ще потърся из рибарските магазини. Доколкото разбрах имало там кутии с доста по-голяма вместимост на цена 6,50 лв. В краен случай може да си поръчам едно шкафче с разграфения - от тези, в които в някои магазини за гоблени съхраняват конците. Казаха ми че ги имало при дистрибуторите на конци.

albenka30
05.02.2007, 10:14
аз пък ги слагам в отделни прозрачни малки пликчета,лепя отгорев ценови етикетчета с номера или знака.пликчетата се затварят и така неможе да настане хаос в процеса на работа.пликчетата си подреждам прави в голяма кутия на няколко колонки.лесна и бърза работа!:yes: :smokin:

и аз точно така.:-|

svetta
05.02.2007, 19:42
marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце :) мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия

marji
05.02.2007, 21:19
marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце :) мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия

Благодаря за предложението! Очаквам да ми пратиш модели на такива кутии за конци, за да пробвам да си направя сама!

mery_kostadinova
06.02.2007, 19:06
Здравейте всички. Тук има много интересни предложения как да си съхраняваме конците. Аз лично нарязвам от кашон ленти за по 5-6 цвята и улейче до всеки цвят за да държи края. Там и отбелязвам знака и номера му. Като завърша гоблена си остава в една чанта, заедно със схемата.
Само че така вече имам чанти с непотребни схеми и останали конци. Много ми хареса идеята за албум за снимки или клас6ор в който да събирам останалите конци. Така ще избегна ровенето за да видя имам ли стари конци, които ги има и в новия гоблен.
А в хартиените пликове не се ли заплитат конците?

yonka
06.02.2007, 20:25
Откакто шия гоблени използвам малки найлонови пликчета на които с тиксо залепям малко листче със знака.В последната година обаче се сетих ,че мога да използвам принтерна хартия А4(ненужна)която сгъвам на 3 ,като писмо и отсрани или щракна с телбод или залепя с тиксо.Веднъж пробвах с картончета ,но не ми беше удобно .

Joly
07.02.2007, 17:39
Моя начин на съхранение е много лесен и според мен удобен.Съхранявам си конците в хартиени "гащички" за CD:D Те имат найлоново прозорче и се вижда цвета на конеца,а знака и номерата написвам на хартиената им част.Моя мъж щеше да получи удар,когато запръв път му задигнах 20 броя -та да си настаня кончетата.Беше малко:mad: :lookup: ,ама после сам започна да ми купува.А цялото ми ръкоделие е разположено в картонена кутия с капак-за да нямя после виновни:D

polito
19.02.2007, 23:52
:hello: Аз си съхранявам мойте конци в най обикновено албумче за снимки и върху мястото за снимка(върху плика) с перманентен маркер отбелязвам знака.Всяка комплектовка с различен цвят и така:) :kissyou:

чучулигата
01.04.2007, 23:02
аз си ги съхранявам в пликчета за да не ми се цапат-и без това шия много бавно -ако не са в пликчета ще станат много мъсни:D

Nelia
03.04.2007, 18:26
До скоро конците държах в пликчета и след всеки завършен гоблен оставаха и се събраха много,че чак не знаех кои номера имам!:crazy:
Купих си един органайзер от рибарски магазин!Та си подредих с картончета повечето налични конци!:idea: Ето го:

BIBETO
04.04.2007, 08:59
:hello: Много и разнообразни начини на съхранение. Аз съм си класифицирала конците в общи прикчета, всеки навит на картонче с номера, а на пликчето е общия номер, с който започва - напр. 200, 300,...., 30..., 37...., и т.н. А отделно съм си направила каталог на тези, които имам пак по същия начин по номера и вписвам всеки нов, който си купя. Само следя щом някой се свърши веднага да го възстановя - така по всяко време зная с какви конци разполагам и не ми се налага да ровя из общата кутия. :idea:

ibg1963
04.04.2007, 13:43
Аз ги държа докато шия в тетрадка-азбучник,на мястото на буквата слагам знака.Понякога си я правя сяма от малки тетрадки,зависи от броя на цветовете.Останалите са подредени в голяма такава тетрадка,така е лесно и се вижда добре.

plamen_69
04.04.2007, 18:55
Малееее какви сте "къщовници" Мойте стоят накуп в оргиналната кутия (или плик) като ми потрябва ровя, като кокошка на бунище, ма съм свикнал ве4е.

ibg1963
05.04.2007, 11:06
Всеки си е създал някакви навици,някой подредени,други поразхвърляни,важното е да се оправя човек

sLaV
06.04.2007, 00:00
Използвах някои от методите, които предложихте, но най-удобно засега ми е следното - купих си неотдавна кутия за болтчета и гайки, която е почти същата като тази, която е показала Нели/органайзеа от рибарския магазин/, затова няма да я снимам. Наредила съм конците с картончета, на които пише номера и съм ги наредила по серийки. Много е удобно и веднага виждаш дали имаш конеца или не! Струват около 5 лв. от Метро, евтино и удобно!!!

Nelia
06.04.2007, 00:13
:) Да ,така е много по -лесно си виждам и откривам наличните конци!sLaV,и моята струва 5лв.Много удобно и полезно!:idea:

Mimik
06.04.2007, 12:45
Моите конци са все още малко и затова нямам проблеми със съхранението им :D Засега стоят в една малка чантичка от козметичен комплект - има дръжка и ципове и съм прибрала в нея всички ДМЦ чилета. А докато шия, дуржа конците в книжни пликове, които или си купувам, или си правя сама с телбод. Мисля да си направя една таблица, в която да вписвам номерата конци, които имам, за да се оринтирам по-лесно :)

kamellia
06.04.2007, 15:14
До скоро конците държах в пликчета и след всеки завършен гоблен оставаха и се събраха много,че чак не знаех кои номера имам!:crazy:
Купих си един органайзер от рибарски магазин!Та си подредих с картончета повечето налични конци!:idea: Ето го:


Нелка,не мога да повярвам,че си я купила за 5 лева:eek:
Гледах ги тук по 12/ 13 лева, водят ги органайзери за конци и върху пластмасата пише DMC:D
В Търново, нямаме Метро:( , но ще проверя със сигурност в Практикер.
В момента за целите чилета ползвам държачи за конци.

