PDA

Покажи пълната версия : СПАМ от съфорумка!!!



tdm13
30.09.2010, 17:26
Момичета,получих няколко мейла от някоя си Лилия,цитирам дословно:


lilia ivanova <gobleni2010@abv.bg> написа:


предлага гоблени на Милена СТил;конци Ариадна;коплектова схеми от списания и лични схеми;крошета;игли;панами;и всичко необходимо за вашето хоби


Някой ни използва мейлите,за да спами.Не съм съгласна с това нещо и съм категорично против такива трикове.Е,не й останах длъжна и й отговорих с нещо подобно.
При вас има ли такива изпълнения? И какво е вашето мнение?

Q10
30.09.2010, 17:33
да

brambi70
30.09.2010, 17:39
аз също получих такова съобщение

Masha
30.09.2010, 17:40
И аз получих.Изчистих го без отговор.

pepen
30.09.2010, 18:01
И аз!Имам някакави спомени че преди време същото момиче ми писа на ЛС/може и да се лъжа,но нали отвреме на време трия ЛС/!после ми се извини че се е объркала!Предлагаше ми някаква схема!

Ирка88
30.09.2010, 18:13
Току що и аз имам същата реплика, от същата дама.... Изтрих го, но някой явно ни ползва адресите, от този форум.

rostso
30.09.2010, 18:39
и аз получих

Tsvetanka
30.09.2010, 18:48
И аз получих същото съобщение, но не отговорих. Преди няколко дни гледах по бтв новините за СПАМ писмата и продажбата на имейл адресите за получаване на различни реклами, трябва да не си побликувате имейла (това не знам как ще стане, защото трябва все пак по някакъв начин да си изпращаме схеми на гоблените) или поне да го махнете от подписите си, за да не ги използва никой за разпространение на глупости.

lilito18
30.09.2010, 18:49
това не е спам.просто се предлага нещо а вие си решавате дали ще го удобрите или не.извинявам се ако съм ви притеснила с нещо

nellli
30.09.2010, 20:02
Никак не е коректно да се регистрираш във форум с единствената цел да използваш пощите на съфорумките по този начин / и то още в първия ден на регистрацията/. Не е въпросът в това, дали си притеснила някого, а доколко изобщо е коректно да го правиш. Начинът да предлагаш тук определено не е този. Ако си беше направила труда да поразгледаш и попрочетеш нямаше да има нужда от такава тема.

Tsvetanka
30.09.2010, 20:21
Електронната поща е лична и не може да изпращаш каквото и да било без разрешение. Никой няма да ти обърне внимание на писмото, защото първо не те познава, не е поискали нищо от теб. Като изпращаш писма безразборно е и много дразнещо за собственика на имейла. Това не е правилния начин.

veneta_az
30.09.2010, 21:02
Напълно подкрепям горните две мнения. Аз също получих такова писмо и го изтрих без да отговоря. Наистина не е това начина, тук не се занимаваме с търговия, а на приятелски начала си разменяме схеми и информация.

zhak
30.09.2010, 21:02
и аз получих такова писмо не му обърнах внимание- но за съжаление тя не е единствена която ползва е-мейла без мое съгласие и не съм на ясно има ли начин да се предпазиш от това и може ли някой да каже каква опастност крие един спам -ако не го отвориш нали се изтрива автоматично от кутията ти ?

tsvety
30.09.2010, 21:09
Спамът не крие никаква опаснност, освен ако не е заразен с вирус, но обикновено пощите сами следят имейлите за зловредни явления. Спамът просто задръства пощата, ако не се трие или "докладва". Обикновено има и бутон "докладвай".

tdm13
30.09.2010, 21:19
това не е спам.просто се предлага нещо а вие си решавате дали ще го удобрите или не.извинявам се ако съм ви притеснила с нещо

Предлагам IP-то ти завинаги ба бъде блокирано за този форум.Аз също имам какво да предложа,както ти и показах на мейла ти,но не го правя тук и не злоупотребявам с личните мейли на съфорумките и приятелките си!
Жалка си с твоите извинения и мрънканици!
И явно съвесем ти липсва и капка здрав разум,щом не си разбрала,че този форум е за взаимопомощ,а не за търговия!Тук,ако още не ти е стигнало до процесора,си разменяме АБСЛОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО И БЕЗКОРИСТНО не само схеми,идеи,но и житейски опит и съвети.Засрами се! Едно хубаво нещо да има,където хората да могат спокойно да си поговорят,да си поспорят и т.н. и все ще се намери някой,който да злоупотерби и да го опорочи!
Щом толкова искаш да търгуваш,направи си магазин или сайт,където да продаваш!
И още веднъж-тук всичко е на добра воля.Мнения,съвети,линкове,модератори,схеми,срещо, подаръци-всичко е БЕКОРИСТНО в името на всеобщото ни хоби!

