PDA

Покажи пълната версия : Принтиране



qni
02.03.2006, 14:52
Имам проблем ...може ли някой да ми обясни малко по-подробно как да уедря една схема и тогава да я принтирам. Сега е с много малки символи и трудно се шие по нея.

murr
02.03.2006, 15:07
По принцип аз си уголемявам схемите (ако се налага) с Фотошопа, но има една подробност: самия файл ще "понесе" ли такова нещо.
Другия вариант е да се отметне една опция при принтирането (ако има такава възможност): "Fit to page". :lady:
А има и трети вариант: да я увеличиш през ксерокс :lady:
Ако има въпроси питай :cool:

qni
02.03.2006, 16:17
murr къде точно се намира тази отметка при принтирането,че не я откривам :(
Photoshop Elements 3.0 ще ми свърши ли работа.Кажи точно какво правиш през фотошопа ,защото и тук нещо удрям на камък :(

murr
02.03.2006, 16:57
Не съм работила с Photoshop Elements 3.0 и не мога да ти помогна за него, но ако искаш прати ми схемата и ще видя какво мога да направя с нея:)

qni
02.03.2006, 17:40
murr въпроса е сама да го направя :idea:
Намерих...ACDSee32 и сега правя някакви опити с нея ...ако някой я е ползвал да помага .

rebostobg
05.04.2006, 15:58
:? :? Мисля си, дали ако се отвори с word и там се уголеми,при принтиране ще се получи :?: :twisted: За съжаление нямам принтер и не мога да пробвам този вариант :cry: :cry: :cry:

murr
05.04.2006, 18:05
Word-а не е програма за текст а не за картинки, така че с нея едва ли ще стане :crazy:

rebostobg
05.04.2006, 20:41
:? :? :? Схемите не са ли вид текст :?:

Elektra_
05.04.2006, 21:42
виж със word-a също ще стане но няма да е особено хубаво най добре иди някъде където предлагат подобни услуги (принтиране) и там ще го оправят ;)

andronika
05.04.2006, 21:54
Аз с word си оправям големината на картинките. Ако знаците на картинката са ясни, тоест тя няма нужда от изчистване, но при принтиране излиза малка, то аз я вмъквам в word и оттам си я намествам на цялата страница. Ако не се събира или аз искам по-едри знаци, щото ми е по-лесно, "режа" картинката с paint и после пак с word на 2 сртаници или там колкото излезе.

rebostobg
05.04.2006, 23:05
:kissyou: Благодаря за информацията :!:

Valja
06.04.2006, 08:49
Аз си уедрявам схемите с Фотошоп, а ги отпечатвам след това с Корел - отрязвам си частта от голямата схема (във Фотошоп), която искам да разположа на 1 лист А4, поставям я в нов файл, слагам му име. След това в Корела използвам Импорт, за да поставя отрязаната част на лист А4, разпъвам, за да се запълни листа и - Принт. Не знам дали някой разбра нещо, но аз съм си свикнала с тези два продукта и ми е много удобно.

qni
06.04.2006, 09:52
На мен ми стана ясно сега ще го пробвам .Благодаря ! :coffee:

Miro
30.04.2006, 04:10
Имах подобни проблеми , но съвсем случайно в едно списание - компютърно попаднах на compupic , и страшно лесно се и обработва картинка и уголемява . Ако ти попадне тази програма - пробвай , страшно лесно и бързо :yes:

sneji
02.05.2006, 11:45
Благодаря много на Miro за предложената програма.Възползвах се от нея и съм много доволна-върши чудесна работа. :clap:

valioa
14.06.2006, 03:28
Някой знае ли къде във София принтират добре :?: ходих на едно място казаха да якача в пощата защото не мога да я сваля на диск техниката ми е по стара и няма тази възможност но като видяха за какво става въпрос ми казаха че няма да се чете ими отказаха а схемата е цветна.Незнам къде да ходя;какво да правя;на кой да се моля като и аз не разбирам :rezando:

Katerina
21.06.2006, 00:51
:hello:
valioa,попитай в някой копирен център.Сещам се за такъв срещу ЦУМ до химическото чистене или на Дондуков срещу Младежкия театър.Голям център има също и във ВИАС .Желая ти успех! :lady:

valioa
21.06.2006, 01:40
Точно срещо ЦУМ ходих след много игра на компютъра ми изкараха едната схема мн.добре а другите размазани въпреки че са от едно и също място и същия гоблен.Не разбирам от техниката но щом едното стана трябваше идр.Дадох си парите и не получих нищо :twisted: ще пробвам на др.място където казваш да видим резултата.

bosuzi
21.06.2006, 07:47
Аз често използвам Acrobat Reader, но повече за смаляване. Прехвърлям картинката в Acrobat Reader, избирам размера, който ми харесва, копирам и слагам в графична програма. Каквото се копира в Acrobat Reader остава в размера в който е копирано.