Nelia
06.04.2007, 16:05
Ками,така е струваше 5 лв.Ако искаш да ти купя един и на теб! А как ще го получиш-ще ти пиша ЛС.:D

lari
06.04.2007, 21:27
Когато шия гоблен, конците навивам на картончета и о т едната страна отбелязвам знака. Свърша ли го, останалите цели чилета сортирам по цветове в определени кутии,а останалите навити също сортирам по цветове,но в торбички и всички те отиват в по-голяма торба.Правя си и нещо като каталог на ушитите гоблени-в бележник с дебели подвързии,от рекламните на разни фирми, надписвам името на гоблена,ако имам снимка -залепям и нея,иредя мостри от конците и знака,ако има номер,слагам и него. Така винаги мога да предоставя мостри за всеки гоблен на приятели,а и зная кои конци имам. Картите събирам отделно.Може да е сложно и не най-правилно,но така съм свикнала.

anito11
26.05.2007, 17:05
Аз използвам пликчета, които се затварят - вътре оставям и номера на конеца и знака му във гоблена. Прозрачността ми помага при търсене. Пък и след като свърша гоблена имам и номерациата на остатъчните конци.

alunagalia
27.05.2007, 00:36
Така ги сахранявам подредени по номера. В тетрадка имам страница за всяка стотица/1.., 2.. ,3............38.., и отбелязвам всеки цвят които имам, а имам повече от 200. И като комплектовам гоблен проверявам първо в тетрадката какво имам,а после вадя от кутията:idea:

sineokata
27.05.2007, 01:18
Чак толкова конци още не съм събрала.
Всичко е в найлонови торбички и в една по-голяма,за да се различават със снимка кои от кои гоблен са ми останали.
Но какъв е смисълът да се събират конците- после някъде не се ли оползотворяват то така ще трябва да отвориш магазин за конци:D :D :D

alunagalia
27.05.2007, 12:29
Аз не събирам конци. Просто остават ама след 20години искам да видя и ти с колко пликчета ще си:D

marji
07.06.2007, 11:17
:idea: Надявам се да ви бъда полезна с моята вече осъществена идея за съхранение на конците, тъй като я намирам за много практична. Както писах преди време в темата, останалите ми конци след 25 години шиене са твърде много. Допадна ми идеята да ползвам органайзер, но трябваше да си купя поне десетина за целта и оглеждайки какво се предлага по рибарските магазини, попаднах на една рибарско куфарче за 20 лв. с доста голяма вместимост и разделения. И най-после сложих ред в дългогодишния безпорядък с конците - най-долу са българските конци и Любица, като съм им сложила номера, приравняващи ги към ДМС. На следващите два етажа на картончета с надписани номера или залепени етикети са оригиналните ДМС, а най-горе - разни аксесоари и част от конците, които също ще трябва да навия на картончета. Още 30-тина чилета ДМС си чакат картончетата, за да влязат в кутията. Имам и доста наченати чилета, но и на тях ще им дойде реда. Ето какво представлява моят макси-органайзер:

Oriane
07.06.2007, 13:18
Ееее, Marji, браво :clap: !
А сега не те ли обхваща желание просто да си ги отваряш, да ги разглеждаш и да им се любуваш, като скъперник на златни монети? Честно казано аз и сега имам такива залитания, пък какво остава ако така си организирам конците :D
За първи път при рускините четох, че някои си поддържат в наличност цялата гама на DMC, така могат да започнат веднага каквото си поискат. Преди не ми беше идвало наум такова нещо, но май това е следващата фаза :greeneye: .

hrisipisi
07.06.2007, 17:16
Аз също имам такъв органайзер, но моя е по-малък и беше около 8 лв. В него си съхранявам гоблена, който шия в момента с конците и схемите. Много е удобно ако трябва да го нося някъде.

sLaV
08.06.2007, 23:36
marji, много е хубав органайзера!!! Моите позравления! Изглежда чудесно! Мисля че трябва да пошия още доста , за да събера твоите количества конци :D Но така подредени изглеждат превъзходно! Като отвориш кутията и сигурно ти се приисква да почнеш нещо ново! :idea:

marji
10.06.2007, 00:50
Ох, те да бяха само конците в този органайзер, добре, ама не са! Имам още една торба и един класьор, в които всеки от цветовете е по-малко от едно чиле. :gipsy: Напоследък се спирам на малки гоблени с поне 20-тина цвята, за да използвам наличните ми конци. А като започна да си комплектовам даден гоблен, се оказва, че почти нямам липсващи номера от конците. :D

kotence
10.06.2007, 20:44
marji имам няколко модела избродирани кутии за хранение на конци,ако си на ти със свойте ръце :) мога да ти пратя няколко схеми,има и снимки,как се сглобява самата кутия


Ще бъда много благодарна ако и на мен пратиш.

