PDA

Покажи пълната версия : Как се шие щампиран гоблен



svetoslav_c
17.09.2010, 16:04
Много ви моля ако някой има снимки и нещо с което да ми помогне, защото днес си купих щампиран гоблен на Роял Париж и продавачката ме увери че много лесно се шиел.Но аз гледам и не мога да разбера коя нижка да гледам за да разбера с кой цвят да го ушия :cry::cry:
а в сама комплетовка няма нищо друго освен конците.Нито упътване нито нищо :(

nasysy
17.09.2010, 16:35
Нагласяш както ти хареса. :gipsy:Много често има разминаване на щампираното и основата, затова трябва да се наглася. :flower:А дали е на кръстче или гобленов бод и с колко нишки - както ти е по приятно да шиеш. Опитай отстрани за да имаш представа как става с единия и другия бод.

svetoslav_c
17.09.2010, 16:47
Е как така си го нагласям ....все пак има кон на сминката, а ако накрая излезе магаре :D

abi1004
17.09.2010, 17:16
Е как така си го нагласям ....все пак има кон на сминката, а ако накрая излезе магаре :D

http://s15.rimg.info/baca7a18d24d7b189f17e526cd526faf.gif (http://smajliki.ru/smilie-899995335.html)
моля те ще падна от смях, но принципно nasysy е абсолютно права понеже ти се разминава щампата от бродерията и понякога се налага малко да понагласяш нещата. в смисъл ако имаш 4 квадрата оцветени от 1 цвят бродираш 4 бода това е -дори ако малко има отклонение върху щампата.........ох ама и аз как го обясних дано да си ме разбрала....

kamellia
18.09.2010, 08:35
Налагай конците по щампата, сравнявай и така ще разбереш, кой цвят къде да използваш. :)

maleks
18.09.2010, 09:44
Е как така си го нагласям ....все пак има кон на снимката, а ако накрая излезе магаре :D
Ами по тая логика аз като си имам щампирана маргаритка , да не излезе накрая лайкучка!
Харесах си я тая маргаритка и я купих.Тогава ТДК ме посъветва да я шия с мъниста .

galia69
18.09.2010, 23:03
Аз си купих Коне на водопой щампиран гоблен с голяма мъка стигнах до половината и така си стои в шкафа :(Втори път няма да направя тази грешка по хубаво от обикновенния гоблен няма но ще трябва да го зашия някой ден

Navara
19.09.2010, 10:09
Щампата е идеална за хора с влошено зрение и "върви" доста по-бързо от обикновения гоблен , но това разминаване на печата е влудяващо - трябва наистина да си малко художник и ти да дооформяш по твое осмотрение контурите на образите.Утехата е , че се разшива по-лесно ако не ти хареса и че можеш да си съчетаеш цветовете по-лесно и по твой вкус.Успех !

lari
19.09.2010, 10:14
А моя приятелка се е влюбила в щампите и ги шие само с мъниста.Сега шие Коне на водопой и става доста интересно,а водата наистина блести!:greeneye:

iva-nia
20.09.2010, 16:07
Това с разминаването на щампите е абсолютно вярно !:shock: Един такъв започнах и аз - ших до там, където е ясна границата ,а другото си стои:confused: Успех, ако все пак прродължиш !:flower:

Tsvetanka
20.09.2010, 16:19
Здравейте, шила съм вече три щамповани гоблена, и на трите отстрани на щампата има легенда с цветовете и мн лесно се ориентирам.
Шила съм с кръстат и с обикновен гобленов бод, повече ми харесва как се получава с обикновенния гобленов бод. Разминаване винаги има, но то е в рамките на 1 ред и не се забелязва, когато гоблена е готов, досега не съм се разочаловала от резултата получен от шиенето на щампования гоблен. Но предпочитам да шия стандартните гоблени, тръпката е по-голяма.:idea:

svetoslav_c
20.09.2010, 16:39
Благодаря Ви момичета, но аз като гледам как едната нижка е един цвят другата друг...ми се струва че разминаването ще е доста.
Така че малко съм разочарована от тези щампи и наистина истинския гоблен си е със схема : ) така че се отказвам от щампите :confused:

nasysy
20.09.2010, 16:49
Не се отказвай. Шии смело - ще се получи добре.
Не е сложно нагласянето.
:D

Radi
24.09.2010, 23:32
А моя приятелка се е влюбила в щампите и ги шие само с мъниста.Сега шие Коне на водопой и става доста интересно,а водата наистина блести!:greeneye:

Аз също шия доста щампи но само с мъниста, един Щастливи коне започнах да шия с конци и става много грубо и определено реших че не е за мене, но с мъниста е много лесно, красиво и приятно. :kissyou:

rosicaemilova
24.09.2010, 23:58
Аз до сега съм ушила 3 щампирани гоблени и 1 имам започнат.Поне на мен са ми много лесни за шиене.Действително има малко разминаване и трябва малко фантазия.Но аз ги шия с гобленов бод с 4 ката конец,като при започване на конеца мушкам в една малка и една голяма дупка(или обратното-зависи) и завръзвам конеца,и полсе започвам да редувам дупките-голяма с голяма,малка с малка.И така самото нагаждане на цвета е по лесно.Успех!:kissyou:

elena763
14.02.2013, 16:18
Здравейте,купих си щампа на African woman, кажете ми как и с какъв бод се шие това чудо,:confused:

veneta_az
14.02.2013, 21:04
не съм шила много щампи, но да си кажа мнението. шила съм с гобленов бод с 6 ката, но не ми харесва. последно пробвах на 3 ката с бод кръстче и според мен се получава много по-добре. дано и други дадат мнение, а и ти си решаваш в крайна сметка, но моята препоръка е - на 3 ката, бод кръстче. последно да уточня, че зависи и от това колко е едра щампата. моите бяха от по-едрите.успех.

elena763
15.02.2013, 12:20
И тази е доста едра,ще пробвам и двата варианта,притеснява ме ,че щампата се разминава,но дано се получи,благодаря!

marji
15.02.2013, 15:28
И моят съвет е да шиеш с бод кръстче и три ката конец, ако е едра панамата. На мен също не ми харесва гобленов бод или полукръстче с 6 ката - някак си много грубо стои.:idea:

veneta_az
15.02.2013, 20:34
ами аз затова не обичам да шия щампи, защото се разминават дупките и твябва да нагласяш. успех

cecka54
16.02.2013, 12:31
Здравей те elena 763 ако мога да съм полезна за гоблена ви ще ви кажа че в брой - месец май от 2011год. в списание"Галерия Бродерия има поместено обяснение как точно се шие щампиран гоблен и аз имам имам няколко ушити такива на Милена стил доволна съм и ги шия с 1/2 кръстат бод по техни указания с шесте конеца от чилето и не става грубо а от обратната страна става дори по гладко тове от моя не голям опит с тези гоблени в процеса на шиене не се затруднявам много, но наистина по някога се налага и малко фантазия желая ви успех и не се отказвайте и на мен ми беше труден първият гоблен после се свиква желая успех

elena763
17.02.2013, 12:49
Благодаря за ценните съвети!