van4e_to
30.09.2010, 22:14
tdm13, съгласна съм с теб! И аз получих такова писмо. Доста нахално беше, в такива случаи културните хора пишат отдолу - това е непоискано съобщение, ако сме ви причинили неудобство, моля да ни извините! Евала, за което!
А до въпросната госпожа, първо да се научи да пише грамотно, защото полудявам от такива неграмотници с проявени важности, пък тогава да си прави реклама на занаята:fight:

Nelly_L
30.09.2010, 22:15
И аз получих такова писмо и много се смях. В момента шия два гоблена на Милена Стил, един на Гинокардия, един на Ланарте, един на Орхидея. Имам купени комплекти на Роял Париж, Риолис, още един на Ланарте, които си чакат реда. Комплектовани с конци и панама и също чакащи - още 5 броя - Маковете на Тоскана и Италия на Хейгл и три на Vervaco. Да не говорим, че харддискът ми е препълнен със схеми. Не на последно място, моя приятелка е собственик на магазин за гоблени, конци, панами и всякакви аксесоари. Сигурна съм, че повечето от вас са "заредени" по същия начин.... Това, че всичко тук разменяме безплатно и безкористно, даже не е нужно да споменавам.... Та, при всичко това, ми стана смешно, че ми се предлага нещо без снимки, без цени, без условия за плащане и доставка.... Гадното е, че се използват имейл адресите ни, предоставени тук за търсене и предлагане на помощ.

Triana`
30.09.2010, 22:20
Сега си отворих пощата и видях,че и аз имам писъмце :idea: Шашнах се ,може да е гадно от моя страна,но це го цитирам :
"предлагаме готови комплектовки на Милена Стил;конци Ариадна;комплектовки на различни гоблени и гоблени от списания.за повече информация и цени ще чакам отговор"
Няма да коментирам повече:confused:

doris
01.10.2010, 00:00
:lookup: Почуствах се пренебрегната!!!:lookup: Аз такова писмо не съм получила!! Ама и няма нужда ! :D Напълно съм съгласна с tdm13:thumbup:

neli0909
01.10.2010, 09:15
doris, не се чуствай пренебрегната,ще ти изпратя мойто:idea:

sissak
01.10.2010, 09:30
И аз имах.Позачудих се и го изтрих без отговор.

Amazonka
01.10.2010, 10:33
Аз съща получих такщова съобщение,но диретно изтрих мейла!

dudka_85
01.10.2010, 11:07
Аз също не съм получила подобно писмо

кики
01.10.2010, 11:13
Прочетох темичката,па си викам,я да погледна в пощата.
Не съм пропусната:D:D
вървя с колектива:D:D:
Не се ядосвайте!Вярно гадничко но....
Обичам ви:kissyou:

ba4iiska
01.10.2010, 11:49
Както написа Nelly L мисля, че всяка една от нас се е "задръстила" от схеми, конци и най-вече мераци за нови гоблени. Получих "това писмо", но си помислих, че след като в интернет може да намериш всичко - както само схеми, така и оригинални комплектовки - защо тогава трябва някой да ти прави комплектовка на Милена Стил и то с конци Ариадна. Неотричам нито фирмата, нито конците( аз предпочитам да шия с Ариадна), но всеки който иска комплект на МС ще си го купи от там, а не да получи и -мейл?!?!?! Сега в интернет е пълно с панами, конци, да не говорим за схеми , та да опрем до това някой да ни събира схеми на МС ?!?!? Директно го изчистих това писмо, макар, че се замислих откъде има адреса.

sanita
01.10.2010, 11:54
:D:D Аз за съжаление нямам такова писъмце.Дали ,че въпросната съфорумка знае,че и аз понякога правя комплекти:confused:И защо ли си мисля,че някъде из фейса срещнах нещо такова,че даже и сстраница имаше с предлагани модели.Ако я открия ще сложа линк.Вярно е,и аз правя комплекти,но само на момичета,които пожелаят,а и има доста доволни и го показват във форума,но никога не съм се натрапвала по този начин да пиша мейли.:kissyou:

did_tag
01.10.2010, 14:23
И аз в кюпа, но............... текста беше същия, а адреса на подателя друг: magazin.gobleni@gmail.com или нещо такова.
Тъкмо щях да отговоря, че ако иска може и аз да й продам нещо :D - комплекти, конци, панами и при мен - дал господ, но ми изникна спешна работа, а после и изтрих писмото.

tdm13
01.10.2010, 15:54
И аз в кюпа, но............... текста беше същия, а адреса на подателя друг: magazin.gobleni@gmail.com или нещо такова.
Тъкмо щях да отговоря, че ако иска може и аз да й продам нещо :D - комплекти, конци, панами и при мен - дал господ, но ми изникна спешна работа, а после и изтрих писмото.