Благодаря :kissyou:

yonka
21.06.2007, 18:29
:idea: Надявам се да ви бъда полезна с моята вече осъществена идея за съхранение на конците, тъй като я намирам за много практична. Както писах преди време в темата, останалите ми конци след 25 години шиене са твърде много. Допадна ми идеята да ползвам органайзер, но трябваше да си купя поне десетина за целта и оглеждайки какво се предлага по рибарските магазини, попаднах на една рибарско куфарче за 20 лв. с доста голяма вместимост и разделения. И най-после сложих ред в дългогодишния безпорядък с конците - най-долу са българските конци и Любица, като съм им сложила номера, приравняващи ги към ДМС. На следващите два етажа на картончета с надписани номера или залепени етикети са оригиналните ДМС, а най-горе - разни аксесоари и част от конците, които също ще трябва да навия на картончета. Още 30-тина чилета ДМС си чакат картончетата, за да влязат в кутията. Имам и доста наченати чилета, но и на тях ще им дойде реда. Ето какво представлява моят макси-органайзер:
Искрени благодарности на marji за показаните снимки ,купих си такъв органайзер сега остава и да въведа ред.:kissyou:

s_la
22.06.2007, 10:27
:clap:
Възхищавам ви се. Колко сте подредени. :clap:
Добре че нямам много конци. Като ме потрябват - малко ровене и хайде в магазина. Затова често се оказва,че това дето го купих съм го имала. Но обещавам,ще се поправя в най-близко време. /Имам нужда да обещая - иначе .../:D

TDK
22.06.2007, 13:37
marji, чудесна ти е идеята.:clap:
И аз след сто години шиене, сигурно съм събрала (без да искам) целият каталог на DMC.

От другата седмица тръгвам по рибарските магазини.

Nelia
22.06.2007, 14:09
:D Вижте един интересен органайзер от цигарени кутии....

nadejdabr
22.06.2007, 15:21
Моите конци са все още малко и затова нямам проблеми със съхранението им :D Засега стоят в една малка чантичка от козметичен комплект - има дръжка и ципове и съм прибрала в нея всички ДМЦ чилета. А докато шия, дуржа конците в книжни пликове, които или си купувам, или си правя сама с телбод. Мисля да си направя една таблица, в която да вписвам номерата конци, които имам, за да се оринтирам по-лесно :)

Аз като Мимето нямам много конци...въпреки, че като открих сайта си накупих доста Анкор - понеже тук в града има само такива - и то като лудо, само да видя някоя схема от нета и тичам до магазина така накупих от един цвят по две- три чилета, не че уших нещо след това де :D ...иначе и аз ги слагам в книжни пликчета, най-вече си ги правя с принтерна хартия, надписвам името на гоблена, номера и знака и после си ги оставям там след като свърша с гоблена. Направила съм в Ексел таблички с конците ДМС и Анкор и като реша нещо да шия правя справка, и което нямам си поръчвам :idea:

ves_si75
13.07.2007, 14:26
Браво момичета! Пълни сте с идеи. Моите конци уж са подредени в пликчета,но все едвам откривам това,което търся. Органайзерите са страхотни,но и това с цигарените кутии ме изкефи,никога не бих се сетила да направя нещо такова. Бравоооооо.

TDK
19.07.2007, 13:06
Моята система ми е следната.
Купувам от магазините по "1 лев" пет- шест албума за снимки.
Правя два екземпляраот легендата и номерирам цветовете. Единият екземпляр нарязвам на листчета - по 3- 4 цвята. И албумчетата ги организирам така - на единия лист поставям изрезка от легендата със знаците и номерата на конците, а на другия лист (от който махам бялото листче) - чилетата.
Второ копие на легендата го използвам по предназначение.

Иначе, когато ших гоблена ми с 250 цвята - щях да се побъркам от търсене. Май повече щях да търся необходимия конец, отколкото да шия.

Та това е моят опит. Въпрос на организация е!

Снимките са доста блестящи, но може да придобиете представа!

lililina
08.09.2007, 22:06
Здравейте момичета,като гледам колко сте подредени чак срам ме хваща.Шия близо 30 години и съм натрупала сума конци.Сега съм ги сложила в една кутия от кафемашина, която е пълна до горе.Изпитвам ужас да я отварям.Отначало беше лесно, но комплектованите гоблени се продават без номерата на конците.Купувала съм и допълнително.Опитах се да ги комплектовам, но нещо не се получава.Като гледам какви свежи идеи давате, ще трябва да си взема отпуска и да опитвам да се подредя.

janet
14.09.2007, 10:20
http://zdravkac1.multiply.com/photos/album/213/Haos..................
Това е моето безумие,или иначе казано-опити за организация на работата и съхранението на конците.Ужасът е пълен.Хаос...

lari
14.09.2007, 11:13
Такава отлична гобленарка не може да не си знае конците.:idea: Вижда се , че има някаква схема за подрежданета им, макар и само ти да си я знаеш.:clap: :) По- важното е , че гоблените са красиви.Започнала си един гоблен с някакви къщи-от новите притурки на Вилер ли са ? в нашия грас не може човек да види нещо ново и стойностно.

chedenceto
21.09.2007, 22:18
:hello:
ето и моят начин на съхранение

TDK
22.09.2007, 19:48
http://zdravkac1.multiply.com/photos/album/213/Haos..................
Това е моето безумие,или иначе казано-опити за организация на работата и съхранението на конците.Ужасът е пълен.Хаос...
Не мога за жалост да ти видя организацията!
Затворила си си албумите!:confused:

perla.61
22.09.2007, 20:08
Ще ви обясня как съхранявам моите конци. Полиетиленовите джобове/за папка/ ги разделям на 4 еднакви части,с тиксо и телбод правя 4 плика,върху всеки плик залепвам книжно тиксо/ 1 на 1 см./ и надписвам № на конеца.Всичко съхранявам в малка кутия.Остатъка/конци/ и схемите от готовите гоблени ги съхранявам в кутията от комплекта.

