PDA

Покажи пълната версия : "Мадам Рекамие"-фон. Моля за съвет!



steffanni
30.10.2010, 14:44
Предстои ми да започна да шия "Мадам Рекамие". Обаче, като гледам, фона е почти едноцветен и се шие с тъмен конец. Направило ми е впечатление при предишни гоблени, че при големи "петна" върху гоблена, ушити с тъмен конец, колкото и да не стягаш, панамата прозира много. Поне за мен това е грозно.
Моля ви, момичета, дайте съвет как да избегна този проблем! :lady:

Nelly_L
30.10.2010, 15:53
Този проблем с прозирането го решихме като шием с три ката конец, само тъмния цвят. Като се изпере и изглади, изобщо не личи, че едните цветове са два ката, а други - с три.

steffanni
30.10.2010, 16:44
Благодаря, Nelliy_L. Това съм го опитвала и аз и знам. Просто мислех, че може би има друга хитринка, която няма да излезе толкова скъпо. Казвам това, защото за фона са необходими 18 мулинета DMC от този цвят:confused: , а на три ката - ще са повече. Още веднъж благодаря!

alessina
02.11.2010, 16:16
Можеш да си вземеш направо тъмна панама с цвета на фона. Само гледай да си избереш правилния каунт, за да е точно размера, който искаш.

steffanni
02.11.2010, 17:07
Идеята е страхотна, но в Добрич такива екстри май няма. Вече си накупих една купчина мулинета за шев на 3 ката.

tdm13
02.11.2010, 17:23
А 1:2? Аз така правя с фоновете.Че и по-бързо става.

steffanni
02.11.2010, 17:38
Извинете за невежеството, но какво ще рече 1:2? Имате пред вид Вилеров бод ли?

cBuHu
02.11.2010, 20:12
А защо не си боядисаш панамата малко по тъмна (разбира се с подходящи бои, които да не пускат), за да не прозира толкова светлото отдолу. Бях видяла някъде из форума подобна темичка как се прави. Аз лично не съм пробвала, но може би няма да е лошо...:upbeer:

Nelly_L
02.11.2010, 20:23
А светлите цветове? Нали при тъмна или потъмнена панама при тях ще прозира?
steffanni, не се притеснявай и не си прави експерименти с панамата. Щом вече си взела конците, ший с три ката. Гарантирам, че ще стане добре. А ако искаш, погледни в моята тема с готови гоблени. "Дамата с воала" има мнооого черно във фона, което е шито с два ката конец и те уверявам, че под стъклото си стои достатъчно плътно и никаква панама не прозира.

tdm13
02.11.2010, 21:14
Извинете за невежеството, но какво ще рече 1:2? Имате пред вид Вилеров бод ли?

Не е невежество.:)Никой не се е родил научен,а и с питане и до Рим се стига.
Точно този бод,който е показан на вилеровите схеми имах предвид в по-долния пост.:kissyou:

cBuHu
02.11.2010, 21:32
Мда, хич и не помислих за светлите цветове :uhhhh:
Хммм нищо друго не ми хрумва, но съм сигурна, че както и да го направиш ще стане хубав - УСПЕХ :blueflow:

steffanni
03.11.2010, 08:51
Благодаря ви, момичета, за съветите.Ще ушия фона на 3 ката. С два не смея да рискувам, защото, едва ли не, прословутия фон е повече от същинската част. Имам още малко, за да довърша Натюрморт с ананас на Вилер и ще се включа и аз в темата "Етапи" с Мадам Лисичка /така й викам аз :D /.