:D
Аз директно й предложих да й продам авторските си схеми.Ама явно не е зацепила как да си отвори линка :D:D

Nana
01.10.2010, 17:29
Не разбирам какво възмутително има? Момичето предлага услуга, влиза във форум с интереси в областта и взема адреси на потенциални купувачи.
Много хора го правят.
Нима не са ви звъняли на вратата да ви предлагат различни неща? С какво това е по различно?

van4e_to
01.10.2010, 18:28
Точно това е възмутителното за мен! Мразя да ми се натрапват, ако ми трябва знам къде да го намеря. Ако не го намирам - започвам да питам. Я си представи, че днес получа десет такива писма в пощата, или ми позвънят десет пъти на вратата???? Ама видиш ли онези си търсели пазар! Няма да стане, да си отвори магазин и да се бори на пазара заедно с такива като мен - със съответните данъци, такси и куп други неща! Хайде със здраве и хубав уикенд!

tdm13
01.10.2010, 21:47
Не разбирам какво възмутително има? Момичето предлага услуга, влиза във форум с интереси в областта и взема адреси на потенциални купувачи.
Много хора го правят.
Нима не са ви звъняли на вратата да ви предлагат различни неща? С какво това е по различно?

Да вземе да прочете някоя и друга лекция по маркетинг.А честно казано,на моята врата отдавна не смеят да ми звънят и да ми предлагат разни работи.
Просто не е коректно от нейна страна,а и наистина трябва да прочете повече за маркетинга.Виж,ако си имаше сайт и беше дала линка във форума,щеше да е съвсем различно.Освен това си имаме и темичка в "Обяви"за такива неща.
Побеснях не толкова,че е злоупотребила с мейла ми,а че е супер неграмотна за най-елементарни неща и вместо да се защити с добри доводи,мрънка като бито кученце.Ей това вече ме изкара извън нерви.
Стига вече сме спорили и нека си изкараме един приятен уикенд и да се надяваме повече такива изцепки да не ни се случват.
:kissyou: на всички

Дора Кирилова
04.10.2010, 13:51
И аз получих такова писмо и го изтрих

minka kurteva
04.10.2010, 14:07
И при мен се получи .

ksenitka
04.10.2010, 17:46
А аз получих две :D и също бяха изтрити

Deizi_d
04.10.2010, 23:43
А мен са ме пропуснали :( ;) [:]

kamellia
05.10.2010, 09:03
Момичета,получих няколко мейла от някоя си Лилия,цитирам дословно:


lilia ivanova <gobleni2010@abv.bg> написа:


предлага гоблени на Милена СТил;конци Ариадна;коплектова схеми от списания и лични схеми;крошета;игли;панами;и всичко необходимо за вашето хоби


Някой ни използва мейлите,за да спами.Не съм съгласна с това нещо и съм категорично против такива трикове.Е,не й останах длъжна и й отговорих с нещо подобно.
При вас има ли такива изпълнения? И какво е вашето мнение?

И аз получих такова писмо, но го изтрих. Не за първи път получвам такова . Преди години като държах @ адреса в подписа какво не бях получила ме питайте:D
Всеки търси своето място под слънцето. ba4iiska, защо се чудиш от къде ви има @ , ами написали сте го в подписа си. ;)

Mariada
05.10.2010, 17:59
И аз получих такова. Отговорих любезно, след което получих отговор от личния мейл на човека който стои зад това

kafqwoochka
19.10.2010, 22:42
Точно това е възмутителното за мен! Мразя да ми се натрапват, ако ми трябва знам къде да го намеря. Ако не го намирам - започвам да питам. Я си представи, че днес получа десет такива писма в пощата, или ми позвънят десет пъти на вратата???? Ама видиш ли онези си търсели пазар! Няма да стане, да си отвори магазин и да се бори на пазара заедно с такива като мен - със съответните данъци, такси и куп други неща! Хайде със здраве и хубав уикенд!

Искам да ви поканя на гости при мен:flower: и да видите какъв "нежен телефонен тероризъм" е развит в Германия!И това е ежедневно.За имейлите няма да говорим!Поръчаш нещо някъде и след това ти се изсипват куп писма в пощенската кутия!И се питаш,как така и името ти са написали абсолютно правилно(а ми го произнасят трудно немците,явно натрупването на двата вокала "иа" е неприсъщо в немския).За пощата-няма да говорим!
Така че хора,свиквайте с Европата,ще става все по тормозещо психиката,а неграмотността е дразнеща винаги.Но и с тези промени в граматиката ни,в един момент всички ще сме неграмотни,а неграмотните-щастливи!
Днес се разхождам из форумчето напред -назад,та така попаднах тук и искренно се смях!!!:DТолкова сте искренни и възмутени,и определено сте с правото си,а аз съм щастлива,че съм далеч!Транспортните разходи за мен ще излезнат извън рамките на възможностите на фирмата!:idea:
Продължавайте да творите красота!Там ви е силата! И не се тровете с глупости-просто такава поща се трие без да се отваря тук : 20-до 50 писма на ден:kissyou:!