:confused: :kissyou:

svetta
22.09.2007, 22:35
Дойде времето и аз да покажа вече своя органайзер за конците.Получих го като подарок от свойта приятелка.Мога да кажа само едно - много е удобен,заема малко място,побързо със него се расправям със конците при смяна на такиви при работа.Доволна съм,че го имам.

veni_3000
23.09.2007, 01:17
Kато ви гледам как сте си подредили конците се засрамих :shy2: от себе си моите са в един чувал от тия за смет, и е някакъв ад като взема да търся конец но важното е че почти винаги намирам търсения цвят.Мисля в скоро време да сложа и аз някакъв ред но все още несъм измислила как точно да ги подредя.

snejca
27.09.2007, 11:38
До скоро ги слагах в пликове за писма-така ме научи приятелката,която ме запали по гоблени преди около 20г.От скоро имам органайзер и съм много доволна

svetta
27.09.2007, 11:51
И аз както и другите, имам желание да си купя голяма кутия за конци,а още подобре,ако това е шкафче.
Но засега все мисля,а действително ли има такава необходимост да даваме много пари за толкова модерни неща само за това,да стоят подредени нашите конци за бродерия?Мисля,че от една страна това е чиста екстравогантност.Да имаш нещо красиво,както при другите.Но не всички имат такава възможност.Всеки може да си направи подобни кутии и сам.Да има желание и две прави ръце :o)
Във мойте албуми събрах множество различни идеи за подобни кутии,че и не само.Можете да си намерите нещо за вас тук:
http://www.streamphoto.ru/users/Svetta/161596/
Във всеки албум се влиза със посочената тази година.
Нямам нищо против хубави кутии,но понякога това е чисто самолюбие да притежаваш подобни неща.Нека те,които още не си набавили подобни екстри,да намерят нещо полезно във албумите ми.Успех момичета!
И въпреки всичко тая надежда да имам нещо хубаво и аз!:o)
Засега при работа исползвам органайзер Пако,а останалите конци съхранявам на картончета по производители в отделни кутии.

veneta_az
30.09.2007, 14:22
Здр на всички.Ето и моят опит. Досега използвах хартиени пликчета, които сама си бях правила преди, но от вашите идеи се заразих и аз и сега използвам от малките фотоалбумчета, които вече всяко фото дава, когато си вадите снимки - събрала съм доста такива и не ги ползвах за нищо. Сега ми е много удобно с тях - само където събират малко цветове. А за останалите конци от старите гоблени - направо завидях на Марджи и при първа възможност тръгвам да си търся подобна рибарска кутия. За да въведа поне нещо подобно на ред сред конците си.

Devil_lady
17.11.2007, 18:12
moq na4in za sahranqvane na koncite e mnogo prost i udoben. Slagam si gi v po6tenski plikove i otgore risuvam znak4eto taka se zapazva vsi4ko i za mene e mnogo prakti4no :lady:

fani77
17.11.2007, 18:47
А аз използвам органайзер за СD,имам два-един за 80 бр.(за гоблени с много цветове) и един за 48 бр.(за гоблени с по-малко цветове).Така ми е лесно-върху всяко джобче залепям етикет (от тези за цените) със знака и номера на конеца и така!Като търся даден знак гледам кой номер е в легендата,отварям там и вадя конеца!Частта, която не съм ушила връщам пак в джоба и така!Само за остатъчните конци не съм намерила такатиката,но идеята на Маржи много ми харесва и ще потърся и аз такъв куфар!Дано имам късмет!

keikal
08.01.2008, 16:22
:cry: :cry: :cry: Момичета много хляб има да изядем, докато почнем да ги съхраняваме така (снимките намерих в сайта на една рускиня)

kraseto
08.01.2008, 23:32
И аз както и другите, имам желание да си купя голяма кутия за конци,а още подобре,ако това е шкафче.
Но засега все мисля,а действително ли има такава необходимост да даваме много пари за толкова модерни неща само за това,да стоят подредени нашите конци за бродерия?Мисля,че от една страна това е чиста екстравогантност.Да имаш нещо красиво,както при другите.Но не всички имат такава възможност.Всеки може да си направи подобни кутии и сам.Да има желание и две прави ръце :o)
Във мойте албуми събрах множество различни идеи за подобни кутии,че и не само.Можете да си намерите нещо за вас тук:
http://www.streamphoto.ru/users/Svetta/161596/
Във всеки албум се влиза със посочената тази година.
Нямам нищо против хубави кутии,но понякога това е чисто самолюбие да притежаваш подобни неща.Нека те,които още не си набавили подобни екстри,да намерят нещо полезно във албумите ми.Успех момичета!
И въпреки всичко тая надежда да имам нещо хубаво и аз!:o)
Засега при работа исползвам органайзер Пако,а останалите конци съхранявам на картончета по производители в отделни кутии.


Може ли да дадеш паролата, защото ме заинтригува. Аз си падам по кутии, чекмеджета и др. подобни.

kraseto
08.01.2008, 23:43
Нека да споделя и моя опит в това безкрайно "ровене", докато си намериш цвета, който ти трябва в момента.
Преди доста години, когато започнах да шия гоблени, ползвах найлонови пликчета, като на всяко слагах в горния десен ъгъл знака на цвета.След това преминах на хартиени, а от около две години, откокто влизам в този сайт, благодарение на Вас , момичета научих много неща.Напр. използвам класьор за дискове, който никак не е лош, а и мойто синче в час по трудово изработи тази кутийка, която показвам и ми я подари, а аз, за да не го обидя я приех и я ползвах известно време за модели с по-малко цветове.

kraseto
08.01.2008, 23:50
През миналата година, след като мина Баба Мрта /защото изработвам и мартенички/, реших да си направя подарък.Тогава си купих от Мистър гоблен в пловдив този органайзер и няколко картончета, защото бяха скъпи, но аз ги ползвах за шаблон и по тях си измайсторих свои. А от скоро си направих на картонче с няколко дупки от перфоратор друг органайзер, който ползвам успоредно с първият. Когато остане конче, вместо да го навивам на картончето и да губя време, аз го слагам него и готово - става бързо и лесно, а когата свърши конеца, си вадя нов от картончето и т.н.

kraseto
08.01.2008, 23:53
А на последната среща в Пловдив си купих тази кутийка - върши страхотна работа.

kraseto
08.01.2008, 23:56
Малко след първата кутийка си купих още една. В първата са конци, останали от готови комплектовки без номера, които използвам там, където мога, а в тази са конците под номера.Направила съм пликчета от хартия, надписани са и така ги съхранявам.

