PDA

Покажи пълната версия : Мъфини с тиква



kamellia
10.11.2010, 09:47
Необходими продукти:
една средна по големи тиква
1 ч.чаша счукани орехи
2 ч. чаши кафява захар
канела / по ваша преценка/
1 пакетче бакпулвер
3 ч. чаши брашно
полвин чаша топла вода

Тиквата се обелва и настъргва. Добавя се захарта, обърква се и се оставя да престой така най- малко 15 мин.
Към сместа се слагат орехите, канелата и разтвореният в толата вода бакпулвер.
Малко по- малко, бъркайки добавяме брашното. Трябва да се получи еднородна смес, която изсипваме в предварително намазана тава на мъфинки :) Пекат се около 40 мин на 180/ 200 градуса :) /Стават средно сладки, ако обичате повече да ви е сладко, можете да добавите още 1 ч. ч. захар/
Бон апети!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1157.snc4/149949_116378741760444_100001649555361_100181_1317 079_n.jpg

kafqwoochka
10.11.2010, 09:52
Камелия,правила ли си ги?Имам усещането,че с тези пропорции ще стане доза за целия форум:D. Аз не обичам много тиква,ама звучи лесно и мога да опитам рецептата някой ден!:idea:

kamellia
10.11.2010, 10:13
Камелия,правила ли си ги?Имам усещането,че с тези пропорции ще стане доза за целия форум:D. Аз не обичам много тиква,ама звучи лесно и мога да опитам рецептата някой ден!:idea:

:yes:, снимката е от моето прозиводство:idea: По принцип във форума пускам рецепти, които съм пробвала аз и съм доволна от резултата.
Формата за мъфини е с 12 отвора, ако е от по- големите. Аз такава използвах. Тиквата, ако е по- голяма ще имаш за 2/ 3 тави по 12 бр:D

kafqwoochka
10.11.2010, 10:25
Мерси за бързия отговор!Аз имам тавичка само с шест гнезда за мъфини...:confused:.
Ще умувам!Сладкиши не правя много,защото после си ги ям сама и се мъча. Сега от една седмица си ям един лешников кекс-пълнежа готов,само се пече и се глазурира.Тук продават много полуфабрикати и винаги се получават много добри.
Правя сладкиш само когато идват гости, обикновенно Тирамису. Става много добро. Мога да видя и копирам рецептата,някъде я бях качвала в друг форум,но трябва да я открия.Навремето правех торта гараш,но рецептата ми след развода изчезна с цялата тетрадка с рецепти,а много добра ставаше.И така...
Усмихнат ден ти желая!:kissyou:

jivi
14.11.2010, 12:44
Много вкусни изглеждат мъфините,много ми се иска да си направя,притеснява ме само ,че при нас тиквите са много дървени и въобще не са сладки:confused:

kamellia
14.11.2010, 20:40
Много вкусни изглеждат мъфините,много ми се иска да си направя,притеснява ме само ,че при нас тиквите са много дървени и въобще не са сладки:confused:


Ще сложиш повече захар :idea: и дано да ти харесат:kissyou:

mamanushi
16.11.2010, 07:36
Много вкусно изглежда, но количеството на тиквата колко е - 1 купа или 2. Дай някакво количество, че тиквите у дома станаха много големи .:D