PDA

Покажи пълната версия : два цвята



abi1004
02.03.2006, 10:49
В много от гоблените ни се налага да ползваме конци от два цвята:дали е редно да ги осукваме като мартеница за да изглеждат по-равномерно върху избродираната панама? :?:

Renny
02.03.2006, 11:06
:? не ми е много ясно как би станало това усукване, в смисъл че при шиене или издърпване на конеца пак ще се разсуче..При мен двата цвята си лягат равномерно (тоест има го ефекта) без да го правя.

rodich
02.03.2006, 11:49
Според мен те ще си се наместят сами и няма нужда да се усукват предварително :idea:

svetly_
02.03.2006, 15:18
Аз не съм шила по този начин, но мисля че няма нужда от усукване, би трябвало двата цвята да се наместят

rebostobg
30.03.2006, 14:36
:? Не мога да разбера за какво става въпрос :?: Какви са тези гоблени шити с два цвята :?: Аз, поне за сега не съм виждала такива. Може ли да покажете :?:

Diana Delibasheva
30.03.2006, 16:22
За да се постигне определен нюанс се слага нешка от един цвят и нишка от друг. Често се прави при лица и телесни части.Казва се мартеница, но не се пресуква, а се шие нормално.

sn_dobreva
31.03.2006, 08:48
Шила съм така и просто си слагам двете нишки една до друга и шия. Ефектът се получава от самосебе си.

ABLE
03.04.2006, 17:09
Ако гоблена се шие с кръстат бод и има меланжирани цветове / два цвята /,а аз шия гоблена с гобленов бод 1:4 на стандартната гобленова панама,какъв ще е ефекта? Ще има ли проблем и ще бъде ли хубаво или не?Или е по-добре да шия с кръстат бод?

Diana Delibasheva
03.04.2006, 17:36
Ако гоблена се шие с кръстат бод и има меланжирани цветове / два цвята /,а аз шия гоблена с гобленов бод 1:4 на стандартната гобленова панама,какъв ще е ефекта? Ще има ли проблем и ще бъде ли хубаво или не?Или е по-добре да шия с кръстат бод?
Мисля,че пак ще стане добре.А защо не искаш да шиеш кръстат бод? Знаеш ли колко е приятен за шиене!Пък и оригиналната комплектовка щом е кръстат бод, може би идеалния вариант е да го шиеш по този начин.Аз бих пробвала на едно парче плат, за да разбера как ще стои единия и как другия бод.

mariavili
21.09.2007, 12:37
ай, не съм те виждала от 100 г., Диана. аз ших на дименшън един и 80% от конците бяха на мартеница. сигурно си го видяла моя multiply. не съм ги усуквала, но гледах да внимавам 1ия от цветовете да е винаги от дясно. от по-далече на се личи, но от близо като го гледаш се вижда, когато двата конеца от единия цвят са един до друг и се получава като дупцчица-не е равномерно. така че ми отнема много време с тези мартеници. на Х-чета обаче не се личи.