kraseto
09.01.2008, 00:03
В крайна сметка ето как изглежда гобленарският ми "кът", ако може да се нарече така. В долните шкафчета съхранявам готовите мартенички и заготовките за тяхната изработка.

kraseto
09.01.2008, 00:07
А това е един от моите каталози. Като си харесам модел, по този каталог сверявам дали го имам конеца и след това веднага го намирам в кутята по-горе. Всичко е систематизирано и става много лесно, защото във всяка чекмедже има листче, на което са написани номерата на конците, които се намират вътре. И така готово...........започвам работа:idea:

kraseto
09.01.2008, 00:09
Ох, забравила съм да прикача снимките.
Ето ги и тях.

lali
11.01.2008, 23:44
работя в канцелария и преглеждайки документите си ми дойде и идея как да съхранявам и конците си - папка с твърди корици /размер А5/ и поставени в нея джобове за документи /отново размер А5/. Винаги всичко е прегледно и подредено.

kraseto
12.01.2008, 12:16
работя в канцелария и преглеждайки документите си ми дойде и идея как да съхранявам и конците си - папка с твърди корици /размер А5/ и поставени в нея джобове за документи /отново размер А5/. Винаги всичко е прегледно и подредено.

В този джоб само по един номер конец ли слагаш?

sLaV
12.01.2008, 18:08
kraseto, твоята идея и приложенията , които показваш са много практични! Ще използвам някои от тях. Имам такъв пластмасов органайзер, но другите кутии ми харесаха също, добра идея! Благодаря ти!

lali, можеш ли да снимаш тази папка и да ни я покажеш?

nina55
13.01.2008, 16:09
:hello: Ето по този начин съхранявам мойте конци. :loveglasses:
Кутията си я купих от Илиянци за 7 лв., но има както по - малки 5 лв. така и по - големи от тази за 10 лв. Пласмасовите планки ги взех от магазина на DMC по 2.50 лв. / 25 бр. /. Имам и още доста конци за подреждане. :idea: :idea: :idea:

lari
13.01.2008, 16:50
И на мен ми харесват тези кутии. В Пловдив в китайските магазини ги има направо разграфени на кутийки-цените са в зависимост от големината.А и като са с прозрачен капак-още по-лесно.

kraseto
13.01.2008, 16:58
:hello: Ето по този начин съхранявам мойте конци. :loveglasses:
Кутията си я купих от Илиянци за 7 лв., но има както по - малки 5 лв. така и по - големи от тази за 10 лв. Пласмасовите планки ги взех от магазина на DMC по 2.50 лв. / 25 бр. /. Имам и още доста конци за подреждане. :idea: :idea: :idea:

А кутията ти ли си я разделяла или беше така разделена на клетки.И ако ти си я правила - с какво? Може би с картон?

kraseto
13.01.2008, 17:02
И на мен ми харесват тези кутии. В Пловдив в китайските магазини ги има направо разграфени на кутийки-цените са в зависимост от големината.А и като са с прозрачен капак-още по-лесно.


А къде са тези китайски магазини в Пловдив? Някъде по центъра ли? Аз не познавам града и едва ли ще се оправя, но трябва да опитам.
В складовете на едро на Брезовско шосе да ли ще ги има?


А и забравих да питам за тези пластмасовите планки на DMC освен по интернет, има ли ги и тях някъде в Пловдив?
В Мистър гоблен ги няма.

lari
13.01.2008, 17:25
Кутиите ги видях в магазина до Метро.Нали има там магазини редица-за бяла техника, килими и мокети,бебешки стоки и този е накрая.В него има и мебели, осветителни тела, възглавници, покривки и каквото си поискаш.Дано съм помогнала с обяснението.

nina55
13.01.2008, 17:41
Краси , кутийките се продават с разделители , те също са пластмасови. За другите неща не мога да ти отговоря защото аз съм от София.:kissyou:

lali
13.01.2008, 21:38
снимките са с доста лошо качество, не съм добър фотограф за съжаление. Във всеки джоб има сложен само по един цвят и картонче на което е обозначен знака

kraseto
13.01.2008, 23:21
Кутиите ги видях в магазина до Метро.Нали има там магазини редица-за бяла техника, килими и мокети,бебешки стоки и този е накрая.В него има и мебели, осветителни тела, възглавници, покривки и каквото си поискаш.Дано съм помогнала с обяснението.

Благодаря за обяснението!Метро знам къде се намира, защото сме ходили до него.А този от страната на Метро ли се намира и може ли да се паркира кола там?

keikal
14.01.2008, 13:34
:hello: Ето по този начин съхранявам мойте конци. :loveglasses:
Кутията си я купих от Илиянци за 7 лв., но има както по - малки 5 лв. така и по - големи от тази за 10 лв. Пласмасовите планки ги взех от магазина на DMC по 2.50 лв. / 25 бр. /. Имам и още доста конци за подреждане. :idea: :idea: :idea:

Нина много ми хареса твоя начин на съхранение на конците. Ще взема и аз да си потърся такива кутии. Благодаря ти!

lari
14.01.2008, 14:35
radrod, благодаря за информацията, че кутиите ги има и в Сани.Там ми е съвсем близо.:idea:

kraseto
14.01.2008, 17:51
Магазина се казва JYSK е точно срещу входа за коли на МЕТРО има си собствен пакринг. Същите кутии ги има на същите цени и в МИСТЪР БРИКОЛАЖ и в САНИ! А планките за конци се продават в магазина за гоблени на Заимов срещу Кукления театър на главната, от там си взех и оригинален органайзер с планките вътре за 9 лева. Успех в намирането:kissyou:
Благодаря ти за съдействието, но този магазин Сани съвсем не знам къде, нито пък Кукленият театър, затова ще пробвам с другите.Мистър Бриколаж е на главният път като влизаж в Пловдив или греша? А в този магазин JYSK дали се продават и мъниста и шнурове? Аз изработвам и мартеници и , ако има и тези неща, ще бъде супер!
Много благодаря за ценната информация. Съжалявам само, че няма да мога да си купя от планките, защото хем не знам къде се намира, а и ми е страшно неудобно да отида до там, за да го потърся. Но на някоя от следващите срещи, ще помоля някое от момичетата да ме заведе.Добре, че всички сте така мили, търпеливи и внимателни с такива като мен, които не познават града Ви!

