PDA

Покажи пълната версия : проблем с изпотяването



svetlana770
13.10.2010, 20:37
Нещо много неприятно е потенето под мишниците и гърба-дори когато ми е студено.Използвам всякакъв вид сухи ролки и дезодоранти с пудра,но това не помага да се премахнат неприятните мокри петна.:mad:Има ли някакво лечение или по- специална козметика?:confused:

dudka_85
13.10.2010, 21:19
Има един дезодорант,продават го само по аптеките.Много е ефикасен.Имам една приятелка,която имаше същия проблем,но с този дезодорант вече го няма.Знам,че след като се намажеш с него,не се потиш 10 дни.Не помня как се казваше,но провери по аптеките.Успех!

d78152
13.10.2010, 22:51
Аз лично съм много,много доволна от това, http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2&id=5

dudka_85
13.10.2010, 22:52
Аз имам същия в предвид

Пухче
13.10.2010, 22:59
:confused: ами премахва ли лошата миризма?

svetlana770
13.10.2010, 23:00
Благодаря за съветите момичета.Още утре ще го потърся и ще пиша за резултати

d78152
14.10.2010, 09:42
:confused: ами премахва ли лошата миризма?

Да ,От него спираш да се изпотяваш и следователно няма и неприятна миризма,Аз го ползвам вече втора година и съм много доволна,

Q10
14.10.2010, 09:55
ти сигурна ли си,че не си направила някоя анемия?
анемията също предизвиква обилно потене?

svetlana770
14.10.2010, 12:28
ти сигурна ли си,че не си направила някоя анемия?
анемията също предизвиква обилно потене?

Не е анемия-правила съм си доста кръвни тестове.Чувала съм ,че потенето е признак и на доста други заболявания,но ..да чукна на дърво,засега не съм открила нещо обезпокояващо ,а и проблемът с изпотяването го имам още от малка.Винаги съм го ограничавала със стикове и пудри ,но ефектът е само няколко часа.Миризмата се премахва само с хигиена-потта не мирише, а микробите,които се хранят с нея.Но мокрите петна са също толкова отблъскващи.Сега ще пробвам този медицински дезодорант,дори не бях чувала за него.Добре че попитах!! Благодаря Ви момичета,че отделяте време и за мен! дано с тези съвети да помогнем и на други с този проблем:clap:

Diotima
16.10.2010, 15:12
Принципно, лошият мирис е породен от бактериите живеещи на въпросните места като подмишниците и хранейки се отделят тези газове. Ако се елиминират бактериите се елиминира лошата миризма.
Аз страдам от амения от време на време, но нямам такива проблеми свързани с нея. Изпотяването при жените може да бъде заради лоша обмяна на вещесвата, хормонален дисбаланс както и от СТРЕС съчетано с неправилно хранене.
За спреят, който споменаха момичетата преди това и аз съм го пробвала и съм доволна, но е хубаво да се спазва точно упътването, иначе не действа.
Да съм ти помогнала.

rostso
26.10.2010, 19:21
А обръснала ли си се (епилирала и прочее обезкосмяване) под мишниците?
И аз се изпотявам честичко и ако имам косми под мишниците си мирише. Но като ги оскубя с кола маска и проблемът изчезва, дори да съм вир вода потна.....

Diotima е права - миризмата се причиняа от тези бактерии, които живеят под мишниците, а косъмчетата помагат да се задържат там и да се развиват....

jivi
27.10.2010, 11:11
Аз си купих въпросния спрей,след няколко дни ще мога да Ви кажа дали съм доволна.

Diotima
27.10.2010, 16:22
Само внимавай при епилирането, защото използването на този спрей не търпи ранички или порязвания. Адски много щипе, ако веднага се нанесе върху прясно избръсната или епилирана кожа.

leti_at
27.10.2010, 20:51
Хораааа,полезно е човек да се поти,така организмът изхвърля част от отровите...Не е нормално някой да не се поти 10 дни!
Ето ви един ефикасен и простичък съвет от мен..
След като се изкъпете, топнете пръст в сода бикарбонат и леко разтъркайте под мишниците...Няма неприятна миризма,потта не мирише, защото се получава...вода-гарантирано!
Естествено мишниците трябва да са почистени, защото косъмчетата там имат специфична структура-с каналчета, който задържат потта и миризмата..
Малко химия...потта е киселина+ сода бикарбонат-става неутрализация...отделя се..вода.
Пробвайте!
След като ползвате метода 2-3 месеца потта ви спира да мирише.Тогава можете да минете към рол-они,които съдържат талк..Аз лично ползвам Ейвънските и съм много доволна..

Юра
28.10.2010, 12:14
При мен изпотяването се появи от хормонален дисбаланс. Не помня дори кога съм имала окосмяване - винаги мишниците ми са гадки и чисти. Сухи дезодоранти, талк и какво ли не - няма ефект. Накрая този лечебен спрей оправи нещата - ОДОРЕКС.В упътването си има инструкция за употреба. Ако се спазва всичко си е ОК. Щото аз понякога си забравям :greeneye:
Преди месец ми препоръчаха едно гръцко кремче против изпотяване - уж било по ефикасно - дръжки - не струва - или поне на мен не ми помага.
Мисля че всичко е индивидуално и дано се справиш че е много неприятен проблем :idea:

rascit0
29.10.2010, 14:47
Момичета , бихте ли казали на каква цена е този дезодорант?
Благодаря Ви предварително.

dudka_85
29.10.2010, 14:49
Мисля,че е някаде към 12-14лв

d78152
29.10.2010, 14:57
Аз последно го купих пролетта за 7,50лв,

slasch
29.10.2010, 15:53
Зависи от аптеката, но варира между 11-12 лв в София.

Sisitoo
18.03.2011, 17:56
За подмишниците мога да ти препоръчам OdorEx. На мен ми помогна много!