alessina
15.01.2008, 16:04
Кутии за конци може да си вземеш и от маг. Алати в Пловдив. намира се в началото на Пазарджишко шосе като влизаш в Пловдив. А мъниста можеш да си купиш от търговиите на Бризовско шосе, като отиваш към тях от ляво се пада - първата малка търговия в дъното се намира склада.
А планките за навиване на конци си ги поръчах от гоблените. ком.

kraseto
15.01.2008, 20:49
На склада на Брезовско шосе в първата търговия в дъното, съм редовен клиент вече от 2-3год. На същият собственик и на същите цени има и в града Пловдив, на ъгъла набул.Шести септември и Райко Даскалов, срещу аптека Марица. Миналата година от там си пазарувах, защото имах работа по центъра на Пловдив, но определено в склада има по-голям избор.

sLaV
16.01.2008, 18:32
снимките са с доста лошо качество, не съм добър фотограф за съжаление. Във всеки джоб има сложен само по един цвят и картонче на което е обозначен знака

lali, благодаря за снимките! И твоя начин е също много удобен! Наистина може да използвам няколко идеи смесено, така ще е най-добре! :-|

valq_78
20.03.2008, 15:16
аз пък ги слагам в отделни прозрачни малки пликчета,лепя отгорев ценови етикетчета с номера или знака.пликчетата се затварят и така неможе да настане хаос в процеса на работа.пликчетата си подреждам прави в голяма кутия на няколко колонки.лесна и бърза работа!:yes: :smokin:И аз така.Ето

elena763
24.03.2008, 23:42
И аз използвам органайзери,много са удобни и подредени.Няма ровене,няма нерви.Първият ми е от Мистър гоблен-12 лв,а другите-от рибарски магазин-около 6 лв.:gipsy:

rostso
25.03.2008, 12:17
От къде си купивате орзанайзери за конци в София? Аз знаех 4 магазина от където си купувах ДМЦ конци, но органайзери там няма, а и 3 от 4-ите магазина ги затвориха.....:(

mucho
25.03.2008, 19:27
В София може да се купят органайзери от Практикер и от Мосю Бриколаж.Също и от някой магазин за рибарски принадлежнасти има един на площад Възраждане.

rostso
26.03.2008, 12:27
Виж ти, Практикер е точно до мен и често се разхождам из него, а не съм забелязала, че има такита работи там..... А точно органайзери за конци ли се казват или са нещо друго, а могат да се използват и за конци.... Да знам като ида там за какъв артикул да попитам.....


В София може да се купят органайзери от Практикер и от Мосю Бриколаж.Също и от някой магазин за рибарски принадлежнасти има един на площад Възраждане.

mucho
26.03.2008, 23:01
Не се водят органайзери за конци. Кутиите са точно такива каквито са показали колежките, но се използват за дребни болчета ,гайки и тн. Намират се там където са пластмасовите кутии и куфарчета за инструменти. И още едно важно нещо : по евтини са от кутиите в гобленарските магазинчета.:thumbup:

st_dobri
28.06.2008, 17:57
От къде си купивате орзанайзери за конци в София? Аз знаех 4 магазина от където си купувах ДМЦ конци, но органайзери там няма, а и 3 от 4-ите магазина ги затвориха.....:(

:idea: Може и от тук http://www.goblenite.com/article_314.html
в комплекта има и катронени планки за навиване на конците, но май могат да се използват еднократно :confused:
предлагат се и пластмасови, те са по-удобни :gipsy:

abi1004
08.07.2008, 13:30
момичета докато си ровех из нета попаднах на един органайзер който е удобен когато гоблена е с много цветове
http://dnl.alp.ru/7ya-photo/922/1152181891922.jpg

lili
08.07.2008, 16:17
Много място заема :confused:
Пишеше ли на какъв принцип са подредени конците?

abi1004
08.07.2008, 16:51
пише единствено че момичето си е направило класьора по-лесно да търси конците за гоблена който шие

abi1004
08.08.2008, 15:56
за по-сръчните как да си направим сами органайзер за конците
http://photofile.name/users/tan2405/3005396/61796129/#mainImageLink

makrat
08.08.2008, 20:55
Какво да кажа! Виждам, че има много професионалисти тук.
Ето и моят начин:
Аз слагам конците в новички пликове за писма с найлонов прозорец отпред, за да се вижда цвета.
Рисувам на плика съответния знак.
Слагам ги в подходяща кутия(например от обувки) и се получава нещо като картотека.
Избирам си цвета, с който ми се шие, конците не се цапат и така ми е много спретнато и удобно.
Освен това цялата тази подготовка за мен е изключително удоволствие!

Val4e
09.08.2008, 14:46
Ето как аз си съхранявам конците. Опитах какво ли не и открих, че тзи класьор ми върши чудесна работа. Удобно, практично и лесно се пренася. А и се хваща в козметичната чантичка, в която държа и останалите неща.

Rosssi
25.08.2008, 13:16
И аз съм заложила на класьор, само че пълен с джобове за визитки.:D Отделно имам таблица с конците, с които разполагам, която непрекъснато актуализирам, т.е. добавям нови и нови номера:D. А конците към гоблена, който шия държа в пощенски пликове, върху които съм залепила или нарисувала съответния знак от схемата. Е, малко е трудничко, когато е гоблен с много цветове, но пак става:idea:

kraseto
25.08.2008, 23:23
И аз съм заложила на класьор, само че пълен с джобове за визитки.:D Отделно имам таблица с конците, с които разполагам, която непрекъснато актуализирам, т.е. добавям нови и нови номера:D. А конците към гоблена, който шия държа в пощенски пликове, върху които съм залепила или нарисувала съответния знак от схемата. Е, малко е трудничко, когато е гоблен с много цветове, но пак става:idea:
Браво!!!
Чудесна идея!
Би ли каза от къде си взела този класьор и колко струва?

Rosssi
26.08.2008, 11:08
Класьорът е съвсем обикновен, има ги във всяка книжарница, както и джобовете за визитки. Не се сещам колко точно струва, може би около 3 лева, а всеки джоб за визитки беше мисля около 60 ст.:kissyou:

kraseto
26.08.2008, 19:39
Благодаря!
Още веднъж поздравления за страхотната идея!:clap::clap::clap:

mimka
26.08.2008, 20:21
Какво да кажа! Виждам, че има много професионалисти тук.
Ето и моят начин:
Аз слагам конците в новички пликове за писма с найлонов прозорец отпред, за да се вижда цвета.
Рисувам на плика съответния знак.
Слагам ги в подходяща кутия(например от обувки) и се получава нещо като картотека.
Избирам си цвета, с който ми се шие, конците не се цапат и така ми е много спретнато и удобно.
Освен това цялата тази подготовка за мен е изключително удоволствие!

:DИмам абсолютно същия начин на съхранение на конците, само ,че понякога пликовете ми нямат прозорче:kissyou:

Desislava Neikova
26.08.2008, 22:54
mnogo e ydobno i v plikove za CD i te imat prozor4e

makrat
26.08.2008, 23:07
Хм, я виж ти :confused:
И тази идея е добра, даже отлична:thumbup:
И ако се намери подходяща кутия - ЕКСТРА!

valentna
05.12.2008, 14:18
и аз точно така.:-|

И на мен този начин ми допада най-много:idea:

BIBETO
20.02.2009, 12:53
Да се похваля и да дам още една идейка за съхранение на конците!:D
Докопах това, т.нар. мини шкафче, в един от магазините за 1 лв. - е, не че струва баш 1 лв., но поне е по-евтиничко - 8 лв., а и ми върши страхотна работа. Хем е прибрано, хем можеш да си подредиш всички кончета от гоблена, който шиеш в момента, и схемите му, и ножичките, и иглите и..... за каквото се сетите и ви трябва докато "работите":D:D

ya-ya
20.02.2009, 13:04
Да се похваля и да дам още една идейка за съхранение на конците!:D
Докопах това, т.нар. мини шкафче, в един от магазините за 1 лв. - е, не че струва баш 1 лв., но поне е по-евтиничко - 8 лв., а и ми върши страхотна работа. Хем е прибрано, хем можеш да си подредиш всички кончета от гоблена, който шиеш в момента, и схемите му, и ножичките, и иглите и..... за каквото се сетите и ви трябва докато "работите":D:D

И аз искам такова......
Аз съм си пригодила една кутия за рибарски такъми :greeneye:,нали ги знаете, като куфарчета са.Отварят се на нива.Но сегашния гоблен,който шия е с 90 цвята и ми е малка. Едно такова мини-шкафче ще ми свърши чудесна работа :confused:

geri_73
05.04.2009, 17:23
В пощенски пликове, на които рисувам знака и и изписвам номера на конеца и името на гоблена или в малки прозрачни пликчета в които има картонче с номера на конеца и знака. Така се запазват конците от измърсяване и заплитане. След приключване на гоблена си остават в пликовете и така в голяма кутия.

Mynki
22.01.2010, 22:54
Много интересни идейки има в тази темичка.Аз си навивах конците на картончета,но от скоро ги слагам в пликове.За всеки цвят си имам игла.На стириопор съм си разграфила всички знаци и си забождам там иглите.Така не вдявям постоянно.Този начин го видях тук във форума,но не помня кой беше показал снимка.Много е удобно.Шия Ерусалимската мадона,на Гинокардия,с мноооооооооооого единични бодове,и този начин е много удобен.

NIA
22.01.2010, 23:39
Много интересни идейки има в тази темичка.Аз си навивах конците на картончета,но от скоро ги слагам в пликове.За всеки цвят си имам игла.На стириопор съм си разграфила всички знаци и си забождам там иглите.Така не вдявям постоянно.Този начин го видях тук във форума,но не помня кой беше показал снимка.Много е удобно.Шия Ерусалимската мадона,на Гинокардия,с мноооооооооооого единични бодове,и този начин е много удобен.


Аз бях пуснала снимката на моя импровизиран игленик,мисля в темата "Трикове за шиене" или "Полезни съвети", но сега като я потърсих никъде не я открих. За това я показвам отново.

http://s003.radikal.ru/i203/1001/77/aa79a0353673t.jpg (http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i203/1001/77/aa79a0353673.jpg.html)

Mynki
23.01.2010, 16:49
Точно такъв игленик си направих.Благодаря ти Ния.:kissyou::kissyou::kissyou:

Пухче
27.01.2010, 14:33
Да се похваля и да дам още една идейка за съхранение на конците!:D
Докопах това, т.нар. мини шкафче, в един от магазините за 1 лв. - е, не че струва баш 1 лв., но поне е по-евтиничко - 8 лв., а и ми върши страхотна работа. Хем е прибрано, хем можеш да си подредиш всички кончета от гоблена, който шиеш в момента, и схемите му, и ножичките, и иглите и..... за каквото се сетите и ви трябва докато "работите":D:D

Същите ги има в Кауфланд на цена около 15лв -снощи ги огледах,но най ми допадна идеята с албумчетата за снимки :thumbup:

doris
25.02.2010, 22:30
:confused:Ето това е сериозна организация!
Може да вземете "пример"от "колежката" :idea:

http://s52.radikal.ru/i136/1002/70/c26b7dea6286t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i136/1002/70/c26b7dea6286.jpg.html) :idea::kissyou:

Пухче
25.02.2010, 22:37
:confused: Този път наистина съпругът ми ще ме изгони ако последвам примера на колежката и набуча конци по стените.И без това едва ми понася орхидеите:gipsy:

1226
25.02.2010, 22:57
да се похваля и аз имам вече шкафче като на bibeto ,но е с 4 чекмеджета-подарък за 14.02 от мъжа ми.-от кауфланд за тези които се интересуват

leti_at
01.03.2010, 16:51
:confused: Този път наистина съпругът ми ще ме изгони ако последвам примера на колежката и набуча конци по стените.И без това едва ми понася орхидеите:gipsy:

:D и моят
Аз затова минах на хибискуси...орхидеите "ограничих" до 3 броя,които обмислям догодина да висят от корниза, по пердето...защото като му подхвърлих за стена на орхидеите, отговорът му беше,цитирам.."луди хора"...А ако накача и конци...леле майко...ще ме пратят :crazy:да се преглеждам вече :D

nikoletais
24.03.2010, 13:56
за мен най лесния начин за съхранение е като още в самото начало, преди да започна да сия си изрязвам от кутия за бонбони картончета на които намотавам конеца. от горната дясна страна пиша номера на цвета, а от лявата пиша знака на които отговаря в панамата. така не се разбъркват и са подредени.
дано да съм ви била полезна

Freeky
24.03.2010, 15:59
Преди да почна гоблен разпределям конците в тетрадка или тефтер каквото имам под ръка и на всяка страница пиша номера и знака на който отговаря конеца каквото остане като приключа с даден цвят го връщам откъдето съм го взела, така ми е най-удобно :) а панамата, схемите и тетрадката с конците си държа в картонена кутия.
Обаче тези органайзери дето сте ги показали много ми харесаха, бих си купила за да съхранявам конците които остават след приключването на гоблена-да не става джунгла :PP

Val4e
21.06.2011, 14:18
Ето какво си измайсторих аз. Направих си саморъчен органайзери съм много доволна от себе си. Хваща цялата гама на ДМС, и ми струваше само 10 лв. Това са джобове за визитки, в книжарницата ме изгледаха доста странно като купих толкова много наведнъж:D. Всъщност тук са 23, като използвам и двете страни разделени с картончета. А номерата са подред, не поцветове, така по-лесно ги намирам. И на всеки джоб съм си написала от кой номер до кой е. Някъде имам по 2 или три чилета, хващат се спокойно.

http://i027.radikal.ru/1106/6b/925963269ac2t.jpg (http://radikal.ru/F/i027.radikal.ru/1106/6b/925963269ac2.jpg.html)

http://s013.radikal.ru/i323/1106/4e/08871ada2186t.jpg (http://radikal.ru/F/s013.radikal.ru/i323/1106/4e/08871ada2186.jpg.html)

теодора
25.06.2011, 10:24
В София може да се купят органайзери от Практикер и от Мосю Бриколаж.Също и от някой магазин за рибарски принадлежнасти има един на площад Възраждане.

Тези органйзери от рибарските магазини като какво се водят там?:confused:

ba4iiska
25.06.2011, 21:07
Тези органйзери от рибарските магазини като какво се водят там?:confused:

Като куфар за риболов. Има различни размери, в зависимост от това с колко отделения са отгоре. Аз имам един такъв - с две отделения отгоре и преди 2 години струваше 20 лева. В него съхранявам бъдещите проекти. Отгоре са по старите ми конци, които не са в органайзерната кутия. В нея съхранявам на картончета конците, а текущия гоблен е пак в такава кутия, но купена от практикер или метро - вече нямам спомен. Те също са много удобни и се водят кутия за болтчета и гайки. В рибарските магазини също продават удобни кутии - нещо подобно на тези, които Оля предлага за мънистата. Но нямам спомен вече.

Светла Петрова
25.06.2011, 21:57
Това е моята кутия за конци
http://i013.radikal.ru/1106/9e/e78687dba228t.jpg (http://radikal.ru/F/i013.radikal.ru/1106/9e/e78687dba228.jpg.html)http://s002.radikal.ru/i197/1106/4e/39985a27c9e3t.jpg (http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i197/1106/4e/39985a27c9e3.jpg.html)

mechenceto66
14.10.2011, 00:35
На мен мама ми направи такава папка и съм много доволна,е,зависи колко цвята е гоблена де...:confused::gipsy:
http://s017.radikal.ru/i432/1110/67/d0d44fba0f0et.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i432/1110/67/d0d44fba0f0e.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i100/1110/79/fb831fcc7c25t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i100/1110/79/fb831fcc7c25.jpg.html)

peppinka
31.01.2012, 16:27
Здравейте,знам,че въпросът ми не е за тук,но не открих подходяща тема.
Ако има такава ще съм благодарна да ме насочите(опитах с търсачката и наред с отрицателните отговори имаше и няколко недоразумения).
Та проблема ми е,че шия с ДМЦ,но забелязах,че 1-2 от конците се разрошват.Гоблена съм го почнала 2007 и чак сега продължавам.Проблем с първите конци нямам ,а само с някои от наскоро шитите.
Съхранявам си конците в албум или отделни пликчета с “цип„.
Мия си ръцете като маниак преди и по време на шиене и много се старая да шия внимателно.Чудя се къде е проблема?
Остава ми 1/3 от гоблена и не мога да си представя на какво ще приличат като го ушия.
Ще съм благодарна за всякакви предложения.

Да допълня,че понякога шия с много дълъг конец.

И да кажа нещо по темата..
Едва ли откривам топлата вода,но мисля,че ако конците се намотаят на макарички биха се ползвали по-лесно.Най-малкото няма все да се завързват в най-неподходящия момент.
Имах едни доста фалшиви конци купени за 1-2 лв с пластмасови макари.Ще пробвам с тях и ако не е много зле ще снимам и покажа.